DVB-T CZECHY

dyskusje o zagranicznych emisjach telewizji cyfrowej DVB-T
ikcyzor
Posty: 63
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: ikcyzor »

Pytanko czy jakieś aplikacje Czesi nadają ??

lumca_2
Posty: 274
Rejestracja: 14 grudnia 2008, o 10:11
Miejscowość: niedaleko Ostrawy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Hošťálkovice,Hladnov, Kosztowy,Skrzyczne

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: lumca_2 »

Ne, není místo v MPX1 ani MPX2

pgrzes
Posty: 158
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ostrava

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: pgrzes »

CT robi przymiarki pod HbbTv - w ostatnich dniach na CT24 pojawił się AIT. Wynika stąd, że następuje realizacja planów z dokumentu
http://img.ceskatelevize.cz/press/1997.pdf
w którym jest mowa m.in. o nowym "HD Teletext".

marek52
Posty: 26
Rejestracja: 1 marca 2012, o 14:06
Odbiornik: Panasinic
Instalacja antenowa: kierunkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: marek52 »

Czy w Krakowie czeskie dvb-t idzie płynnie,czy przycina?

Nardis
Posty: 150
Rejestracja: 17 lutego 2011, o 01:30
Odbiornik: Hyundai DVB4H 632 PVR
Instalacja antenowa: ATX DIPOL VENA o długości 4m +
wzmacniacz SWA9701 + 130m kabla TRISET
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy,Chorągw,Gubałówka,Wręczyca

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Nardis »

Ogólnie Czechy w Krakowie nie idą. Odbiór tylko w wyższych miejscach, np. w Nowej Hucie na wysokich piętrach. Kolega IgorLan odbiera po zastosowaniu wydłużonego do 6m ATXa. Jego antena jest zaprezentowana w dziale anten : http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=39&t=1371

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: igorlan »

marek52 pisze:Czy w Krakowie czeskie dvb-t idzie płynnie,czy przycina?
Zgadza się, jak już wspomniał kolega Nardis, zmodyfikowany ATX pozwala na płynny odbiór MUX1 natomiast MUX2 przycina. Odbiór z nadajnika Lysa Hora - Frydek Mistek.

hol2
Posty: 189
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 17:15
Odbiornik: Ariva T760i DVB-T/T2 z h.265. Sencor SRD 6600 DAB+
Instalacja antenowa: ATX107i91 Inela,TriDigit Dipola,wzmA35dB Ryniak, ant DAB+/VHF Yaga, ant UKF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Kraków, Skrzyczne LysaHora

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: hol2 »

Nie wiem :?: może były chwilowe lepsze warunki odbioru z Czech z Lysej Hory kanal 54 mux1 i kanał 37 mux2, ale czegoś takiego to już dawno jak nie nigdy nie widziałem - jak wczoraj po północy - odbiór z Czech mocny jak w Polsce mux2 z Katowic Kosztowy, czy Skrzyczne :D

Zwykle Czechy idą mi mux1 kan 54 na 40-45-55% a mux2 kana 37 na 55%-65% wg wskaźnika na TV Samsung, na zwykłych odb. DVB-T przystawkach jest to 93-100%. Sygnał z Lysej Hory bo Ostravy Hostakovice co nadaje synchronicznie na tych samych kanałach 37 i 54 nie odbieram (górki zasłaniają) :) .

Ale wczoraj po północy było super :P z Czech mux2 kanał 37 75%-80%, a mux1 kanał 54 65%, wiec tak prawie jak w Polsce mux2 kan49 z Kosztowy 80-85%, a mux3 z Kosztowy 60-75%, oraz Skrzyczne mux1 kanał 62 75%-85% :D . Wg TV Samsung. Na zwykłych odbiornikach DVB-T przystawkach zawsze wszystko 97-100%

Jednak teraz rano już powróciło do normy :) praktycznie z Czech mux1 45% i mux2 60%
ale to daje stabilny odbiór i wskazania na zwykłych odbiornikach 90-100% z czasami chwilowymi ale bardzo rzadkimi zakłóceniami np jak samolot przeleci :) .

Ciekawe czy z Czech coś regulowali ;) czy to tylko lepsza propagacja była? Bo z Polski szlo raczej normalnie :geek: .
Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2012, o 00:31 przez hol2, łącznie zmieniany 1 raz.

tomekogg

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: tomekogg »

Lepsza propagacja. Ogólnie to sygnał się w nocy lepiej rozchodzi.

hol2
Posty: 189
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 17:15
Odbiornik: Ariva T760i DVB-T/T2 z h.265. Sencor SRD 6600 DAB+
Instalacja antenowa: ATX107i91 Inela,TriDigit Dipola,wzmA35dB Ryniak, ant DAB+/VHF Yaga, ant UKF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Kraków, Skrzyczne LysaHora

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: hol2 »

Wykresy z http://www.dvbtmap.eu to dobra sprawa bo podają czy anteny się widza, podają kierunek, odległość między nadajnikiem a odbiornikiem, moc i wysokość nadajnika, kanały nadawania itp. Co przydaje się do określenia możliwych odbiorów z Czech czy Słowacji, jeszcze z symulacyjną mapką zasięgu w kolorach żóty, żielony, oraz symulacyjną wysokością masztu, co tam można wprowadzić :D Dostaje się przekrój Ziemi, zwykły, z uwzględnieniem krzywizny Ziemi, z refleksem, oraz mapke poziomą z kierunkami, mapą zwykła, satelitarną i terenu itp. :)

JEDNAK MOGĄ BYĆ MYLĄCE 8-) ! ponieważ fala może sie ugiąć nie tylko nad pagórkiem (pionowo góra-dół) ale także fala może się ugiąć na boki (poziomo lewo-prawo) obchodząc pogórek czy ostry szczyt góry bokiem. Zdolność ugięcia zależy od dlugości fali, im niższy kanal (niższa częstotliwość) to ugięcie będzie bardziej możliwe. Może być np przypadek ostrego wysokiego szczytu górskiego, lub strome zbocze, na mapie mamy wysoką przeszkodą (fala nie może sie na nim już ugiąć jest za wysokie) nie do obejścia wydawaloby sie, podczas gdy odbiór jest dobry, bo fala obejść może szczyt bokiem uginając się na lewo czy prawo, podobnie jak fala sie ugina góra dół nad szczytem. Czasami są też możliwe odbicia.

Czasem jakiś szczyt ewidentnie przeszkadza odbiorowi z Czech na wykresie http://www.dbvtmap.eu a odbiór jednak jest dobry, bo szczyt w górach jest wąski i fala obchodzi bokiem szczyt lub z jednej strony jest strome zbocze góry w niedalekiej odleglości od lini prostej między nadajnikiem a odbiornikiem. Fala w tym przypadku tez ugina sie na bok i idzie nawet doliną poniżej szcztu, odbijajac sie jeszcze od zboczy.

TAK ŻE DOBRZE SOBIE PRZEANALIZOWAĆ TE WYKRESY z http://www.dvbtmap.eu dla swojego przypadku dokładnie, wymaga to pracy i sprawdzania punktów wokół linii między odbiornikiem a nadajnikiem i odczytywanie wysokości w parametrach na ekranie. Ponadto można tez ustalić dokładnie kierunek nastawienia anteny wg zdjęć satelitarnych i rzeczywistego widoku z masztu, ustawiając antene dokładnie na nadajnik, lub trochę obok na dolinkę. Zbocze góry co fala może sie ugiąć na boki. Mozan też szukac potencjalnych odbić.
___________________________
jak to zrobić: :?: :lol:

OPIS Zawiera:

Jak lepiej czytać i wykorzystać wykres z http://www.dvbtmap.eu teren, czy anteny sie widzą?
oraz mapę http://www.dvbrmap.eu z linią między odbiornikiem a nadajnikiem wraz ze zdjeciami satelitarnymi okolicy anteny odbiorczej.

1. Możliwość ugięcia pionowego fali (góra dół) i obejście wierczchołka góry

2. Możliwość obejście fali bokiem obok wzgórza czyli ugięcie poziome (lewo, prawo) z ewentualnym jeszcze odbiciem.

3. Jak ukierunkować dokładnie antenę na nadajnik, wykorzystując zdjącia satelitarne i kierunek - linię między nadajnikiem a odbiornikiem namalowana na mapie http://www.dvbtmap.eu
:geek:
____________________________________
Dobrze sobie sprawdzić na http://www.dvbtmap.eu mape terenowa czy anteny się widzą, czy poagórki nie przeszkadzają, jaka jest odleglość od nadajnika, jaka polaryzacja pozioma czy pionowa anten, jaka moc nadajnika i kanały nadawania itp.

Jest możliwość jakaś ugięcia się fali i rozproszeni nawet jak pagórek troszke zasłania, zwłaszcza na niższych kanałach gdzie ugięcie jest bardziej możliwe (dliższa fala)

1. ugiecie pionowe fali (góra, dół)
CZYLI FALA MOŻE SIĘ UGIĄC NA PAGÓRKU CO NIECO, TO ZASLANIANIE NAJ MNIEJ SZKODLIWE MOŻE BYC GDZIEŚ PO ŚRODKU MIĘDZY NADAJNIKIEM A ODBIORNIKIEM.

2. ugięcie poziome (na boki) fali (lewo, prawo)
UWAGA MOŻLIWE JEST TEŻ ŻE FALA UGINIE SIE I PRZECHODZI BOKIEM PRZESZKODY, SZCZYTU GÓERY! I IDZIE NP DOLINĄ LUB OBOK ZBOCZA GÓRY
np gdyby przeskodą był komin elektrowni dokładnie naniesiony na mapie i stający dokładnie mniędzy odbiornikiem a nadajnikiem no to na mapie http://www.dvbtmap.eu możemy zobaczyć wielką przeszkode pionową ten komin. Podczas gdy komin jest wąski i fala beż wiekszych problemów ignąć się może na boki i przejdzie obok komina np nawet w połowie jego wysokości.

Trzeba SPRAWDZAĆ przeszkody te pagórki co są na wykresie http://www.dvbtmap.du terenu bo jak są to przeszkody wąskie lub z jednej strony brakuje np tylko kilka, kilkanaście metrów od ostrego zbocza, to fala się może ugiąć bokiem obchodząc szczyt góry.

Jak to sprawdzić na http://www.dvbtmap.eu - Przykładowo zapamiętujemy linie łaczącą między nadajnikiem i odbiornikiem (przy danym powiekszeniu) nawet na ekranie komputera zaznaczamy ta linie np zmywalnum pisakiem lub taśma samprzylepną. Nastepnie strzałka położenia (tam gdzie był odbiornik) zmieniamy położenie i każdorazowo mamy w danym pkt wokół zaznaczonej linii wcześnien np lepcem na ekranie komputera - WYSOKOŚĆ (lewy dolny róg ekranu opis), np 260m, w innym 340 jeszcze innym 450 itp. Możemy wiec określić na boki czy nie ma przypadkiem jakiegoś obejścia pagórka lub ostrej góry (np szczytu górskiego, czy wspominanego już komina elektrowni-gdyby był naniesiony na mapie).
Jeśli są dolinki wokół pagórków, poniżej szczytów, najlepiej gdziś w połowoe między odbiornikiem a nadajnikiem to antene można nawet nakierować na tą dolinkę z boku licząc na lepszą ugiętą fale z boku lub odbitą w dolince.

3. Ze zdjeć satelitarnych można ponadto dokładnie ustalić kierunek jak nastawić antenę orientując się gdzie przechodzi linia miedzy odbiornikiem a nadajnikiem (lub z poprawka (lewo-prawo) na to ugięcie poziome fali na boki obok wzgórza (lewo, prawo), tak, żeby ewentualnie obejść pagórek bokiem.
Patrząc na mape z http://www.dvbtmap.eu na zdjęciach satelitarnych dobrze powiększonych i rzeczywistą okolicę wokół anteny np widok z masztu, można ustalic np że nasz kierunek to jest dokładnie pomiędzy widzialne dolej wzgórza, lub dokładnie pomiędzy stające kilkaset metrów dalej budynki czy drzewa, jeśli sa widoczne na zdjeciach satelitarnych. Jest tak łatwiej i taniej, a w każdym razie jest to jakaś alternatywa niż używająć jakiegoś przyrządu na dachu, lub wyciagając koncówkę z instalacji antenowej do małego odbiornika TV z DVB-T (lub komputera z DVB-T) na dach czy trudnodostepny maszt.

To tyle tak, że sobie ustawiłem dokładnie kierunnek anteny na nadajnik Lysa Hora bez przyrządów na dachu, mux1 czeski kanał 54 (mniej sie uginający) i mux2 czeski kanał 37 (wiecej sie uginający), z poprawką na dolinkę, zbocze góry. Anteny się niby widzą wg mapy http://www.dvbtmap.eu ale w jednym miejscu jest linia prawie styczna do powierzchni Ziemi, a obok dolinka i zbocze góry. Pamietając, że moja anteta ATX 107 ma szerokość wiązki ok 20 stopni, jakość poprawiła sie o nie wiele bo 3-5% (wg wskaźnnika TV Samsung) ale to może być na wagę odbioru stabilnego, gdyby byłą znacznie gorsza propagacja lub słabiej nadawali, bo teraz to idzie bardzo dobrze :P

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: blockbuster »

pgrzes pisze:CT robi przymiarki pod HbbTv - w ostatnich dniach na CT24 pojawił się AIT. Wynika stąd, że następuje realizacja planów z dokumentu
http://img.ceskatelevize.cz/press/1997.pdf
w którym jest mowa m.in. o nowym "HD Teletext".
HbbTV ma ruszyć 4 maja

http://www.digizone.cz/clanky/hybridni- ... e-v-dvb-t/

tomek9876
Posty: 39
Rejestracja: 18 czerwca 2010, o 12:28
Odbiornik: Technomate TM-7102 HD T2 Super
Instalacja antenowa: Dipol TriDigit+MC-9102
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jesenik/Praded, Ślęza

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: tomek9876 »

Na stronach dvbtmap.eu pojawiły się mapki zasięgu następujących nadajników:

Wałbrzych – Długa - Mux mobile, 36k, 594 MHz, V, 2 kW
Wałbrzych – Victoria - Mux mobile, 36k, 594 MHz, V, 3,5 kW
Legnica - ul. Złotoryjska 194 - Mux mobile, 51k, 714 MHz, V, 3 kW
Legnica – Północ - Mux mobile, 51k, 714 MHz, V, 3 kW

Chyba chodzi o TV Mobilną Cyfrowego Polsatu w oparciu o technologię DVB-T.

Czy powyższe nadajniki nie będą wprowadzać za dużych zakłóceń w odbiorze czeskich multipleksów z Jesenika-Praded
(MUX1 – K36, polaryzacja H , MUX3 – K51, polaryzacja H) po polskiej stronie ?

Co prawda różnią się polaryzacją, ale nie podoba mi się to.

nkp123

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: nkp123 »

Generalnie nie powinno być problemów z odbiorem - w przypadku niedostosowania polaryzacji poziom sygnału spada o około 20-30dB. Jedynym wyjątkiem może być sytuacja, kiedy znajdujesz się na granicy odbioru oraz jesteś bardzo blisko nadajnika Cyfrowego Polsatu.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: apk »

U mnie na 100% zakłuci mi nadajnik umieszczony na kominie huty miedzi Legnica .

hol2
Posty: 189
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 17:15
Odbiornik: Ariva T760i DVB-T/T2 z h.265. Sencor SRD 6600 DAB+
Instalacja antenowa: ATX107i91 Inela,TriDigit Dipola,wzmA35dB Ryniak, ant DAB+/VHF Yaga, ant UKF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Kraków, Skrzyczne LysaHora

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: hol2 »

Wypróbowałem odbiór z Czech na laptopie w samochodzie z odbiornikiem DVB-T na USB, firmy Media-Tech MT4161 na antenie kierunkowej podobnej do ATX91 na dachu samochodu (leżała na wysokim plastikowym koszu, a kosz stał na dachu samochodu) ze wzmacniaczem LNA179 podobnie jak w domu, tyle ze wyjechałem na pobliska góre (Radwanowice na zach od Krakowa)obok koscioła ok 80m wyzej niz mieszkam. Co ciekawe odbiór z Czech mux1 i mux2 był podobny jak w domu też na tym samym laptopie tyle ze podłaczonym do instalacji antenowej, nawet w domu odbiór troche lepszy bo idzie to nie na jednej antenie ale 3 antenach połaczonych w fazie na sumatorze i WWK861 (Telmor). To dla mnie ten sam kierunek praktycznie co na Wisłe i odbieram też na full mux1 na kanale 62 na tych trzech antenach na Czechy, na jednej też idzie w domu ale słabiej, anteny domowe też sie widzą z nadawczymi praktycznie, pomimo że to jest ok 90m niżej niż ta górka.

No ale na górce szło to bardzo ładnie też, na laptopie z dużym ekranem. Nawet po wymianie anteny na inna dużo mniejszą, taka stara na pasmo GSM 20 elementów (telefonia komórkowa 900MHz) no bo kanaly 21-69 sięgaja do ok 850 MHz więc taka antena się jeszcze nadaje do telewizji (zresztą wyczytałem że takich anten ludzie używali wyrzuca się tylko pętle z kablem 50 omów i wstawia jakiś wzmacniacz np LNA 169. Też sie dało odbierac czeską telewizje mux1 i mux2 (Lysa Hora) kanał 54 i 37, troche słabiej niz na tej ATX91. Nawet jak ustawiłem polaryzacje pionową tej anteny GSM (jak na Słowacje) to też szła czeska telewizja mux2. Słowacka telewizja sie jednak nie złapała (ale tam na tym pagórku nie było widoczności anten na Słowacje. Na Czechy była widoczność, podobnie jak mam w domu ale dużo niżej. Mux3 z Czech nie odebrałem z Pradziada bo na kanale 51 szedl bardzo ładnie mux3 z Katowice Kosztowy. Wisłe Skrzyczne też na tym łapałem bardzo ładnie, ponadto jeszcze jakieś inne stacje polskie co sie wgrywały, prawdopodobnie Tarnów Góra św Marcina, Kraków Chorągwica itp.

Najsilniej szedł mux2 z Katowic Kosztowy kanł 49 na tym pagórku, do tego stopnia ze wystarczyła mała antenka (drut na ok 10 cm z magnesem) dołaczona do odbiornika na DVB-T na USB MT4161, wystarczyło ja tylko przyczepić magnesem do samochodu i odbiór na 5-6 słupków (6 wg wskaznika to max) tak że byłem tym zdziwiony nawet bo do Kosztowy była odległośc 50-60km w prostej linii.

Tak że chodzi ładnie ta telewizja DVB-T na laptopie w samochodzie (stojącym, w czasie jazdy wolnej po pagórku też szła, ale dalej się już łamała zwłaszcza niżej) i komp stacjonarnych w domu. Tam gdzie jest silne pole elektromagnetyczne wyystarczy nawet ta mała antenka z magnesem dołaczona do zestawu, podobnie ważna jest w zestawie przejściówka na kabel i złaczki normalne w instalacjach antenowych domowych. Cena tego DVB-T na USB MT4161 czy MT4163 to ok 55-90zł. W Sklepach drożej ale w Internecie trzeba płacić za przesyłkie, czasem na jedno wychodzi. Trzeba zwrócic uwagę czy zestw zawiera ta przejściówke na kabel normalny i mała antenke, najlepiej zewnetrzna z kabelkiem i magnesem. Bo są też odbiorniki USB DVB-T co maja antene wbudowana w środku urzadzenia, nie da sie jej wystawić poza np samochód, czy tez nie da sie podłaczyć do takiego odbiornika żadnej anteny zewnetrznej duzej np ATX91, bo nie mają żadnego gniazda antenowego ani żadnych przejściówek.

Można nagrywać bez problemów (wymagana duża wydajność komputera) od razu ma sie plik w typowym formacie mpg co łatwo odtwarzac na komputerze lub można tez przegrać do formatu DVD podobnie jak pliki z kamerki DVD. Sam program tez może byc uaktualiany, ma też odtwarzanie płyt DVD, zdjeć.

Zabawa ciekawa na weekendzie majowym :D z antenka na dachu samochodu kierunkową z łapaniem odległych stacji zaganicznych. Zasilanie anteny jak i laptopa może byc z gniazdka zapalniczki w samochodzie (antena bezpośrednio), a laptop ze specjalną przetwornicą w zależności na jakie napiecie jest laptop. Ale na akumulatorze tez idzie ze 2-3godziny.

Antenę można też zasilać z małej baterii nawet np 9V lub kilku bateri razem 12V, samochód wtedy niepotrzebny do zasilania i można z laptopem i antena kierunkowa chodzić i szukać lokalnie koło domu miejsca gdzie wg wskaźnika sześciodiodowego jest najlepszy odbiór dla danego multipleksa ;)

Zdjęcia z odbioru z samochodu góra w miejscowości Radwanowice 20 km na zach od Krakowa, (koło kościoła i Fundacji Brata Alberta na placu)
Mux1:
CT1
Obrazek
CT2
Obrazek
CT24
Obrazek
CT4 Sport
Obrazek

Mux2:
Nova
Obrazek
Nova Cinema
Obrazek
Prima Cool
Obrazek
Prima
Obrazek
Barandov
Obrazek
I jeszcze mapa terenu z tej góry w miejscowości Radwanowice, koło koscioła i Fundacji Brata Alberta na placu 349 m.n.p.m, widoczność bardzo dobra
Obrazek
Ostatnio zmieniony 6 maja 2012, o 04:13 przez hol2, łącznie zmieniany 9 razy.

Awatar użytkownika
ibartolo
Posty: 91
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 14:06
Odbiornik: tv Panasonic , Opticum HD T80Plus
Instalacja antenowa: Logarytmiczno-Periodyczna Z Zasilaczem 2-12V Blok4Piętrowy
Nadajnik - obiekt nadawczy: KosztowySkrzyczne MiędzybrodzieLysaHora

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: ibartolo »

dzisiaj fajne tropo z czech dekoder odbierał kanały 36,48,53 pózniej dodam fotki :)

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: igorlan »

To Jasenik Praded

DVBManiak

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: DVBManiak »

48 to chyba Ostrava. Reszta to Jesenik, jeszcze na k.51 jest MUX-3 z Pradziada.

Awatar użytkownika
APiK
Posty: 79
Rejestracja: 29 lipca 2011, o 10:34
Miejscowość: Pardubice
Instalacja antenowa: UHF Color supra k21-69, VHF yagi k6+TEROZ č.604 ULTRA LOW NOISE, VKV Dipol 3
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły, Czarna Góra + CZ all

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: APiK »

APiK pisze:
a.d. pisze:
  • Przyszle plany i strategie zaprezentowane przez:
České Radiokomunikace
Poustupně po odvysílání přidám všechny díly tohoto pořadu. Netušil jsem, že zájem bude i tu. ;)
Druhý díl, tentokrát z vysílače Praha - Žižkov zde:
http://youtu.be/Z89JZU1nPbA

jaro8539

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: jaro8539 »

Witam, mam pytanie czy komus dzialaja aplikacje z HBBTV? bo na moim philipsie cos nie bardzo to idzie(a niemieckie z satelity dziala). Czy uzytkownik musi byc z czeskim ip?

Awatar użytkownika
APiK
Posty: 79
Rejestracja: 29 lipca 2011, o 10:34
Miejscowość: Pardubice
Instalacja antenowa: UHF Color supra k21-69, VHF yagi k6+TEROZ č.604 ULTRA LOW NOISE, VKV Dipol 3
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły, Czarna Góra + CZ all

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: APiK »

jaro8539 pisze:Witam, mam pytanie czy komus dzialaja aplikacje z HBBTV? bo na moim philipsie cos nie bardzo to idzie(a niemieckie z satelity dziala). Czy uzytkownik musi byc z czeskim ip?
Odpověď je částečně zde: http://goo.gl/xjlkW

Zablokowany