Gniazda RTV-SAT do zabudowy

Tronek0
Posty: 1
Rejestracja: 9 maja 2019, o 09:13
Miejscowość: Katowice

Gniazda RTV-SAT do zabudowy

Post autor: Tronek0 »

Cześć,

Trafiłem na to forum, ponieważ zaintrygowały mnie gniazda RTV-SAT, które można zabudować jak gniazdko elektryczne: https:// etak.eu/gniazda-antenowe. Jest to pewnie bardziej przeznaczenia hotelowego, jednak jakby to powiedzieć mam salon o "szerokim przeznaczeniu" i czasem po prostu wyjeżdżamy z niego szafką z telewizorem i pozbywamy się też stołu jadalnego ponieważ jest mało miejsca i jak goście przyjdą to jest masakra. Wracając do tematu... Dam sobie radę z montażem takiego gniazda? Nigdy tego nie robiłem a irytuje mnie kabel wystający od anteny, więc już wole się troszkę pomęczyć z zamontowaniem.

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Gniazda RTV-SAT do zabudowy

Post autor: poxipol »

Jeżeli nie ma potrzeby rozdzielenia sygnału na SAT-R-TV,to nie ma uzasadnienia montowania takiego gniazda z wielu względów.
Mamy wiele rodzajów gniazd i dobiera się je w zależności od wykonanej instalacji.
Jeżeli korzystamy tylko z odbioru naziemnej DVB-T po podłączeniu do jakiegokolwiek gniazda,powoduje dodatkowy wzrost tłumienia sygnału.
Jeżeli przy antenie mamy wzmacniacz,to już problem z przesyłaniem napięcia zasilania.
Sprawa zapewne opiera się o estetykę.
Aby uniknąć powyższych mankamentów zawsze można podłączyć dowolne gniazdo,odciąć układ filtrów i przylutować kabel do dowolnego z trzech gniazdek.
Pomijając zakup gniazda RTV-SAT,można wykorzystać np.gniazdo prądowe.
Usunąć zbędne elementy,rozpiłować otwór,przykręcić łącznik ( długi ) z nakrętką typu F tzw.beczka.Do tego dwa złącza typu F w tym jedno kątowe,aby zbytnio nie zagiąć kabla w puszce.

rafisz
Posty: 55
Rejestracja: 19 grudnia 2016, o 11:29
Odbiornik: Samsung UE40H6400
Instalacja antenowa: FM - "okrąglak", VHF - ATZ-5, UHF - ATZ 19, zwrotnica Badmor Z-3
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN Warszawa

Re: Gniazda RTV-SAT do zabudowy

Post autor: rafisz »

hmmm, ciekaw jestem czy autor tematu jeszcze coś tu napisze, zostawił linkę do (swojego?) sklepu i...

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Gniazda RTV-SAT do zabudowy

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Zalogował się tylko raz by napisać ten post. Napisał reklamę i od tej pory się nie pojawił.

rafisz
Posty: 55
Rejestracja: 19 grudnia 2016, o 11:29
Odbiornik: Samsung UE40H6400
Instalacja antenowa: FM - "okrąglak", VHF - ATZ-5, UHF - ATZ 19, zwrotnica Badmor Z-3
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN Warszawa

Re: Gniazda RTV-SAT do zabudowy

Post autor: rafisz »

właśnie o tym pisałem, wydaje mi się że to po prostu darmowa reklama, na jakby nie było - branżowym forum...

Zablokowany