Gniazda RTV-SAT do zabudowy

Tronek0
Posty: 1
Rejestracja: 9 maja 2019, o 09:13

Gniazda RTV-SAT do zabudowy

Post autor: Tronek0 » 10 maja 2019, o 12:28

Cześć,

Trafiłem na to forum, ponieważ zaintrygowały mnie gniazda RTV-SAT, które można zabudować jak gniazdko elektryczne: https://etak.eu/gniazda-antenowe. Jest to pewnie bardziej przeznaczenia hotelowego, jednak jakby to powiedzieć mam salon o "szerokim przeznaczeniu" i czasem po prostu wyjeżdżamy z niego szafką z telewizorem i pozbywamy się też stołu jadalnego ponieważ jest mało miejsca i jak goście przyjdą to jest masakra. Wracając do tematu... Dam sobie radę z montażem takiego gniazda? Nigdy tego nie robiłem a irytuje mnie kabel wystający od anteny, więc już wole się troszkę pomęczyć z zamontowaniem.

poxipol
Posty: 1766
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Gniazda RTV-SAT do zabudowy

Post autor: poxipol » 11 maja 2019, o 23:10

Jeżeli nie ma potrzeby rozdzielenia sygnału na SAT-R-TV,to nie ma uzasadnienia montowania takiego gniazda z wielu względów.
Mamy wiele rodzajów gniazd i dobiera się je w zależności od wykonanej instalacji.
Jeżeli korzystamy tylko z odbioru naziemnej DVB-T po podłączeniu do jakiegokolwiek gniazda,powoduje dodatkowy wzrost tłumienia sygnału.
Jeżeli przy antenie mamy wzmacniacz,to już problem z przesyłaniem napięcia zasilania.
Sprawa zapewne opiera się o estetykę.
Aby uniknąć powyższych mankamentów zawsze można podłączyć dowolne gniazdo,odciąć układ filtrów i przylutować kabel do dowolnego z trzech gniazdek.
Pomijając zakup gniazda RTV-SAT,można wykorzystać np.gniazdo prądowe.
Usunąć zbędne elementy,rozpiłować otwór,przykręcić łącznik ( długi ) z nakrętką typu F tzw.beczka.Do tego dwa złącza typu F w tym jedno kątowe,aby zbytnio nie zagiąć kabla w puszce.

Odpowiedz