Jaka antena do MUX-8?

Awatar użytkownika
Krzysiek25
Posty: 125
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 12:49
Miejscowość: Jedlnia-Letnisko
Odbiornik: WIWA H.265 MAXX,DAB+100,OPTICUM Premium Box H.265
Instalacja antenowa: H/V Dipol 28/5-12/21-60 DVB-T ze wzmacniaczem LNA-101
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przysucha/Kozłowiec,Radom/ul.Przytycka

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: Krzysiek25 »


Awatar użytkownika
Krzysiek25
Posty: 125
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 12:49
Miejscowość: Jedlnia-Letnisko
Odbiornik: WIWA H.265 MAXX,DAB+100,OPTICUM Premium Box H.265
Instalacja antenowa: H/V Dipol 28/5-12/21-60 DVB-T ze wzmacniaczem LNA-101
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przysucha/Kozłowiec,Radom/ul.Przytycka

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: Krzysiek25 »

w tej chwili tak odbieram MUX8
pasek siły 95% a pasek jakości lata tak do 50% i z powrotem w dół

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: pablo82 »

Krzysiek25 pisze:a może taki jest problem że antenę mam skierowana na Przysucha/Kozłowiec a po drodze łapie mi sygnał z Radom/ul.Przytycka bo właśnie lata mi sygnał z MUX8 i w tym jest problem że nie mogę tego muxa8 odebrać
a z tych anten to już to którą brać?:
http://www.anprel.sklep.pl/p100,antena- ... a1014.html
http://www.anprel.sklep.pl/p97,antena-t ... a1011.html
http://www.anprel.sklep.pl/p96,antena-t ... a1010.html
Ja u siebie również zauważyłem od dwóch dni odkąd zaczął nadawać Mux-8, że i u mnie Mux-8 odbiera też z Przysuchy tyłem anteny. Gdyż zarówno Święty Krzyż, jak i nadajnik w Kozłowcu koło Przysuchy nadają Mux-8 na tym samym kanale, przy czym Przysucha z większą mocą. I być może ma to wpływ na zwiększenie u mnie siły sygnału w Muxie-8. Początkowo miałem 76%, później 85% a od wczoraj mam 91% siły sygnału na k.8. Jakość zawsze wynosi 100% i się mi nie zmieniała.

Awatar użytkownika
Krzysiek25
Posty: 125
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 12:49
Miejscowość: Jedlnia-Letnisko
Odbiornik: WIWA H.265 MAXX,DAB+100,OPTICUM Premium Box H.265
Instalacja antenowa: H/V Dipol 28/5-12/21-60 DVB-T ze wzmacniaczem LNA-101
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przysucha/Kozłowiec,Radom/ul.Przytycka

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: Krzysiek25 »

anteny z dipol Anteny TV UHF + VHF pol. H/V będą dostępne gdzieś za 2 tygodnie

Awatar użytkownika
tadpa
Posty: 2
Rejestracja: 26 października 2016, o 10:40
Odbiornik: Samsung UE48H6200,Ferguson Ariva4k Combo
Instalacja antenowa: Emerson ANTV-244
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: tadpa »

witam,mam antenkę do odbioru dvb-t emerson ANTV-244 (http://www.emmerson.com.pl/antv-244) która powinna odbierać zakres UHF / VHF FM.Ale po skanowaniu dvb-t w tunerze Ariva 4k combo nie mam nowego kanału Zoom Tv ze Śnieżnych Kotłów.Inne polskie i czeskie kanały odbieram wszystkie normalnie (z fonią i wizją bez szarpania).Co to może być,czy ta antena do tego 8 Muxa się nie nadaje?

Awatar użytkownika
Kuba.G
Posty: 147
Rejestracja: 24 października 2016, o 21:05
Odbiornik: Panasonic TX-P42GT20E
Instalacja antenowa: UHF antena GSM ATK 20
Antena VHF 3 elementowa
Wzmacniacz MA082L Terra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok "Krynice"

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: Kuba.G »

tadpa pisze:witam,mam antenkę do odbioru dvb-t emerson ANTV-244 (http://www.emmerson.com.pl/antv-244) która powinna odbierać zakres UHF / VHF FM.Ale po skanowaniu dvb-t w tunerze Ariva 4k combo nie mam nowego kanału Zoom Tv ze Śnieżnych Kotłów.Inne polskie i czeskie kanały odbieram wszystkie normalnie (z fonią i wizją bez szarpania).Co to może być,czy ta antena do tego 8 Muxa się nie nadaje?
Dodaj do swojej anteny 4 pręty aluminiowe o dlugosci 74 cm z tyłu cos takiego jak na tych antenach :

https://dvbsklep.pl/Televes-DAT-HD-Boss ... TE-VHF-UHF

tylko ty powinieneś je ( 4 pręty ) ustawić pionowo bo wedlug strony http://www.sat-charts.eu/nadajnik,6Jele ... Kotly.html masz polaryzacje pionową . może pomoże.

Marek 3
Posty: 119
Rejestracja: 15 października 2016, o 19:10
Odbiornik: LG LED TV 42LB617V
Instalacja antenowa: Antena UHF Fracarro Sigma 6, VHF ATZ 5/6-8 + dookólna FM UKF na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: Marek 3 »

Z opisu wynika że ta antena jest na kanały 21-69 czyli jest dedykowana na pasmo UHF. Dołożenie dodatkowych prętów nic ci nie pomoże. Innym rozwiązaniem będzie montaż dodatkowej anteny VHF i zwrotnicy lub anteny combo taka np. jak ta http://www.barczak.com.pl/oferta/anteny ... 69-hv.html Oczywiście wybór anteny jest zależny od warunków w jakich ma być usytuowana.

Awatar użytkownika
Kuba.G
Posty: 147
Rejestracja: 24 października 2016, o 21:05
Odbiornik: Panasonic TX-P42GT20E
Instalacja antenowa: UHF antena GSM ATK 20
Antena VHF 3 elementowa
Wzmacniacz MA082L Terra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok "Krynice"

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: Kuba.G »

Marek 3 pisze:Z opisu wynika że ta antena jest na kanały 21-69 czyli jest dedykowana na pasmo UHF. Dołożenie dodatkowych prętów nic ci nie pomoże. Innym rozwiązaniem będzie montaż dodatkowej anteny VHF i zwrotnicy lub anteny combo taka np. jak ta http://www.barczak.com.pl/oferta/anteny ... 69-hv.html Oczywiście wybór anteny jest zależny od warunków w jakich ma być usytuowana.
Bez urazy,ale właśnie po dodaniu tych elementów ,ta antene zmieni paramety i bedzie odbierać pasmo VHF w polaryzacji pionowej miedzy innymi częstotliwość 184.5 MHz i pasmo UHF.

Rozsądny
Posty: 124
Rejestracja: 1 sierpnia 2016, o 23:32

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: Rozsądny »

Kuba.G pisze:Bez urazy,ale właśnie po dodaniu tych elementów ,ta antene zmieni paramety i bedzie odbierać pasmo VHF
Przykro mi ale z tego co się orientuję jesteś w błędzie.

To nie są elementy aktywne jak w antenie logarytmicznie-periodycznej.
Te "pręty" w takiej antenie to reflektor i nic więcej.
Nie zacznie nagle odbierać poprawnie VHF.

Sam dipol jest niedostosowany - a do tego przy polaryzacji pionowej - i takim ułożeniu prętów - nie będzie również w stosunku do nich (reflektora) dobrze ułożony.

wolfcreek
Posty: 49
Rejestracja: 28 października 2016, o 12:51
Odbiornik: TV LG42PW451
Instalacja antenowa: Antena LOGARYTMICZNA DVB-T UniLine Emme Esse 5-60 UHF/VHF Zamontowana na dachu
Nadajnik - obiekt nadawczy: Żagań / Wichów , Zielona Góra / Jemiołów

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: wolfcreek »

Witam! Mam antenę atx-55 i zastanawiam się czy można ją jakoś przerobić żeby odbierała pasmo vhf ?? Może ktoś coś pomoże ?? :) Może poprzestawiać elementy na pion i dodać dipol ?? Mam do nadajnika 80km. (Zielona Góra)

Awatar użytkownika
tadpa
Posty: 2
Rejestracja: 26 października 2016, o 10:40
Odbiornik: Samsung UE48H6200,Ferguson Ariva4k Combo
Instalacja antenowa: Emerson ANTV-244
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: tadpa »

Czyli kupiłem antene która znowu do czegoś się nie nadaje,dobrze że mam obok niej na dachu i na wprost Śnieżnych Kotłów antene siatkową (stara,kilkunastu letnia,zardzewiała,z obcietym kablem) zobacze w sobote jak znajde troche czasu czy odbierze mux-8.A miała ta Emersson ANTV-244 wszystko odbierać,zapomniałem ze to nie w Polsce...

darioone
Posty: 22
Rejestracja: 3 czerwca 2013, o 16:12
Odbiornik: LG 32LF5610 i LG 32LF510B
Instalacja antenowa: Telkom-TELMOR ASR IQ
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Gołogóra

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: darioone »

Posiadam Telmora ASR IQ (z dedykowanym wzmacniaczem) i 50 km do nadajnika,MUX 8 Gołogóra nadaje od niby 27 października a u nas w Darłowie głucha cisza,ja myślę że tę moc 15 kW to sobie mogą w buty włożyć bo ci co mieszkają w blokach na dolnych piętrach (a ja też się do nich zaliczam) to sobie już chyba pooglądali super niuśkie programy z nowego multipleksu.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: JaroslawMroczkowski »

@tadpa
Jak widać cwaniaczków nie brakuje. W opisie na stronie http://www.emmerson.com.pl/antv-244 napisali: zakresy UHF / VHF, FM, a jednocześnie: kanały: 21-69, pasmo 470 - 860 MHz.
Czyli to antena tylko na pasmo UHF, a opis po prostu wprowadza w błąd.

EmiTel zaleca stosowanie dwóch anten wszędzie gidzie to możliwe. Jednej dla UHF, drugiej dla VHF. To pozwala uniknąć wielu problemów.
:arrow: Jak odbierać MUX-8?
:arrow: Rozbudowa instalacji antenowej o odbiór MUX-8

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: Robert03 »

Kuba.G pisze: Bez urazy,ale właśnie po dodaniu tych elementów ,ta antene zmieni paramety i bedzie odbierać pasmo VHF w polaryzacji pionowej miedzy innymi częstotliwość 184.5 MHz i pasmo UHF.
Raczej się rozstroi i pogorszy się na niej odbiór UHF u do którego została zaprojektowana.
Dokładanie lub odejmowanie elementów anteny "na ślepo" bez jej przeliczenia zawsze kończy się ogólnym pogorszeniem parametrów anteny. Długość elementów biernych to nie wszystko. Podstawowe znaczenie ma rozmiar dipola i odległości pomiędzy wszystkimi elementami anteny. To jest wszystko ze sobą powiązane.

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: Przemo »

Miał już ktoś kontakt z anteną Hirschmann do odbioru kanału 6? Wygląda tak Obrazek aktualnie mam antenę z Dipola, ale jej zysk jest zbyt słaby i jakość sygnału zarówno ze Ślęży jak i Trzebnicy pływa co objawia się czasem drobnym zacięciem obrazu. Ta ma akceptowalne gabaryty i jest typowo anteną kanalową. Jak sądzicie warto się nią zainteresować?

Awatar użytkownika
akoss22
Posty: 99
Rejestracja: 18 września 2016, o 18:29
Miejscowość: Osiedle
Odbiornik: AMIKO Mini 4K Combo
Instalacja antenowa: Antena log 5-69 HV pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przusucha 53km Góra Kamieńsk 72 km

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: akoss22 »

Prosta antena, którą możecie wykonać sami w kilka minut :)
Całofalowy dipol
Obrazek
Osiągi
Obrazek

wolfcreek
Posty: 49
Rejestracja: 28 października 2016, o 12:51
Odbiornik: TV LG42PW451
Instalacja antenowa: Antena LOGARYTMICZNA DVB-T UniLine Emme Esse 5-60 UHF/VHF Zamontowana na dachu
Nadajnik - obiekt nadawczy: Żagań / Wichów , Zielona Góra / Jemiołów

Jaka antena do MUX-8?

Post autor: wolfcreek »

Wątpię żeby mi taka antena ściągnęła mux8 z odległości 80km. (ZIELONA GÓRA) W miom przypadku trzeba taki dipol rozbudować , ale za bardzo nie wiem jak :) A chcę odbierać wszystkie mux-y na jednej antenie . Przerobiłem trochę antenę ATX-55 i złapałem niemieckie stacje + nasze dwa kanały TELE5 I TV REGIONALNA .

Marek 3
Posty: 119
Rejestracja: 15 października 2016, o 19:10
Odbiornik: LG LED TV 42LB617V
Instalacja antenowa: Antena UHF Fracarro Sigma 6, VHF ATZ 5/6-8 + dookólna FM UKF na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: Marek 3 »

Przeróbka nic ci nie da. Tym bardziej jak jesteś tak daleko od nadajnika. ATX-55 jest anteną typowo na pasmo UHF.

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: poxipol »

Są anteny ATX 55 oryginalnie dostosowane do odbioru dwóch różnych zakresów.w zgodnej polaryzacji.
Obrazek
Przeróbka jest dość kłopotliwa,zwłaszcza że element dopasowujący dobiera się metodą laboratoryjną.

wolfcreek
Posty: 49
Rejestracja: 28 października 2016, o 12:51
Odbiornik: TV LG42PW451
Instalacja antenowa: Antena LOGARYTMICZNA DVB-T UniLine Emme Esse 5-60 UHF/VHF Zamontowana na dachu
Nadajnik - obiekt nadawczy: Żagań / Wichów , Zielona Góra / Jemiołów

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: wolfcreek »

to lipa , nic trzeba czekać na wysyp anten vhf-uhf jak już mux8 ruszy na całego, bo jak na teraz to te anteny combo na allegro to jakaś podpucha , one ściągają vhf ale w polaryzacji poziomej a ja mam w pionie.

Zablokowany