Jaka antena

Raul26
Posty: 75
Rejestracja: 7 lutego 2017, o 18:06
Odbiornik: TUNER WIWA HD-50 FULL HD DVB-T MPEG4 STB PVR
Instalacja antenowa: Posiadam antene techniyagi dual M8 Combo na wysokosci 10 metrów
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sierpc-Rochocin

Jaka antena

Post autor: Raul26 »

Witam wszystkich Będę musiał zmienić antenę i przenieść ją w inne miejsce bo odbiór się znacznie pogorszył Dookoła przeszkody terenowe , drzewa Jaka antena będzie dla mnie najlepsza?

Raul26
Posty: 75
Rejestracja: 7 lutego 2017, o 18:06
Odbiornik: TUNER WIWA HD-50 FULL HD DVB-T MPEG4 STB PVR
Instalacja antenowa: Posiadam antene techniyagi dual M8 Combo na wysokosci 10 metrów
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sierpc-Rochocin

Re: Jaka antena

Post autor: Raul26 »

Czy kierunkowa? Logarytmiczna? Domek parterowy wokół większe budynki Antena szerokopasmowa telmora nie chciała u mnie w ogóle odbierać, zwykła siatkówka tak samo Na drodze do nadajnika przeszkody

Awatar użytkownika
maciek_p
Posty: 136
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków/Chorągwica

Re: Jaka antena

Post autor: maciek_p »

Podaj swoja lokalizację. Ile jest odbiorników w instalacji? Montaż anteny na dachu?

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Jaka antena

Post autor: K63 »

Raul26 pisze: 25 kwietnia 2020, o 15:20 Antena szerokopasmowa telmora nie chciała u mnie w ogóle odbierać, zwykła siatkówka tak samo
Nie odebrały żadnego mux-a :?: :!:

@maciek_p - tutaj masz całą "epopeję" na temat problemu. ;)
Ale o lokalizacji ani słowa.

Raul26
Posty: 75
Rejestracja: 7 lutego 2017, o 18:06
Odbiornik: TUNER WIWA HD-50 FULL HD DVB-T MPEG4 STB PVR
Instalacja antenowa: Posiadam antene techniyagi dual M8 Combo na wysokosci 10 metrów
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sierpc-Rochocin

Re: Jaka antena

Post autor: Raul26 »

Nie zajmuj się śledztwem tylko dyskutuj merytorycznie to będzie z pożytkiem dla wszystkich

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Jaka antena

Post autor: K63 »

Raul26 pisze: 30 kwietnia 2020, o 18:54 dyskutuj merytorycznie to będzie z pożytkiem dla wszystkich
Mam nadzieję, że przez te kilka lat obecności na forum, pomogłem przynajmniej jednemu jego użytkownikowi. Ty natomiast napisz, co w ciągu 2 lat zrobiłeś kierując się wieloma poradami z w/w dyskusji? Ja widzę, że poza próbą na dwóch antenach, to chyba niewiele. Jeżeli się mylę - to mnie "oświeć". Chyba problem nie jest zbyt uciążliwy, skoro przez 2 lata nic nie napisałeś w w/w temacie :?:
Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby przy sprawnej instalacji, siatka i ASR odbierały gorzej (lub nic nie odebrały) od chińskiej antenki Techniyagi.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Jaka antena

Post autor: Dobrycel »

Instalator bedzie najlepszym rozwiazaniem. Z takim podejsciem i tym co jest w poprzednim wątku ...

Raul26
Posty: 75
Rejestracja: 7 lutego 2017, o 18:06
Odbiornik: TUNER WIWA HD-50 FULL HD DVB-T MPEG4 STB PVR
Instalacja antenowa: Posiadam antene techniyagi dual M8 Combo na wysokosci 10 metrów
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sierpc-Rochocin

Re: Jaka antena

Post autor: Raul26 »

Lokalizacja Gostynin Antena na dachu jakieś 8 metrów nad gruntem dwa odbiorniki w instalacji

Zablokowany