DVB-T CZECHY

dyskusje o zagranicznych emisjach telewizji cyfrowej DVB-T
Maniek91Juve

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Maniek91Juve »

Po ustawieniu anteny na Liberec i Trutnov i wyszukiwaniu kanalow znalazlo mi tylko to ;(

Kod: Zaznacz cały

http://www.iv.pl/images/18432539818140570792.jpg
Reczne wyszukwanie kanalu nie pomaga,na kazdym z wyzej wymienionych kanalow sila sygnalu wynosi 0%
Chyba mam za nisko antene i za duzo drzew i zabudowan w tamta strone...

mc-fit
Posty: 123
Rejestracja: 24 października 2010, o 19:03

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: mc-fit »

Maniek91Juve pisze:Po ustawieniu anteny na Liberec i Trutnov i wyszukiwaniu kanalow znalazlo mi tylko to ;(

Kod: Zaznacz cały

http://www.iv.pl/images/18432539818140570792.jpg
Reczne wyszukwanie kanalu nie pomaga,na kazdym z wyzej wymienionych kanalow sila sygnalu wynosi 0%
Chyba mam za nisko antene i za duzo drzew i zabudowan w tamta strone...

64 to jest mux 1 Wrocław - Ślęża

37 mux 2 Jelenia Góra - Śnieżne Kotły

49 mux 3 legnica

25 mux 3 Wrocław - Ślęża albo jakis gap filer


http://www.dvbtmap.eu/mapglobal.html;js ... 38313178F2

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: TVRuda »

Według mapy zasięgu nie jestem w stanie odebrać k54 z Lysej Hory a to dlatego, iż teren mojego osiedla to biała plama (domki jednorodzinne) Obok jest linia kolejowa ze stacją towarową i autostrada a dalej las i o dziwo od autostrady na południe jest zielono jak i wokół. Teren jest w miarę równy. Moim zdaniem zakłucają dwa nadajniki GSM. Akurat tam gdzie się kończy biała plama sięgają już inne nadajniki, które tak nie zakłucają.

W przypadku k37 z Lysej Hory jestem pomiędzy żółtym a zielonym kolorem. Skoro moce są te same jak i pozostałe parametry wyjściowe z Lysej Hory to powinny grać oba. Pech. :(

Awatar użytkownika
bigdamian
Posty: 7
Rejestracja: 11 sierpnia 2012, o 07:47

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: bigdamian »

Ja odbieram wszystkie czeskie muxy oprócz tego który nadaje z Ostrawy kanał 38 nie odbieram.
Okolice Raciborza dokładniej to obok Krzanowic :(

Cyfrowyjanusz

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Cyfrowyjanusz »

Do mnie też nie dolatuje kanał 38 chociaż odbieram 4 pozostałe mux z Ostravy-Hostalkowic, mux4 najsłabiej, mux7 tylko nośna :/ a teraz mam pytanie co się stało z kanałem TIP TV z mux3, od 3 dni jest niedostępny, czyżby w końcu "kopnął w kalendarz" jak wcześniej petka? Byłoby fajnie o kolejną jedną zapchajdziurę mniej. A popos Active TV też "wydziwia", wciąż jakieś usterki, złe formaty wyświetlania, psująca się fonia. Pozdrawiam. :)

piotrek93
Posty: 307
Rejestracja: 4 marca 2011, o 15:51
Miejscowość: Katowice

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: piotrek93 »

czy nadajnik w ostarwie to jedyna planowana emisja mux 7 w czechach w rejonie sląskim?

Cyfrowyjanusz

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Cyfrowyjanusz »

Moje przypuszczenia się chyba potwierdziły, TIP TV z MUX3 rzeczywiście kopnął w kalendarz (ale co tam było, jakieś reklamy, ogłoszenia i wróżki na przemian z magikami), po ponownym przeskanowaniu kanału 48, brak go na liście kanałów, Active TV chyba wziął się do roboty i dziś po raz pierwszy widziałem poprawnie wyświetlany format 16:9 (a nie jakieś rozciągnięte bohomazy 4:3 i dźwiękiem w przeciw fazie na jednym z kanałów audio) ciekawe na jak długo? :)

Tymczasem dla fanów kolarstwa, już od początku tego tygodnia CT sport nadaje wielogodzinne codzienne transmisje na żywo z Tour de France, zgadnijcie czy u nas telewizja nadaje to gdzieś niezakodowane? no właśnie, co tam że jadą tam "jacyś" Polacy! :roll:

A wczoraj widziałem Kubicę na kanale CT sport, skandal że polskich sportowców można oglądać FTA tylko na zagranicznych kanałach (przykłady te w/w i np. walki bokserskie na niemieckim RTL a u nas płatne PPV, albo eurosporty w pakietach po kilkadziesiąt zł)

Z kolei TV Polar z Ostravy nadaje krótkie wiadomości w języku polskim dla rejonu blisko Cieszyna (Karwina, Hawirzów, czeski Cieszyn) świetny regionalny kanał nieporównywalny z naszymi regionalnymi kanałami. ;)

A u nas? nie ma z prawdziwego zdarzenia ani kanałów sportowych ani muzycznych ani filmowych, wszystko jest "pseudo".

Jeszcze raz gratulacje i wielki punkt dla czeskiej TV zarówno publicznej jak i prywatnej, nawet w wakacje oferta bardzo ciekawa, częściej przełączam na czeskie stacje TV, a od pewnego momentu lepsze są nawet czeskie stacje radiowe, chyba będę płacił abonament Czechom :D

Serdecznie pozdrawiam i żegnam.

;)

tomekogg

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: tomekogg »

Czy Czesi na Mux-3 nadają w mpeg-4? Dziś było fajne tropo i przywiało mi rano sygnał z Ostravy na kanale 48. Tak od 9 do 10 sygnał był. 8 programów w mpeg-2 to sie raczej nie mieści.

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Maciejek »

"Od stycznia 2014 w testowej emisji DVB-T2 w Pradze będzie emisja w rozdzielczości 4K" :shock: , no a u nas chcą wycofać HD. :lol:

tomekogg

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: tomekogg »

A jak w końcu z tym Mux-3? To jest mpeg2 czy mpeg4?

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Drekan »

MPEG2 dla kanałów SD i MPEG4 dla kanałów w HD. :!:

3 multipleks liczy głównie na mniejszych nadawców, dla których cena emisji jest kluczowa. Dlatego oferta pozwala na nadawanie w ramach wybranych regionów, lub z gorszymi parametrami, ale po niższych kosztach.

Dodatkowo operator techniczny przyjął parametry emisji zwiększające pojemność multipleksu kosztem jego zasięgu. Uniemożliwia to nadawanie z Lysej Hory w sieci SFN z Ostrawskimi nadajnikami, jak w przypadku 1 i 2 multipleksu. Założono, że dzięki tym zabiegom 3 multipleks może pomieścić nawet 10 stacji TV. :shock:

tomekogg

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: tomekogg »

No ale mux-3 to 8 kanałów SD przecież. Tyle mi wczoraj zaprogramowało. Nie było nic w HD. Czyli wszystkie te 8 są w mpeg-2? :shock: Aż tak by to skompresowali? Musieliby FEC dać malutki, podobnie jak GI.

Awatar użytkownika
Cyfrowy
Posty: 154
Rejestracja: 6 marca 2013, o 14:05
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kłodzko/Czarna Góra; Radków/Guzowata

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Cyfrowy »

TV Smíchov (dostępny w MUX-4) ze zgodą od RRTV na wydłużenie czasu antenowego do 24 godzin dziennie. http://www.parabola.cz/zpravicky/19816/ ... iny-denne/

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Drekan »

Parametry 1 i 2 czeskiego multipleksu są takie: modulacja 64 QAM, FEC 2/3, GI 1/4, co daje 19,1 Mb/s. Jednak 3 multipleks ma: modulację 64 QAM, ale FEC już 3/4 i GI 1/8, czyli daje to 24,88 Mb/s. ;)

Operator techniczny oferuje nadawcy możliwość wyboru jakości emisji. I tak można nadawać z rozdzielczością 720x576 przesyłając 3,4 Mb/s, lub w rozdzielczości 704x576 nadając 2,9 Mb/s oraz z rozdzielczością 544x576 zajmując 2,2 Mb/s z pojemności 3 multipleksu. Jeśli wszyscy nadawcy zdecydowaliby się nadawać z najgorszymi parametrami to zmieścimy 10 stacji w jednym multipleksie. :o

Kanały HD znajdziesz w testowym multipleksie DVB-T2. Poza tym w 4 czeskim multipleksie: Nova HD, oraz w Regionalnej Sieci 7: ĆT1 HD, ĆT2 HD i ĆT Sport HD. Wszędzie emisja prowadzona jest już w MPEG4. :)

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: belzebiusz »

Takie pojemności dla kanałów w MUX-3 byłyby całkiem ok, ale tylko w MPEG-4, a nie w MPEG-2 jak to ma miejsce w Czechach - zapewne jest to straszna padaka jakościowa.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: TVRuda »

W Polsce telewizja już się stoczyła. Kolega wyżej pisząc dobrze to ujął. Boks jest w PPV a Telewizja twu Publiczna nie chce dać TVP Sport do NTC. To jest już szczytem skandali. Też zacznę płacić ten abonament czechom i mam pytanie czy postawicie tuż przy granicy (najlepiej pod Jastrzębiem-Zdrój) nadajnik z bardzo dużą mocą? Będę płacić te 25zł czy ile u was kosztuje abonament ale będę miał program dobry jakościowo. Plis :D

VITEK2442
Posty: 100
Rejestracja: 13 lutego 2011, o 14:34
Miejscowość: Hawierzów
Odbiornik: Zircon Fire DVB-T2 HEVC
Instalacja antenowa: Anteny zbiorcze STA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ostrava,Pradziad,Wisla/Skryzcyne

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: VITEK2442 »

TVRuda pisze:edit/ Proszę nie cytować posta pod postem.
Ćeść RudaTV,abonament v czechach placimy TV i Radiu publicznemu miesiećnie 180 Kc(TV 135 i R 45).Co do nadajnika-kto go ma postawić?

Cyfrowyjanusz

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Cyfrowyjanusz »

tomekogg pisze:No ale mux-3 to 8 kanałów SD przecież.
A no widzisz, dało się ;)
tomekogg pisze:Czyli wszystkie te 8 są w mpeg-2?
TAK, wszystko z czeskiego MUX1, MUX2 MUX3 w MP2, (kiedyś tylko przez chwilę w MUX3 nadawały kanały HD państwoego nadawcy CT)
tomekogg pisze:Musieliby FEC dać malutki, podobnie jak GI.
a skąd :)
Drekan pisze:3 multipleks ma: modulację 64 QAM, ale FEC już 3/4 i GI 1/8
To i tak lepiej niż polskie parametry. :)


Było 9 kanałów 8 TV w MPEG2 i 1 radiowy tyle że jak już pisałem TIP TV z nadajnika Ostrava kanał 48 zdechł jakiś czas temu i teraz zostało 7 kanałów TV i 1 radiowy
Widocznie nas Polaków omamili że nie da się nadawać 8 programów w MPEG2 w dobrej jakości a jednak się da i wcale nie musi to być żadna padaka, jak dla mnie kanały Ocko i OCKO Gold chociaż mają rozdzielczość 544x576 i jakość dźwięku 128 kbps to dźwięk i obraz jest naprawdę na porządnym poziomie czego nie można powiedzieć o polskich kanałach mieniących się muzycznymi bo chociaż eska i polo mają audio 256 kbps to dźwięk od dwóch lat jest nie do zniesienia, zbyt głośny na wejściu i zbyt przesterowany na equalizerze oraz brak stosowania kompresorów - tego nie da się znieść, u mnie te kanały na liście w dekoderze dostały ban.
TVRuda pisze:W Polsce telewizja już się stoczyła.
Programowo i technicznie na pierwszym miejscu bezapelacyjnie stacje TV z Wrocławia ;)

Dużo się mówi nie o samej kompresji z jaką nadają stacje RTV w DVB-T oraz DAB+ ale o tym aby DOSYŁ BYŁ PRAWIDŁOWY jeśli dosył jest pędzony z satelity lub z analogowego FMu w dodatku/lub o marnej jakości jest sam dosył to i efekt ponownych rekompresji będzie coraz bardziej mizerny.

Wystarczy popatrzeć na takie same kanały w czeskim MUX3 np. Ocko, Ocko gold mają te same parametry jak Active TV a jaka jest różnica? Taka że to właśnie telezakupowy Active TV jest padaka i to kompletna a w dodatku obraz 4:3 obcięty do 16:9 na stałe.

Nadawać to trzeba po pierwsze umieć, po drugie chcieć coś dać od siebie dla widzów a nie tylko oczekiwać zysków po trupach (jak najmniej po kosztach, jak wspomniał już pan z ATM Rozrywka, obecnie pracuje w Puls2 gdzie ma więcej możliwości i kasy na ofertę programową)

Porównując Ocko z Eska TV to chociaż Eska ma większy bitrate i nowszy kodek audio to Ocko ma lepszą jakość dźwięku na starszym kodeku i z mniejszym bitrate, dlaczego? Może dlatego że to prawdziwa telewizja muzyczna, która zatrudnia techników od dźwięku i wie co to znaczy zbyt wysoki poziom na wejściu, rozumie że nie da się na dłuższa metę nadawać 500 hz na equalizerze na full i bez zastosowania limiterów czy kompresorów aby tylko wyło głośniej od innych.

Może Eska TV zamiast wydawać na nowe oprawy graficzne od "Roberta M" może by tak lepiej zapłaciła mu za poradę jak ustawić i na jakim sprzęcie nadawać dobrej jakości dźwięk bo przy 256 kbps w MP2 dźwięk powinien być wyśmienitej jakości CD a co mamy? Żałosne to ale dobrych pracowników muzycznych się w Polsce zwalnia (przykład daje ostatnia likwidacja radia Planeta FM, specjaliści od dźięku na bruk a w tej chwili warszawska padaka w streamie internetowym "pseudo Planety FM").
belzebiusz pisze:zapewne jest to straszna padaka jakościowa.
Częściej padakę widzę na polskich kanałach, gdzie efekty kompresji widać już przy logo stacji, obraz coraz gorszej jakości a wcale nie mam plazmy 40 calowej, efekty kompresji widać już przy 20 calach a dźwięk siorbie (w polskim MUX3).

U Czechów podobną taktykę jak u nas Polo TV stosuje Slagr TV, również jest zbyt głośny na wejściu ale nie ma jakiegoś zbytniego przesteru equalizera, zaś siorbanie u Czechów jak na razie zasłyszałem tylko na kanale Polar TV z MUX3 z Ostravy być może dlatego że jest jako ten najmniejszy, gorszy od niego jest tylko wspomniany już Active TV, pędzony z niewiadomego źródła, może stream internetowy?

Pozdrawiam.

;)

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Domel28 »

Witam. Czy po uruchomieniu ze św. Krzyża MUX2 na k.37 co niektórzy mają problem z odbiorem jakiegoś czeskiego MUX-a na k.37?

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Maciejek »

U mnie bez zmian. Czeski MUX-2 odbieram jak dawniej.

Zablokowany