DVB-T SŁOWACJA

dyskusje o zagranicznych emisjach telewizji cyfrowej DVB-T
Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: Słowacka telewizja cyfrowa

Post autor: igorlan »

PiotrekxD pisze:Kto może mi podać kanały lub częstotliwości, na których jest nadawane DVB-T (Słowacke) .
Proszę bardzo

http://dvbt.towercom.sk/odbornici.php

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: Słowacka telewizja cyfrowa

Post autor: kroczek12 »

A ja pomimo że mam tylko 36km w lini prostej niestety nie odbieram Bardejova. Mi przeszkadza "Chełm Grybowski" który centralnie mi zasłania widok w kierunku nadajnika.
zdj1, zdj2
Podobną sytuację mam w przypadku Suchej Góry. Też mi zasłania centralnie ogromna góra, ale mimo wszystko odbieram z odbicia, antenę mam praktycznie w przeciwnym kierunku ustawioną, nawet dokładnie wiem od czego sygnał się odbija, jak zjadę anteną z tej górki od której sygnał się odbija to sygnał NULL :) Tak to już jest żyć w terenach bardzo górzystych.

interaktiv

Re: Słowacka telewizja cyfrowa

Post autor: interaktiv »

@igorlan widzę, że masz dwie bardzo dobre anteny, właśnie się zastanawiałem nad zakupem anteny Tri Digital, chciałem Cię zapytać jako praktyka jak Ci się ta antena sprawuje zwłaszcza w porównaniu z ATX107?
Warto kupić Tri Digital czy to taki wymysł jak kiedyś antena siatkowa?

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: Słowacka telewizja cyfrowa

Post autor: igorlan »

interaktiv pisze:@igorlan widzę, że masz dwie bardzo dobre anteny, właśnie się zastanawiałem nad zakupem anteny Tri Digital, chciałem Cię zapytać jako praktyka jak Ci się ta antena sprawuje zwłaszcza w porównaniu z ATX107?
Warto kupić Tri Digital czy to taki wymysł jak kiedyś antena siatkowa?
@ interaktiv

W moim przypadku najlepiej sprawuje się ATX107 ze względu na swoją charakterystykę anteny wybitnie kierunkowej o dużym zysku. Pokusiłem się o porównanie obu anten a testowanym kanałem był CT1 z Lysej Hory - ok 120 km od Krakowa. Test wykazał, że ATX jednak lepiej sobie radził ze słabym sygnałem. Różnica była zauważalna choć nie mogę powiedzieć, że Tri Digital jest słabą anteną. Bardzo dobrze radzi sibie z mocniejszymi sygnałami a precyzyjne ustawienie gwarantuje bardzo dobry odbiór. Obecnie mam ją ustawioną na Skrzyczne (75 km) i odbiór z tego nadajnika jest idealny.

romanodepalma

Re: Słowacka telewizja cyfrowa

Post autor: romanodepalma »

Ta wypowiedź mnie satysfakcjonuje i takich porównń oczekuję . wykorzystam twoje doświadczenie i kupię ATX 107.

pipo7777
Posty: 8
Rejestracja: 5 czerwca 2010, o 17:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krosno *Sucha Góra*

Re: DVB-T na Słowacji

Post autor: pipo7777 »

Słowacki odpowiednik EMITELA dał swoim odbiorcom super prezent na mistrzostwa świata w piłce nożnej wyłączając z 1 muxa STV3 sport na którym będą wszystkie mecze

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-T na Słowacji

Post autor: igorlan »

pipo7777 pisze:Słowacki odpowiednik EMITELA dał swoim odbiorcom super prezent na mistrzostwa świata w piłce nożnej wyłączając z 1 muxa STV3 sport na którym będą wszystkie mecze
Spokojnie, zupełnie na lodzie nie zostaną, w większości lokalizacji w czerwcu jeszcze ruszy MUX2 i Towercom planuje to jeszcze uczynić przed mistrzostwami.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: DVB-T na Słowacji

Post autor: Drekan »

Z tego co wiem stacja STV3 nigdy nie miała znaleźć w tym multipleksie. Podobnie jak stacja TV JOJ Plus. Dołączenie tych stacji wynikało z braku pozwoleń na emisję przez stacje TV Markiza i TA3. Po ich uzyskaniu długo trwały negocjacje z operatorem multipleksu firmą Towercom. Wyrzucono stacje JOJ Plus i STV3 by wprowadzić Markizę i TA3. Markiza już dołączyła do multipleksu zapewne TA3 też dołączy do pozostałych.

http://dvbt.towercom.sk/aktuality.php?article=146

Zresztą, wkrótce ruszą pierwsze nadajniki 2 komercyjnego oraz publicznego multipleksu. Wtedy będzie miejsce na wszystkie stacje. Podejrzewam, że w publicznym znajdą się stacje STV1, STV2, STV3 i STV3 HD. 8-)

noyle

Re: Słowacka telewizja cyfrowa

Post autor: noyle »

Widzę że dodali TV Markiza, natomiast na TVS3 mam brak sygnału, mam nadzieję że to tylko niedostrojenie mojego leciwego sprzętu a nie zdjęcie "sportowego " kanału

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: Słowacka telewizja cyfrowa

Post autor: igorlan »

noyle pisze:Widzę że dodali TV Markiza, natomiast na TVS3 mam brak sygnału, mam nadzieję że to tylko niedostrojenie mojego leciwego sprzętu a nie zdjęcie "sportowego " kanału
Obecnie MUX1 zawiera STV1, STV2, Markiza, TV Joy. STV3 jest przewidziany w MUX2, który ma ruszyć jeszcze w czerwcu w niektórych lokalizacjach m.in. z Namestova.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: DVB-T na Słowacji

Post autor: Drekan »

pipo7777 pisze:Słowacki odpowiednik EMITELA dał swoim odbiorcom super prezent na mistrzostwa świata w piłce nożnej wyłączając z 1 muxa STV3 sport na którym będą wszystkie mecze
To nie Polska na Słowacji widzów się szanuje. :shock:

Na czas mistrzostwa świata w piłce nożnej w tymczasowym pierwszym multipleksie nastąpią zmiany, program STV2 zastąpi kanał sportowy STV3. :)

http://www.digizone.cz/aktuality/trojka ... sku-behem/

Dodatkowo dla tych widzów którzy maja szczęście znajdować się w zasięgu nowego publicznego multipleksu, przewidziano sportowy kanał STV3 HD. :D

http://www.digizone.cz/aktuality/slovac ... strovstvi/

Pozostaje tylko pakować walizy i w drogę. :twisted:

pipo7777
Posty: 8
Rejestracja: 5 czerwca 2010, o 17:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krosno *Sucha Góra*

Re: DVB-T na Słowacji

Post autor: pipo7777 »

Dokładnie @Drekan szacunek dla Towercomu pomyliłem się i to grubo :oops: Teraz trzeba będzie zakupić antenkę kierunkową i skierować na Bardejov Ps.chciałbym też się tak mylić w stosunku do naszego nadawcy by było super.ale to marzenia nierealne :?:!

zoro2910

Re: DVB-T na Słowacji

Post autor: zoro2910 »

Dziš Slowacki Towercon zapol(przylaczyl) i STV3 takže caly mux jest TVJOJ,STV1,STV2,STV3 i Markiza.U nás v Košiciach na kanale 44 aj v MPEG-4 STV3HD,STV1SD,STV3SD.Terestrialna STV3HD,jest barzo lukrativna dlatego,že na satelite ASTRA(23,5E)sa STV3HD nevysiela(netransmituje)tylko STV3SD.

aszczupal

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: aszczupal »

No cóż , zmork zapada, trzeba zejść z dachu...
Niestety nie udało mi się złapać MUX'a ze Skrzycznego , jednak te 72km robia swoje :(
Co prawda udało mie złapać kanały analogowe (K24,K42) w przyzwoitej jakości (było troszkę szumów.. na antenie na kanały 27-39 http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A8775.htm
ale mój TV niezłapał żadego kanału DVB-T :( . Antenę ustawiałem na GPS , apotem po dostrojeniu do TVP1 (K24) drobne poprawki...
posiadam zestaw 4 anten wraz ze wzmacniaczem masztowym (AWS-121M) (prawie identyczny jak http://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_ante ... B11551.htm . to wszystko jeszcze podpięte pod multiswitch Terra http://www.dipol.com.pl/multiswitch_ms- ... R70952.htm
Na potrzeby testów "wyprostowałęm" sygnał z anteny, ale niestety bez efektu...
Niestety nie mam zewnętrznego tunera :( (tylko TV)
jutro (jak pogoda pozwoli) spróbuję polaczyć z Ostrawą (tam mam "tylko" 63km) :)

pozdrawiam
Adam
Ostatnio zmieniony 24 czerwca 2010, o 23:59 przez aszczupal, łącznie zmieniany 1 raz.

zgf1

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: zgf1 »

A Lysa Hora?
Maja tam uruchomic niebawem dvb-t?

Jest szansa to zlapac w Zywcu?

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: igorlan »

aszczupal pisze:No cóż , zmork zapada, trzeba zejść z dachu...
Niestety nie udało mi się złapać MUX'a ze Skrzycznego , jednak te 72km robia swoje :(
Co prawda udało mie złapać kanały analogowe (K24,K42) w przyzwoitej jakości (było troszkę szumów.. na antenie na kanały 27-39 http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A8775.htm
ale mój TV niezłapał żadego kanału DVB-T :( . Antenę ustawiałem na GPS , apotem po dostrojeniu do TVP1 (K24) drobne poprawki...
posiadam zestaw 4 anten wraz ze wzmacniaczem masztowym (AWS-121M) (prawie identyczny jak http://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_ante ... B11551.htm . to wszystko jeszcze podpięte pod multiswitch Terra http://www.dipol.com.pl/multiswitch_ms- ... R70952.htm
Na potrzeby testów "wyprortowałęm sygnał z anteny, ale niestety bez efektu...
Niestety nie mam zewnętrznego tunera :( (tylko TV)
jutro (jak pogoda pozwoli) spróbuję polaczyć z Ostrawą (tam mam "tylko" 63km) :)

pozdrawiam
Adam
Obawiam się, że masz po prostu za mocny zestaw, który powoduje efekt odwrotny od pożądanego. Koledzy z Chorzowa np. bez problemu odbierają Skrzyczne jaki i Hostalkovice na zwykłych kierunkowych antenach. Sugerowałbym Ci podpiąć testowo jedną antenę bez wzmacniacza i ustawiać ją wg. tej stronki http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html

Pozdr

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: igorlan »

zgf1 pisze:A Lysa Hora?
Maja tam uruchomic niebawem dvb-t?

Jest szansa to zlapac w Zywcu?
Dowiesz się już w środę 30 czerwca. Szansa na pewno większa jak z Hostalkovic, jako, że nadajnik jest wysoko w górach, jeszcze wyżej jak Skrzyczne.

zgf1

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: zgf1 »

No boje sie, ze Skyrzyczne zasloni:
Obrazek

Jak sadzisz?
W tym miejscu mieszkam, Skrzyczne zaznaczone na fotografii, w dole nizej przed Skrzycznym lezy Zywiec.

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: igorlan »

zgf1 pisze:No boje sie, ze Skyrzyczne zasloni:
Obrazek

Jak sadzisz?
W tym miejscu mieszkam, Skrzyczne zaznaczone na fotografii, w dole nizej przed Skrzycznym lezy Zywiec.
Wygląda obiecująco, myślę, że szanse są. Jeszcze tylko kilka dni :) a właśnie analogowy CT1 na kanale 37 odbierasz?

zgf1

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: zgf1 »

A tego nie sprawdzalem, ale kiedys dawno cos Czeskiego szlo, ale jakosc raczej kiepska.
Sprawdze pozniej na tunerze analogowym.

Niestety na 335MHz mam ciemno na tunerze analogowym w kompie.

Zablokowany