DVB-T CZECHY

dyskusje o zagranicznych emisjach telewizji cyfrowej DVB-T
djlosiu
Posty: 77
Rejestracja: 24 marca 2011, o 06:24
Odbiornik: samsung LED UE32H5500
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit z symetryzatorem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RCTN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: djlosiu »

witam na jakim kanale jest dobry odbiór w olkuszu Multipleksu sieć 3 z Prima Love.

fakultak

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: fakultak »

Odbioru mux 3 CZ v Olkuszu nie jest dobry, jest możliwy K48 - Ostrava, ale trzeba dobrej anteny na dachu. http://www.dvbtmap.eu/

djlosiu
Posty: 77
Rejestracja: 24 marca 2011, o 06:24
Odbiornik: samsung LED UE32H5500
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit z symetryzatorem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RCTN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: djlosiu »

dzięki fakultak

Awatar użytkownika
ibartolo
Posty: 91
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 14:06
Odbiornik: tv Panasonic , Opticum HD T80Plus
Instalacja antenowa: Logarytmiczno-Periodyczna Z Zasilaczem 2-12V Blok4Piętrowy
Nadajnik - obiekt nadawczy: KosztowySkrzyczne MiędzybrodzieLysaHora

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: ibartolo »

Andrew525 pisze:Jak u was z sygnałem na k54? u mnie znikł całkowicie.
u mnie na k54 sygnał dobry da się oglądać na chwilę obecną nie zacina nie rwie jest dobrze dodam że przez aktualizacją tunera były problemy z odbiorem ogólnie k37 i k54 dobrze odbierają.

fakultak

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: fakultak »

Informace - analogové vysílání TV Nova bude ukončeno 12.2.2012 ve 23:59. Tím v České republice ukončí provoz poslední analogové TV vysílače Jeseník - Praděd K50, Zlín - Tlustá Hora K41 a Vsetín - Bečevná K10.

Peter_CA

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Peter_CA »

http://tv.nova.cz/clanek/novinky/digita ... ilani.html

Po ponad 6 latach od startu "ostrej" cyfryzacji. A więc Polska ma jeszcze prawie 5 lat, żeby to dogonić (czego oczywiście nie życzę) ;)

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: DVB-T/S »

Ci którzy nie rozumieją - 12.2.2012 o 23:59 wyłączą ostatnie nadajnik TV NOVA z Pradziada itd.

hol2
Posty: 189
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 17:15
Odbiornik: Ariva T760i DVB-T/T2 z h.265. Sencor SRD 6600 DAB+
Instalacja antenowa: ATX107i91 Inela,TriDigit Dipola,wzmA35dB Ryniak, ant DAB+/VHF Yaga, ant UKF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Kraków, Skrzyczne LysaHora

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: hol2 »

U mnie juz od ok 2 tygodni idzie dobrze kanal 54 Lysa Hora mux1 z Czech, z tym ze przez ostanie 3 dni idzie praktycznie tak silnie jak latem! :D Praktycznie sie nie zacina.
Wreszcie moge na spokojnie ogladac wiadomosci CT24 takze o Polsce, Bo w polskim TVPinfo i TVN24 nonstop byly tematy zastepcze o Magdzie i jej matce, dopiero z telewizji czeskiej dowiedzialem sie ile ludzi zamarzło ok 69 w Polsce, a w samym lutym 43 i ze to jest pierwsze miejsce Polski w UE, za nami Ukraina ale jak narazie poza UE. Na CT2 moglem ogladnoc troche filmow podrozniczych noca, a na CT4 jazde figurowa na lodzie wiele godzin. Tak ze telewizja czeska sie przydaje zwlaszcza jak robia wode z mozgu i tematy zastepcze w polskiej telewizji. :lol:

Nadmieniam jeszcze ze kanal 37 Lysa Hora mux2 z Czech szedl zawsze i idzie nadal bardzo dobrze. Wyglada na to ze cos jednak robili z tym knalalem 54 mux1 skoro sygnal wrocil do poziomu tego co w lecie po ok 2 tygodzniach praktycznie calkowitej przerwy u mnie... Moze teraz po wylaczeniu analogow w lutym uruchomia jeszcze jakis kanal z Lysej Hory np dla mux3. Ja tylko widze Lysa Hora wiec to mnie gl interesuje, jakies strzepy sygnalu mam tez szanse odebrac z Pradziada ale to idzie duzo slabiej, za daleko.... :mrgreen:

A Czechy maja sie dobrze: najmniej ludzi w ubóstwie w UE!
115 milionów osób w UE, czyli 23,4 proc. ludności, było zagrożonych w 2010 r. ubóstwem lub wykluczeniem społecznym - podało unijne biuro statystyczne Eurostat. W Polsce jeszcze więcej: 27,8 proc., czyli ponad 10 mln.
Proporcjonalnie najwięcej osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym jest w Bułgarii (42 proc.), Rumunii (41 proc.), na Łotwie (38 proc.), na Litwie (33 proc.) i na Węgrzech (30 proc.), a najmniej w Czechach (14 proc.), Szwecji i Holandii (po 15 proc.), Austrii, Finlandii i Luksemburgu (po 17 proc.).
Ostatnio zmieniony 8 lutego 2012, o 19:49 przez hol2, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
fabio323
Posty: 29
Rejestracja: 1 sierpnia 2010, o 00:42
Odbiornik: ASUS TV USB My Cinema-U3100;LG TV:Onkyo TX-8150
Instalacja antenowa: Televes DAT HD BOSS 790 + Telmor ASR + CA-RTV 6
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ochodzita;Chorągwica;Św.Krzyż;Lysá hora

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: fabio323 »

Nic nie robili ja mieszkam jakieś 43km od nadajnika brak widoczności jestem w dolinie sygnał cały czas jest na podobnym poziomie i przez okres zimowy nic się nie zmieniało,a 54k u mnie nie chodzi na byle czym sygnał jest słaby pozdrawiam .

mikun

Brak sygnału.

Post autor: mikun »

Witam. W Kłodzku brak sygnału z Pradziada k.53 (Mux2). Czy może to ktoś potwierdzić.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Drekan »

Peter_CA pisze:http://tv.nova.cz/clanek/novinky/digita ... ilani.html

Po ponad 6 latach od startu "ostrej" cyfryzacji. A więc Polska ma jeszcze prawie 5 lat, żeby to dogonić (czego oczywiście nie życzę) ;)
Pewnie dopiero teraz przeprowadzili badania i wyszło, że na Morawach nikt już dawno analogu nie ogląda, więc szybciutko wyłączają cały pozostały analog. :twisted:

Ciekawe czy Prima jeszcze coś nadaje w analogu? :?:

Przy okazji, skoro mamy oficjalny termin wyłączenia nadawania analogowego przez TV Nova, to jest szansa na likwidację tłumienia 2 multipleksu w kierunku zachodnim. To powinno poprawić odbiór 2 multipleksu w Cieszynie i najbliższych okolicach. :D

hol2
Posty: 189
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 17:15
Odbiornik: Ariva T760i DVB-T/T2 z h.265. Sencor SRD 6600 DAB+
Instalacja antenowa: ATX107i91 Inela,TriDigit Dipola,wzmA35dB Ryniak, ant DAB+/VHF Yaga, ant UKF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Kraków, Skrzyczne LysaHora

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: hol2 »

Lysa Hora mux1 kan 54 i mux2 kan 37 ida dobrze podobnie jak latem u mnie obecnie, pomimo ostrej mrożnej i śnieżnej zimy.

A tak wogóle to sie zastanawiam skoro wyłaczą w Czechach wszystkie analogi to do czego maja sluzyc kanaly 1-12, te niższe częstotliwosci, w koncu sa w kazdym telewizorze i zwykle w odbiornikach DVB-T, mają lepsze warunki propagacji, ugiencia, zasięgu, wiec moze by tak zaczęli cos nadawać na tych kanalach 1-12, czy chociaz 6-12 byłaby sznasa dobrze odebrać w Polsce.

W końcu czemu mają słuzyc te kanaly 1-5 i 6-12? Rozumiem ze trzeba mieć na nie zwykle inne anteny o duzym zysku, ale cześć słabych szerokopasmowych anten ma jednak zakresy 1-12 i 21-69 też wiec może trzeba cos na tym nadawac jak beda wolne?! :P

lumca_2
Posty: 274
Rejestracja: 14 grudnia 2008, o 10:11
Miejscowość: niedaleko Ostrawy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Hošťálkovice,Hladnov, Kosztowy,Skrzyczne

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: lumca_2 »

Drekan pisze:
Peter_CA pisze:http://tv.nova.cz/clanek/novinky/digita ... ilani.html

Po ponad 6 latach od startu "ostrej" cyfryzacji. A więc Polska ma jeszcze prawie 5 lat, żeby to dogonić (czego oczywiście nie życzę) ;)
Pewnie dopiero teraz przeprowadzili badania i wyszło, że na Morawach nikt już dawno analogu nie ogląda, więc szybciutko wyłączają cały pozostały analog. :twisted:

Ciekawe czy Prima jeszcze coś nadaje w analogu? :?:

Przy okazji, skoro mamy oficjalny termin wyłączenia nadawania analogowego przez TV Nova, to jest szansa na likwidację tłumienia 2 multipleksu w kierunku zachodnim. To powinno poprawić odbiór 2 multipleksu w Cieszynie i najbliższych okolicach. :D
Ne, Prima tv ukončila analogové vysílání na zbývajících analogových vysílačích ke dni 01. 01. 2012, kdy přestala vysílat Prima tv dle původní licence a spustila vysílání programu Prima family, podle nové (digitální) licence. takže dne 13. 02. 2012 nastane v ČR úplná "analogová tma"!

przemekprzemkos2

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: przemekprzemkos2 »

Mam takie pytanie.Mieszkam w Sosnowicach.Odbiorę czeskie multipleksy?

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: DVB-T/S »

Jest strona http://www.dvbtmap.eu/ na której możesz sprawdzić profil terenu oraz teoretyczne zasięgi nadajników.

pajda75
Posty: 65
Rejestracja: 10 października 2010, o 13:49

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: pajda75 »

13 lutego nastąpi ASO w Czechach?

dkl80

odbiór dvbt z czech

Post autor: dkl80 »

Witajcie mam pytanie czy odbiore jakies czeskie muxy kierujac antene na czarna góre czy lepiej skierowac na Klodzko mieszkam w kierunku Barda Sląskiego

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: SAT-COM »

W twoim przypadku lepsza lokalizacja to Trutnov, Černá hora Azymut 288 odległość 72 km.
Jeseník, Praděd jest w prawdzie bliżej 55 km Azymut 137 ale przysłonięty przez Góry Bardzkie i Góry Bielskie.
Ustaw antenę w kierunku Radkowa, Trutnov nadaje na kanałach 40,60,61.
Zacznij wyszukiwanie od kanału 40-ego (Mux 1 CZ)najłatwiej jest go złapać poza tym nadaje w SFN z nadajnikiem Bromov Hvezda który ma podobny azymut jak Černá hora.

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Martinez1989 »

Ja mam pytanie czy gdzieś w Czechach będą jeszcze podnoszone moce, czy to są już docelowe moce i kanały??

Peter_CA

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Peter_CA »

Pozostaje już tylko MUX 3 z nadajnika Pardubice/Krásné, gdzie ma być po wyłączeniu analogu w Polsce (okolice Kłodzka) zwiększona moc z 10 kW na docelowe 20 kW ERP.

Zablokowany