DVB-T CZECHY

dyskusje o zagranicznych emisjach telewizji cyfrowej DVB-T
ainsztain
Posty: 111
Rejestracja: 19 sierpnia 2013, o 08:55
Miejscowość: Żory
Odbiornik: sony XR-85XJ95 (polecam!)
Instalacja antenowa: 1/log5-65 +LG2 2/log5-65 +LG1 3/opticum AX1000 +AX W11, wzm. budynkowy WWK 982
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy,Ornontowice,Żilina, Ostrava

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: ainsztain »

Prima Comedy Central już nadaje.

Awatar użytkownika
maryś
Posty: 148
Rejestracja: 5 września 2012, o 20:32
Odbiornik: Ferguson ARIVA T65
Instalacja antenowa: 2x Antana Uda-Yagi 19 el. symetryzator, LNA-177
Lokalizacja: Katowice Ligota
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy,Jeseník Praděd, Žilina Krížava

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: maryś »

Witam,
Może, trochę inaczej.
Które programy i dlaczego interesują Was z czeskiej telewizji ?
.... a może, samo zainteresowanie sprowadza się jedynie do "złapania sygnału" od sąsiadów z zagranicy ?

Mnie interesują programy przyrodnicze na CT2, programy sportowe przede wszystkim hokej na CT Sport
(oraz na kodowanych Sport1, Sport2 i Nova Sport1 - ale to z satelity), NHL na FANDA, oraz muzyka
na SLAGR TV.

Awatar użytkownika
Tomciosz
Posty: 512
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, o 09:04
Miejscowość: Sosnowiec / Biała Wielka
Odbiornik: Thomson 32HD5506
Samsung UE50NU7092
Instalacja antenowa: VHF + LogPer k28-47 DIY (Dobrom.)
All-Ant ATS2000 (Koszt./Ornon./Stalex.)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dobromierz,Ogrodzieniec|Kosztowy,Ornonto

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Tomciosz »

CT Sport(głównie w HD, ale niestety okresowo), oraz kanały muzyczne. Reszta dla rekordów odbioru.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Czechy: DVB-T równolegle z DVB-T2 do 2020

http://satkurier.pl/news/124736/czechy- ... -2020.html

tranzystor
Posty: 254
Rejestracja: 28 października 2014, o 11:24
Miejscowość: Bielsko i Żywiec
Odbiornik: Amiko mini 4K UHD Combo oraz Technisat Viola 2 DAB+
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa + dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice-Kosztowy / Wisła Skrzyczne

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: tranzystor »

DVB-T(2) INQUIRING pisze:Czechy ... z DVB-T2
Czyli co już po oglądaniu? No trudno będę musiał zwijać dodatkową antenę na Czechy, nie sądziłem że tak szybko, wariacki konsumpcjonizm po prostu, nadajniki i odbiorniki do kosza :? :(

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Spokojnie. Do 2020 roku, czyli jeszcze przez 4 lata będzie prowadzona równoległa transmisja i DVB-T i DVB-T2. Po 2020 roku trzeba będzie wymienić dekoder/TV na DVB-T2(H.265). Dekodery DVB-T2(H.264) starszej generacji w Polsce obecnie kosztują około 100 zł. O dekoderach DVB-T2(H.265) czyli takich jakie trzeba będzie mieć do odbioru Czeskiej TV nie mam pojęcia.
Ostatnio zmieniony 29 stycznia 2016, o 22:42 przez DVB-T(2) INQUIRING, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: blockbuster »

No tak. Jak wiadomo Satkurier najlepszym źródłem informacji o czeskim DVB-T. :lol:
A tak na poważnie. To nadal tylko projekt a nie podjęta decyzja, więc nie można wykluczyć że coś się może zmienić ( w tym również planowane daty).
Dla przypomnienia. Do niedawna planowano, że w okresie przejściowym będą funkcjonować dwa tymczasowe MUX-y w DVB-T2 a i to się ostatnio zmieniło i obecnie projekt zakłada już trzy MUX-y.

tranzystor
Posty: 254
Rejestracja: 28 października 2014, o 11:24
Miejscowość: Bielsko i Żywiec
Odbiornik: Amiko mini 4K UHD Combo oraz Technisat Viola 2 DAB+
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa + dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice-Kosztowy / Wisła Skrzyczne

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: tranzystor »

DVB-T(2) INQUIRING pisze:Po 2020 roku trzeba będzie wymienić dekoder/TV na DVB-T2, który to(dekoder) kosztuje już teraz około 100 zł.
Tia, mówisz o starym już dekoderze DVB-T2 w tej cenie :lol: bo za 4 lata to pewnie będzie H.265/MPEG-5/HEVC :cry:

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Zależy jaki standard przyjmą Czechy dla DVB-T2: Czy H.264 czy H.265.

Sat Kurier swój artykuł zrobił na podstawie parabola.cz - Czeska strona o charakterze informacyjnym o szeroko pojętej TV.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: blockbuster »

DVB-T(2) INQUIRING pisze:Zależy jaki standard przyjmą Czechy dla DVB-T2: Czy H.264 czy H.265.
Czesi dla DVB-T2 przyjęli kodek H.265/HEVC.

Dla mnie dużo ciekawszym jest to jak zostaną wygospodarowane częstotliwości dla tych trzech tymczasowych MUX-ów w DVB-T2 w okresie przejściowym.
Jeżeli mnie pamięć nie myli to np. dla Ostravy z porozumienia GE-06 przypadają (kiedyś koordynowane ale nadal wolne) k27 i k28, więc i tak będą musieli znaleźć coś z poza częstotliwości genewskich.
Może koledzy z Czech zaglądający na nasze forum mają więcej informacji :?:

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: marcin6660 »

Na moim Samsungu dopisał się kanał Slovak Sport 2. Skąd to jest nadawane ?

Awatar użytkownika
maryś
Posty: 148
Rejestracja: 5 września 2012, o 20:32
Odbiornik: Ferguson ARIVA T65
Instalacja antenowa: 2x Antana Uda-Yagi 19 el. symetryzator, LNA-177
Lokalizacja: Katowice Ligota
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy,Jeseník Praděd, Žilina Krížava

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: maryś »


marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: marcin6660 »

Tak tylko że to zapisało się w DVB-T.

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: poxipol »

Tak się zastanawiam pod kątem swoich możliwości odbioru CZ.

Tak się składa że jedyna możliwość odbioru to synchroniczna LH ze sporym wytłumieniem w kierunku Krakowa.
Dywidenda cyfrowa w mojej sytuacji może sprzyjać z uwagi na 54 K ,gdzie na 55 K daje się odczuć negatywny wpływ Skrzycznego.
T-2 daje możliwość uzyskania większej ilości programów,gdzie z LH mamy tylko dwa MUX-y
Oby tylko nasza dywidenda nie kolidowała z odbiorem CZ

ainsztain
Posty: 111
Rejestracja: 19 sierpnia 2013, o 08:55
Miejscowość: Żory
Odbiornik: sony XR-85XJ95 (polecam!)
Instalacja antenowa: 1/log5-65 +LG2 2/log5-65 +LG1 3/opticum AX1000 +AX W11, wzm. budynkowy WWK 982
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy,Ornontowice,Żilina, Ostrava

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: ainsztain »

Dziś w nocy z nadajników MUX3 na kanale 48 z Ostrawy stację Polar zastąpiła Prima Max.

tranzystor
Posty: 254
Rejestracja: 28 października 2014, o 11:24
Miejscowość: Bielsko i Żywiec
Odbiornik: Amiko mini 4K UHD Combo oraz Technisat Viola 2 DAB+
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa + dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice-Kosztowy / Wisła Skrzyczne

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: tranzystor »

ainsztain pisze:na kanale 48 z Ostrawy ... Prima Max
Tak własnie zauważyłem niedawno że na MUX4 pojawił się własnie kanał Polar Novy i że równolegle nadawał ze zwykłym, na razie nic nie pisałem, teraz już wiem co jest grane, regionalny polar, oszczędza, przeszedł do najtrudniej odbieralnego MUXa u mnie - czytaj najsłabszego pod względem mocy :? :cry:

ainsztain
Posty: 111
Rejestracja: 19 sierpnia 2013, o 08:55
Miejscowość: Żory
Odbiornik: sony XR-85XJ95 (polecam!)
Instalacja antenowa: 1/log5-65 +LG2 2/log5-65 +LG1 3/opticum AX1000 +AX W11, wzm. budynkowy WWK 982
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy,Ornontowice,Żilina, Ostrava

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: ainsztain »

W mux4 z Opawy i Ostrawy zaktualizowano nazwę Polar Novy na Polar.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: AdamP »

blockbuster pisze:To nadal tylko projekt a nie podjęta decyzja, więc nie można wykluczyć że coś się może zmienić ( w tym również planowane daty).
Ciekawe, czy przyspieszą ze zmianami w świetle wczorajszego wniosku Komisji Europejskiej o zwolnieniu pasma 700 MHz do 2020r :?:
poxipol pisze: Dywidenda cyfrowa w mojej sytuacji może sprzyjać z uwagi na 54 K ,gdzie na 55 K daje się odczuć negatywny wpływ Skrzycznego.
Polacy też będą musieli przenieść sygnał k.55 gdzieś niżej podobnie jak k.58. Może Ci się powtórzyć obecna sytuacja - nasze i czeskie sygnały będą na zbliżonych kanałach.
Zresztą na dzień dzisiejszy chyba nikt w RP nie ma odbiorników T2 265 HEVC ;)

tm78
Posty: 43
Rejestracja: 8 grudnia 2011, o 11:30
Odbiornik: 49ub820 32ex720
Instalacja antenowa: UHFDipol44/21-69TriDigit LNA177,
Nadajnik - obiekt nadawczy: PRZEMYŚL,

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: tm78 »

AdamP pisze:
blockbuster pisze:(...)
Zresztą na dzień dzisiejszy chyba nikt w RP nie ma odbiorników T2 265 HEVC ;)
Witam.

Ja mam 49UB820 lg ma DVBT2 i HEVC i 4k a telewizor ma prawie rok, niektóre mają tzw 2k czyli full hd dvbt2 i hevc

Pzdr. Tomek

lezynski1
Posty: 53
Rejestracja: 19 stycznia 2010, o 14:58

Odbiór czeskiego MUX1 z czeskiego nadajnika w Libercu w Zagłębiu Miedziowym

Post autor: lezynski1 »

Dzień dobry!!!
Powinienem zacząć od wulgaryzmów, ale może by mnie zablokował admin( a nawet wyrzucił z forum). Sprawa wygląda tak; Nadajnik w czeskim Libercu na górze Jested od poczatku swojego cyfrowego wysyłania wysyła ich I czeski MUX ( CT1, CT2, CT Sport i CT 24 + 7 programów radiowych) na kanale 43. przez wiele miesięcy nie miałem czeskiej telewizji z tego nadajnika, bo miałem inne zajęcia i zadawalałem się tym, co po czesku miałem w internecie,I czeski MUX z tego nadajnika jest nadawany z mocą 50 kW, ale teraz chce, aby wszystko co sie da z tego nadajnika odbierać - dzisiaj spróbowałem to zrobić i złapałem dwa MUXy z tego nadajnika: z kanału 52( 50 kW) i z kanału 60 ( moc tylko 20 kW, a ja mam do tego nadajnika w linii prostej aż 115.6 km i sam sie dziwię, że udało mi sie złapać sygnał, choć jego jakość nie jest najlepsza). Natomiast nie mogę złapać sygnału z I MUXu, który jest nadawany z siłą 50 kW i to na kanale 43. Dzis także się dowiedziałem , że www.tvl.pl, czyli inaczej zwana Telewizja regionalna tez od końca września nadaje na kanale 43. Ta Telewizja regionalna to taka telewizja z Zagłębia Miedziowego. Odnalazłem info, że ma ona dwa nadajniki, jeden w Lubinie a drugi w Głogowie, oba nadają z mocą 1 kW. ja mieszkam 5 km na północ od Polkowic, 20 km na północ od Lubina i 17 km na południe od Głogowa, mam antenę(ATX-91) obrócona nieco na południowy zachód( a więc mniej więcej na oba nadajniki, kręcenie w inne strony, żeby złapac tylko MUXy z Jestedu a nie złapać Telewizji regionalnej nic nie dało) i jak szukam na kanale 43 to zawsze wyskakuje mi Telewizja regionalna, a brak możliwości łapania sygnału z Jestedu. Poradźcie proszę co robić??? Jak to jest , że jakaś telewizja regionalna zaczyna nadawać na tym samym kanale, co telewizja publiczna z sąsiedniego kraju??? Co w takiej sytuacji powinien robić odbiorca, który chce złapać na tym 43 kanale telewizję czeską, a blokuje mu to własnie fakt wysyłania sygnału z lokalnego nadajnika??? Czy to nie jest przypadkiem złamanie jakiejś umowy międzynarodowej między Polską a Czeską republiką normująca te kwestie???To na razie tyle, jak się rozwinie dyskusja, to będę zadawał dalsze pytania. Z góry dziękuję za komentarze i porady - Stefan Leżyński

Zablokowany