Multisiwtch Televes

jojoro
Posty: 53
Rejestracja: 19 lipca 2012, o 22:26
Odbiornik: ADB-100T oraz Panasonic tx-p42st50e
Instalacja antenowa: DVBT:Dipol 94/21-69 Vena.Symetryzator.
Radio:Dipol AR9/CCIR/UKF-FM.Symetryzator.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC4

Multisiwtch Televes

Post autor: jojoro »

Posiadam Multiswitch Opticum OMS 9/8 czyli jak mniemałem takie coś tylko trochę lepszego od szrotu. Ciągle były z nim jakieś problemy - a to nie przepuszczał różnych częstotliwości satelitarnych na różnych wyjściach (losowo), a to nagle zmieniał poziomy sygnału itp.
Pomyślałem sobie, że w końcu zrobię porzadek i kupię sprzęt klasy wyższej Televes kaskadowy 9x9x8.
Jakież było dziś moje zaskoczenie gdy po podłączeniu nowego sprzętu poziom sygnału FM (sumowanego zwrotnicą) spadł na oko o 50% (na wielu stacjach które miałem w czystym stereo same szumy), UHF - strata ze 30%, VHF brak odbioru.
Nic nie kombinowałem z kablami - Televes T100 cu/cu z wtyczkami samokompresyjnymi cablecon. Poziom sygnału SAT nie uległ żadnej zmianie (może siła spadła o kilka procent (zazwyczaj miałem 99% teraz 90-95%).
Czy ten multiswitch jest serio taki denny szczególnie w zakresie anten naziemnych?
W tej chwili jestem załamany, kasa w błoto. Mam nadzieję że sprzedawca przyjmie zwrot.
Żeby nie było pożyczyłem sobie na chwilę od znajomego jakiś inny tani multlswitch Wavefronter chyba - wszystko śmiga 100/100.

Zablokowany