Antena pokojowa do odbioru DVB-T

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: m@rtops »

jeżeli jest ona podłączona w ten sposób
http://pritv.pl/user/images//Allegro/an ... a-dw_3.jpg
to można spróbować podłączyć ją innym kablem - z jednej strony złącze typu " F" a z drugiej strony " zwykła wtyczka - lub zdemontować w tym kablu wtyczkę (w środku jest separator i nie puści napięcia ;) ) z zasilaczem i w to miejsce dać zwykłą wtyczkę - i wtedy zasilić antenę z dekodera
jeżeli jest spalony zasilacz (też zazwyczaj mają diodę) to może te 5V wystarczy do sprawdzenia anteny :?

Mutango

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: Mutango »

SonAndros pisze: Kupilem dekoder wiwa hd90. Podlaczylem przez hdmi, podlaczylem antene delta rw-a do dekodera. W dekoderze wlaczylem zasilanie antenowe.
Nie miało prawa zadziałać. Nie można jednocześnie zasilać tej anteny z zasilacza zewnętrznego i z tunera...

SonAndros

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: SonAndros »

Dobra wymiwnilem bo byla fabrycznie uszkodzona diodka. Podlaczylem zasilacz, antene wylaczylem zasilanie z dekodera ale neladal nie znajduje kanalow. Antena jest widoxznie za slaba.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: m@rtops »

na szukaniu ręcznym daj kanał najsilniejszego mux-u i ruszając anteną poszukaj oznak sygnału ;)
20-30km to najlepiej zewnętrzna :D

SonAndros

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: SonAndros »

Brak oznal sygnalu. W sumie nie dziwie sie. Sasiedzi nie posiadaja talerzy z tej strony budynku bo nawet i te im nie lapia sygnalu...

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: TomW »

Ta antena to niewypał w Twojej sytuacji. Opiera się głównie na wzmacniaczu. Była już gdzieś na forum krytyka tego typu rozwiązań. Spróbuj z anteną może brzydszą, wiekszą, ale o wiekszym zysku.

Mutango

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: Mutango »

Antena może i g..ana, ale Chwaszyczyno to powinien odebrać, przynajmniej jeśli ma okno w kierunku północnym lub zachodnim
http://www.dvbtmap.eu/viewbookmark.html?bookmark22511
Nadajnik mocny, niecałe 14 km, profil terenu bez zastrzeżeń... Na początek ustawić ręcznie tuner na kanał 35. Antene wystawić na parapet, ale na zewnątrz za okno... Dopiero jak coś złapie, to wtedy próbować ewentualnie wewnątrz budynku....

SonAndros

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: SonAndros »

W sumie to chyba sie poddaje. Widok.z okna mam na kamienice, ktora moglbym dotknac reka :p. Z tej strony nikt nie ma talerzy i anten bo sygnal nie idzie. A na podworku mam 20m drzewo oraz inne kamieniczki gdxie tez nie ma satelit. Jedynie budynki zew. Maja talerze. Te w srodku cos nie lapia. Przynajmniej tak sadza sasiedzi. Kurcze trudno, zostaje kablowka....

Mutango

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: Mutango »

No to wbrew pozorom, w takich warunkach czasami można odbicia sygnału łapać. O ile w telewizji analogowej obraz z odbicia najczęściej jest nie do zaakceptowania (dlatego sąsiedzi nic nie mają), to na cyfrowej często się udaje.

SonAndros

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: SonAndros »

A gdybym probowal sie do jakiegos talerza podlaczyc u jakiegos sasiada z zewnetrznej strony? . Tylko wtyki inne bo wiwa hd90 nie ma koncowki "wkrecanej". Zreszta jak inni nie lapia to i ja tez, wiec nic mi to nie da

Dziekuje wszystkim za porady. Kochani jestescie ;D

DVBManiak

Odp: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: DVBManiak »

SonAndros pisze:A gdybym probowal sie do jakiegos talerza podlaczyc
Najlepiej do kosmicznego :lol:

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: kb997 »

To już było. Nie da się dvb-t odbierać na "talerzu" sat. No może gdybyś miał taki 2,5 - 3 m średnicy i w ognisko czaszy dał np biquada lub fractala to pewnie odbierałbyś nawet z 200km przy bezpośredniej widoczności nadajnika (tego typu rozwiązania mają około 30-40dB zysku). Problem gdzie Ty to byś zamontował. Z odbicia też dałoby takim sprzętem odbierac. Na tą chwilę jeśli próbujesz z odbicia to trzeba manipulować anteną pod różnymi kątami. Nie tylko obracając w lewo i prawo czy do przodu lub tyłu, ale też podnosząc "nos" anteny do gory lub opuszczając w dół albo odchylając od pionu tak jakby maszt nadawczy był pochylony.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: Anduraki »

powiem tak: Delta + ???-wzmacniacz < Biquad pasywny, ja ze swojej strony postawiłbym na antenę Logarytmiczną jeśli mowa o pokojowych - dobrze sobie radzą z odbiorem z odbicia.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: kb997 »

Owszem, można próbować na log-per. Płaska, na meblach można położyć pod warunkiem, że tam znajdziemy sygnał.

Mutango

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: Mutango »

SonAndros pisze:A gdybym probowal sie do jakiegos talerza podlaczyc u jakiegos sasiada z zewnetrznej strony? .
ee.. podobno na satelicie telewizji naziemnej nie ma..

SonAndros pisze: Zreszta jak inni nie lapia to i ja tez, wiec nic mi to nie da
W całej Polsce jest 44 osoby, które wpadły na pomysł, że naziemną telewizję cyfrową można z odbicia łapać. Myślisz, że któraś z nich mogłaby być Twoim sąsiadem?

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: kb997 »

@Mutango
Mylisz się! :D ją słyszałem, że tylko 13 osób ma dvb-t z odbicia bo mają za domem potężne lustra.

Tomrac

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: Tomrac »

Ok, dziś przyszła do mnie antena DPM Apok. Niestety po podłączeniu i postawieniu na parapecie odbiera tylko kanały kodowane Polsatu :<

Ktoś może mi powiedzieć co może być nie tak ? Próbowałem podłączyć bez wzmacniacza i z wzmocnieniem. Przód (nie wiem jak to się nazywa) równolegle do podłoża, czy wczepić może odwrotnie ?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: m@rtops »

Tomrac pisze:Próbowałem podłączyć bez wzmacniacza i z wzmocnieniem.
jeżeli wyłączyłeś tylko zasilacz to na pewno nie będzie działać bo wzmacniacz w puszce anteny tłumi sygnał jeśli jest nie zasilony
jeżeli chcesz spróbować bez wzmocnienia to musisz do puszki zamontować symetryzator a na kabel zwykły wtyk antenowy :)
Tomrac pisze:Niestety po podłączeniu i postawieniu na parapecie
no ale spróbuj nią chociaż poszukać sygnału ;)
samo położenie na parapet nic nie da
ustaw wskaźniki na kanale 25,48,64 i sprawdź wskazania - kanał 64 nadaje z największą siłą ;)

Tomrac

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: Tomrac »

Heh, jak zwykle mam przedwczesną panikę. Trzeba było odkręcić wtyczkę i dokręcić kabel bo był luz i wypadła. Teraz już działa.

Niemniej jednak serdecznie dziękuje za odpowiedź!

Mankol

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: Mankol »

Najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T to z całą pewnością TS42. Jeśli miałbym już kupować, to tylko taką.

Zablokowany