DVB-T SŁOWACJA

dyskusje o zagranicznych emisjach telewizji cyfrowej DVB-T
Awatar użytkownika
Cyfrowy
Posty: 154
Rejestracja: 6 marca 2013, o 14:05
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kłodzko/Czarna Góra; Radków/Guzowata

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: Cyfrowy »


stefan20
Posty: 18
Rejestracja: 26 września 2011, o 19:39
Odbiornik: WIWA HD90
Sharp LC-32DH510
Instalacja antenowa: Antena Siatkowa + wzmacniacz SWA-3501
-ATX 107
-ATV 12/7-8
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przechyba,Hranovnica,Św.K. Chorą-ca

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: stefan20 »

Dotychczas myślałem że sygnał który udało mi się odebrać na 24 kanale pochodził z nadajnika St.Lubovna(Kotnik) jednak okazało się ,że to sygnał z Poprad Hranovnica ponieważ udało mi się odebrać także Mux-1 na kanale 41 z tego nadajnika , inne Muxy narazie tuner nie chce mi odebrać chociaż mysli na każdym z nich (24,39,55). Antena znajduję się na poddaszu jakieś 8 m nad ziemią jest to antena siatkowa w polaryzacji V + wzmacniacz SWA-3501 +25m przewodu http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa ... 1/2137.dat . Mam kilka innych wzmacniaczy ale na tym sygnał wypadł najlepiej,

Klasyfikacja wzmacniaczy od najlepiej wypadającego
1.SWA-3501 najlepszy sygnał
2.SWA-9701 mniej stabilny obraz
3.WA-042 klatkowanie
4.Philips max output 127dBuV jeszcze większe klatkowanie i zaniki obrazu
5.SWA-3 tu już całkowity zanik obrazu ale sygnał jest
6.LNA-101 0% sygnału
7.Symetryzator 0% sygnału

o to mój profil terenu (65,3km)
http://imageshack.us/photo/my-images/689/3ikg.jpg/

Jak będę miał trochę wolnego czasu to wrzucę antenę na komin i spróbuje na ATX107 chociaż dawniej jak sprawdzałem na kanale 24 odziwo lepszy sygnał miałem na Siatkówce

Co ciekawe ustawiałem antenę u znajomego w Chełmcu koło Nowego Sącza i tam na poddaszu znajdującym się na wysokości pierwszego piętra odebrałem z Hranovnicy Muxy z kanału 24,41 i 55 na antenie siatkowej z samym symetryzatorem ! kanału 39 nie sprawdzałem ale pewnie też by odebrał najmocniejszy był sygnał na kanale 24 później 41 a jeszcze słabiej 55, u mnie coś chyba zakłóca 24 kanał bo u mnie najłatwiej odebrać 41, możliwe że to przez nadajnik (wieża), która znajduję się jakieś 20m od mojego domu , z której nadają sieci komórkowe i sieci Wlan 5Ghz.

profil terenu mojego znajomego (73,4km)
http://img834.imageshack.us/img834/722/cjer.jpg

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: Odp: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: twmichal »

Może to kwestia SFN ze Starą Lubovnią i Kralovą Holą. Już nie raz słyszałem, że do osbioru słowackich kanałów najlepiej nadaje się siatka.
Htanovnica to niestety nisko położony obiekt, pokrywający kotlinę Popradu, ale w naszą stronę nie jest tłumiony.
Próbowałeś coś odbierać z Bardejova?

stefan20
Posty: 18
Rejestracja: 26 września 2011, o 19:39
Odbiornik: WIWA HD90
Sharp LC-32DH510
Instalacja antenowa: Antena Siatkowa + wzmacniacz SWA-3501
-ATX 107
-ATV 12/7-8
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przechyba,Hranovnica,Św.K. Chorą-ca

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: stefan20 »

Próbowałem ale dekoder nie znalazł mi żadnego sygnału , jedynie się zatrzymywał i myślał . Kierunek Bardejova mam mocno zasłonięty przez pobliskie wzniesienia poza tym mieszkam w jednym z niżej położonych punktów miasta (308m.n.p.m). W analogu z tamtego obiektu miałem tylko śladowy odbiór STV2.

mój profil terenu w kierunku Bardejova (48,9km)
http://zapodaj.net/ae68aac740c66.jpg.html

Jak się wyrobię to sprawdzę dzisiaj na poddaszu może coś doleci z Bardejova, sprawdzę też Kosice bo z tego nadajnika dolatywał do mnie analog lepiej niż z Bardejova. całkiem dobrze odbierało u mnie też STV1 na K.32 ale do dzisiaj nie wiem z jakiego to nadajnika (przemiennika) a szkoda bo może coś z tamtej lokalizacji by mi odebrało.

Ogólnie to w analogu najlepiej odbierały mi Poprad Kralova Hola i Stara Lubovna, dobry odbiór miałem też STV2 na K41 i STV1 (K37) z Lomnicy, oraz STV1 na K32 nie wiem skąd, z Kosic odbierało mi STV2 na K25 i STV1 na K6 ale już znacznie słabiej, a oprócz tego miałem śladowe sygnały STV2 z Ziliny (K35), Bardejova (K37) i (K57) też nie wiem skąd.

grzegorz0plonka

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: grzegorz0plonka »

Twój profil terenu jest tragicznie. Naprawdę odebrałeś kanał??? :shock:
Dla mnie to szok dvb-t:)

Takim razie jaki siły sygnału pokazuje?

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: belzebiusz »

stefan20 pisze: mój profil terenu w kierunku Bardejova (48,9km)
http://zapodaj.net/ae68aac740c66.jpg.html
Włącz "pierwszą zieloną kropkę" (krzywizna Ziemi) w prawym górnym rogu przy robieniu profilu terenu (druga to refrakcja - widzę, że masz ją włączoną) - masz podpisy po najechaniu na nie.

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: twmichal »

Dzisiaj rano zauważyłem przy logu TV Markiza literki HD.
Jakość faktycznie była lepsza niż inne kanały w MUX-2. Ale potem reklamy i zapowiedzi były w normalnej jakości.

stefan20
Posty: 18
Rejestracja: 26 września 2011, o 19:39
Odbiornik: WIWA HD90
Sharp LC-32DH510
Instalacja antenowa: Antena Siatkowa + wzmacniacz SWA-3501
-ATX 107
-ATV 12/7-8
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przechyba,Hranovnica,Św.K. Chorą-ca

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: stefan20 »

Siłę sygnału pokazuje mi 25-35% , obraz czasem lekko klatkuje ale nie ma zaników. W przyszłym tygodniu antena pójdzie na dach więc może resztę Muxów odbiorę. Wczoraj próbowałem na strychu odebrać coś z Kralovej Holi, Bardejova, Kosic , Namestova i Ziliny ale nie zanlazłem żadnego sygnału. Na Wiwie HD90 znajduję mi tylko K41 z Hranovnicy, muszę podłączyć te samą antenę do mojego telewizora Sharp, w tamtym roku na Sharpie stabilnie odbierał mi Mux na K24, a na K55 też pojawiał się sygnał ale telewizor nie znalazł żadnych kanałów natomiast na Wiwie nie miałem wtedy żadnego sygnału więc teraz myślę że Sharp odbierze mi stabilnie przynajmniej K24 i K41

Mój profil terenu do Hranovnicy
http://zapodaj.net/aac9621d5c9ae.jpg.html
Ostatnio zmieniony 11 lipca 2013, o 00:02 przez stefan20, łącznie zmieniany 1 raz.

grzegorz0plonka

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: grzegorz0plonka »

A jaki masz siły jakością?

Profil terenu jest fatalnie:) Az trudno mi uwierzyć jakim cudem odebrałeś. Gratuluję.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: belzebiusz »

stefan20 pisze:Mój profil terenu do Hranovnicy
http://zapodaj.net/5f0a0472fd979.jpg.html
Teraz w profilu terenu masz włączoną krzywiznę Ziemi (pierwsza zielona kropka), a wyłączoną refrakcję (druga zielona kropka).
Włącz obie. :P

stefan20
Posty: 18
Rejestracja: 26 września 2011, o 19:39
Odbiornik: WIWA HD90
Sharp LC-32DH510
Instalacja antenowa: Antena Siatkowa + wzmacniacz SWA-3501
-ATX 107
-ATV 12/7-8
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przechyba,Hranovnica,Św.K. Chorą-ca

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: stefan20 »

Zamieniłem zdjęcie profilu terenu, teraz jest już dobrze :) . Siłę sygnału mam 25-35%, a Jakość mam ok 90%

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: twmichal »

Z Kralovej Holi będzie ciężko coś złapać, chyba że przy widoczności optycznej gdzieś tuż przy granicy. Obecnie charakterystyka jest silnie kierunkowa. Przy mocy 5kW w naszą stronę jest tłumienie rzędu 12dB więc oznacza to że "dostajemy" jedynie nieco ponad 300W ERP

Ze względu na analog na Węgrzech i Rumunii sygnał nie jest nadawany na docelowych parametrach.

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: marcin6660 »

Jakoś Słowacy nie śpieszą się z parametrami docelowymi np. z Kriżavy. Tej lokalizacji Węgry chyba nie blokują ???

stefan20
Posty: 18
Rejestracja: 26 września 2011, o 19:39
Odbiornik: WIWA HD90
Sharp LC-32DH510
Instalacja antenowa: Antena Siatkowa + wzmacniacz SWA-3501
-ATX 107
-ATV 12/7-8
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przechyba,Hranovnica,Św.K. Chorą-ca

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: stefan20 »

Po podłączeniu tej samej anteny do Sharp LC-32DH510 mam K41 siła/jakość 100%/100% i dodatkowo znalazło mi kodowanego Muxa na K39 54%/100% i tu pytanie czy na kodowanym nie ma w ogóle kanałów bezpłatnych ? bo myślałem, że CT1 i CT2 będzie działać, a telewizor wyświetla informacje brak CI prawie na każdym kanale, na którymś kanale pokazało mi plansze informacyjną Plustelka. Co ciekawe na K24 nie znalazło mi nic (widocznie jakieś zakłócenia, może silny sygnał na 23 i 25 z Choragwicy i Góry Św.Marcina) a w tamtym roku przy tak samo ustawionej antenie odbierał mi jedynie mux na K24. Na K55 też telewizor jedynie myśli ale nie pokazuje żadnego sygnału.

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: twmichal »

Na k.55 jest MUX-4 w Tarnowie oraz MUX-1 na Skrzycznem. Jakiś sygnał na pewno do Ciebie dociera i stąd problem z odbiorem.
U mnie na k.55 mam raz MUX-4 a raz MUX-1

A odbierasz teraz jakieś MUX-y z Węgier?

stefan20
Posty: 18
Rejestracja: 26 września 2011, o 19:39
Odbiornik: WIWA HD90
Sharp LC-32DH510
Instalacja antenowa: Antena Siatkowa + wzmacniacz SWA-3501
-ATX 107
-ATV 12/7-8
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przechyba,Hranovnica,Św.K. Chorą-ca

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: stefan20 »

Z Węgier jeszcze nic nie sprawdzałem ale może jutro antena pójdzie na dach i będę sprawdzał, czy coś doleci jeszcze ze Słowacji i Węgier. Mam kupca na moją Wiwe HD90 MC, i chciałem się zapytać czy dostane jakiś bardziej czuły dekoder na słabe sygnały ? Np mój telewizor Sharp LC-32DH510 jest o wiele czulszy, wyłapuję sygnały których Wiwa kompletnie nie widzi i ma o wiele szybszą reakcję na zmiany ustawień anteny (Wiwa czasem dopiero po 10s pokazuje sygnał). Miałem wcześniej też Fergusona T65 i HYUNDAI DVB4H 632 PVR i Ferguson pod tym względem wypadał podobnie, a Hyundai był minimalnie gorszy. Mam też w domu dekoder ferguson combo 120 ale ten to już w ogóle jak podłącze Antenę ze wzmacniaczem to prawie żadnego sygnału nie widzi i na dodatek strasznie jest opóźniony i często się zawiesza.

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: twmichal »

Ja rodzinie kupiłem Cabletecha URZ0194.
Nie ma żadnych problemów. Tuner podłączony do anteny pokojowej położonej przy południowym oknie, przy tropo odbiera wszystkie MUX-y z Bardejova, nie ma też problemów z SFN.
Słabo się tylko sprawuje jako odtwarzacz multimedialny.

stefan20
Posty: 18
Rejestracja: 26 września 2011, o 19:39
Odbiornik: WIWA HD90
Sharp LC-32DH510
Instalacja antenowa: Antena Siatkowa + wzmacniacz SWA-3501
-ATX 107
-ATV 12/7-8
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przechyba,Hranovnica,Św.K. Chorą-ca

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: stefan20 »

Tylko ciekawe czy ten Cabeltech jest lepszy względem WIWA HD90 (Pod względem odbioru słabych sygnałów), bo jeżeli będzie odbierał tak samo albo gorzej to wolę kupić jeszcze raz Wiwę bo przynajmniej ma pilot Memo Control a to akurat jest w moim przypadku przydatne.

Awatar użytkownika
121167
Posty: 182
Rejestracja: 29 października 2009, o 09:39
Odbiornik: Samsung UE40JU7000
Instalacja antenowa: Gubałówka - LOG21-69, Dipol7/5-12
Przehyba - BLU 420F
Magurka - BLU 420F
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gubałówka, Przehyba, Magurka (SK)

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: 121167 »

Wszystkie te tunery ten sam Chińczyk robi tylko wkłada do różnych pudełek. Ja bym się nie spodziewał różnicy.

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: twmichal »

Cabletech jest na chipsecie ALI natomiast VIVA jest na MStar.

Ale żeby to wszystko miało ręce i nogi potrzebne jest jeszcze oprogramowanie w odbiorniku. I tutaj są lepsze i gorsze.
Nawet komputerowy soft reaguje różnie na odbiór.
Mam tuner LV5T Deluxe na chipsecie Realtek RTL828. Na dołączonym Total Media nie ma pikselozy, chyba że sygnał spadnie do poziomu 12%, poniżej 10% sprzęt nie dekoduje obrazu.
VLC ma najładniejszy obraz ale przy najmniejszym wahaniu sygnału są problemy z oglądaniem.
Inne oprogramowanie jest pośrodku - bardzo zadowolony byłem ze SmartDVB ale niestety nie chodzi pod Win8.

Zablokowany