DVB-T CZECHY

dyskusje o zagranicznych emisjach telewizji cyfrowej DVB-T
Awatar użytkownika
seba950
Posty: 126
Rejestracja: 21 października 2018, o 20:43
Miejscowość: Mikołów
Odbiornik: Tv Philips 32PFL3088h/12
Instalacja antenowa: Televes zenit mix, osobna antena vhf i dookolny dipol fm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice Kosztowy, Skrzyczne

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: seba950 »

Ok. Dzięki. Spróbuje :P

piotrowicki
Posty: 65
Rejestracja: 26 grudnia 2013, o 20:12
Miejscowość: Mikołów
Odbiornik: TV Sony
Instalacja antenowa: Mikołów Televes DAT75,Optima, czeskie sito z APL 109 w pionie, 2 logarytmiczne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Żilina,Trzyniec,Radhost,Ostrawa,Pradziad

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: piotrowicki »

seba950 pisze: 31 marca 2019, o 17:36 Ok. Dzięki. Spróbuje :P
Seba
U mnie w Mikołowie nie zauważyłem pogorszenia w odbiorze czeskich MUXów. Słowackie z Żiliny też działaja OK. Z Namestova tylko działa kanał na 59 kanale i w niektórych miejscach 44 kanał. Kanał 26 z Namestova jest przytłumiony przez czeski DVB-T2 o czym wielokrotnie forumowicze pisali.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
seba950
Posty: 126
Rejestracja: 21 października 2018, o 20:43
Miejscowość: Mikołów
Odbiornik: Tv Philips 32PFL3088h/12
Instalacja antenowa: Televes zenit mix, osobna antena vhf i dookolny dipol fm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice Kosztowy, Skrzyczne

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: seba950 »

Ok. Dzięki za info. Spróbuje jeszcze poeksperymentować z instalacją antenową. Może mi coś zepsuli przy naprawie dachu po burzy :p

bigdamian2
Posty: 24
Rejestracja: 29 lipca 2016, o 12:32

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: bigdamian2 »

seba950 na dzień dobry sprawdź kabel antenowy czy przypadkiem ma zwarcie, następnie wzmacniacz antenowy.

Awatar użytkownika
seba950
Posty: 126
Rejestracja: 21 października 2018, o 20:43
Miejscowość: Mikołów
Odbiornik: Tv Philips 32PFL3088h/12
Instalacja antenowa: Televes zenit mix, osobna antena vhf i dookolny dipol fm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice Kosztowy, Skrzyczne

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: seba950 »

nie mam wzmacniacza, kabel nie ma zwarcia

piotrowicki
Posty: 65
Rejestracja: 26 grudnia 2013, o 20:12
Miejscowość: Mikołów
Odbiornik: TV Sony
Instalacja antenowa: Mikołów Televes DAT75,Optima, czeskie sito z APL 109 w pionie, 2 logarytmiczne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Żilina,Trzyniec,Radhost,Ostrawa,Pradziad

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: piotrowicki »

seba950 pisze: 8 kwietnia 2019, o 08:32 nie mam wzmacniacza, kabel nie ma zwarcia
A symetryzator wymienileś?

Awatar użytkownika
seba950
Posty: 126
Rejestracja: 21 października 2018, o 20:43
Miejscowość: Mikołów
Odbiornik: Tv Philips 32PFL3088h/12
Instalacja antenowa: Televes zenit mix, osobna antena vhf i dookolny dipol fm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice Kosztowy, Skrzyczne

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: seba950 »

Nie, ale postaram sie to zrobić za około tydzień. :D

piotrekstz
Posty: 20
Rejestracja: 4 października 2018, o 14:44
Miejscowość: Żary
Odbiornik: Globo STB T90 Lite
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa + siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Żagań Wichów

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: piotrekstz »

U mnie odbiera niestety tylko zwykłe DVB-T z Czech, natomiast DVB-T2 nie mogę za nic w świecie odebrać. Mam Ariva T760i, niemieckie dvbt2 odbieram wyśmienicie, ale czeskich w ogóle. Aha, te odbierane ze zwykłęgo dvbt działają u mnie tylko bez wzmacniacza, bo ten bardzo pogarsza odbiór, a wręcz go uniemożliwia. Kolega mi powiedział, że jestem za daleko od nadajnika. Przecież mam do niego 77 km, tą samą mocą nadaje zwykłe dvbt i je odbieram, a dvbt2 z tego samego nadajnika tej samej mocy nie odbieram. Frydlant c Czechach. Ma ktoś podobny problem? Korzystam z anteny kierunkowej 19/21-69/D, polaryzacja pozioma. Z niektórych innych nadajników czeskie dvbt2 leci także w pionie, oczywiście próbowałem i tak ustawić antenę, ale nic się nie udało. Niemcy dvbt2 łapię w pionie na drugiej bardzo podobnej antenie (Esperanza, trochę krótsza).

piotrekstz
Posty: 20
Rejestracja: 4 października 2018, o 14:44
Miejscowość: Żary
Odbiornik: Globo STB T90 Lite
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa + siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Żagań Wichów

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: piotrekstz »

Trochę przekręciłem antenę i jest czeski dvbt2!!!!! Juppi :D

Awatar użytkownika
magnezz81
Posty: 110
Rejestracja: 20 lipca 2017, o 23:36
Miejscowość: Zabrze
Odbiornik: Sony KD-55XE9005 4K
Ferguson Ariva 252 Combo
Instalacja antenowa: Zabrze-Rokitnica 282+18 m npm
Emme Esse 1 VHF, 3 UHF
Johansson Profiler 6600A
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice, Ornontowice, Ostrava, Zilina

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: magnezz81 »

kef pisze: 9 lutego 2019, o 09:54 Po kilkudniowej obserwacji zachowania się sygnału na kanale 44 przy zmieniających się warunkach pogodowych stwierdzam, że odbiór u mnie jest stały (bardzo dobry lub dobry) niezależny od pogody. Wcześniej nie było w ogóle odbioru. Sądzę, że Czesi musieli zwiększyć moc nadawania nadajnika z Trzyńca. Jak podają wykazy, moc wynosi 50W (17dBW), wg innych stron jest to wartość 1 kW (30dBW). Ja osobiście myślę, że w ostatnim czasie zwiększono moc do tej drugiej, chociaż nigdzie nie znalazłem oficjalnej informacji na ten temat. Emisja ta nie jest prowadzona z wieży na szczycie Jaworowego (obiekt CRa) ale z obiektu położonego niżej (881m npm). Kiedyś (niecałe 10 lat temu) z wieży na Jaworowym nadawał na kanale 57 okrojony mux2 zawierający tylko Tv Barrandov. Pamiętam, że swego czasu miałem również bardzo dobry odbiór – a moc wynosiła tylko 100W. W czasach analogu odbierałem z tego obiektu także z przyzwoitą jakością CT1 na k.26 i TV Nova na k.28.
lumca_2 pisze: 10 lutego 2019, o 10:54 ERP nadajnika Třinec K44 jest nadal 50W.
W 2017 uzgodniono z stroną polską zwiększenie ERP do 1 kW. Tłumienie tylko w sektorach 180-240 - czyli na południe, a w naszą stronę pełna moc.
Na jednej czeskiej stronie znalazłem moc ww. nadajnika 1 kW. Nie pamiętam adresu.

kef
Posty: 41
Rejestracja: 25 października 2015, o 10:06
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Lysa Hora, Hostalkovice

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: kef »

Czyli coś jest na rzeczy z tą mocą nadajnika Trzyniec kanał 44. Potwierdzam, że u mnie odbiór jest całą dobę, stały, bardzo dobry.
W lutym pisałem nawet w tej sprawie do operatora tego multiplexu czy nie nastąpiło jakieś zwiększenie mocy i otrzymałem odpowiedź: "Vysílač Třinec Vrch k44 vysílá výkonem 50W 17dBW. Informace o výkonu 1 kW je mylná."
Potwierdził to też kolega lumca_2.
Jedynie strona https://www.digitalnitelevize.cz/vysila ... -kraj.html podaje moc 1 kW, choć sama strona nie wydaje mi się za bardzo aktualna choćby pod względem zawartości programowej multiplexów.
Ale cóż - najważniejsze że odbiór jest, bez względu na to ile wynosi moc nadajnika :)

lumca_2
Posty: 274
Rejestracja: 14 grudnia 2008, o 10:11
Miejscowość: niedaleko Ostrawy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Hošťálkovice,Hladnov, Kosztowy,Skrzyczne

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: lumca_2 »

Tutaj (kliknij na +Třinec - Vrch):

https://www.ctu.cz/vyhledavaci-databaze ... bmit=Filtr

Awatar użytkownika
magnezz81
Posty: 110
Rejestracja: 20 lipca 2017, o 23:36
Miejscowość: Zabrze
Odbiornik: Sony KD-55XE9005 4K
Ferguson Ariva 252 Combo
Instalacja antenowa: Zabrze-Rokitnica 282+18 m npm
Emme Esse 1 VHF, 3 UHF
Johansson Profiler 6600A
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice, Ornontowice, Ostrava, Zilina

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: magnezz81 »

magnezz81 pisze: 12 sierpnia 2018, o 23:26 Planuję zmodernizować układ anteny zbiorczej o antenę ustawioną na obiekt w Ostrawie/Hosztalkowicach, gdyż interesuje mnie odbiór regionalnego muxu na kanale 50 (ERP 2 kW, odległość 70 km). Na razie jednak wspólnota musi wyciąć 3 lipy, które za niedługo skutecznie uniemożliwią odbiór czegokolwiek z tej strony.
Czy ktoś z terenu woj. śląskiego odbiera powyższy mux i w miarę stabilnie?
Oglądałem pokrycie sygnałem na dvb-t map eu i nie wygląda w Zabrzu-Rokitnicy zbyt rewelacyjnie. Jednakże kierując się dotychczasowym doświadczeniem z dvb-t map eu - odbieram 3 słowackie muxy gdzie sytuacja z pokryciem sygnału wygląda gorzej niż z RS8 - mam nadzieję na udany odbiór tegoż muxa.
Dodam, że przy antenie ustawionej na Ornontowice odbierałem poprawnie MUX12 na kanale 28 przed startem Lysej Hory, nie odbieram natomiast MUX3 na kanale 48 (zbyt duży poziom sygnału na sąsiednich kanałach).
lumca_2 pisze: 13 sierpnia 2018, o 08:17 Koniec RS8 na K50 z Hošťálkovicbude k 30. 06. 2019!
piotrowicki pisze: 15 sierpnia 2018, o 08:02 Kolego Magmezit. Moim zdaniem masz małe szanse na sukces.Sygnał jest mocno zakłócany przeze,TVP Kraków. W ciagu ostatnich lat ani razu nie odebrałem Mux 8 z Hostalkovic. Mux 8 z Novegi Jicina (kanał 56) odbieram sporadycznie ( kilka razy w miesiącu). W aglomeracji ślàskiej mamy rewelacyjne sygnały na kanałach 26,28 i 31 ( Muxy 11,12 i 13 ). Pozwalaj on odbierać zdecydowana większość czeskich programów . Nie złapiemy niestety TV Retro która nadawana jest właśnie na Mux 8. Pozdrawiam z Mikołowa.
Z racji usuwania awarii po ostatnich wichurach (przekrzwiło nam 1 z anten) przetestowaliśmy ze znajomym wariant z kanałem 50.
Przy dokładnym ustawieniu antenę na Hosztalkowice (azymut 216,36 st.) na kanale 50 miernik sygnału wskazał słaby sygnał ale z dużą ilością zakłóceń od sąsiednich kanałów. Większość odbiorników nie wskazała żadnego sygnału. Moc ERP w moją stronę, tj. Zabrza-Rokitnicy to zaledwie 0,25 kW przy odległości 70,22 km.
Na razie daliśmy sobie spokój z szukaniem kolejnych muxów. W każdym razie system 4 anten zbiorczych odbiera
z czeskich MUX1, MUX2, MUX3, MUX4, MUX11, MUX12, MUX13,
z słowackich MUX2 i MUX3
z polskich MUX1, MUX2, MUX3, MUX4, MUX8, MUX TVT i MUX TVS,
tj. łącznie ponad 120 kanałów. Myślę, że na taką bezpłatną ofertę żaden mieszkaniec nie powinien narzekać.
Czy wiadomo co będzie z lokalnymi MUX po 2020?

kef
Posty: 41
Rejestracja: 25 października 2015, o 10:06
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Lysa Hora, Hostalkovice

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: kef »

Jeżeli pytasz o czeskie multiplexy lokalne, to te z nich które nadają na kanałach 49-60 zostaną wyłączone, część z istniejących nadających na niższych kanałach obniży moc nadawania lub zakończy emisję z powodu kolizji z innymi nadajnikami, a pozostałe zakłada się że będą mogły nadawać nadal w DVB-T lub DVB-T2, jeżeli ich operatorzy będą chcieli dalej nadawać za pomocą okrojonej sieci nadajników.
Szczegóły dostępne są tutaj: http://www.televizniweb.cz/2019/04/regi ... o-spektra/

Awatar użytkownika
magnezz81
Posty: 110
Rejestracja: 20 lipca 2017, o 23:36
Miejscowość: Zabrze
Odbiornik: Sony KD-55XE9005 4K
Ferguson Ariva 252 Combo
Instalacja antenowa: Zabrze-Rokitnica 282+18 m npm
Emme Esse 1 VHF, 3 UHF
Johansson Profiler 6600A
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice, Ornontowice, Ostrava, Zilina

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: magnezz81 »

Dwie sprawy chciałbym jeszcze poruszyć.
Od dłuższego czasu nie mam obrazu na kanale BTV w Přechodová síť 13 kanał 31. TV widzi sygnał, parametry, ale obraz pozostaje ciemny. Czy ww. kanał został wycofany albo zmienione zostały parametry odbioru?
W przypadku zmiany emisji mój telewizor usuwa kanał - tak mam przy drugim słowackim muxie (kanał promo).

Druga sprawa - szukam aktualnych danych nt. emisji Přechodová síť 13 - tj. albo map zasięgu albo danych dot. kierunkowości emisji - chodzi mi o tereny woj. śląskiego. Mapy zasięgu na czeskich stronach często nie obejmują obszaru Polski. Dane na https://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html są nie aktualizowane - są stare emisje (np. Krnov), a przy nowych nie ma mapek zasięgu. Dla Přechodová síť 13 z interesujących nas nadajników jest tylko Ostrava.
Na innych stronach nie ma danych o polaryzacji i wysokości zawieszenia anteny.
Dane na https://www.ctu.cz/vyhledavaci-databaze ... /opravneni też są szczątkowe.
Pozyskane od naszego UKE dane nt. koordynacji kanałów z Rep. Czeską też zawierają nieścisłości - dla przykładu emisja DVBT2 z Opawy wg naszego UKE została skoordynowana z Polską 26 września 2017 r. przy parametrach ERP 5 kW, wys. anteny 78m npt. W czeskich wykazach ERP 40 kW. Jak ktoś jest zainteresowany mogę podesłać plik - otrzymałem go w ramach informacji publicznej.
Jeżeli mam ustawiać antenę na jakieś nowe emisje - a podejrzewam, że jakieś muxy regionalne w Ostrawie może się pojawią - to chciałbym teoretycznie wiedzieć czy jest sens zabawy.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: blockbuster »

magnezz81 pisze: 30 kwietnia 2019, o 21:46
Pozyskane od naszego UKE dane nt. koordynacji kanałów z Rep. Czeską też zawierają nieścisłości - dla przykładu emisja DVBT2 z Opawy wg naszego UKE została skoordynowana z Polską 26 września 2017 r. przy parametrach ERP 5 kW, wys. anteny 78m npt. W czeskich wykazach ERP 40 kW. Jak ktoś jest zainteresowany mogę podesłać plik - otrzymałem go w ramach informacji publicznej.
Mam pytanie. Czy to ten dokument, czy coś innego (bardziej szczegółowego)?

https://archiwum.uke.gov.pl/porozumieni ... -mhz-16717

VITEK2442
Posty: 100
Rejestracja: 13 lutego 2011, o 14:34
Miejscowość: Hawierzów
Odbiornik: Zircon Fire DVB-T2 HEVC
Instalacja antenowa: Anteny zbiorcze STA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ostrava,Pradziad,Wisla/Skryzcyne

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: VITEK2442 »

Magnezz81- Na tej stronie https://www.ctu.cz/vyhledavaci-databaze ... bmit=Filtr jest na dole pod tablicą plik do sciągnięcia i w nim są informacje które szukaś.

Awatar użytkownika
magnezz81
Posty: 110
Rejestracja: 20 lipca 2017, o 23:36
Miejscowość: Zabrze
Odbiornik: Sony KD-55XE9005 4K
Ferguson Ariva 252 Combo
Instalacja antenowa: Zabrze-Rokitnica 282+18 m npm
Emme Esse 1 VHF, 3 UHF
Johansson Profiler 6600A
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice, Ornontowice, Ostrava, Zilina

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: magnezz81 »

blockbuster pisze: 1 maja 2019, o 10:00
magnezz81 pisze: 30 kwietnia 2019, o 21:46
Pozyskane od naszego UKE dane nt. koordynacji kanałów z Rep. Czeską też zawierają nieścisłości - dla przykładu emisja DVBT2 z Opawy wg naszego UKE została skoordynowana z Polską 26 września 2017 r. przy parametrach ERP 5 kW, wys. anteny 78m npt. W czeskich wykazach ERP 40 kW. Jak ktoś jest zainteresowany mogę podesłać plik - otrzymałem go w ramach informacji publicznej.
Mam pytanie. Czy to ten dokument, czy coś innego (bardziej szczegółowego)?

https://archiwum.uke.gov.pl/porozumieni ... -mhz-16717
Bardziej szczegółowy. Przykład przeze mnie podany dot. kanału 31 - poniżej wklejam wartości z arkusza:
Lp. Status Numer pozwolenia/decyzji Data pozwolenia/decyzji Ważny od Ważny do Data odbioru decyzji Wnioskodawca Nazwa multipleksu Program Data na wniosku Numer wniosku Kanał/blok częstotliwościowy Czestotliwość środkowa [MHz] Szerokość kanału [MHz] Nazwa stacji Lokalizacja stacji Województwo Typ nadajnika Producent nadajnika Maksymalna dopuszczalna moc wyjściowa nadajnika [kW] Dok.zgodności Data dok.zgodności Organ wydający Numer świadectwa homologacji /deklaracja zgodności Typ anteny Konfiguracja systemu antenowego Producent anteny Numer Koncesji/Decyzji KRRiT Data wydania Koncesji/Decyzji KRRiT Dł.geogr. (Pułkowo 1942) Sz.geogr. (Pułkowo 1942) Dł.geogr. (WGS84) Sz.geogr. (WGS84) Wysokość lokalizacji [m. npm] Wysokość anteny [m. npt] Polaryzacja System emisji ERP[dBW] ERP[kW] Charakterystyka 0° 10° 20° 30° 40° 50° 60° 70° 80° 90° 100° 110° 120° 130° 140° 150° 160° 170° 180° 190° 200° 210° 220° 230° 240° 250° 260° 270° 280° 290° 300° 310° 320° 330° 340° 350° ID_Grupy
68 Warunek 2017-09-26 2020-06-30 31 554 8 HLUBOCEC HURKA 17E57'47" 49N51'02" 17E57'40" 49N51'00" 526 78 H DVB-T2 37 5,01 D 0 1 4 4 1 1 4 4 1 0 1 4 4 1 1 4 4 1 0 1 4 4 1 1 4 4 1 0 1 4 4 1 1 4 4 1 2376113
Jest też arkusz z Genewy, ale nie tak dopracowany jak ten w archiwum UKE.
VITEK2442 pisze: 1 maja 2019, o 12:47 Magnezz81- Na tej stronie https://www.ctu.cz/vyhledavaci-databaze ... bmit=Filtr jest na dole pod tablicą plik do sciągnięcia i w nim są informacje które szukaś.
Dzięki - są polaryzacje. A ja też szukam wysokości anteny npt i charakterystyki promieniowania anteny. I w tym wykazie jest go brak.

VITEK2442
Posty: 100
Rejestracja: 13 lutego 2011, o 14:34
Miejscowość: Hawierzów
Odbiornik: Zircon Fire DVB-T2 HEVC
Instalacja antenowa: Anteny zbiorcze STA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ostrava,Pradziad,Wisla/Skryzcyne

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: VITEK2442 »

magnezz81 tu jest jeścze jeden plik pod nazwą bc_ant_diagrams.cvs http://data.ctu.cz/dataset/koordinovane ... ents:{}}}} i w nim jsą zkoorynowane charakteristiky promieniowania wszystkich ceskich nadajników. w poprzednim pliku jsą w ostatniej kolumnie Anten ID numery, jeden numer wybranego nadajnika wpisz do pierwszej kolumny drugiego pliku i daj wyszukać i pokażą sa jego charakteristika. Ja mam ten samy pierwszy plik uzupelniony o wysokość zawieszenia anten i charakterystike. Niewiem jak tutaj na forum możno przydawać pliky.

piotrowicki
Posty: 65
Rejestracja: 26 grudnia 2013, o 20:12
Miejscowość: Mikołów
Odbiornik: TV Sony
Instalacja antenowa: Mikołów Televes DAT75,Optima, czeskie sito z APL 109 w pionie, 2 logarytmiczne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Żilina,Trzyniec,Radhost,Ostrawa,Pradziad

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: piotrowicki »

VITEK2442 pisze: 2 maja 2019, o 15:10 magnezz81 tu jest jeścze jeden plik pod nazwą bc_ant_diagrams.cvs http://data.ctu.cz/dataset/koordinovane ... ents:{}}}} i w nim jsą zkoorynowane charakteristiky promieniowania wszystkich ceskich nadajników. w poprzednim pliku jsą w ostatniej kolumnie Anten ID numery, jeden numer wybranego nadajnika wpisz do pierwszej kolumny drugiego pliku i daj wyszukać i pokażą sa jego charakteristika. Ja mam ten samy pierwszy plik uzupelniony o wysokość zawieszenia anten i charakterystike. Niewiem jak tutaj na forum możno przydawać pliky.
PIOTROWICKI
Pliki o ktorych mówicie są oczywIścEi ciekawe, ale praktycznie telewidzowie aglomeracji województwa śląskiego mają bardzo dobre warunki odbioru Muxa 4 (lub przejściwego Muxa 13). Odbiorcy, którzy dysponują dekoderem z kodekiem HEVC.H.265( DVBT-2) mogą próbowac odbioru na kanale 31 z Ostravy - Lanowka oraz na kanale 31 ze Starej Hlubocec koło Opavy/Krnova. Odbiorcy, którzy posiadają dekodery starszego typu mogą próbować odbioru z Mux 4 na następujacych kanałach: 42 (Radhost) , 44 (Trzyniec) 45 ( Ostrawa oraz Krnov). Zatem w sumie mamy conajmniej 5 lokalizacji . Jest w czym wybierać :-)

Zablokowany