Co można wymyślić, gdy nie ma jak ciągnąć kabli?

Miksan
Posty: 3
Rejestracja: 25 lutego 2021, o 15:23
Miejscowość: Katowice

Co można wymyślić, gdy nie ma jak ciągnąć kabli?

Post autor: Miksan »

Chodzi o wynajmowane mieszkanie i dodatkowy telewizor.

Coś mi się kojarzy, że kiedyś w innym mieszkaniu tv mi odbierał większość programów telewizji naziemnej bez anteny. Znaczy się znalazł i zapisał większość programów, a miał jedynie 1,5m kabel antenowy wpięty do gniazda antenowego. Chyba tylko z 1 muxem miał problem.

Wiem, że są anteny wewnętrzne, ale one są chyba kiepskie, no i zagracają. Na kucie ściany nie mam zgody, a kabel idący przez pokój też nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem.

Czy możecie mi coś doradzić? Jakieś rozwiązania? Odległość to około 30 km od nadajnika z Katowic Kosztowy. Wiem, że na takich "rozwiązaniach" mogę nie odbierać wszystkich muxów.

Potrzebuję to do drugiego TV w małym pokoju, a właściciel nie zgodzi się na żadne wiercenie w ścianach, kucie i ingerencje. Gniazdo TV jest jedno w mieszkaniu.


Obrazek
Sklep internetowy z herbatą pu-erh https://e-aromat.pl/26-sklep-herbaty-pu-erh czerwona herbata pu-erh pomaga obniżyć cholesterol i jest dobra na odchudzanie i trawienie. Musi być to jednak prawdziwa czerwona herbata pu-erh.
Ostatnio zmieniony 20 sierpnia 2021, o 10:00 przez Miksan, łącznie zmieniany 1 raz.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Co można wymyślić, gdy nie ma jak ciągnąć kabli?

Post autor: Dobrycel »

Antena pokojowa i antena na szafe itp.
Na pokojowej tez idzie odbierac. Wszystko zalezy jak wysoko sie mieszka itp.
Trzeba próbowac. Aha antena antenie nie jest równa. Jedna bedzie odbierać inna nie.
Metoda prób i błędów. Ewentualnie jest takie cos jak przejście okiennne. Taka taśma z fkami po jednej i drugiej stronie.
Zacząłbym od anteny pokojowej. No chyba, że internetowa telewizja jakaś :) Jakiś dekoder z cyfry i po internecie.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Co można wymyślić, gdy nie ma jak ciągnąć kabli?

Post autor: K63 »

Miksan pisze: 26 lutego 2021, o 15:47 Na kucie ściany nie mam zgody, a kabel idący przez pokój też nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem.
Niestety nie ma takiej technologii, która pozwalałaby przesłać sygnał bezprzewodowo od anteny do odbiornika. Odbiór z 30 km na antenie pokojowej jest mało prawdopodobny (chyba że na ostatnich piętrach wieżowca :?:).

Miksan
Posty: 3
Rejestracja: 25 lutego 2021, o 15:23
Miejscowość: Katowice

Re: Co można wymyślić, gdy nie ma jak ciągnąć kabli?

Post autor: Miksan »

3-cie piętro, ale w stronę Katowic nie ma już wysokiego budynku tylko domki, także jedynie drzewa wysokie chyba mogą przeszkadzać. Teoretyzuję, bo nie wiem czy drzewo może hamować sygnał?


Obrazek
Sklep internetowy z herbatą pu-erh https://e-aromat.pl/26-sklep-herbaty-pu-erh czerwona herbata pu-erh pomaga obniżyć cholesterol i jest dobra na odchudzanie i trawienie. Musi być to jednak prawdziwa czerwona herbata pu-erh.
Ostatnio zmieniony 20 sierpnia 2021, o 09:55 przez Miksan, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Co można wymyślić, gdy nie ma jak ciągnąć kabli?

Post autor: qwerty »

Proponuję małą logarytmiczną na szafie bądź "pół" siatkowej.

Miksan
Posty: 3
Rejestracja: 25 lutego 2021, o 15:23
Miejscowość: Katowice

Re: Co można wymyślić, gdy nie ma jak ciągnąć kabli?

Post autor: Miksan »

Muszę pomyśleć jak to zamaskować.
A te takie zabudowane w talerzyki, prostokąty - zwykle czarne, plastikowe, to rozumiem sobie darować, bo to dziadostwo?



Obrazek
Sklep internetowy z herbatą pu-erh https://e-aromat.pl/26-sklep-herbaty-pu-erh czerwona herbata pu-erh pomaga obniżyć cholesterol i jest dobra na odchudzanie i trawienie. Musi być to jednak prawdziwa czerwona herbata pu-erh.
Ostatnio zmieniony 20 sierpnia 2021, o 09:59 przez Miksan, łącznie zmieniany 2 razy.

Karolciaaa_M
Posty: 7
Rejestracja: 22 lutego 2021, o 11:57
Miejscowość: Kraków

Re: Co można wymyślić, gdy nie ma jak ciągnąć kabli?

Post autor: Karolciaaa_M »

Antena pokojowa będzie spoko. O ile nie mieszkasz na parterze, bo może mieć problem ze złapaniem sygnału :)

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Co można wymyślić, gdy nie ma jak ciągnąć kabli?

Post autor: giaur500 »

Marne szanse. Raczej zainteresuj się jakimś iptv, są takie usługi ale płatne.

Jeden portal internetowy ma swojego playera, gdzie podstawowe kanały są nawet bezpłatnie.

Zablokowany