DVB-T CZECHY

dyskusje o zagranicznych emisjach telewizji cyfrowej DVB-T
ntcdvb

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: ntcdvb »

Digital Broadcasting s.r.o. pisze: Připravujeme změnu vysílacích kmitočtů z lokalit Ostrava – Lanová a Hlubočec – Hůrka.



V souladu s rozhodnutím Českého telekomunikačního úřadu, který úspěšně dokončil

mezinárodní koordinaci a následně změnil technické specifikace v kmitočtovém přídělu

pro Vysílací síť 4 pro oblast Moravskoslezského kraje, připravujeme z 21. na 22. dubna 2013

provést změnu kanálů, na kterých vysíláme ze svých lokalit Ostrava-Lanová a Hlubočec-Hůrka:



Ostrava-Lanová (původní kmitočet/kanál) 810 MHz/ 63 k nový 666 MHz/ 45 k

Hlubočec-Hůrka (původní kmitočet/kanál) 810 MHz/ 63 k nový 666 MHz/ 45 k

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: marcin6660 »

Żeby jeszcze moc zwiększyli to byłoby super.

ntcdvb

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: ntcdvb »

Sieć SFN k.45 _4KHR ma ustalone nadajniki:
Hradec Kralove / Chlum; Nachod Brazec; Pardubice Popkovice; Chrudim Mrakotin; Rychnov Nad Kneznou Bezde; Usti N Orlici S4
A kiedy START?
Co z MUX-4 na k.25 Jablonec nad Nisou ? , tu odbiorcy z okolic Karpacza od 22.04 mają wybór z Wałbrzych/Chełmiec MUX-3 TVP na k.25 i 20 kW ?

VITEK2442
Posty: 100
Rejestracja: 13 lutego 2011, o 14:34
Miejscowość: Hawierzów
Odbiornik: Zircon Fire DVB-T2 HEVC
Instalacja antenowa: Anteny zbiorcze STA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ostrava,Pradziad,Wisla/Skryzcyne

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: VITEK2442 »

marcin6660 pisze:Żeby jeszcze moc zwiększyli to byłoby super.
Cześć,na nadajniku Ostrawa-Lanowa bede moc zwiekszona na 10 kW.

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: marcin6660 »

Te 10 kW to już będzie na kanale 45 ??? Teraz jest 6,3 kW na kanale 63 ???

lumca_2
Posty: 274
Rejestracja: 14 grudnia 2008, o 10:11
Miejscowość: niedaleko Ostrawy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Hošťálkovice,Hladnov, Kosztowy,Skrzyczne

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: lumca_2 »

Ano, na K63 z lanové, je oficiálně ;) 6.3kW, ERP a po přechodu na K45 bude ERP "navýšen" na 10kW. Bude to 22. 04. 2013.

Awatar użytkownika
Cyfrowy
Posty: 154
Rejestracja: 6 marca 2013, o 14:05
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kłodzko/Czarna Góra; Radków/Guzowata

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Cyfrowy »

Wygląda na to, że kanał Active TV otrzymał licencję na nadawanie DVB-T. Z opisu wnioskuję, że będzie to odpowiednik naszego Mango. Licencję dostało również Óčko hity. http://www.parabola.cz/clanky/4967/ocko ... t-licenci/

W maju nowy kanał w MUX 3 - TiP TV. Program będzie poświęcony marketingowi, prezentacji różnych firm i towarów handlowych. http://www.digizone.cz/clanky/do-multip ... public-tv/

lumca_2
Posty: 274
Rejestracja: 14 grudnia 2008, o 10:11
Miejscowość: niedaleko Ostrawy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Hošťálkovice,Hladnov, Kosztowy,Skrzyczne

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: lumca_2 »

Dnes, 22. 04., kolem 4h ranní, došlo k přeladění obou vysílačů MPX4, Hlubočec a Lanová z K63 na finální K45. ERP se u Hlubočce nezměnilo (40kW), u Lanové, došlo k jeho navýšení na 10kW, ex 6.3kW!

ntcdvb

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: ntcdvb »

Sit’4 MUX Digital Broadcasting s.r.o.
Jablonec nad Nisou / Černá Studnice nadal k.25 :!:

Wojewoda82

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Wojewoda82 »

Pytanie mam :D W związku z tym że mam taką lokalizację, a nie inną i mieszkam w pasie gdzie Ślęża idealnie mi zasłania resztki sygnału z nadajnika Jeseník - Praděd to spróbowałem wyszukać kanały z nadajnika Trutnov - Černá hora. I tak o ile mux 1 na kanale 40 mam około 65 siły i jakości (właściwie to na tym mi głównie zależało, CT Sport) to ani śladu mux 2 i 3 na kanałach 60 i 61.

Dopiero dziś mogłem sobie pozwolić na skierowanie anteny w kierunku południowym (pi razy oko na Śleżę, mam możliwość przekręcenia anteny o 20-30 stopni od nadajnika a 3 muxy polskie i tak mam ok), bo wcześniej antenę miałem skierowaną na Legnicę (antena skierowana na Zachód).

Korzystałem z danych kanałów na stronie http://www.dvbtmap.eu . Wiem że pozostałe 2 muxy czeskie są na wysokich kanałach (co może mieć wpływ na to że nie dociera do mnie sygnał) ale może jest po prostu jakaś przerwa konserwacyjna na tym nadajniku lub wartości tych kanałów są błędne na tej stronie?

Chemical Attack

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Chemical Attack »

Proponuje Ci zmienić antenę z siatkowej na kierunkową.. np. Tri Digit, albo ATX 107 MAX (tylko dobrze ją ustaw) + ewentualnie wzmacniacz jeśli będzie potrzebny (np. LNA 177). Powinieneś bez problemu Trutnow Cerna Hora złapać.. siatkowa antena może nie dawać rady. Spróbuj też bez rozgałęźnika antenę podłączyć. Jeśli to nie pomoże to może jeszcze zmiana kabla Cię uratować..

Z innej beczki
Czy wiadomo kiedy wystartuje nadajnik z Nachodu?

Wojewoda82

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Wojewoda82 »

Obecnie zamiast siatki jest antena GT961 z wyglądu przypominająca trochę tri digit mini. Problem jest taki że o ile niestety na kierunek Ślęża i Pradziad kierunek jest bardzo zbieżny (przez co Ślęża mi zasłania Pradziada) o tyle na kierunek Ślęża- Cerna Hora różnica kątowa jest jakieś 50 stopni co znacznie ogranicza zastosowanie anteny o dużym zysku i kierunkowości bo będę musiał wybierać miedzy jednym a drugim sygnałem. Zobaczę jeszcze czy w nocy pojawi się choć szczątkowy sygnał na k60 i k61. Jeśli tak, to byś może zainwestuję w przynajmniej 19 elementówkę.

Ewentualnie instalacja na 2 anteny, czego jednak wolałbym uniknąć.

PS: działa wam suwak promienia okręgu w trybie wyszukiwania najbliższych nadajników na stronie http://www.dvbtmap.eu ? Bo mi gdzieś od miesiąca nie, i jest na stałe 1 km...

Sebastian
Posty: 7
Rejestracja: 30 grudnia 2012, o 23:59
Odbiornik: WIWA HD 80 NEW
WIWA HD 80 MINI
TechniSat DigitRadio 250
Instalacja antenowa: Antena siatkowa+LNA-177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olesno,Mikstat,Chrzelice

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Sebastian »

Daj antenę na zewnątrz.

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Martinez1989 »

Mi suwak już działa. Wcześniej też mi nie działał.

Chemical Attack

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Chemical Attack »

Najpierw spróbuj, to , że antena jest kierunkowa nie oznacza, że przestanie Ci odbierać przy złym kącie na Ślężę, o ile sygnał będzie dosyć silny. Dopiero jak sprawdzisz kombinuj z dwiema antenami.. I jak to już powiedziano.. koniecznie antena na zewnątrz musi być.

Pojawiła się nowa telewizja o nazwie ACTIVE na Czeskich multipleksach.. To jakaś regionalna, czy ogólnoczeska TV?

VITEK2442
Posty: 100
Rejestracja: 13 lutego 2011, o 14:34
Miejscowość: Hawierzów
Odbiornik: Zircon Fire DVB-T2 HEVC
Instalacja antenowa: Anteny zbiorcze STA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ostrava,Pradziad,Wisla/Skryzcyne

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: VITEK2442 »

Wojewoda82 pisze:Pytanie mam :D W związku z tym że mam taką lokalizację, a nie inną i mieszkam w pasie gdzie Ślęża idealnie mi zasłania resztki sygnału z nadajnika Jeseník - Praděd to spróbowałem wyszukać kanały z nadajnika Trutnov - Černá hora. I tak o ile mux 1 na kanale 40 mam około 65 siły i jakości (właściwie to na tym mi głównie zależało, CT Sport) to ani śladu mux 2 i 3 na kanałach 60 i 61.

Dopiero dziś mogłem sobie pozwolić na skierowanie anteny w kierunku południowym (pi razy oko na Śleżę, mam możliwość przekręcenia anteny o 20-30 stopni od nadajnika a 3 muxy polskie i tak mam ok), bo wcześniej antenę miałem skierowaną na Legnicę (antena skierowana na Zachód).

Korzystałem z danych kanałów na stronie http://www.dvbtmap.eu . Wiem że pozostałe 2 muxy czeskie są na wysokich kanałach (co może mieć wpływ na to że nie dociera do mnie sygnał) ale może jest po prostu jakaś przerwa konserwacyjna na tym nadajniku lub wartości tych kanałów są błędne na tej stronie?
Witam,mam uwage na zmiane kanalu na nadajniku Trutnov-Cerna hora 24.6. nastapi przelaczenie Muxu 2 k61 na k38.
Ostatnio zmieniony 23 kwietnia 2013, o 16:48 przez VITEK2442, łącznie zmieniany 1 raz.

Wojewoda82

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Wojewoda82 »

To jeśli faktycznie odbieram z Cernej Hory (bo byś może choć mało możliwe odbieram z 10kW nadajnika mux 1 -Broumov - Hvězda) to mam szansę na odebranie tego, bo niższy kanał. Wystawienie anteny na zewnątrz to trochę niebezpieczny pomysł bo to najwyższy budynek w okolicy (do tego bez instalacji odgromowej) a 50 m od domu budynek transformatora (prawie takiej samej wysokości). Pioruny biją w niego gęsto w lecie.

ntcdvb

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: ntcdvb »

Dziś pojawił się nowy program:
ACTIVE (telezakupy)
na k.60 Sit'3 MUX CDG <Liberec>

Awatar użytkownika
APiK
Posty: 79
Rejestracja: 29 lipca 2011, o 10:34
Miejscowość: Pardubice
Instalacja antenowa: UHF Color supra k21-69, VHF yagi k6+TEROZ č.604 ULTRA LOW NOISE, VKV Dipol 3
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły, Czarna Góra + CZ all

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: APiK »

ACTIVE TV vysílá celoplošně ze všech vysílačů MUX3.

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: SAT-COM »

Z Cernej Hory też nadaje.

Zablokowany