Antena AX1000 opticum problem z Mux 8

techno100
Posty: 4
Rejestracja: 2 stycznia 2019, o 21:30
Miejscowość: Lubraniec
Odbiornik: Telefunken D50U550Y2CW Vestel
Instalacja antenowa: Ax1000 opticum wzmacniacz liniowy plus zasilacz opticum z regulatorem
Nadajnik - obiekt nadawczy: UKF Zółwieniec / VHF Włocławek Płock

Antena AX1000 opticum problem z Mux 8

Post autor: techno100 »

Witam posiadam taka antene zamontowana w taki sposob w polaryzacji poziomej

Obrazek

Miejscowowsc odbioru to Lubraniec kuj-pom odbior z Konin/Zółwieniec i mam problem z Mux8 wogole nie sciaga na kanale 7 sygnału z Mux8 natomiast MUX123 bezproblemowo chodza
Mux8 Lapie ale na kanale 12 i jest ale niestabilny gubi sygnal obraz sie przycina raczej nie da sie ogladac kanałów

Moje pytanie brzmi czy jak bym zmienil polaryzacje tej anteny na taka czyli Pionowa tak jak mux8 nadaje z konina to czy polaryzacja na UKF tez sie zmienia na pionowa czy zostaje pozioma chodzi o taki układ jak zrobie na antenie

Obrazek
To czy przypadkiem nie strace odbioru stabilnego mux123
Wogole zmiania tych"pretów" na antenie jest tylko od VHF czy ma powiazanie z UKF bo w instrukcji anteny tego nie pisze jest napisane tylko ze polaryzacja pozioma wyglada tak a pionowa tak.

Prosze zeby ktos sie wypowiedział kto zna sie w tym temacie i zna ta antene bo nie za bardzo usmiecha mi sie dokupywac druga antene VHF dziwne jest to ze sciaga VHF na takim ułozeniu z kanału 12 czyli włocławek płock a jest ustawiona całkowiecie w druga strone na Konin

W zestawie posiadam jeszcze wzmacniacz liniowy opticum i zasilacz sieciowy tez opticum z regulacja mocy jezeli wzmacniacz LINIOWY wypne to wogole MUX 8 nie widzi na kanale 12 i na zadnym ogolnie i gubi tez muxy 123 niektóre bo znajduje je z kilku kanałów powtarzaja sie ale Konina nie gubi na mux123

Zablokowany