Antena pokojowa do odbioru DVB-T

systemlan
Posty: 252
Rejestracja: 17 czerwca 2012, o 11:52
Odbiornik: Panasonic TX-L32CX3E
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna DIPOL 19/21-69 DVB-T bez wzmacniacza, kabel Triset 113
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec, TON Człuchów

Re: Antena pokojowa do odbioru DVB-T

Post autor: systemlan »

LXD70 ma wbudowany tuner DVB-T. Co do anteny to powinno Ci działać. Nie wiem co prawda jakie te okna są czy plastiki czy drewniaki. Powinno też działać Ci bez wzmacniacza na samym symetryzatorze, aczkolwiek moja sugestia by była zamontowania małej anteny, ale zewnętrznej.

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: Antena pokojowa do odbioru DVB-T

Post autor: cignacy »

Powyższy model wszedł do produkcji w jesieni 2007 roku i może mieć tylko MPEG2.

Maximus2
Posty: 27
Rejestracja: 10 czerwca 2013, o 18:26
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin / Ryki

Re: Antena pokojowa do odbioru DVB-T

Post autor: Maximus2 »

Witam
Zakupiłem antenę pokojową
UNIWERSALNA ANTENA TV DVB-T DPM
http://antenytelewizyjne.pl/2014/04/10/ ... hd-okazja/
I mam problem, odbiera mi tylko mux 3 (siła i jakośc bliska 100%)
Pozostałe mux-y- 0%
W czym może tkwic problem?
Moja lokalizacja- Puławy (woj. lubelski)
Mux 3 odbiera z częstotliwości 490MHz, kanał 23

systemlan
Posty: 252
Rejestracja: 17 czerwca 2012, o 11:52
Odbiornik: Panasonic TX-L32CX3E
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna DIPOL 19/21-69 DVB-T bez wzmacniacza, kabel Triset 113
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec, TON Człuchów

Re: Antena pokojowa do odbioru DVB-T

Post autor: systemlan »

Maximus2 pisze:W czym może tkwic problem?
Właśnie w antenie? Jaka odległość między anteną a nadajnikiem? Jakie okna posiadasz? Platiki czy drewniaki?

Maximus2
Posty: 27
Rejestracja: 10 czerwca 2013, o 18:26
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin / Ryki

Re: Antena pokojowa do odbioru DVB-T

Post autor: Maximus2 »

Okna plastiki
Z tego co widze to odbieram sygnał z nadajnika Kazimierz Dolny "Góry I"
Odległość od nadajnika 9,6 km, moc nadajnika 2,5 kw
A dlaczego nie łapie mi sygnału z nadajnika Dęblin "Ryki", odległośc 23,5 km, moc nadajnika 20 kw?


http://e-fotek.pl/images/35393917465965347693.gif
Ostatnio zmieniony 1 października 2014, o 19:44 przez Maximus2, łącznie zmieniany 1 raz.

systemlan
Posty: 252
Rejestracja: 17 czerwca 2012, o 11:52
Odbiornik: Panasonic TX-L32CX3E
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna DIPOL 19/21-69 DVB-T bez wzmacniacza, kabel Triset 113
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec, TON Człuchów

Re: Antena pokojowa do odbioru DVB-T

Post autor: systemlan »

Antena jest ze wzmacniaczem czy symetryzatorem?. Generalnie jakbyś poczytał wątki o antenach pokojowych byś wiedział dlaczego nie odbiera ;)

Maximus2
Posty: 27
Rejestracja: 10 czerwca 2013, o 18:26
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin / Ryki

Re: Antena pokojowa do odbioru DVB-T

Post autor: Maximus2 »

Antena ze wzmacniaczem
"Za chudy w uszach" jestem na te tematy więc pytam na forum kolegów.

systemlan
Posty: 252
Rejestracja: 17 czerwca 2012, o 11:52
Odbiornik: Panasonic TX-L32CX3E
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna DIPOL 19/21-69 DVB-T bez wzmacniacza, kabel Triset 113
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec, TON Człuchów

Re: Antena pokojowa do odbioru DVB-T

Post autor: systemlan »

Ta antena to jakiś szajs jak w sumie każda pokojowa. Nikt nic Ci nie poradzi na to. Albo będziesz z nią zapierniczał po pokoju, mieszkaniu i szukał sygnału :lol: albo pójdziesz po rozum do głowy i zamontujesz na zewnątrz dedykowaną do tego antenę ;)

Maximus2
Posty: 27
Rejestracja: 10 czerwca 2013, o 18:26
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin / Ryki

Re: Antena pokojowa do odbioru DVB-T

Post autor: Maximus2 »

Na domu mam antene zewnetrzną.
Antena pokojowa ma zamiar mi służyć w Warszawie podczas studiów. Nie mam zamiaru płacić UPC za TV ok 60zł. Miałem nadzieję że taka antena zda egzamin i bez problemu odbierać nią będe darmowe kanały.
Teraz w domu ją testuje. Zawioze w niedziel do Warszawy i może tam bedzie sprawowała sie lepiej.
Dziękuje bardzo za pomoc.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Antena pokojowa do odbioru DVB-T

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Widzisz, to co producent szumnie nazywa anteną "uniwersalną, DVB-T, HD" w środku wygląda prawdopodobnie tak:
Obrazek
Kawałeczek drutu i silny wzmacniacz. Po czymś takim wiele nie można się spodziewać.

Na naszym forum były przedstawiane całkiem niezłe anteny pokojowe, ale nie będą one wyglądać tak elegancko, echhh to wytłoczone logo DVB-T(*). Będą po prostu działać. Oczywiście tylko w miejscach, gdzie antena pokojowa w ogóle ma szansę zadziałać.

* A swoją drogą użycie logo DVB w celach komercyjnych podlega ograniczeniom. http://www.dvbservices.com/dvb_logo/lic ... begin_by=D Firmy DPM tu nie widzę ;)

systemlan
Posty: 252
Rejestracja: 17 czerwca 2012, o 11:52
Odbiornik: Panasonic TX-L32CX3E
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna DIPOL 19/21-69 DVB-T bez wzmacniacza, kabel Triset 113
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec, TON Człuchów

Re: Antena pokojowa do odbioru DVB-T

Post autor: systemlan »

Tak, tyle tylko, że my to wiemy, a masa już tego nie wie i zamiast wierzyć nam, będą dalej wierzyć w taniochę, w mega profesjonalnych marketach typu neonet i innych takich.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Antena pokojowa do odbioru DVB-T

Post autor: lustracja »

Maximus2 pisze: Antena pokojowa ma zamiar mi służyć w Warszawie podczas studiów.
To sprawdź w Warszawie.
1 to co kupiłeś może odbierać choć jak na Warszawę to wzmacniacz za duży lub niepotrzebny.
Antenę kupujesz do warunków odbioru a nie tak jak ty zrobiłeś testujesz w miejscu w którym nie będziesz jej używał.

mateusz1234

Antena DVBT pokojowa - pomoc w wyborze

Post autor: mateusz1234 »

Witam,
jak w temacie. Szukam jak najlepszej anteny pokojowej w cenie do 100pln, jednak jeśli by było taniej, to lepiej.
Mieszkam w bloku na 4 piętrze, okna plastikowe, około 1km od tego nadajnika: SLR Kielce, Targowa.

Za udzielone porady serdecznie dziękuję.

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Antena DVBT pokojowa - pomoc w wyborze

Post autor: TomW »

Wszystko co już napisano o antenach pokojowych do odbioru DVB-T znajduje się tu:

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=39&t=845

Nie chcę wyważać otwartych drzwi i pisać o nich jeszcze raz. Jak zapoznasz się z opiniami innych, to będziesz miał wiedzę na ten temat. Trochę do czytania masz. Powinieneś pytać właśnie w tym wątku, a nie zakładać niepotrzebnie nowy. Ja z powodzeniem używam pokojowej - takiej jak w opisie. Pozdrawiam.

mateusz1234

Re: Antena pokojowa do odbioru DVB-T

Post autor: mateusz1234 »

Witam,
Szukam jak najlepszej anteny pokojowej w cenie do 100pln, jednak jeśli by było taniej, to lepiej.
Mieszkam w bloku na 4 piętrze, okna plastikowe, około 1km od tego nadajnika: SLR Kielce, Targowa.

Za udzielone porady serdecznie dziękuję.

mateusz1234

Re: Antena DVBT pokojowa - pomoc w wyborze

Post autor: mateusz1234 »

Dziękuję za podpowiedź.
A myślisz, że ten Davbol W1 da radę z odbiorem, jeśli wokół jest sporo drzew i bloki?

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Antena DVBT pokojowa - pomoc w wyborze

Post autor: TomW »

Powinien dać. Jak poczytasz moje posty w tym wątku który podałem, to dowiesz się, że mieszkam w tzw. "studni"- otoczony blokami i na dodatek na parterze. Nadajnik zaś mam trochę dalej. Każdy Ci powie, że lepsza będzie antena zewnętrzna za oknem. To prawda. Ja nie mam potrzeby mojej zmieniać, a używam jej od początku. Inna nazwa takiej anteny (bardziej znana) to APOK. Jest to to samo, tylko inny wytwórca. Koszt około 30 zł.
Ostatnio zmieniony 12 października 2014, o 13:59 przez TomW, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: Antena DVBT pokojowa - pomoc w wyborze

Post autor: Domel28 »

mateusz1234 pisze:Witam,
jak w temacie. Szukam jak najlepszej anteny pokojowej w cenie do 100pln, jednak jeśli by było taniej, to lepiej.
Mieszkam w bloku na 4 piętrze, okna plastikowe, około 1km od tego nadajnika: SLR Kielce, Targowa.

Za udzielone porady serdecznie dziękuję.
Witam. Nie skupiaj się na Targowej bo stamtąd nie nadaje tv. Jeśli już to komin ec, ale tam jest tylko MUX 3. Powinieneś próbować odbioru ze św. Krzyża tyle że masz tam ok 30km i na antenie pokojowej może być ciężko. Jedyny warunek to otwarta przestrzeń w kierunku wschodnim wtedy może coś tam na pokojowej odbierzesz.

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Antena DVBT pokojowa - pomoc w wyborze

Post autor: TomW »

Antena pokojowa to zawsze loteria. Nigdy nie ma pewności, że zadziała jak powinna. Nikt też takiej gwarancji nie da. Najlepiej wypróbować (kupić z możliwością zwrotu). Każde warunki odbioru są inne, bo zależą nie tylko od anteny ale także od nadajnika i lokalizacji. Każdy użytkownik ma inną. Mnie w mojej lokalizacji udaje się odbierać na antenie pokojowej, ale to nie reguła.

mateusz1234

Re: Antena DVBT pokojowa - pomoc w wyborze

Post autor: mateusz1234 »

Czyli mogę spróbować z tym DAVBOL W1, a w razie niepowodzenia ewentualnie oddać, czy zakupić jakiś inny model?
Inna antena raczej nie wchodzi w grę, chociaż jeżeli nic nie wyjdzie z tą pokojówką, to się zastanowię.

Zablokowany