DVB-T CZECHY

dyskusje o zagranicznych emisjach telewizji cyfrowej DVB-T
nkp123

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: nkp123 »

Inny kanał, inne parametry modulacji (np. inna korekcja błędów), może inna wysokość systemów antenowych.

szolthe

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: szolthe »

TVRuda pisze:Dziś pragnę podkreślić iż MUX z kanału 37 osiągnął dziś u mnie siłę 91% a jakość 85-100%. Tam jest Nova, Nova Cinema itd. Natomiast wogóle nie mogę złapać kanału 36 od dłuższego już czasu z kanałami CT. Próbowałem kanały 53 i 54 ale cisza w eterze. Wracając do k37 pierwszy ram mam jakość 100%. Lokalizacja Ruda Śląska - Bielszowice. Jak to jest, że z tego samego kierunku z nadajnika, który nadaje z taką samą mocą pakiet CT i Nova, Prima etc. nie mogę odebrać programów CT. Jak nadawał analog to CT1, CT2 i NOVA odbierały ładnie ale ze śniegiem, gdyż antena była skierowana na Katowice. Może czeskim prywatnym stacjom zależy bardziej niż CT na jak największym zasięgu w sąsiednich krajach?
Kolego RUDA ; jeżeli nie mieszkasz w jakimś wąwozie , albo w kierunku Frydka Mistka ( k.37,54) Ostrawy (k.37,54,48) , Jesenika (k.36,53 ) nie masz blokowiska z betonu albo wysokiego lasu , to nie ma takiej możliwośći byś w Twojej lokalizacji nie odebrał czeskich MUXów, pozdrawiam

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: TVRuda »

Dziś k37 też rekord odbioru. Siła 94% jakość 100% stabilnie. Odzywa się k54 z mocą 54% i jakością 30% ale na 3 sekundy i znika na chwilę sygnał tak, że nie da się zeskanować. A tak chciałbym mieć kanały CT. Nie ma u mnie wąwozów, blokowisk. Jedynie las od południa długi na 3km. Może zakłucają/przeszkadzają 2 maszty GSMowe. Ciekawe, że z Ostravy taki mocny mam k37 a 53, 54 cisza.

tomekogg

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: tomekogg »

Odbierasz z Lysej Hory prawie na pewno, Ostrava jest gęsto przykryta górami. Ja też odbieram tylko k. 37, raz przy tropo odebrałem k. 54. k. 53 to nie z Ostravy a z Pradziadka. Z ostravy idzie jeszcze k. 48, który co ciekawe nie jest nadawany z Lysej Hory.

szolthe

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: szolthe »

Kolego z Rudy - Bielszowic , czy Twoja instalacja jest sprawna? może to kwestia wymiany kabla i przedwzmacniacza ?Sadzę ,że jak zainstalujesz w puszcze LNA 177 to odbierzesz MUXy z Czech ; myśle że kanał 48 z Ostrawy też powinieneś mieć ,( a tam za na olimpiadę wejdą kanały HD) , jeśli nie kierunek Ostrawa /Frydek Mistek to z zachodu z Jesenika też jest duża moc; instalowałem rok temu koledze na południu Krakowa antenę i miał odbiór MUXów z Jesenika, pozdrawiam

misiek2000wp
Posty: 109
Rejestracja: 21 marca 2012, o 16:38
Odbiornik: Samsung UE46D6100 i LG 32LF2510
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 z aktywnym rozgałęźnikiem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Ornontowice, Pradziad

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: misiek2000wp »

TVRuda nie będzie odbierał MUX-3 z Pradziada. Na tym samym kanale nadaje polski MUX-3 (51).

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: DVB-T CZECHY

Post autor: kb997 »

@up
TV-Ruda musiałby najpierw zainwestować w antenę kierunkową typu yagi albo ATX. Wtedy i mux3 miałby stabilny i mógłby pobawić się z czeskim DVB-T (zamiennie - bo nie ten kierunek)

szolthe

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: szolthe »

misiek2000wp pisze:TVRuda nie będzie odbierał MUX-3 z Pradziada. Na tym samym kanale nadaje polski MUX-3 (51).
Kolego Misiek 2000 to wiemy ,że kanał 51 z Pradziada jest wyłaczony z odbioru gdzieś do Gliwic w kierunku zachodnim ( z uwagi na MUX 3 z Kosztów ); popieram podpowiedź kolegi , który napisał następny post , że ATX 107 ze wzmacniaczem LNA 177 rozwiąże problem koledze RUDA , kiedyś bardzo chciałem odbierac kanał 59 z Namestova; po próbach z wieloma układami antenowymi ATX 107 zapewnił mi dopiero odbiór, pozdrawiam

106
Posty: 28
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 12:19
Miejscowość: Na Zach od Wrocław Leśni
Odbiornik: LG 55UN81003LB
Instalacja antenowa: UHF Dipol 44/21-60 Tri Digit DVB-T/T2 UHF + LNA-177 i zasilaczem AMS AZS-03R
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trutnov/CernaHora

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: 106 »

Dzisiaj przeskanowałem i na 51 kanale z Pradziada odebrałem 4 programy: CT1HD, CT4HD, OCKO TV oraz planszę zapowiadającą nowy program. To chyba MUX4?? A nadajnik nie jest O2 tylko Ceske Radiokomunikace. Odbiór bardzo ładny. W Mrozowie k. Wrocławia sygnał 48% jakość 25%. W dalszym ciągu mam problem z Odbiorem MUX1 z Pradziada, ale nie zmieniałem instalacji która jest zbudowana pod analog (Ślęża, Pradziad/Żórawina, TV4Wrocław)na zwrotnicach i wzmacniaczach kanałowych.

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: seba133 »

Na 51 kanale jest MUX 3 z Jesenika. Do tej pory były tam 2 programy i jedna stacja radiowa.

djlosiu
Posty: 77
Rejestracja: 24 marca 2011, o 06:24
Odbiornik: samsung LED UE32H5500
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit z symetryzatorem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RCTN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: djlosiu »

106 pisze:Dzisiaj przeskanowałem i na 51 kanale z Pradziada odebrałem 4 programy: CT1HD, CT4HD, OCKO TV oraz planszę zapowiadającą nowy program. To chyba MUX4?? A nadajnik nie jest O2 tylko Ceske Radiokomunikace. Odbiór bardzo ładny. W Mrozowie k. Wrocławia sygnał 48% jakość 25%. W dalszym ciągu mam problem z Odbiorem MUX1 z Pradziada, ale nie zmieniałem instalacji która jest zbudowana pod analog (Ślęża, Pradziad/Żórawina, TV4Wrocław)na zwrotnicach i wzmacniaczach kanałowych.
to jest MUX3 i do dziś były tu dwa programy Prima Love i ocko tv ale dziś zgodnie z zapowiedziami,uruchomili dwa dodatkowe programy CT1 HD i CT4 HD na tym muxie.

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: seba133 »

Gdzieś padł taki post:
czy CT1 nadaje cały czas w HD?
Nie, tylko wybrane programy są w tej technologi można zobaczyć TXT CT1.

mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: mm4738 »

Czy ktoś się orientuje jak prowadzona jest emisja - w MPEG-2 czy MPEG-4.
Z nadajnika Trutnov jest nadawanych 6 programów:
CT HD; CT4 HD; Prima Love, Ocko, Genus Plus i plansza testowa z info o nowym kanale.

------
sprawdziłem na pożyczonym odbiorniku, wygląda to następująco:
kanały HD w MPEG-4, a pozostałe w MPEG-2

DVBManiak

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: DVBManiak »

Coś pięknego, następne kanały HD. No to teraz czeski MUX-3 z najbiedniejszego stał się najlepszym.

goldfinger

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: goldfinger »

Widać że sąsiedzi pozazdrościli ;)

DVBManiak

Odp: DVB-T CZECHY

Post autor: DVBManiak »

Na to wygląda :). Ja odbieram z Jesenika i Genus Plus nie ma.

tomekogg

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: tomekogg »

Ktoś może powiedzieć dlaczego CT 1 SM sie nazywa CT1 SM a nie po prostu CT 1?

DVBManiak

Odp: DVB-T CZECHY

Post autor: DVBManiak »

Taka nazwa jest z Pradziada. Z Trutnova jest CT1. Z tego co wiem chodzi o jakieś podziały regionalne.

tomekogg

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: tomekogg »

No nie tylko z Pradziada, bo ja podczas tropo odebrałem na k. 54, czyli raczej z Lysej Hory, ew. ale to raczej mało prawdopodobne - z Ostravy.

DVBManiak

Odp: DVB-T CZECHY

Post autor: DVBManiak »

No dobra, ale czy to ważne? Jak ci nie pasuje to skasuj dwie literki i szlus.

Zablokowany