DVB-H w Warszawie

Forum o telewizji mobilnej
ffff

Re: DVB-H w Warszawie

Post autor: ffff »

Witam,

Panie Jarku, mam takie pytania odnośnie informacji technicznych, które pan tu zamieścił:
JarekM pisze: ..tylko telefony w właściwą konfiguracją oraz z zaimplementowanym właściwym systemem CA będą w stanie odtwarzać programy i to tylko pod warunkiem, że włożymy kartę SIM z aktywowaną usługą.
Jaki jest właściwy system CA?

JarekM pisze: ..ponieważ zaczęli dużo później niż my oparli test o inny standard, więc N96 odbiera, ale np. Sagem już nie. (Przynajmniej do czasu opracowania innej wersji SW)
Jaki standard stosował Emitel, a jaki obecny nadawca?

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-H w Warszawie

Post autor: JarekM »

W trakcie testów prowadzonych przez EmiTel zarówno tych w 2006 jak i 2008 roku nie był stosowany żaden system CAS (dostępu warunkowego). Zeszłoroczne testy wykorzystywały system w standardzie OSF/IPDC. W rozwiązaniu tym istnieje kilka 'identyfikatorów', które muszą być tak samo ustawione w sieci i w terminalach. Ponieważ niewiele terminali umożliwia ich zmianę z interfejsu użytkownika egzemplarze przywożone z zagranicy nie odbierały sygnału.

Ostateczne decyzje co rodzaju do systemu, który komercyjnie ma zostać wdrożony w tym roku podejmie zwycięzca konkursu na rezerwację częstotliwości. Wygląda jednak na to, że największe szanse ma standard OMA BCAST SCP, który pozwala na zapisywanie praw do programów na kartach SIM, a nie w terminalu (telefonie), a przez to w pewnym sensie pozwala uniezależnić się od terminala. (użytkownik może zmienić telefon na inny obsługujący DVB-H i nadal po włożeniu swojej karty SIM odbierać swój pakiet programów, który dostał lub wykupił od operatora)

ffff

Re: DVB-H w Warszawie

Post autor: ffff »

Dziękuję bardzo za informacje. Pozdrawiam.

buster

Re: DVB-H w Warszawie

Post autor: buster »

Czy zaprzestano nadawania DVB-H w Warszawie? od wczoraj nie mogę nic oglądać.

zyga

Re: DVB-H w Warszawie

Post autor: zyga »

Witam,

1. Odpaliłem dzisij w centrum N96 w komisie i TV działało ładnie poza TVP 1 i Polsatem?
Czy macie może sugestie jaki był powód?

2. Czy ktoś ma pojęcie jak długo będą jeszcze trwać testy w Warszawie? Chciałbym oglądać Mistrzostwa Świata w czerwcu na N96 i rozważam jej kupno (jeżeli działałoby TVP1).

3. Czy lista kanałów się zmienia? Tak na szybko widziałem TVP2, TVN, Mini Mini, TVN 24.
Gdzie znajdę kompletną listę?

4. Czy w innych miastach są te same kanały?

ffff

Re: DVB-H w Warszawie

Post autor: ffff »

sygnału już raczej nie wyłączą. firma INFO TV FM jest agregatorem, teraz muszą sprzedać paczki kanałów jakimś lokalnym dystrybutorom, którzy posiadają abonentów i są w stanie zaoferować im odpowiednie urządzenia mobilne do oglądania. świadomość istnienia takiej usługi jest wręcz śladowa, poprostu mało kto wie że coś takiego już istnieje w Polsce. chyba szybciej by to poszło gdyby ten przetarg wygrało konsorcjum operatorów gsm...

Mari

Re: DVB-H w Warszawie

Post autor: Mari »

dzis dodano nowe kanaly - TVN Turbo, TVN CNBC i TV Silesia. Byc moze dodali jeszcze cos nowego. Niestety nie ma TVN24 i TVN. Jednak cos sie dzieje...

woof

Re: DVB-H w Warszawie

Post autor: woof »

witam, czy w warszawie jeszcze funkcjonuję DVB-H? Wczoraj miałem problemy z odbiorem w centrum Warszawy - a właściwie brak odbioru;)

Zablokowany