DVB-T CZECHY

dyskusje o zagranicznych emisjach telewizji cyfrowej DVB-T
Chemical Attack

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Chemical Attack »

Nie odbieram tego MUXu w mojej lokalizacji.. dziwne, bo dotychczas Czesi byli niezawodni:)

tomekogg

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: tomekogg »

Czy Czesi coś nadają na kanale 38? Dziś rano w czasie konserwy św. Krzyża mi skanowało ten kanał, ale nic nie zaprogramowało.

Cyfrowyjanusz

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Cyfrowyjanusz »

Znów jest silne tropo, może coś doleciało do ciebie w Polski (Kalisz, Opole)? U mnie Św Krzyż wczoraj nieźle leciał analogowa TVP2 całkiem przysłoniła mi Puls z Katowic Bytkowa, nawet TVP2 Łódź próbowała mi zagłuszyć TVN z Katowic, z Łodzi też chyba łapało MUX (ale nawet kanałów nie programowało). :shock:

lumca_2
Posty: 274
Rejestracja: 14 grudnia 2008, o 10:11
Miejscowość: niedaleko Ostrawy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Hošťálkovice,Hladnov, Kosztowy,Skrzyczne

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: lumca_2 »

RS7, dostala kmitočtový příděl pro Ostravu z kóty Lanová a ERP 10kW.

http://www.ctu.cz/ctu-online/vyhledavac ... _druhvys=0

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: SAT-COM »

lumca_2 pisze:RS7, dostala kmitočtový příděl pro Ostravu z kóty Lanová a ERP 10kW.

http://www.ctu.cz/ctu-online/vyhledavac ... _druhvys=0
Możesz nam wytłumaczyć dlaczego na 13- cie sieci regionalnych w Czeskiej Republice tylko Sit7 ma taki zasięg ,oraz jaka będzie ich przyszłość.
Drugie pytanie kto to jest Radim Pařízka o którym się ostatnio dużo mówi w Czechach ???

Podrawiam :)

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: marcin6660 »

Najdziwniejsze jest to ze u mnie w Zawierciu często rano lepszy sygnał jest na kanale 45 z Lanowej przy 10 kW mocy nadajnika niż na 48 z Hostalkowic przy 100 kW. Nawet nieraz 45 jest a 48 nie ma sygnału.

lumca_2
Posty: 274
Rejestracja: 14 grudnia 2008, o 10:11
Miejscowość: niedaleko Ostrawy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Hošťálkovice,Hladnov, Kosztowy,Skrzyczne

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: lumca_2 »

SAT-COM pisze:
lumca_2 pisze:RS7, dostala kmitočtový příděl pro Ostravu z kóty Lanová a ERP 10kW.

http://www.ctu.cz/ctu-online/vyhledavac ... _druhvys=0
Możesz nam wytłumaczyć dlaczego na 13- cie sieci regionalnych w Czeskiej Republice tylko Sit7 ma taki zasięg ,oraz jaka będzie ich przyszłość.
Drugie pytanie kto to jest Radim Pařízka o którym się ostatnio dużo mówi w Czechach ???

Podrawiam :)
Bohužel, to snad ví asi jen na ČTÚ. Informace tohoto zaměření nejsou veřejně dostupné.

Radim Pařízek je majitelem firem provozujících v ČR multiplex4 a Regionální síť 7 a několik sítí rádií na FM (hlavně Rádia Čas). Více informací o jeho aktivitách je zde:

http://www.multiplex4.cz

nebo

http://www.casradio.cz

Codino18

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Codino18 »

lumca_2 pisze:RS7, dostala kmitočtový příděl pro Ostravu z kóty Lanová a ERP 10kW.
Czy ten kanał już działa czy dopiero ma dziłać?

lumca_2
Posty: 274
Rejestracja: 14 grudnia 2008, o 10:11
Miejscowość: niedaleko Ostrawy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Hošťálkovice,Hladnov, Kosztowy,Skrzyczne

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: lumca_2 »

Zatím nevysílá, termín zahájení, nebyl zatím oficiálně oznámen.

fakultak

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: fakultak »

RNDr Radim Pařízek je vlastník Rádia Čas, společnosti Digital Broadcasting (provozovatel mux 4 a TV Pohoda) a dále společnosti Progress Digital (provozovatel sítě RS7). Mimo to je to bubeník rockové skupiny Citron.

Dnes Radim Pařízek sdělil, že nemají technologii na vysílači Ostrava - Lanová a síť RS7 tam spustí asi do měsíce.

Mux 4 na K45 je vysílán nejen z vysílače Ostrava - Lanová ERP 10 kW, ale pracuje v SFN s vysílačem Hlubočec Hůrka s ERP 40 kW a mnohem vyšší nadmořskou výškou a otevřeným terénem na polské území. V některých místech bude lepší signál, než mux 3 z Hošťálkovic.

Síť RS7 se bude vysílat na K38 z Ostrava - Lanová s ERP 10 kW, bohužel vzhledem ke vzdálenosti vysílače Hlubočec a použitému GI 1/16 není možné SFN s vysílačem Hlubočec (SFN max 16 km, vzdálenost vysílačů 26 km) a není volný další kanál, síť RS7 tedy na Hlubočci pravděpodobně nebude. Parametry GI 1/16 a FEC 5/6 budou limitující, tento mux zdaleka nebude mít takový dosah, jako mux 4.

lumca_2
Posty: 274
Rejestracja: 14 grudnia 2008, o 10:11
Miejscowość: niedaleko Ostrawy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Hošťálkovice,Hladnov, Kosztowy,Skrzyczne

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: lumca_2 »

Óčko Gold (pod označením Óčko Hity), už testuje v MPX3, ze všech jeho vysílačů. Zatím černá statická obrazovka s textem.

Cyfrowyjanusz

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Cyfrowyjanusz »

lumca_2 pisze:Óčko Gold už testuje v MPX3
8 programów w MPEG2 + 1 radiowy, kolejny rekord w upychaniu, gratulacje dla Czechów że potrafili to zrobić i to w MPEG2 ;)

Prima Love, Prima Zoom, Ocko, Ocko Hity/Gold, Polar, Slagr TV, TIP TV, Active, Radio Proglas

Ocko Gold nareszcie coś porządnego będzie :D

A tak po za tym jak kanał 48 opuścił Kraków to u mnie widoczna poprawa na MUX3 z Ostravy :)

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: marcin6660 »

Co ciekawe u mnie brak Mux-3 z Ostravy na 48 a za to cały czas jest Mux-4 na kanale 45 pomimo znacznie mniejszej mocy.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Drekan »

Teraz gdy kanały ĆT znalazły się w regionalnej sieci 7, rozwój 4 multipleksu pozostaje pod znakiem zapytania. :?:

Wiadomo coś o dalszym rozwoju 4 multipleksu? :?:

tomekogg

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: tomekogg »

Czy w Czechach coś nadają na kanale 26? Mój TV skanuje ten kanał, ale tylko wtedy gdy mux-1 z k.54 dobrze odbiera.

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Martinez1989 »

A może z Namestova Ci dolatuje sygnał?? W Czechach chyba nie ma nic na 26.

tomekogg

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: tomekogg »

Też myślałem o Namestovie, cóż, może kiedyś mi się wczytają kanały, to będę wiedział. Jak będę miał chwilę czasu, to sobie antenę odwrócę do polaryzacji pionowej.

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: SAT-COM »

Drekan pisze:
Wiadomo coś o dalszym rozwoju 4 multipleksu? :?:
Plany są ambitne od pozyskania nowych atrakcyjnych lokalizacji dla nadajników kończąc na przeniesieniu programów Nova i Nova Cinema z MUX2 CZ.

http://www.digizone.cz/clanky/multiplex ... va-cinema/

janek1

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: janek1 »

Witam w ostrowie wlkp. odbierają dvb-t z Czech. Ja mieszkam niedaleko ostrowa i nie odbieram dvb-t z Czech. Antena ma zasilanie 12V. Czego to jest wina że nie odbieram ?

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: marcin6660 »

Odległości , anteny , może nie mieszkasz w "odpowiednim" miejscu do odbioru czeskich mux-ów.

Zablokowany