DVB-T NIEMCY

dyskusje o zagranicznych emisjach telewizji cyfrowej DVB-T
Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1143
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: Max van Org » 28 sierpnia 2012, o 22:38

Nawet nie wiem czy lepiej u ciebie ustawić antenę na Helpterberg, czy Heringsdorf. Według map NDR zasięg jest za mały. Możesz spróbować, jeden in drugi. Antenę musisz dokładnie nastawić, inaczej nie masz szansy.

http://www.ueberallfernsehen.de/empfang ... index.html
http://www.ndr.de/unternehmen/technik/d ... vbt103.pdf
http://www.ndr.de/unternehmen/technik/d ... vbt125.pdf
http://www.ndr.de/unternehmen/technik/d ... vbt123.pdf

Może odbierzesz też nadajnik Rø z Kgs. Mark 4 C, Årsballe, 3700 Rønne. Nadaje na kanale 59 z mocą 25 kW (H). Nadawane są programy DR1, DR2 i TV 2.

Czasami pewnie możesz odbierać
http://www.teracom.se/Sandarinformation ... v&sid=HB/S
zależy od pogody.

Gdzie jest Vari? Przecież on przebywał jakiś czas w tej okolicy i zna warunku lepiej niż ja.

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1143
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: Max van Org » 6 września 2012, o 13:59

Pół roku na uzgodnienie parametrów dla DVB-T2 w Niemczech

Na targach IFA został przedstawiony raport końcowy testów standardu DVB-T2 przeprowadzonego przez Uniwersytet Techniczny w Brunszwiku na terenach Dolnej Saksonii. Ważne przed wprowadzeniem standardu jest ustalenie, dla kogo DVB-T2 ma nadawać. Czy sygnał ma docierać tylko do odbiorników mobilnych, czy tylko do odbiorników domowych, czy może do jednych i drugich. Ustalić trzeba, w jaki sposób będzie kodowany dźwięk. Z podstawy ma to być MPEG-4 High Efficiency AAC Plus albo w przypadku audycji wielokanałowych będzie to Dolby Digital. Oprócz obrazu w jakości SDTV i HDTV do wyboru jest też SDTV Plus. Oczekuje się kodowanie obrazu w H.264.

Do wyboru mają eksperci:
1. DVB-T2 adresowane tylko do odbiorników mobilnych z bitratą 1,8 Mbit/s do 2,0 Mbit/s z usługami jak telegazeta i HbbTV.
2. DVB-T2 adresowana do odbiorników mobilnych i stacjonarnych, czyli dużych telewizorów stacjonarnych. W tym przypadku używano by SDTV Plus. Dodatkowo nadawano by dwie ścieżki dźwiękowe stereo. Dodatkowe serwisem oprócz telegazety i HbbTV byłyby podtytuły. Ustalono dla tego trybu bitratę 2,8 Mbit/s do 3,1 Mbit/s. W jednym MUXie można by umieścić 7 do 8 programów telewizyjnych.

3. Trzeci scenariusz przewiduje wyłącznie nadawanie w jakości HD dla odbiorników stacjonarnych. Oprócz telegazety, HbbTV i podtytułów byłoby miejsce dla dźwięku wielekanałowego. Byłoby miejsce dla trzech albo czterech kanałów telewizyjnych z bitratą między 7,1 a 8,0 Mbit/s.

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1143
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: Max van Org » 13 września 2012, o 12:55

Komunikat prasowy ARD
Decyzja ARD o przyszłości transmisji telewizji naziemnej

ARD zmierzają utrzymywać nadawanie telewizji naziemnej. DVB-T (Cyfrowa telewizja naziemna) jest niezbędne dla powszechnej dostępność oraz wolnego odbioru treści nadawców publiczno-prawnych. Przyszły system zastępujący DVB-T musi być zaprojektowany, jako systemu hybrydowy zarówno dla przenośnych jak i ruchomych odbiorników.

Żeby zapewnić urynkowienie i uwzględnić odpowiednio rozwój techniczny rozpowszechnianie treści w sposób linearny przez DVB-T2 powinno być prowadzone w wysokiej rozdzielczości obrazu HD. Nielinearne usługi mają być rozpowszechniane za pomocą sieci IP, takich jak Wi-Fi lub sieci telefonii komórkowej. Programy ARD będą również w przyszłości niekodowane.

Ogólnie rzecz biorąc, sukces rynkowy i dostępność prywatnych programów jest bezwzględnie wymagana dla telewizji naziemnej. Dlatego ARD jest ciekawa, jaką pozycję zajmą nadawcy komercyjni w tej sprawie. Programy ARD mają również w przyszłości być nadawane w sposób nie niezakodowany.

Wprowadzenie DVB-T2 najwcześniej od 2016 r.

Z powodu inwestycji w infrastrukturę sieci DVB-T w przeszłości i trwające umowy, wprowadzenie standardu DVB-T2 bierze ARD pod uwagę najwcześniej na lata 2016 do 2018. Przejście z DVB-T na DVB-T2 jest połączone z celem zmniejszenia kosztów. Średnio- i długoterminowe potrzeby widmowe ARD są dla DVB-T2 takie same jak teraz na DVB-T - nie większe i nie mniejsze.

WRC przydziela nowe pasma częstotliwości

W ramach Światowej Konferencji Radiokomunikacyjnej 2015 (World Radiocommunication Conference 2015) ma być tak zwane pasmo 700 MHz przydzielone telefonii komórkowej – jest to jedna trzecia zakresu częstotliwości, który jest używany dla telewizji naziemnej. To już dzisiaj wymaga stanowiska odnośnie średnio- i długoterminowych potrzeb widmowych w komunikatach ARD.

http://www.ard.de/intern/ard-fernsehen- ... index.html

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1143
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: Max van Org » 15 września 2012, o 22:51

Po publikacji ARD również niemieccy nadawcy komercyjni wypowiedzieli się na temat DVB-T. Na portalu rapidtvnews.com opublikowano odpowiedz największy nadawców grupy RTL i ProSiebenSat.1. To jest do tej pory jedyna taka publikacja i nie została do tej pory cytowana przez inne portale.

"DVB-T jest najdroższą formą dystrybucji przeliczając koszt nadawania na gospodarstwo domowe. Już dłużej prowadzimy rozmowy żeby znaleźć opłacalną koncepcję na kontynuację rozpowszechniana naziemnego", powiedział rzecznik prasowy grupy medialnej RTL Deutschland. On podkreślił również zalety DVB-T2 umożliwiające redukcję kosztów nadawania, jakość HD i przekaz hybrydowy. Jeżeli oferta dla widzów i nadawców nie przyniesie nowych korzyści, to nadawca wyobraża sobie zakończenie nadawania naziemnego w przyszłości.
Rzecznika ProSiebenSat.1 podkreśliła, że grupa medialna podpisał kontrakty, które gwarantują odbiór naziemnej telewizji cyfrowej do końca roku 2014. Dzisiaj nie może przedstawić prognozy, co będzie za dwa lata.

Czytaj więcej na Rapid TV News:
http://de.rapidtvnews.com/themen/verbre ... dvb-t-fest

Awatar użytkownika
ntcdvb
Posty: 1025
Rejestracja: 16 września 2012, o 19:52
Odbiornik: TV z DVB-T MPEG-4
(H.264/AVC)
Instalacja antenowa: indywidualna
Nadajnik - obiekt nadawczy: JG/ŚK 2,3 | ČR-Sit'1-4 | DE-Löbau

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: ntcdvb » 21 września 2012, o 12:31

Rozumiem stanowisko RTL i mnie nie dziwi. W DTT DVB-T jest MPEG2 i paczki mają po 4 programy. Za pośrednictwem satelity: Astra 1KR / Astra 1L / Astra 1M / Astra 2C (19.2°E) Niemcy mają dostęp do ponad 100 kanałów FTA w tym ponad 40 HDTV.
Ale oni są tak biedni, że nie stać ich na platformy satelitarne i pewnie dlatego mają tyle kanałów FTA w tym ESP ;)

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1143
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: Max van Org » 22 września 2012, o 21:28

ntcdvb pisze:Rozumiem stanowisko RTL i mnie nie dziwi. W DTT DVB-T jest MPEG2 i paczki mają po 4 programy. Za pośrednictwem satelity: Astra 1KR / Astra 1L / Astra 1M / Astra 2C (19.2°E) Niemcy mają dostęp do ponad 100 kanałów FTA w tym ponad 40 HDTV.
Ale oni są tak biedni, że nie stać ich na platformy satelitarne i pewnie dlatego mają tyle kanałów FTA w tym ESP ;)
Gratulację! Bardzo przemyślany komentarz. Może pomyślisz, w jakie sytuacji finansowej są media publiczne w Polsce (PR, TVP) a jak rozwijają się ARD i ZDF w Niemczech? Niemcy płacą abonament RTV, czyli tak zwana opłatę GEZ. Gebühreneinzugszentrale w skrócie GEZ to Centrala ds. ściągania opłat związku nadawców publiczno-prawnych NRFu. Ona ściągnęła w zeszłym roku od 41,8 milionów „klientów” 7,5 miliardów Euro. Sumę, o której TVP i PR mogą marzyć. W Wielkiej Brytanii ściągają firmy komercyjne związane pod nazwą TV Licensing abonament RTV (Capita Business Services Ltd, Revenues Management Services Ltd, PayPoint Collections Ltd i AMV Consortium). W Szwecji ściąga abonament „Radiotjänst i Kiruna AB”, w Austrii jest to „Gebühren Info Service”, w Szwajcarii „Billag”. Wszyscy sobie z tym radzą, Polska Poczta ma wielki problem z sciąganiem. Ilu ludzi płaciłoby za platformy cyfrowe, jeżeli musiałoby płacić za PR i TVP?

Wracając do twojej wypowiedzi. Dlaczego Niemcy mają tyle programów FTA? Bo opłacając abonament RTV otrzymują 21 programy telewizyjne i 62 programy radiowe w wysokiej jakości techicznej i programowej. Wysoka ilość nadawców niemieckich na satelicie jest z powodu dużej ilości programów regionalnych i nawet lokalnych. Nadawca jak WDR dzieli w niektórych godzinach swój program na ok. 9 wersji lokalnych. Program różni się tylko przez ok. 35 min dziennie, ale ma miejsce na transponderze.

Jeżeli widzownie płacą abonament RTV za ARD i ZDF. Płacą za telewizję kablową podobnie wysoką kwotę, to nie są już chętni na dalsze opłaty za platformę cyfrową. Wiele właścicieli posesji zmusza lokatorów do płacenia za telewizje kablową wliczając ją już w czynsz.

W Niemczech są też platformy cyfrowe np. SKY (3 miliony abonentów). Również sieci kablowe oferujące telewizję płatną jak Entertain (Deutsche Telekom przez internet i satelitę) i Kabel Deutschland (wyłącznie sieć kablowa), Kabel BW (wyłącznie sieć kablowa), telecolumbus (wyłącznie sieć kablowa), Unitymedia (wyłącznie sieć kablowa) albo Zattoo (wyłącznie internet) itd. Bardziej popularne jest wypożyczanie filmów na DVD albo przez sieć, już nie mówię o mniej legalnych metodach. W Niemczech wyłącznie piłka nożna skłania widzów do płacenia za platformy cyfrowe. Ja znam parę osób w Niemczech, którzy albo całkiem zrezygnowali z telewizji albo oglądają tylko wiadomości. RTL jest w Niemczech uznawany za telewizją osób z niskim wykształceniem. Osoby wykształcone nie chętnie przyznają się do oglądania telewizji komercyjnej ze względu na niski poziom programu (Reality-TV – wymyślone reportaże, rozprawy sądowe i talk show z wymyślonym scenariuszem). Niemieckie „trójki”, arte i 3sat nie są uzależnione od wpływów z reklam i nadają często audycje niszowe z dużym udziałem informacji. Niemcy cenią sobie ARD i ZDF za niezależność, której brakuje w TVP i PR ze względu na bezpośrednie opłacanie z budżetu państwa. ARD i ZDF nie otrzymują pieniędzy od rządu. Tylko Deutsche Welle jest opłacana z budżetu państwa.

Biedni, nie biedni, ciężko powiedzieć. Jeżeli w Gdańsku zapłacisz za przejazd 5 przystanków autobusem 3 zł, płacisz w Niemczech za tą samą usługę w niektórych miastach ponad 10 zł. Emeryci płacą za korzystanie z transportu publicznego aż do śmierci, nie ma zniżek jak w Polsce! Za 3000 kWh/rok zapłacisz w Gdańsku u Energa Obrót 859.20 zł, w Niemczech najtańszy dostawca prądu według portalu verivox.de skasuje 2918,76 zł. W porównywanie czy kogoś na coś stać nie bawiłbym się, jeżeli warunki są różne.
http://konsument-info.eu/pl/images/stor ... to2012.pdf
http://konsument-info.eu/pl/images/stor ... ty2012.pdf
Więcej na http://konsument-info.eu/pl/publikacje/porownanie-cen

Sciąganie abonamentu:
http://www.rbb-online.de/unternehmen/ru ... h.file.pdf
http://www.tvlicensing.co.uk/
http://www.radiotjanst.se/

Awatar użytkownika
ntcdvb
Posty: 1025
Rejestracja: 16 września 2012, o 19:52
Odbiornik: TV z DVB-T MPEG-4
(H.264/AVC)
Instalacja antenowa: indywidualna
Nadajnik - obiekt nadawczy: JG/ŚK 2,3 | ČR-Sit'1-4 | DE-Löbau

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: ntcdvb » 22 września 2012, o 22:06

Kolego, co ma wysoki koszt nadawania w technologii DVB-T w porównaniu do SAT.
Ja płacę w Polsce abonament RTV, za posiadanie odbiornika TV a raczej za jego zarejestrowanie.
W zamian: - TVP udostępnia mi sygnał analogowy TVP1 i TVP2, Dostępne FTA jest TV Polonia, TVP Kultura, TVP INFO W-wa z Astry (czasem kodowane) i ścieżkę audio z TVP HD.
Za kasę z abonamenty utworzono TVP Sport, TVP Seriale i TVP HD i gdzie te kanały, za dostęp wnoszę dodatkową opłatę u operatora satelitarnego.
Pracowałem i żyłem w Niemczech, kolego fajnie piszesz o cenach, może dodaj jeszcze, że w Polsce należało by zrównać ceny ;)
Szkoda, że nie dodałeś, że tam koszt zakupu jest 2 X większy jak w Polsce ale zarobki 10 X większe, ale to dla Ciebie szczegół.
Może kolega orientuje się, że zasiłek socjalny w Niemczech jest wyższy niż minimalne wynagrodzenie w Polsce.
Porównaj ile zarobi pracownik w Gdańsku a ile w Hamburgu.
Ja pisałem o kosztach ponoszonych przez nadawców i możliwych zyskach, bo raczej komercyjny nadawca nie będzie prowadził działalności „pro bono publico”

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1143
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: Max van Org » 23 września 2012, o 12:11

W tym zdaniu odnosisz się do wypowiedzi nadawcy:
ntcdvb pisze:Rozumiem stanowisko RTL i mnie nie dziwi.
W tym zdaniu odnosisz się do multipleksów:
ntcdvb pisze:W DTT DVB-T jest MPEG2 i paczki mają po 4 programy.
Czyli „Niemcy” nie są podmiotem w tym zdaniu? Czyli nie ci Niemcy: http://pl.wikipedia.org/wiki/Niemcy a inni?
ntcdvb pisze:Za pośrednictwem satelity: Astra 1KR / Astra 1L / Astra 1M / Astra 2C (19.2°E) Niemcy mają dostęp do ponad 100 kanałów FTA w tym ponad 40 HDTV.
Zaimek rzeczowny/osobowy „oni” nie odnosi się do „Niemców”?
ntcdvb pisze: Ale oni są tak biedni, że nie stać ich na platformy satelitarne i pewnie dlatego mają tyle kanałów FTA w tym ESP ;)

Awatar użytkownika
ntcdvb
Posty: 1025
Rejestracja: 16 września 2012, o 19:52
Odbiornik: TV z DVB-T MPEG-4
(H.264/AVC)
Instalacja antenowa: indywidualna
Nadajnik - obiekt nadawczy: JG/ŚK 2,3 | ČR-Sit'1-4 | DE-Löbau

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: ntcdvb » 17 października 2012, o 17:51

Mam pytanie, czy DVB-T Sachsen zakończyła się na 3 MUXach?

Pytanie dotyczy Kraju Saksonia (Sachsen), z nadajnika Löbau/ Schafberg oferta jest stała i niezmienna tzn całe 3 MUXy od 2008.

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1143
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: Max van Org » 18 października 2012, o 00:03

Z Löbau nadają nadawcy publiczni 3 MUXy, zmian nie oczekuj przed rokiem 2017/2018. W stolicy Saksonii Lipsku nadaje również RTL swój MUX z 50 kW. Inaczej jak w większości aglomeracji ten MUX komercyjny jest zakodowany. O ile się dobrze orientuję są tylko trzy miasta, w których RTL zakodował swój program, żeby przełożyć koszt nadawania na widzów, właśnie Halle, Lipsk i Stuttgart. Na niemieckich forach przedstawiane są poglądy, że niech sobie zakodują swoje kanały ze scriptet-reality, nikt tego nie wykupi. Inni użytkownicy odpowiadają, że ci którzy piszą „nikt nie wykupi” jako pierwsi wykupią ofertę RTL.

Wróćmy do tematu. W Lipsku nadają również nadawcy komercyjni. W tym mieście stworzono lokalny multipleks z ofertą lokalną: Leipzig Fernsehen, info-tv-leipzig i nadawcami, którzy są dostępni również w Berlinie: BBC World i Bibel TV (telewizja biblijna). Do wyjątkowej oferty należy również oferta rozgłośni radiowych. Ma to również miejsce w Berlinie, ale nie na zachodzie Niemiec. W lipskim DVB-T są Radio Leipzig, Radio Horeb, egoFM i the wave. Używane jest tam wyjątkowe rozwiązanie, DVB-T jest nadawane - jak w Polsce multipleks Polsatu – również z dachów budynków z mocą do 2,5 kW.

W Saksonii nadają również nadawcy lokalni. Oni nadają do tej pory analogowo, bo od lat toczy się dyskusja, co z nimi zrobić. Właściwie cel nadawania jest nie typowy. Jest im taniej nadawać analogowo żeby doprowadzić sygnał do sieci kablowych. Sprzęt do nadawania był raz zakupiony i czemu mieli coś zmieniać. Do końca roku 2012 muszą wyłączyć nadajniki. Niemieckie UKE znalazło dla nim operatora sieci. Powstał spór między operatorem sieci a nadawcami. Nadawcy nie chcieli się zgodzić na wygórowane koszty nadawania. Nie mogli zmienić operatora sieci. Bo ten został wyszukany przez Bundesnetzagenturę. To prowadzi do sytuacji, w której nadawcy używający obiekty nadawcze Media Broadcast musza przeprowadzić się na inne obiekty np. wieże BTS. Ostatnio nic na portalach nie czytałem, może uruchomią nadajniki w następnych tygodniach.

Na pewno będziesz w zasięgu jednego nadajnika lokalnego. W Goerlitz będzie nadawało euro-Regional tv. Czy w Saksonii w MUXach lokalnych będzie nadawany tylko jeden program, czy będzie ich więcej nie wiem. W Halle przestawiono już nadajnik nadawcy lokalnego i użyto interesujące parametry:
Carrier Modulation: QPSK
Guard Intervall: 1/8
Forward Error Correction: 2/3
Netto data rate: 7.373 Mbit/s
W ten sposób będzie nadawca miał duży zasięg i zostanie sam w MUXie.

Więcej programów nie odbierzesz. W Calau koło Cottbus jest nadajnik 100 kW. To jest jeszcze dalej na północ od Żarów, jeżeli odbierzesz ten nadajnik, to będziesz miał trochę inną ofertę zamiast EinsFestival będzie Tagesschau24 i zamiast Bayerisches Fernsehen będzie NDR Fernsehen. Czyli duży wysiłek a tylko 2 dalsze programy. Szkoda inwestycji, te programy są FTA na Astrze w jakości HD.

Na pewno będziesz do roku 2015 w zasięgu radia cyfrowego DAB.

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1143
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: Max van Org » 22 października 2012, o 10:27

Przerwy w nadawaniu z wielu nadajników blisko polskiej granicy oznajmił mdr w internecie:
http://www.mdr.de/unternehmen/senderaus ... me100.html

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 627
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: DanielK » 26 listopada 2012, o 19:27

Max van Org pisze:W Goerlitz będzie nadawało euro-Regional tv.
Zdaje się, że będą nadawać na kanale 24.

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1143
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: Max van Org » 28 listopada 2012, o 01:37

Daniel Kucharski pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
Kanał jest znany od co najmniej stycznia 2012, moc 3 kW.

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 407
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: SAT-COM » 6 grudnia 2012, o 00:05

Na K53 odebrałem w Świeradowie niemiecki MUX z programem ARD
Skąd go nadają ?

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 627
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: DanielK » 6 grudnia 2012, o 09:24

Mux z ARD nadają np. z Bossen koło Frankfurtu nad Odrą.

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1143
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: Max van Org » 7 grudnia 2012, o 19:51

Prawdopodobnie odbierasz Calau koło Chociebuża (Cottbus).

130 km Calau -> Das Erste, RBB, Phoenix, tagesschau24 (SFN) 100 kW
170 km Bossen (Frankfurt nad Odrą) -> Das Erste, RBB, Phoenix, tagesschau24 (SFN) 50 kW
343 km Großer Inselberg -> Das Erste, arte, Phoenix, ARD EinsFestival

http://ueberallfernsehen.de/dvbtdownloads127.pdf

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 407
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: SAT-COM » 3 stycznia 2013, o 21:56

Skład Multipleksu odpowiada nadajnikowi z Calau.
Odległość i moc oraz profil terenu wskazuje również na tą lokalizację.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 2771
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 + DIPOL 19/21-60 w polar. V, wzm.Telmor WWK-840, rozg. Telmor RDM-2F
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: K63 » 18 stycznia 2013, o 20:31

Kanały RTL w niemieckim DVB-T do końca 2014
http://satkurier.pl/news/81964/kanaly-r ... -2014.html

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1143
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: Max van Org » 20 stycznia 2013, o 14:43

W Norymberdze RTL nadawał na kanale 66 i miał przejść w roku 2010 na kanał 49. RTL chciał pieniądze za zmianę kanału, które nikt nie chciał wyłożyć i oni zrezygnowali z kanału. Wszystkie inne kanały sieci DVB-T ma RTL poniżej kanału 49 i nie tyczy ich dywidenda cyfrowa 2.

Więcej na temat:
http://forum.radiopolska.pl/index.php?showtopic=21281

Awatar użytkownika
mclusky
Posty: 19
Rejestracja: 10 lutego 2013, o 03:15
Odbiornik: Phillips 55PUS7303/12
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa / PKiN

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: mclusky » 10 lutego 2013, o 03:42

Witam wszystkich!

Od ponad dwóch lat przebywam w Niemczech i się zastanawiam, czy jest możliwość odbioru tutaj choćby jednego, polskiego MUX? Moje położenie to centrum Drezna (Altstadt), i ze zwykłej pokojówki odbieram tylko 3 niemieckie "bukiety":
Obrazek

Niestety żadnych czeskich, ani polskich. Słyszałem, że DVB-T w Polsce ruszyło na dobre, i zastanawia mnie, czy gdybym się zrujnował na jakąś wypasioną antenę pokojową, to mógłbym wtedy odbierać polskie programy? Tuner dvb-t kupowałem w Polsce i jest zgodny z mpeg-4.

Odpowiedz