DVB-T SŁOWACJA

dyskusje o zagranicznych emisjach telewizji cyfrowej DVB-T
marcinn

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: marcinn »


greggy

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: greggy »

Tylko drugi MUX, chyba z Żyliny - Katowice - to dalej niż w Twoim pytaniu.

brzeg

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: brzeg »

Czy jest możliwość odbioru ?

Čadca - Bravia (46,7 km)
Obrazek

Žilina - Zástranie (66,1 km)
Obrazek

Žilina - Krížava(80,8 km)
Obrazek

Námestovo (86,5 km)
Obrazek

Antenę na razie nie mam i dlatego rozmyślam o zakupie (22.9.2011 planuję wymienić antenę na Skrzyczne, oraz dodać antenę na Kosztowy).Jeśli jest jakaś szansa to jaką antenę kupić ?

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: igorlan »

brzeg pisze:Mógłbym was poprosić o podanie profilu terenu ? Dziękuję
Proszę bardzo.

Obrazek

SN ns

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: SN ns »

Jak ustawić antenę w polaryzacji H a jak ustawić antenę w polaryzacji V?Mógłby ktoś mi odpisać lub pokazać zdjęcie z ustawieniami anteny?

Awatar użytkownika
mathome
Posty: 224
Rejestracja: 20 grudnia 2010, o 11:27
Odbiornik: SamsungC650
Ferguson Ariva252COMBO
Wand Tv
Opticum T90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem / ATX 91/ kabel Triset 113-25m
Anteny 12m n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno(Sucha Góra)/Bardejov + TROPO

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: mathome »

Antena w polaryzacji pionowej ( V ):
Obrazek


Antena w polaryzacji poziomej ( H ):
Obrazek

Awatar użytkownika
sp8oob
Posty: 13
Rejestracja: 18 czerwca 2011, o 08:29
Odbiornik: Maximum
T-102FTA PVR
Instalacja antenowa: 13elem.Yaga +LNA177
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra/Bardejov

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: sp8oob »

Obrazek
SN ns pisze:Jak ustawić antenę w polaryzacji H a jak ustawić antenę w polaryzacji V?Mógłby ktoś mi odpisać lub pokazać zdjęcie z ustawieniami anteny?
Mój obrazek jest ładniejszy bo widać chmurki a antena jest oczywiście w polaryzacji
poziomej :D :D

SN ns

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: SN ns »

Dzięki za informację.A czy z takim profilem terenu dam radę odebrać słowackie kanały ze Starej Lubowni w Nowym Sączu za pomocą anteny DIGITmax HD P25.Profil terenu
http://www.dvbtmap.eu/terrainprofile.ht ... 5675658853
Proszę o odpowiedź.

kurczaksatana

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: kurczaksatana »

Mieszkam w Nowym Saczu i zauważyłem, że zniknęły analogowe kanały ze Słowacji. Dopiero teraz czytam, że zostały wyłączone. Jest jakaś możliwość odbioru słowackich kanałów przez dekoder DVB-T w moim mieście (mieszkam na os. Helena)? Jeżeli tak to bd wdzięczny za podanie kierunku w którym ma być zwrócona antena i jaką antenę polecacie.
PS: zarejestrowałem się tylko dla tej sprawy sprawie więc, proszę o wyrozumiałość

Awatar użytkownika
axelmateuss
Posty: 139
Rejestracja: 3 sierpnia 2011, o 10:14
Odbiornik: LG 39LN575s, Wiwa HD-90 New, Cyfrowy Polsat T-HD 1000
Instalacja antenowa: TriDigit + multiswitch
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków-Chorągwica

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: axelmateuss »

Zerknij na dvbtmap.eu - tam wybierzesz sobie swoją pozycję, zobaczysz, jakie nadajniki są w pobliżu, sprawdzisz, czy jesteś w ich zasięgu, co i na jakim kanale nadają... Pełny serwis :)

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: a.d. »

kurczaksatana pisze:Mieszkam w Nowym Saczu i zauważyłem, że zniknęły analogowe kanały ze Słowacji. Dopiero teraz czytam, że zostały wyłączone. Jest jakaś możliwość odbioru słowackich kanałów przez dekoder DVB-T w moim mieście (mieszkam na os. Helena)? Jeżeli tak to bd wdzięczny za podanie kierunku w którym ma być zwrócona antena i jaką antenę polecacie.
Obecnie analog odbierales z Popradu-Kralovej Holi, teraz z tamtad jest emitowany tylko Vermux(STV) K54 V z bardzo niska moca i z anteny nadawczej zlokalizowanej na dachu budynku obok nadajnika. Wiecej informacji o nadajnikach z ktorych mozna odebrac sygnal Slowackiej DVB-T w Nowym Saczu znajdziesz tu:
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=53701#p53701 oraz w przyszlosci o zmianie parametrow emisji na tych nadajnkach znajdziesz kilka postow wstecz. Atene jaka masz obroc na polaryzacje pionowa najpierw bez wzmacniacza(z symetryzatorem) a jezeli nie bedzie sygnalu zaloz wzmacniacz LNA-177.Najlepsze anteny do odbioru Slowackiej DVB-T to ATX i Ant.Szerokopasmowe(w tym siatkowe z ekranem 2x8 pretow)

PanNoName

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: PanNoName »

Czy jest coś nadawane ze Słowacji na kanale 21? Jak jest to w jakiej polaryzacji? Telewizor sam wyszukał mi kanały ale niestety moc to ~10 ale jakość 0 i nie mogę sprawdzić co to jest.
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: Drekan »

PanNoName pisze:Czy jest coś nadawane ze Słowacji na kanale 21? Jak jest to w jakiej polaryzacji? Telewizor sam wyszukał mi kanały ale niestety moc to ~10 ale jakość 0 i nie mogę sprawdzić co to jest.
pozdrawiam.
Tutaj masz spis wszystkich działających nadajników DVB-T.

http://dvbt.towercom.sk/odbornici.php

Zapewne odebrałeś sygnał z nadajnika Nitra lub Banská Štiavnica.

Awatar użytkownika
sp8oob
Posty: 13
Rejestracja: 18 czerwca 2011, o 08:29
Odbiornik: Maximum
T-102FTA PVR
Instalacja antenowa: 13elem.Yaga +LNA177
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra/Bardejov

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: sp8oob »

Witam Kolegów-od dwóch dni obserwuję brak EPG na Muxach z Bardejova.
Czy ktoś ma jakieś informacje w tym temacie? :?: :?:

marcinn

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: marcinn »

sp8oob pisze:Witam Kolegów-od dwóch dni obserwuję brak EPG na Muxach z Bardejova.
Czy ktoś ma jakieś informacje w tym temacie? :?: :?:
Potwierdzam, brak EPG.

henio33

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: henio33 »

dzisiaj EPG już wróciło
Ostatnio zmieniony 20 września 2011, o 08:42 przez henio33, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: igorlan »

henio33 pisze:dzisiaj EPG juz wrucilo
Henio, bój się Boga, wróciło od wracać...

Potwierdzam, EPG znów dostępne.

stefan20
Posty: 18
Rejestracja: 26 września 2011, o 19:39
Odbiornik: WIWA HD90
Sharp LC-32DH510
Instalacja antenowa: Antena Siatkowa + wzmacniacz SWA-3501
-ATX 107
-ATV 12/7-8
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przechyba,Hranovnica,Św.K. Chorą-ca

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: stefan20 »

Mieszkam w Starym Sączu i miałem dzisiaj okazje sprawdzić jak wygląda u mnie odbiór Słowackiego DVB-T , udało mi się tylko odebrać STV1 i STV2 na 24 kanale nadającego ze Starej Lubovni , antena siatkowa 2m nad budynkiem mającym jakieś 10m wysokości w polaryzacji pionowej + wzmacniacz GPS WA-501S-3 , ale antenę musiałem ustawić bardzo precyzyjnie żeby obraz nie szatkował , bo cały czas skakał mi pasek jakości 54-100% , ale udało mi się ustawić tak , że odbiór był ciągły , co ciekawe na kanale 55 , na którym wg. was powinienem łatwiej złapać sygnał , telewizor jedynie myślał i myślał ale pasek sygnału cały czas był na 0%,

Telewizor zatrzymywał się i myślał także na innych kanałach ale na żadnym z nich nie znalazł żadnego kanału

K25 Kosice
K26 chyba Ruzomberok
K36 ale to chyba Z Św.Krzyża bo po ustawieniu anteny w pol.H Działa mi Mux z Św.Krzyża
K40 Bardejov
K54 Bardejov
K55 St.Lubovna

oprócz tego sprawdzałem jak odbiór Chorągwicy na K64 ale tu mi nawet telewizor się nie zatrzymywał i nie "próbował" nic szukać , a także innych nadajników które miałem nadzieje że mogę odebrać

K42 Sucha Góra , telewizor myśli zatrzymuje się ale nic nie wyszukuje a pasek sygnału cały czas pokazuje 0 , szkoda bo liczyłem że może uda się odebrać Mux 3

K23 Odbiór z Tarnowa jest nawet na samym symetryzatorze , i tu dowód że można DVB odbierać z odbicia ,bo najlepiej działa gdy mam ustawioną antenę w kierunku południowym , z Analogiem z Tarnowa było to samo z tym że analogu nie dało się oglądać bo obraz był strasznie wy odbijany , i nie wyraźny łatwo Da się uzyskać 100%/100% (jakość , Siła)

K36 Św.Krzyż to działa i z odbicia i z ukierunkowaniem na Kielce , ale ogólnie trochę gorzej złapać niż Tarnów , ale działa też na samym symetryzatorze , tu spodziewałem się dobrego odbioru , bo analog chodził mi bardzo dobrze z tej lokalizacji,

K61 Przehyba oczywiście chodzi bez problemu :

K62 Skrzyczne próbowałem coś złapać z stamtąd ale tu to w ogóle nic nie było , z analogu tylko TVP1 odbierało mi i to bardzo słabo (czasami tylko prześwitywał kolor i to przy bardzo precyzyjnym ustawieniu)

Nardis
Posty: 150
Rejestracja: 17 lutego 2011, o 01:30
Odbiornik: Hyundai DVB4H 632 PVR
Instalacja antenowa: ATX DIPOL VENA o długości 4m +
wzmacniacz SWA9701 + 130m kabla TRISET
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy,Chorągw,Gubałówka,Wręczyca

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: Nardis »

stefan20 pisze:Mieszkam w Starym Sączu i miałem dzisiaj okazje sprawdzić jak wygląda u mnie odbiór ...

Telewizor zatrzymywał się i myślał także na innych kanałach ale na żadnym z nich nie znalazł żadnego kanału
K62 Skrzyczne próbowałem coś złapać z stamtąd ale tu to w ogóle nic nie było , z analogu tylko TVP1 odbierało mi i to bardzo słabo (czasami tylko prześwitywał kolor i to przy bardzo precyzyjnym ustawieniu)

Odbierze ci prawie wszystkie nadajniki tylko załóż ATX 107. Siatka jest 3x słabsza od ATX i łapie sygnały z tyłu. ATX jest kierunkowy więc łatwo ustalić kierunek przychodzącego sygnału.

pozdrawiam,

stefan20
Posty: 18
Rejestracja: 26 września 2011, o 19:39
Odbiornik: WIWA HD90
Sharp LC-32DH510
Instalacja antenowa: Antena Siatkowa + wzmacniacz SWA-3501
-ATX 107
-ATV 12/7-8
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przechyba,Hranovnica,Św.K. Chorą-ca

Re: DVB-T SŁOWACJA

Post autor: stefan20 »

Tak się składa , że mam ATX 107 , więc nie będzie problemu , tylko z siatkówką było mi trochę zręczniej teraz jak już "zbadałem" teren , sprawdzę jak wypadnie to na ATX 107 , muszę tylko coś przykombinować żeby w polaryzacji V ją zamontować , posiadam też tuner DVB-T Hyundai DVB 4H632 PVR , i jak ustawiłem ST.Lubovne na Telewiorze i podpiąłem antenę pod tuner to okazało się że lepiej odbiera na TV , na tunerze cały czas skakał poziom sygnału i nie mógł wyszukać żadnego kanału , a gdzieś czytałem , że jest dość czuły , tymczasem przy moim "Sharpie" wypada bardzo mizernie . Co do ATX 107 to na analogu sprawdzał się lepiej niż siatkówka , ale jak sprawdzałem w tamtym roku czy coś odbierze w DVB , to tv tylko myślał ale nic nie znalazl myślał na kanalach 61,64,66 (Poprad , St.Lubovna ,Kosice)

Z analogiem u mnie bylo tak , że sygnał z Popradu był Bardzo mocny , łatwo było coś złapać , ale na STV 2 i STV1 były odbicia i trzeba było znaleźć odpowiednie miejsce żeby obraz był idealny ,

Ze Starą Lubovnią było tak samo tylko sygnał był słabszy

Kosice tu już się nie dało zlapać idealnego obrazu sygnał był już znacznie słabszy

Bardejov - z tamtąd tylko STV2 odebrałem i to tylko punktowo

Zillina -z Żyliny Złapałem tylko STV2 (wcinało mi się TVP1 z Piwnicznej

Z Analogu miałem :

K6 STV1
K21 STV2
K23 STV2 (czasem się wcinało na TVP2 z Rytra)
K25 STV2
K27 STV2
K30 STV2
k32 STV1
K35 STV2
K37 STV2
K38 STV1 (tylko gdy Św.Krzyż był wyłączony)
K41 STV2
K42 Markiza
K44 Markiza
K47 STV1
K57 STV2 (Gdy był wyłączony nadajnik w Tarnowie)
K59 Markiza





Kupiłem także miernik http://www.dipolnet.com/terrestrial_tv_ ... R10122.htm bo myślałem , że mi to ułatwi znalezienie odpowiedniego miejsca na antenę
ale nie wiem czy nie jest on uszkodzony , lub też może został przezemnie uszkodzony

I ma takie pytanie : Czy takiego miernika nie wolno podpinać gdy mam wzmacniacz w antenie ?
Ponieważ gdy tak podpiąłem to efekt był taki , jakby była przerwa w kablu , bo TV odbiera jakby zasilacz od anteny był wypięty , na mierniku bez względu na odbiór ciągle święcą się dwie zielone lampki , natomiast gdy podłącze antenę na symetryzatorze to TV odbiera dobrze ale na mierniku świeci się tylko czerwona dioda "power" mimo że sygnał jest idealny

Zablokowany