DVB-T CZECHY

dyskusje o zagranicznych emisjach telewizji cyfrowej DVB-T
lumca_2
Posty: 274
Rejestracja: 14 grudnia 2008, o 10:11
Miejscowość: niedaleko Ostrawy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Hošťálkovice,Hladnov, Kosztowy,Skrzyczne

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: lumca_2 »

Zatím ne.

Chemical Attack

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Chemical Attack »

A jakiś harmonogram dla MUX 4? Poza luźnymi planami? Bo o tym ze ma być do EURO w kilku miastach to wiem..

Uranos

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Uranos »

Euro będzie w SD IO w Londynie ma być w HD i to nie w całości.

http://www.digizone.cz/clanky/ct-hd-sko ... tbal-eura/

jedrek
Posty: 37
Rejestracja: 30 grudnia 2010, o 20:24
Odbiornik: Sony KDL-40HX800
Instalacja antenowa: antena siatkowa + wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Chrzelice

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: jedrek »

Czesi, którzy są w zasięgu będą mogli pooglądać Euro w HD dzięki TVP1 i TVP2 w HD.

stasiu

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: stasiu »

Czy ktoś się orientuje w jakie dni i na jakich kanałach można oglądać programy z oryginalną ścieżką dźwiękową w Czechach, ewentualnie gdzie takich informacji szukać. Mam jakąś czeską ramówkę, ale tam nie ma informacji co do języka. Odbieram trzy muxy czeskie.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: blockbuster »

Z tego co zauważyłem to chyba tylko państwowa CT2 daje czasami wieczorem jakiś film z oryginalną ścieżką dźwiękową i napisami. Czasami są to też filmy polskie.

stasiu

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: stasiu »

No właśnie w niedzielę laciał jakiś film na ct2, tylko język skandynawski był...Szkoda, bo by mi to urozmaiciło ofertę programową.

hol2
Posty: 189
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 17:15
Odbiornik: Ariva T760i DVB-T/T2 z h.265. Sencor SRD 6600 DAB+
Instalacja antenowa: ATX107i91 Inela,TriDigit Dipola,wzmA35dB Ryniak, ant DAB+/VHF Yaga, ant UKF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Kraków, Skrzyczne LysaHora

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: hol2 »

Znowu odbiór mux1 kanal 54 z Lysej Hory sie psuje, podczas gdy jak zwykle mux2 tez z Lysej Hory kanal 37 idzie stabilnie bez przerwy 50-55% przy 0% bledów wg TV Samsung. Dla Porównania mux3 polski z Kosztowy kanal 51 idzie na 70-75% przy 0% błedów.

A ten mux1 Czechy kanal 54 z Lysej Hory (bo Ostravy Hostakovice tez kanal 54 nie odbieram gory zaslaniaja) idzie zwykle na 45-50% przy 0-30% bledów wg TV Samsung. No ale teraz praktycznie nie idzie znowu chyba cos robia z antena lub jej kierunkowoscia, ewentualnie na hali nadawczej, moze tez kolejne oblodzenie anten no bo jak mux2 idzie to i mux1 tez chyba isc powinien z tego samego nadajnika na Lyseh Horze i z ta sama moca 25kW. Kanal 37 ma lepsza propagacje wiec jest zwykle silniejszy, ale zeby na kanale 54 sygnal spadal do 0-10% to juz chyba cos jest nie tak z nadawaniem przynajmniej w moim kierunku.

stasiu

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: stasiu »

@hol2- sygnał kanału 54 jest bardzo dobry - ja mam cały czas 100%, raczej ty masz słabe warunki odbioru 37 też mam 100%. Za to u mnie Kosztowy 0%...

Awatar użytkownika
neo69
Posty: 241
Rejestracja: 20 kwietnia 2011, o 14:12
Miejscowość: Stolica Górnego Śląska
Odbiornik: Panasonic TX-50GX830E
Mar. 29, 2022
Ver. 3.744
Instalacja antenowa: Yagi-Uda: Dipol 44/21-69 Tri Digit + symetryzator, balkon, 22 m n.p.t., 25,6 km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Opole-Chrzelice, Ostrava-Hošťálkovice

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: neo69 »

blockbuster pisze:Od jutra w MUX3 z Ostravy pojawi się o obok Primy Love kanał TV Polar
http://www.digizone.cz/aktuality/ostrav ... e-naladit/
Udało mi się zaprogramować ten kanał - jakieś programy dla dzieci akurat leciały ;-) Szkoda tylko, że akurat tego MUXa z Ostravy łapię dość słabo (bo priorytetem są dla mnie stacje polskie, a Ostravę mam dokładnie z tyłu anteny). Jak tylko MUX3 zacznie nadawać z normalną mocą, to obracam antenę na Czechy - już sprawdzałem, że mając Chrzelice z tyłu anteny odbiór idzie idealnie (przy 100 kW oczywiście - MUX2).

hol2
Posty: 189
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 17:15
Odbiornik: Ariva T760i DVB-T/T2 z h.265. Sencor SRD 6600 DAB+
Instalacja antenowa: ATX107i91 Inela,TriDigit Dipola,wzmA35dB Ryniak, ant DAB+/VHF Yaga, ant UKF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Kraków, Skrzyczne LysaHora

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: hol2 »

Poprawil mi sie odbior z Lysej Hory kanl 54 mux1, chyba lepiej idzie teraz w moim kierunku, ale i jeszcze przy odbiorze na dwoch antenach symfazowych (dwie anteny na ten sam kierunek) co mam, okazuje sie ze wymaga to lekkich regulacji wzmocnienia i dostrojenia na wzmacniaczu kanalowym WWK861 dla poszczegolnych torow i anten syfazowych, bo parametry widac faz w kablu antenie i wzmacniaczu sie minimalnie zmieniaja i w ramach zmian pogody trzeba minimalnie zestroic potencjometrami na ten slaby mux1 kanal 54 z Lysej Hory, no bo mux2 kanal 37 tez z Lysej Hory idzie dobrze bez regulacji.
Wg TV Samsung mux1 kanal 54, 50-55% przy 0% błedów, mux2 kanal 37, 55-60% przy 0% błedów. Co oznacza na odbiornikach typu Ferguson T50, T60, Strong, Viva itp zawsze plus 45-50% przy 0% błedów. Tak wiec sa to odbiory wg tych wskazników odb DVB-T tego typu 95-100% dla Czech przy 0% błedów, ale TV Samsung ma raczej lepsze wskazniki chociaz zanizone.

Mux3 z Czech nie odbieramm bo Lysa Hora nie nadaje, wydaje mi sie ze jesli TV Krakow mux3 wyniesie sie z kanalu tymczasowego 48, to Lysa Hora bedzie nadawac synchronicznie z Ostrava na kanale 48 ten mux3 Czechy, narazie nadaje tylko z Ostavy Hostakowice mux3 na kanale 48, (ale to za jakis rok z Lysej Hory może tez bedzie mux3, podobnie jak idzie mux1 kanal 54 synchronicznie z Ostravy Hostakovice i Lysej Hory oraz mux2 kanal 37). Z Pradziada mux3 nie odbieram bo troche za daleko 170km ale mux1 kana36 troche kiedys lapalem po przestawieniu anten.

Dla porownania u mnie odbiory teraz: Skrzyczne kanal 62 mux1, wg TV Samsung 80-85%, przy 0% błedów, mux2 kanal 49 Kosztowy 85% przy 0% błedów, mux3 kanal 51 Kosztowy 60-70%, przy 0% błedów, podobnie na zewnetrznych odb DVB-T typu Ferguson, Strong jakies chińskie tanie itp jest to +45% wiec wszystkie muxy z Kosztowy i Skrzyczne ida na 100% i 0% błedów i sa rozsylane za pomoca wzmacniaczy i rozdzielaczy do ok 10 telewizorów w instalacji zbiorczej, programy czeskie tez przechodza na wszystkie telwiziory pomimo tego ze sa slabsze :D
Dadam jeszcze ze z Krakowa nie odbieram nic z Choragwicy kolo Wieliczki, chociaz to jest najblizej do mnie w prostej linii ok 32 km, ale dwa pagórki zaslaniaja anteny sie nie widza zupełnie i zero doslownie odbioru dla calej okolicy nawet na mapie http://www.dvbtmap.eu tez Co znaczy miec dobre lub zle polozenie! :lol:

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: blockbuster »

hol2 pisze: Mux3 z Czech nie odbieramm bo Lysa Hora nie nadaje, wydaje mi sie ze jesli TV Krakow mux3 wyniesie sie z kanalu tymczasowego 48, to Lysa Hora bedzie nadawac synchronicznie z Ostrava na kanale 48 ten mux3 Czechy, narazie nadaje tylko z Ostavy Hostakowice mux3 na kanale 48, (ale to za jakis rok z Lysej Hory może tez bedzie mux3, podobnie jak idzie mux1 kanal 54 synchronicznie z Ostravy Hostakovice i Lysej Hory oraz mux2 kanal 37).
Lysej Hory raczej nie jest uwzględniona dla emisji MUX3 a poza tym przy obecnych parametrach z jakimi leci w Czechach MUX3 (GI 1/8) na SFN pomiędzy Lysą Horą a Hostalkovicami jest chyba trochę za daleko.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: pikaczu »

dzisiaj sprawdzilem czy mam jeszcze kanaly z czech, i juz nie mam, sa po 10 kw, z ostravy, mux 1, 2 i 3. jestem z tych.

Nardis
Posty: 150
Rejestracja: 17 lutego 2011, o 01:30
Odbiornik: Hyundai DVB4H 632 PVR
Instalacja antenowa: ATX DIPOL VENA o długości 4m +
wzmacniacz SWA9701 + 130m kabla TRISET
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy,Chorągw,Gubałówka,Wręczyca

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Nardis »

pikaczu pisze:dzisiaj sprawdzilem czy mam jeszcze kanaly z czech, i juz nie mam, sa po 10 kw, z ostravy, mux 1, 2 i 3. jestem z tych.
Z Ostrawy nadają po 100kW. Odbiór u mnie dobry 102km od nadajnika.

pozdrawiam,

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: blockbuster »

Nardis pisze:
Z Ostrawy nadają po 100kW.
No tak ale jeśli uwzględnić tłumienie w kierunku Polski podane dla tego nadajnika na stronie dvbtmap.eu to ze 100kW robi się ok 20kW. Do mnie w tej chwili dolatują tylko czasami strzępy sygnału MUX3 z Hostalkovic ale na wiosnę gdy odpalą MUX1 z Klepaczki przestawiam antenkę w kierunku Ostrawy i spróbuję powalczyć o bardziej stabilny odbiór MUX3.

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: a.d. »

pikaczu pisze:dzisiaj sprawdzilem czy mam jeszcze kanaly z czech, i juz nie mam, sa po 10 kw, z ostravy, mux 1, 2 i 3.
Troche ci sie pomylily nadajniki:
  • 10KW ERP jest po wytlumieniu na Polske(oprocz obszaru Klocka i Slaska Cieszynskiego) z Pradeda
Nardis pisze:Z Ostrawy nadają po 100kW.
Hostalkovice nadaja 100KW ERP ale po wytlumieniu sygnalu na Polske(oprocz Klodzka i Cieszyna) sygnal wychodzacy z nadajnika jest na poziomie od 13 do 20KW ERP w zaleznosci od azymutu

    pikaczu
    Posty: 1695
    Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
    Miejscowość: tychy
    Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
    Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
    Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

    Re: DVB-T CZECHY

    Post autor: pikaczu »

    i tak nie mam. w zeszlym roku jeszcze mialem

    tomekogg

    Re: DVB-T CZECHY

    Post autor: tomekogg »

    Kolego Nardis, skąd pewność że to nie Ostrava? Nie czasem Lysą Hore odbierasz?

    Awatar użytkownika
    a.d.
    Posty: 458
    Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
    Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
    Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
    Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

    Re: DVB-T CZECHY

    Post autor: a.d. »

    pikaczu pisze:i tak nie mam. w zeszlym roku jeszcze mialem
    Cos nie tak z instalacja.
    • W Tychach powinny ladnie smigac wszystkie trzy nadajniki:
    • Praded,Hostalkovice lub Lysa Hora
    • na antenie kierunkowej(np.ATX-91) z symetryzatorem.

    Nardis
    Posty: 150
    Rejestracja: 17 lutego 2011, o 01:30
    Odbiornik: Hyundai DVB4H 632 PVR
    Instalacja antenowa: ATX DIPOL VENA o długości 4m +
    wzmacniacz SWA9701 + 130m kabla TRISET
    Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy,Chorągw,Gubałówka,Wręczyca

    Re: DVB-T CZECHY

    Post autor: Nardis »

    tomekogg pisze:Kolego Nardis, skąd pewność że to nie Ostrava? Nie czasem Lysą Hore odbierasz?
    Odbieram jedno lub drugie w zależności od ustawienia anteny. Posiadam bardzo kierunkową antenę ATX Dipol Vena, którą wydłużyłem do 4m i odchylenie jej już o 3-stopnie od kierunku nadajnika znacząco zmniejsza poziom sygnału, stąd też jestem w stanie bardzo precyzyjnie rozróżnić skąd sygnał dociera. W Olkuszu różnica kątowa pomiędzy LH a Ostrawą jest znaczna i bardzo łatwo je rozróżnić. Przy ustawieniu na LH nie odbieram Ostrawy i podobnie na odwrót - nie odbieram LH gdy odbieram Ostrawę. Przy zastosowaniu siatkowej anteny można jednocześnie odbierać LH i Ostrawę ale sygnał z anteny jest o wiele słabszy. Jak ktoś chce się dowiedzieć co odbiera a teraz nie może sprawdzić, to niech spojrzy na terminy konserwacji nadajników i wtedy sprawdzi sygnał gdy nadajnik jest wyłączony, zwykle w nocy.

    pozdrawiam,
    Ostatnio zmieniony 11 marca 2012, o 21:22 przez Nardis, łącznie zmieniany 1 raz.

    Zablokowany