DVB-T SŁOWACJA

dyskusje o zagranicznych emisjach telewizji cyfrowej DVB-T
kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

DVB-T na Słowacji

Post autor: kemi73 »

No proszę a jednak Słowacy będą szybsi od nas http://satkurier.pl/news/41803/slowacja ... b-t.htmlno a my nadal testujmy

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-T na Słowacji

Post autor: JarekM »

Jaaaasnnneeee......
No to ta sama wiadmość w oryginale z serwisu Broadband TV News

Slovakia favours MPEG-4The Slovak Telecom Office (TU SR) is reported to have recommended the use of MPEG-4 compression for the country

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

DVB-T na Słowacji

Post autor: kemi73 »

To prawda tu brak takiej informacji ale z planów strategi można doczytać że mamy zdążyć do 2015 a znająć naszych decydentów to raczej wcześniej sie nie wyrobią , a i naszą cechą jest robienie wszystkiego w ostatniej chwili .

Awatar użytkownika
121167
Posty: 182
Rejestracja: 29 października 2009, o 09:39
Odbiornik: Samsung UE40JU7000
Instalacja antenowa: Gubałówka - LOG21-69, Dipol7/5-12
Przehyba - BLU 420F
Magurka - BLU 420F
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gubałówka, Przehyba, Magurka (SK)

Słowacka telewizja cyfrowa

Post autor: 121167 »

Słowacja wystartowała z cyfrową telewizją. W Nowym Targu odbieram 5 programów na antenie logarytmicznej ustawionej pionowo, bez wzmacniacza. Odbiór idealny, brak zacięć. Miła niespodzianka przed świętami. Może doczekam się też polskiej tv cyfrowej przed 2012 rokiem?
Pozdrawiam - Marek

danielmat

Re: Słowacka telewizja cyfrowa

Post autor: danielmat »

Na jakim kanale odbierasz? Ciekawe z których nadajników nadają DVB-T na chwilę obecną?

Edit: Jaki masz odbiornik? Czytam właśnie słowacką stronę poświęconą DVB-T http://www.dvbt.sk/?IDe=67760 i w aktualnościach piszą tam, że na Słowacji NTC jest nadawane w MPEG-2.

Awatar użytkownika
121167
Posty: 182
Rejestracja: 29 października 2009, o 09:39
Odbiornik: Samsung UE40JU7000
Instalacja antenowa: Gubałówka - LOG21-69, Dipol7/5-12
Przehyba - BLU 420F
Magurka - BLU 420F
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gubałówka, Przehyba, Magurka (SK)

Re: Słowacka telewizja cyfrowa

Post autor: 121167 »

danielmat pisze:Na jakim kanale odbierasz? Ciekawe z których nadajników nadają DVB-T na chwilę obecną?

Edit: Jaki masz odbiornik? Czytam właśnie słowacką stronę poświęconą DVB-T http://www.dvbt.sk/?IDe=67760 i w aktualnościach piszą tam, że na Słowacji NTC jest nadawane w MPEG-2.
Kanał 68 polaryzacja V, na tym kanale mają nadawać w SFN Zilina i Namestovo. Nie wiem z którego nadajnika odbieram, do Ziliny mam 98km, do Namestova 41, kierunek ten sam. Telewizor Samsung LE32B651 z MPEG-4, niestety nie znalazłem żadnego wskaźnika poziomu sygnału.
5 programów chyba w MPEG-2 się nie zmieści?

danielmat

Re: Słowacka telewizja cyfrowa

Post autor: danielmat »

W MPEG-2 z tego co wiem można zmieścić 4-5 programów w jednym mux-ie, SD oczywiście. Ale może po prostu mają błąd na stronie i w rzeczywistości nadają w MPEG-4. No chyba, że Samsung LE32B651 potrafi też dekodować MPEG-2. Ja mam prawie identyczny telewizor tzn. Samsung LE32B650.

Nie wiesz może gdzie można sprawdzić z jakich nadajników Słowacy nadają DVB-T i na jakich kanałach? Z tych nadajników które wymieniłeś to raczej nic nie złapię bo nie dam rady skierować tam anteny ale może nadają też z jakiegoś nadajnika zlokalizowanego bardzie we wschodniej części Słowacji.

Awatar użytkownika
121167
Posty: 182
Rejestracja: 29 października 2009, o 09:39
Odbiornik: Samsung UE40JU7000
Instalacja antenowa: Gubałówka - LOG21-69, Dipol7/5-12
Przehyba - BLU 420F
Magurka - BLU 420F
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gubałówka, Przehyba, Magurka (SK)

Re: Słowacka telewizja cyfrowa

Post autor: 121167 »

Sprobuj z Bardejova na kanale 62, pamietaj o polaryzacji V
Tu masz informacje http://www.towercom.sk/sk/televizne-vys ... article=73
Podobno kazdy odbiornik MPEG-4 potrafi tez dekodowac MPEG-2. Niestety nie udalo mi sie uruchomic tunera w komputerze, a ten telewizor nie pokazuje zadnych informacji na temat sygnalu.
Pozdrawiam

danielmat

Re: Słowacka telewizja cyfrowa

Post autor: danielmat »

Dzięki, jutro spróbuję pokręcić anteną chociaż nie obiecuję sobie zbyt wiele bo jednak odległość jest spora.

mr.hyde

Re: Słowacka telewizja cyfrowa

Post autor: mr.hyde »

Chłopaki telewizory samsung serii b50 i b651 różnią się tylko obudową. Wystarczy przytrzymać kilka sekund przyciska info na pilocie a będziesz miał informacje o nadajniku i poziomie błędów oraz poziomie sygnału. I wszystkie telewizory odbierające mpeg-4 odbierają mpeg-2

Awatar użytkownika
121167
Posty: 182
Rejestracja: 29 października 2009, o 09:39
Odbiornik: Samsung UE40JU7000
Instalacja antenowa: Gubałówka - LOG21-69, Dipol7/5-12
Przehyba - BLU 420F
Magurka - BLU 420F
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gubałówka, Przehyba, Magurka (SK)

Re: Słowacka telewizja cyfrowa

Post autor: 121167 »

mr.hyde pisze:Chłopaki telewizory samsung serii b50 i b651 różnią się tylko obudową. Wystarczy przytrzymać kilka sekund przyciska info na pilocie a będziesz miał informacje o nadajniku i poziomie błędów oraz poziomie sygnału. I wszystkie telewizory odbierające mpeg-4 odbierają mpeg-2
Dzieki, dziala

danielmat

Re: Słowacka telewizja cyfrowa

Post autor: danielmat »

No i jaki masz poziom sygnału i błędów, i z jakiego nadajnika? Możesz napisać na jakiej antenie odbierasz?

Awatar użytkownika
121167
Posty: 182
Rejestracja: 29 października 2009, o 09:39
Odbiornik: Samsung UE40JU7000
Instalacja antenowa: Gubałówka - LOG21-69, Dipol7/5-12
Przehyba - BLU 420F
Magurka - BLU 420F
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gubałówka, Przehyba, Magurka (SK)

Re: Słowacka telewizja cyfrowa

Post autor: 121167 »

danielmat pisze:No i jaki masz poziom sygnału i błędów, i z jakiego nadajnika? Możesz napisać na jakiej antenie odbierasz?
Antena logarytmiczna LOG 2-69 produkcji Dipol w polaryzacji V, bez wzmacniacza kabel ok. 30 metrow

lokalizacja Nowy Targ, centrum

kanał 68 850000 kHz
ID kanalu 03e9
Multipleks (TSID 0101, ONID 22bf)
Siec Towercom (ID3100)
Poziom bledow 3
Sila sygnalu 60

Na k.68 ma nadawac Zilina-Krizava i Namestovo-Magurka do pierwszego mam 98km do drugiego 41. Nie wiem jak moge sprawdzic z ktorego odbieram.

Kanaly: JOJ plus, STV1, STV2, STV3, TV JOJ

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: Słowacka telewizja cyfrowa

Post autor: kroczek12 »

Niech ktoś poda dokładną liste i moce nadajników na Słowacji. Ktoś tu wspomniał że w Bardejov-ie jest uruchomiony nadanik. W lini prostej mam 42km, więc może jakaś szansa jest.

lumca_2
Posty: 274
Rejestracja: 14 grudnia 2008, o 10:11
Miejscowość: niedaleko Ostrawy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Hošťálkovice,Hladnov, Kosztowy,Skrzyczne

Re: Słowacka telewizja cyfrowa

Post autor: lumca_2 »


Awatar użytkownika
manguscik
Posty: 82
Rejestracja: 24 czerwca 2009, o 22:57
Odbiornik: LG 47LK950S, Philips 42PFL5405,karta TV USB NANO MT4161
Instalacja antenowa: AWS-1033 SilverLine /FM/BIII/2*UHF/33dB DIPOL 44/21-69 Tri Digit, Antena VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice, Rzeszów SG, Tarnów, Kielce

Re: Słowacka telewizja cyfrowa

Post autor: manguscik »

A czy w Gorlicach udało się komuś coś odebrać bo nie wiem czy wystawiać antenę za okno. W lini prostej do Bardejova mam okolo 40 km. Dodam że do SUchej Góry mam 50 km i odbieram bez problemu sygnał DVB-T który jest nadawany z mocą 18 KW a z jaką mocą idą slowackie nadajniki ???

danielmat

Re: Słowacka telewizja cyfrowa

Post autor: danielmat »

Nadajnik nie jest w samym Bardejowie tylko na północ od niego, więc Gorlic jest od niego nieco ponad 30km. Moc nadawania jest z tego co wiem 8,5kW więc jest spora szansa, że mając dobra antenę będziesz mógł odbierać. Niemniej gwarancji nie masz bo jak wiesz pomiędzy Gorlicami a Bardejowem jest Magura, która sporo przesłania i na pewno trochę bruździ. Ale ponieważ nadajnik też jest zlokalizowany na sporym wzniesieniu to myślę, że szansa odebrania jest spora. Spróbuj i powiedz jak Ci poszło.

Awatar użytkownika
manguscik
Posty: 82
Rejestracja: 24 czerwca 2009, o 22:57
Odbiornik: LG 47LK950S, Philips 42PFL5405,karta TV USB NANO MT4161
Instalacja antenowa: AWS-1033 SilverLine /FM/BIII/2*UHF/33dB DIPOL 44/21-69 Tri Digit, Antena VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice, Rzeszów SG, Tarnów, Kielce

Re: Słowacka telewizja cyfrowa

Post autor: manguscik »

Po świętach założę antenę za okno i dam znać czy udało się coś odebrać.

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: Słowacka telewizja cyfrowa

Post autor: kroczek12 »

@manguscik
Ja Ci powiem tak, ja jestem z Grybowa i podobnie jak ty mam około 30km do nadajnika z Bardejova, niestety ja nie ma odbioru. Co prawda tylko chwile to sprawdzałem przed świętami i po łepkach, więcej czasu poświece temu po świętach ale mam złe przeczucie czy odbiore. Ja nie mam na drodze Magury ale mam Chełm 780m i jest centralnie w kierunku Bardejova. Napisz jaką dokładnie antene i wzmacniacz stosujesz do odbioru Suchej Góry z Gorlic. Z informacji jaką mam od znajomych z Gorlic to podobno najlepiej sprawdza sie płytka GPS.

Awatar użytkownika
manguscik
Posty: 82
Rejestracja: 24 czerwca 2009, o 22:57
Odbiornik: LG 47LK950S, Philips 42PFL5405,karta TV USB NANO MT4161
Instalacja antenowa: AWS-1033 SilverLine /FM/BIII/2*UHF/33dB DIPOL 44/21-69 Tri Digit, Antena VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice, Rzeszów SG, Tarnów, Kielce

Re: Słowacka telewizja cyfrowa

Post autor: manguscik »

Do odbioru SG używam anteny ATX-55. Z początku korzystałem z symetryzatora ale siłę miałem około 30 - 40 % i nie kiedy rwało wiec zastosowałem wzmacniacz kupiony w sklepie RTV ( nie pamiętam jaki) i siła od razu podskoczyła do 90 - 100 %.Z analogowych stacji odbieram POLSAT Z Soliny, POLSAT, TVP INFO z Tarnowa a nawet któryś kanał TVP z Kielc. Słowackich analogowych z mojej lokalizacji nie udało mi się odebrać (dzielnica Zawodzie) gdzie w innych miejscach Gorlic odbiera np STV 2 z Popradu na kawałku drutu długości 50 cm. A z SK będę walczył po świętach jak zwrócą antenę bo jest na pożyczkach. A z doświadczenia już wiem że sygnał DVB-T rozchodzi się wiele lepiej niż analogowy więc mam nadzieje że uda mi się coś odebrać.

Zablokowany