DVB-T CZECHY

dyskusje o zagranicznych emisjach telewizji cyfrowej DVB-T
Chemical Attack

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Chemical Attack »

Na którym MUXie ma nadawać ta Telka? I w którym regionie?

ntcdvb

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: ntcdvb »

Sit'4 MUX DB
nadajniki: Ostrava i z Jablonec nad Nisou (Liberecký kraj)
pewnie całe Czechy ?
już jest plansza od kiedy

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: SAT-COM »

ntcdvb pisze:Ja nie porównuje pod względem konkretnych programów i audycji, tylko profilu stacji, tzn ogólno tematyczna X ogólno tematyczna, rozrywkowy X rozrywkowy, muzyczny X muzyczny, religijny x religijny.
@SAT-COM
Noe nadawany jest w Regionalnym MUX Liberec i z nadajników o małej mocy, Liberec 4 kW.
A w MUX3-TVP nie pojawi się TRWAM, a nadal liczę że nie odbije KRRiT aby umieścić ten kanał w MUX1.
Dlatego, że dla czechów programy religijne mają małe znaczenie.
Na dodatkowe 4-ry miejsca w MUX 1 konkurs dopiero się zaczyna.

Chemical Attack

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Chemical Attack »

Nie mam Sit4.. nie nadają z Trutnova:/ I chyba miał nie będę:(

ntcdvb

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: ntcdvb »

Sit'4 jest na k.45 666 MHz
Hradec Králové / Chlum ERP: 10 kW / 40 dBW
oraz
Ústí nad Orlicí - S4 / Andrlův Chlum ERP: 10 kW / 40 dBW

Niestety bardzo często są kolizje kanałów z polskim sygnałem analogowym, pewnie dopiero sierpień 2013 przyniesie zmiany. Niestety opieszałość i nieudolność wyłączenia nadawania analogowego w Polsce wpływa na sąsiadów.

Boniek

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Boniek »

Witam, Jestem z okolic Tychów. Chciałbym odbierać dvb-t z Czech. Na którym kanale powinien szukać? W którą stronę powinienem obrócić antenę? Pamiętam, ze w lecie przez pewien czas odbierałem ok. 5 kanałów czeskich na antenie pokojowej. Teraz niestety nic nie wyszukuje mimo anteny zewnętrznej.

tomekogg

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: tomekogg »

Kanały 37, 54, 48, 36, 53, 51, 63. Te kanały warto przeszukać, szczególnie pierwsze dwa. Nadajnik skieruj w stronę Ostrawy (kanały 37, 54, 48, 63). Jeśli nic nie będzie to można skręcić w stronę Pradziada (Jeseniki, kanały 36, 53, 51).

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: belzebiusz »

Najlepiej skorzystaj ze strony http://www.dvbtmap.eu/ ;)

Chemical Attack

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Chemical Attack »

A jakieś zmiany mocy są szykowane?? Z Chlum może coś bym wtedy złapał, chociaż z Opola nadają na 46 kanale.. może to kolidować. 10 kW to nie jest jakaś potęga mocy:)

ntcdvb

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: ntcdvb »

Spokojnie Sit'4 MUX DB jest ustalony z nadajników:
SFN _4KHR: k.45 666 MHz
Hradec Kralove Chlum / Chrudim Mrakotin / Nachod Brazec / Pardubice Popkovice / Rychnov Nad Kneznou Bezde / Usti N Orlici
SFN _4HKR: k.29 538 MHz
Hradec Kralove Chlum / Nachod Brazec / Rychnov Nad Kneznou Bezde / Jablonec nad Nisdou - Cerna Studnice
coś złapiesz, ale kiedy :?:

Czesi mają bardzo ciekawie zbudowaną sieć nadajników. 8-)
Według planu GE06 mają przyznane kanały wg województw, w moim regionie to Liberecký kraj (nadajniki Liberec/ Frydlant / Jablonec n.N. / Raspenava), Ústecký kraj (sieć SFN: Ústi n.L./ Jidrichovice pod Smrkem), Královéhradecký kraj (sieć SFN: Trutnov, Jablonec n.N.) oraz Stŕedoćeský kraj (sieć SFN: Praha / Praha Mesto / Raspenava) :!:
Ktoś jest na bakier z geografią albo nie znają własnego podziału administracyjnego. :?:
Ciekawe dlaczego nadajnika Lubań Nowa Karczma nie dadzą w sieci SFN z Żagań/Wichów oraz Zielona Góra/Jemiołów :?: :!: :idea:

Chemical Attack

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Chemical Attack »

Najbliżej mnie Nachod.. ale góry po drodze. Poza ty, chyba jeszcze nie nadaje? Od kiedy zacznie? Na DVBTMAP jeszcze go nie ma:/

ntcdvb

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: ntcdvb »

Problem jest z kanałem 29, zajętym obecnie TV Analogową w Polsce. TSR Kulin Kłodzki i Lubawka pewnie znajdą się w zasięgu cyfrowego Sit’4 MUX DB. Jakiś geniusz zaplanował ASO z Jelenia Góra / Śnieżne Kotły dopiero 23 lipca 2013. Teren gdzie zasięg mają sygnały TV z 3 państw. Wcześniej ASO obejmie Kłodzko, Wałbrzych, Kulin, Kudowa i może coś ruszy w Czechach, obecnie nic nie wiem o terminach.

Boniek

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Boniek »

tomekogg pisze:Kanały 37, 54, 48, 36, 53, 51, 63. Te kanały warto przeszukać, szczególnie pierwsze dwa. Nadajnik skieruj w stronę Ostrawy (kanały 37, 54, 48, 63). Jeśli nic nie będzie to można skręcić w stronę Pradziada (Jeseniki, kanały 36, 53, 51).
Dzięki za pomoc. Umieściłem antenę na dachu :D i niezły sygnał mam na 37 i 54 kanale. Nie odbieram natomiast mux3 i mux4 z kanałów 63 i 48 ( zerowy sygnał ). Co jest tego przyczyną skoro ustawiałem na Ostravę, a chyba wszystkie 4 muxy są z nadawane z tego jednego nadajnika, tak?

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: a.d. »

Boniek pisze:Nie odbieram natomiast mux3 i mux4 z kanałów 63 i 48 ( zerowy sygnał ). Co jest tego przyczyną skoro ustawiałem na Ostravę, a chyba wszystkie 4 muxy są z nadawane z tego jednego nadajnika, tak?
  • Mux-3 ma gorszy FEC(przez to jest gorszy odbior), ale jednak wszystko wskazuje ze odbierasz Lysa Hore a nie Ostrave.
  • Z Ostravy-Lanowa moc na K63 Mux-4 jest 6.3KW, przekieruj antene bardziej w prawo a powinieneś odebrac sygnał z mocniejszego nadajnika Mux-4 K63 Opava,Hlubočec-Hůrka z ktorego jest prowadzona emisja z mocą 40KW ND.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Odp: DVB-T CZECHY

Post autor: kb997 »

Kanał 48 zakłóca analogowy mega sygnał k47 ze Skrzycznego i pewnie ślady mux3 Kraków. Ponadto 37 i 54 idą w SFN Ostrava, Frydek i jak znam życie to pewnie odbierasz Frydek a nie Ostravę. Sprobuj obrócić antenę bardziej na południe i sprawdź kanał 42 to może złapiesz mux4 z Frenstatu.
Edit: widzę, że kolega a.d. mnie wyprzedził.

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: marcin6660 »

kb997 pisze:Kanał 48 zakłóca analogowy mega sygnał k47 ze Skrzycznego i pewnie ślady mux3 Kraków.
A gdzie ty masz coś nadawane na k.47 ze Skrzycznego ???!!! Nie pisz bzdur. Na 47 nadawany jest analogowy Polsat ale z Katowic.
Ostatnio zmieniony 18 lutego 2013, o 18:30 przez marcin6660, łącznie zmieniany 2 razy.

tomekogg

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: tomekogg »

Kanał 48 zakłóca analogowy mega sygnał k47 ze Skrzycznego
K. 47 to Katowice-Kosztowy Polsat a nie Wisła/Skrzyczne.
Poza tym uważam, że gadanie o zakłóceniach sąsiedniokanałowych jest mocno wyolbrzymione. To nie radio, poza tym takie zakłócenia występują niezwykle rzadko, jedynie w bliskich odległościach od nadajnika.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Odp: DVB-T CZECHY

Post autor: kb997 »

@up.
Biję się w pierś. Faktycznie pomyliłem skąd jest Polsat na 47. Co do zakłóceń międzykanałowych to jest rzadkość ale przy wzmacniaczach antenowych można czegoś takiego się spodziewać. Nie wiem czy kol. Boniek ma wzmacniacz więc trochę na wyrost napisałem. Dobrze, że chociaż nie kwestionujecie zakłóceń z mux3 Kraków.

ntcdvb

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: ntcdvb »

Zakłócenia międzykanałowe to nie rzadkość. :!:
Szczególnie problem jest obecnie gdy emisja cyfrowa i analogowa na siebie wpływa. Ja mam właśnie z tym problem przy odbiorze Sit’4 MUX DB na k.25 oraz TVP2 z TSR Bogatynia na k.26. Nie jest już tak źle przy układzie niższy kanał analogowy a wyższy cyfrowy. Ale to już mi wyjaśnił kolega, że potrzebne jest 8K przerwy. Ale tak jest jak UKE ustala kanał 41 dla Żagań/Wichów i CTU k.41 dla Raspenava (dla DVB-T). Są obszary gdzie odbiera się sygnał z obu nadajników i klops.

lumca_2
Posty: 274
Rejestracja: 14 grudnia 2008, o 10:11
Miejscowość: niedaleko Ostrawy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Hošťálkovice,Hladnov, Kosztowy,Skrzyczne

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: lumca_2 »

ČT1 HD, skončil v MPX4.

Podrobnosti, viz:

http://www.parabola.cz/zpravicky/18795/ ... tiplexu-4/

Zablokowany