DVB-T NIEMCY

dyskusje o zagranicznych emisjach telewizji cyfrowej DVB-T
Awatar użytkownika
rastel82
Posty: 50
Rejestracja: 28 lipca 2012, o 21:42
Odbiornik: PS51E530+Ariva 120 Combo|3x Ariva T65|Cabletech 0083, 0085.
Instalacja antenowa: 4x Sowar Dexta Euro; 3x 6 mnpt + 11 mnpt
Nadajnik - obiekt nadawczy: PL JG/ŚK 1-3, L1| CZ 1-3 | DE - Löbau

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: rastel82 » 27 czerwca 2013, o 15:53

Telewizja eRTv rozpoczęła nadawanie z Görlitz; k.24

mc-fit
Posty: 123
Rejestracja: 24 października 2010, o 19:03

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: mc-fit » 27 czerwca 2013, o 16:08

hallo


18.06.2013 byla nowa antenna montowana

http://www.youtube.com/watch?v=f8Do4Q8afoY

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 407
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: SAT-COM » 27 czerwca 2013, o 16:20

Czyli ERTV nie będzie nadawana z Góry Landeskrone tak jak w analogu :o

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1143
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: Max van Org » 31 lipca 2013, o 21:33

RTL rezygnuje z DVB-T, SAT 1 zwiększa ofertę

Dzielą się drogi wielkich niemieckich nadawców RTL i ProSiebenSat.1 donosi portal internetowy Digitalfernsehen.de. Od 1. sierpnia widzowie korzystający z DVB-T w Monachium zostaną pozbawieni RTL, konkurent SAT 1 wykorzystuje sytuację i uruchomi 2 dalsze programy w DVB-T. Do oferty w Monachium dołączy również TELE 5.

Programy RTL i SAT są dostępne przez satelitę, sieci kablowe i IPTV. Jeżeli chodzi o rozpowszechnianie przez DVB-T tu różnią się ich poglądy diametralnie. Grupa medialna ProSiebenSAT.1 widzi przyszłość w nadawaniu naziemnym, RTL rezygnuje i stawia na internet.

Już 1. sierpnia zamiast RTL będą widzowie telewizji naziemnej w stolicy kraju związkowego Bawaria mogli oglądać nowy program konkurencyjnej grupy medialnej ProSiebenSAT.1 o nazwie SAT.1 Gold. W ten sam dzień dołączy do multipleksu również TELE 5. Od 3. września wystartują w tym samym multipleksie ProSieben Maxx. Dla odbiorców oznacza to redukcję ciekawej oferty nadawcy z Kolonii nad Renem.

Do końca roku 2014 chce RTL opuścić również multipleksy w pozostałych aglomeracjach a media Niemieckie przypuszczają, że również i tam przejmie ProSiebenSAT.1 miejsce RTL-u.

RTL stawia na internet i podpisał kontrakt z szwajcarskim dostawcą usług IPTV Zattoo, który umożliwia oglądanie telewizji przez internet na telewizorach i komputerach, tabletach i telefonach komórkowych. Programy nadawców publiczno-prawnych i wiele innych nadawców jest dostępna w Zattoo w jakości SD za darmo. Zattoo oferuje również płatny pakiet z programami w jakości HD. Właśnie do tego pakietu dołączy RTL ale tylko w gorszej jakości SD. RTL podpisał również kontrakt z szwedzkim dostawcą usług IPTV „Magine”. Szwedzi chcą już niedługo uruchomić przekaz internetowy programów telewizyjnych na rynku niemieckim.

Również w Norymberdze dojdzie do zmiany oferty. Z nadawania w tym mieście RTL zrezygnował już dawno. Tam wystartuje na razie tylko SAT1 Gold w miejscu z którego zrezygnowali w czerwcu br. Bibel TV, Euronews i Channel 21. Już w czerwcu jedno z tych miejsc zastąpił również do grupy ProSiebenSAT.1 należący kanał SIXX.

Gazeta Süddeutsche donosi, że w aglomeracji Monachium ogląda ok 100 000 gospodarstw domowych telewizję naziemną na głównym odbiorniku, na drugich i trzecich odbiornikach jest ich ok. 360 tyś. Za pomocą DVB-T odbiera RTL w niemieckich aglomeracjach 1,17 milionów gospodarstw domowych.

Nie uważamy, że rezygnacja z DVB-T będzie miała wpływ na nasz udział w rynku cytuje nadawca ARD rzeczniczkę prasową grupy RTL Bettinę Klauser. RTL rezygnuje z DVB-T ze względu na koszt nadawania. Koszt dotarcia do widza jest wielokrotnie wyższy niż w przypadku telewizji kablowej i satelity, przy znacznie mniejszej ofercie dla widza. ARD donosi, że regulatorzy rynku w krajach związkowych powoli zmniejszyli wspieranie finansowe nadawców rozpowszechnianych za pomocą DVB-T. Chętnie uruchomiliśmy by nadajniki DVB-T2, żeby dostarczać do widza programy w jakości HD, mówi Klauser w ARD. Jest to związane z wielomilionową inwestycją w nowe nadajniki. Ale ze względu na dywidendę cyfrową RTL nie ma bezpieczeństwa planowania na przyszłe lata. Nie wiadomo czy częstotliwości będą dostępne dla telewizji naziemnej czy dla ineternetu mobilnego. Niemiecka Agencja Sieci przedstawiła projekt oddania tych częstotliwości pod licytację, powiedział René Henn, rzecznik Bundesnetzagentury Niemieckiej Agencji Prasowej dpa.

Również nadawca publiczno-prawny narzeka na sytuację, bo nie może wycofać się z DVB-T a przez odejście RTLu koszt nadawania będzie przełożony na mniej nadawców.

Ciekawostką jest, że producenci set-top-boksów nadal przedstawiają nowe odbiorniki, np. Schwaiger DTR600, Telestar TD 2410 T HD i Elgato EyeTV z łączem Lightning dla nowych tabletów i smartfonów firmy Apple.

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1143
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: Max van Org » 5 września 2013, o 17:04

Bez pośpiechu do II dywidendy cyfrowej

Potrzeba większej przepływności bezprzewodowego internetu będzie od roku 2020 tak mocno rosnąć, że będzie trzeba udostępnić więcej częstotliwości dla technologii LTE lub następców tego standardu (II dywidenda cyfrowa). Obecne częstotliwości wykorzystywane dla mobilnego internetu są wystarczające na wiele lat. Pozostaje wystarczająco dużo czasu na zaprojektowanie zrównoważonej koncepcji uwzględniającej interesy wszystkich podmiotów.

To jest wynikiem warsztatów Akademii obszarów wiejskich we współpracy z Ministerstwem ds. Wsi i Ochrony Konsumentów Badenii-Wirtembergii wraz z biurem clearingowym ds. nowych mediów na obszarach wiejskich Badenii-Wirtembergii z siedzibą w Berlinie z przedstawicielami rządu federalnego, rządów krajów związkowych i przedstawiciel gmin z operatorami sieci telefonii komórkowej, nadawcami TV, producentami sprzętu elektronicznego i operatorami sieci kablowych.

Trend jest jasny: coraz więcej treści wideo ściągane jest za pośrednictwem urządzeń przenośnych, takich jak smartfony czy tablety. Oprócz sieci Wi-Fi coraz częściej wykorzystują użytkownicy sieci telefonii komórkowej do ściągania treści, stwierdził Harald Geywitz, dyrektor Government Relations sieci E-Plus. Na szybkie łącze internetowe czekają nadal mieszkańcy obszarów wiejskich w Niemczech stwierdził dr Klaus Ritgen z Związku Powiatów Niemieckich. 120 tyś gospodarstw domowych w Niemczech nie posiadał nawet połączenia z 1 Mbps, tylko 26 procent gospodarstw domowych na obszarach wiejskich ma dostęp do co najmniej 50 Mbps (54 procent w Niemczech). Z tego powodu Związku Powiatów Niemieckich uważa LTE za kluczową technologię na dostarczanie szerokopasmowego internetu na tereny wiejskie. Już 50 procent obszarów wiejskich są w zasięgu LTE, powiedział Ritgen.

Mobilne technologie nie mogą zastąpić sieć światłowodową, stwierdził dyrektor techniczny Państwowego Instytutu Łączności (LFK), Walter Berner. Projekty pilotażowe i badania w Badenii-Wirtembergii wykazały, że komórki radiowe LTE są zbyt duże i wykorzystuje je zbyt wielu użytkowników, co prowadzi do braku wystarczającego pasma dla firm i osób używających internet zawodowo. "Ostatnie luki w obszarach wiejskich powinni usunąć operatorzy satelitarni z ich ofertą online a nie operatorzy sieci komórkowych." Ocena jest również wspierana przez E-Plus. Operator sieci komórkowych uważa, że LTE powinno być używanie na dostarczanie internetu do urządzeń mobilnych a nie zastępowania stacjonarnego łącza szerokopasmowego.

Na tle rosnącej konsumpcji mobilnych treści widzimy pole na zaintensywnienie współpracy z operatorami LTE, powiedział Heiko Zysk, wiceprezes ds. Stosunków Rządowych grupy ProSiebenSat.1.
Jednak przewidywany szybki koniec DVB-T jest nie możliwy ze względu na kontrakty z operatorem sieci do r. 2018. "One muszą być spełnione i nie można wcześniej rozdać częstotliwości na inne cele". W tym celu stwierdził on jasno, że telewizja jest również dobrem kulturalnym i chroniona prawem, a tym samym nie można sprzedać częstotliwości tylko żeby zaspokoić interesy ekonomiczne operatorów sieci mobilnych”.

Również przedstawiciele producentów mikrofonów ostrzegają przed ponownym zmniejszeniem widma częstotliwości dla mikrofonów przenośnych. Igrzyska Olimpijskie na których wykorzystane będzie 18 000 mikrofonów jest już niemożliwe ze względu na brak częstotliwości. Już dzisiaj jest ciężko znaleźć wystarczającą ilość wolnych częstotliwości, zwłaszcza dla dużych imprez.

Uczymy się z błędów przy sprzedaży I dywidendy cyfrowej, powiedział Reiner Wegner z Federalnego Ministerstwa Gospodarki, dla tego rozmawiamy ze wszystkimi zainteresowanymi stronami na początku procesu i bez pośpiechu. Wpływy a aukcji II dywidendy zostaną podzielone między rządem federalnym a krajami związkowymi.

http://www.pressebox.de/inaktiv/lfk-lan ... xid/622963

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1143
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: Max van Org » 20 września 2013, o 21:00

DVB-T2 od 2017

Dyrektorzy niemieckiego nadawcy publiczno-prawnego ARD przedstawili plany przejścia na drugą generację cyfrowej telewizji naziemnej. Na posiedzeniu 18. września oznajmiono, że ARD uruchomi w roku 2017 nadajniki w standardzie DVB-T2 HEVC. Po trzyletnim nadawaniu równoległym w dwóch standardach, ARD wyłączy nadajnik DVB-T w roku 2020. „Dla nas jest ważne, aby widzowie mieli wszędzie i przy minimalnym nakładzie technicznym i niskich kosztach dostęp do naszej oferty programowej”, powiedział Lutz Marmor, przewodniczący ARD i dyrektor NDR.

Telewizja naziemna jest obecnie jedynym kanałem dystrybucji, który umożliwia niezawodny dostęp do telewizji mobilnej. Ponadto nadawanie w DVB-T2 zmniejszyć koszty rozpowszechniania programów. Dodatkowym atutem będzie możliwość zapewnienia dostępu do niektórych programów w jakości HD. Aby przeprowadzić migrację z powodzeniem, ARD opowiada się za wykorzystaniem częstotliwości 700 MHz dla broadcastu co najmniej do roku 2020. Tylko przy wykorzystaniu pasma 700 MHz będą można przeprowadzić simulcast.

Również ZDF chce od roku 2017 rozpocząć nadawanie w DVB-T2 HEVC i zwiększyć ofertę o programy, które są dostępne w DVB-T tylko przez cześć dnia (KiKa i ZDFneo).
Konferencja Dyrektorów Krajowych Rad ds. Mediów „DLM” (odpowiednik Krrit) chce wspierać przejście z DVB-T na DVB-T2 i utworzyła grupę ekspertów. Również DLM wypowiedziało się przeciwko przedwczesnym przydziale pasma 700 MHz operatorem sieci telefonii mobilnej.

Pasmo 700 MHz można przydzielić operatorem sieci komórkowej bez ograniczenia broadcasting uważa niemiecki regulator rynku telekomunikacyjnego Federalna Agencja Sieci (Bundesnetzagentur).
Według regulatora rynku można przenieść telewizję poniżej pasma 700 MHz. Inaczej widzą to ARD i ZDF, którzy chcą nadawać swoje programy równolegle w DVB-T i DVB-T2. Podczas nadawania równoległego nadawcy potrzebują więcej częstotliwości, które nie będą dostępne jeżeli pasmo 700 MHz zostanie wykorzystane na inne cele.
http://www.digitalfernsehen.de/ARD-plan ... 141.0.html
http://www.medienpolitik.net/2013/09/ru ... -in-frage/

Hamburg

W Hamburgu opublikowano ogłoszenie o możliwość uzyskania koncesji DVB-T na 10 lat od 1. stycznia 2014. Do tej pory na kanale 46 nadają sixx, Eurosport, Hamburg 1, Bibel TV i iM1 a na kanale 36 Das Vierte, Tele 5, Euronews + Channel 21 i QVC. Który z tych nadawców zrezygnuje z DVB-T a który przedłuży koncesję do tej pory nie oznajmiono. Nadawcy mogą ubiegać się o kanał w wyżej wymienionych multipleksach (kanał 36 i 46).

W Hamburgu wzrósł udział gospodarstw domowych korzystających z DVB-T z 18,3 % w ubiegłym roku na 20,6 % w tym roku. Widzowie mają wybór 29 kanałów w 7 multipleksach.
Również w Berlinie wzrósł udział widzów korzystających z DVB-T z 22,7 % w ubiegłym roku na 24,5 % w tym roku, w Bremie o jeden punkt procentowy na 26,6 %.

http://www.ma-hsh.de/aktuelles-publikat ... -2013.html

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1143
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: Max van Org » 18 grudnia 2013, o 11:16

W felietonie Frankurter Allgemeine Zeitung (FAZ) dziwi się Michael Hanfeld, że w kontrakcie koalicyjnym CDU/CSU/SPD jest zmianka o mediach. O tym piszą dzisiaj media w Niemczech, bo jednocześnie RTL zmienia kurs i zastanawia się czy ma pozostać w DVB-T. Przed rokiem największy nadawca niemiecki oznajmił wycofanie się z DVB-T do 31. grudnia 2014. W Monachium zrezygnował RTL już z nadawania naziemnego. Miejsca w multipleksie zajęli inni nadawcy. Tobias Schmid odpowiedzialny na politykę medialną i „Executive Vice President Governmental Affairs“ Grupy medialnej RTL powiedział w interwiew z FAZ, że złożą wniosek o przedłużenie częstotliwości na czas po za rokiem 2014 (czyli na następne 10 lat). Rząd niemiecki chciał wykorzystywać częstotliwości drugiej dywidendy cyfrowej dla internetu mobilnego i przeprowadzić licytacje na t. z. pasmo 700 MHz tak wcześnie jak tylko możliwe. Tagesspiegel z Berlina dodaje, że w stolicy NRF ogląda 22 procent widzów 30 programów za pomocą DVB-T. Nadawcy publiczni chcą wprowadzić DVB-T2 od roku 2017. Nadawcy koncesjonowani chcą otrzymać możliwość nadawania oferty płatnej przez DVB-T2 i możliwość stworzenie wspólnego portalu z treściami (zabrania prawo monopolowe) i niższe ceny od operatora sieci Media Broadcast. Przeciwko zakodowaniu telewizji wypowiadają się regulatorzy rynku twierdząc, że DVB-T straci atrakcyjność, jeżeli będzie trzeba za ofertę płacić.

http://www.faz.net/aktuell/feuilleton/m ... 14078.html
http://www.tagesspiegel.de/medien/anten ... 33452.html

Kontrakt koalicyjny CDU/CSU/SPD:

Przy planowaniu częstotliwości (II dywidenda cyfrowa) będziemy uwzględniać na poziomie nacjonalnym, jak i europejskim, w porozumieniu z krajami związkowymi, interesy dotkniętych zmianami nadawców (DVB-T) i użytkowników bezprzewodowych środków produkcji (np. w instytucjach kultury). Warunki niezbędne do przejścia na DVB-T2 muszą być zachowane.

strona 135: http://www.tagesschau.de/inland/koaliti ... rag136.pdf

Awatar użytkownika
ntcdvb
Posty: 1025
Rejestracja: 16 września 2012, o 19:52
Odbiornik: TV z DVB-T MPEG-4
(H.264/AVC)
Instalacja antenowa: indywidualna
Nadajnik - obiekt nadawczy: JG/ŚK 2,3 | ČR-Sit'1-4 | DE-Löbau

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: ntcdvb » 4 stycznia 2014, o 12:29

Fajne TROPO:
k.24 DVB-T Görlitz - regio ERTV
k.44 MEDIA BROADCAST id: 0x3003 :shock:
k.57 rbb Brandenburg 2 id: 0x3050 :shock:

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1143
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: Max van Org » 5 stycznia 2014, o 14:40

RBB Mux 2
E57 Frankfurt (Oder) Booßen 50 v
E57 Cottbus Calau 100 h

Pro7Sat1
E44 Berlin/Alexanderplatz 120 h
E44 Berlin/Schäferberg 50 h

Awatar użytkownika
mclusky
Posty: 19
Rejestracja: 10 lutego 2013, o 03:15
Odbiornik: Phillips 55PUS7303/12
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa / PKiN

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: mclusky » 18 stycznia 2014, o 20:36

Jakby kogoś interesował zapping kanałów odbieranych w Dreźnie, to zapraszam. :)

http://www.youtube.com/watch?v=r3-7JR_FgZ8

mcchr
Posty: 2
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:49
Nadajnik - obiekt nadawczy: Poznań - Śrem

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: mcchr » 28 stycznia 2014, o 00:30

Od pewnego czasu kusi mnie rozszerzenie oferty dvb-t. Nasuwa się jedno pytanie - czy jest sens bawić się w niemieckie dvb-t w POZNANIU? Ktoś próbował? Nie chodzi mi o tropo, DXing i hobbystyczne wyszukiwanie ułamkowych sygnałów z Europy, tylko w miarę stabilny odbiór np. z Alexa lub nadajników bliżej granicy. Mieszkam w niecce, dom jednorodzinny. Odbiór Śremu bez zastrzeżeń. Jest sens? Anteny kierunkowe?

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 627
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: DanielK » 28 stycznia 2014, o 11:57

W Poznaniu nie ma sensu z naziemnej.
Taniej, stabilniej i z większą ofertą wyjdzie odbiór z satelity. Wystarczy antena ok 50 / 60 cm.
http://www.lyngsat.com/Astra-1KR-1L-1M-2C.html

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1143
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: Max van Org » 13 kwietnia 2014, o 12:38

RTL pozostaje w DVB-T do 2019 roku.

Dobrą wiadomość usłyszeli widzowie koncesjonowanej telewizji RTL w Nadrenii Północnej Westfalii. Rozgłośnia zgłosiła się do regulatora rynku, Krajowego instytutu ds. mediów w Düsseldorfie o przedłużenie koncesji na DVB-T do roku 2019. Zmiana jest o tyle istotna, bo np. w Monachium RTL zrezygnował z DVB-T. Widzowie stracili dostęp do RTL, RTL 2, VOX i Super RTL. W Niemczech mówiono o tym, że DVB-T jest za drogie dla nadawców. Inaczej wiedziała sytuację grupa ProSiebenSat1 i wykorzystała rezygnację RTL do zwiększenia własnej oferty w multipleksach i przejęła w Monachium wolnych miejsc dla swoich nowych programów SIXX, Sat 1 Gold i Pro 7 Maxx. Również nad Renem i Rurą wykorzystała Grupa medialna ProSiebenSat1 rezygnację programu VIVA z DVB-T do ekspansji i dodała swój program SIXX do oferty mieszanej w 3 multipleksie koncesjonowanym.

Widzowie będą mogli nadal odbierać programy RTL, RTL 2, VOX i Super RTL jak także ProSieben, Sat.1, kabel eins i N24. Oferta 3. multipleksu koncesjonowanego ulegnie zmianie. Po rezygnacji VIVA nadają w tym multipleksie TELE 5, Eurosport, CNN i SIXX. Ten ostatni właśnie dołączył do oferty i do jego wymiany raczej nie dojdzie. Ma dojść do wymiany jednego z trzech pierwszych wymienionych nadawców. Regulator rynku ogłosił konkurs na jedno miejsce w multipleksie. Kto je zajmie nie wiadomo. W Nadrenii Północnej Westfalii nadawany istnieje DVB-T od 2004 r. Wcześniej widzowie niektórych regionów mogli oglądać testy DVB-T. Od roku 2017 ma dojść do zmiany standardu z DVB-T MPEG-2 na DVB-T2 HVEC. W jaki sposób zostanie przeprowadzony switch-off na razie nie wiadomo. Część pasma wykorzystywanego przez telewizję (DVB-T) ma być w przyszłości wykorzystywane dla internetu mobilnego LTE.

UPDATE:

RTL przedłuży koncesje, ale nie wie nadal, czy będzie chciał nadawać dłużej niż do roku 2015.

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1143
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: Max van Org » 4 czerwca 2014, o 22:45

We wtorek, 3. czerwca oznajmił największy operator sieci w Niemczech Media Broadcast termin zmiany standardu z DVB-T MPEG-2 na DVB-T2 HVEC. W lecie 2016 rozpoczną Niemcy nadawanie w nowy standardzie. Oferta nadawców publiczno-prawnych będzie nadal dostępna bezpłatnie, nadawcy koncesjonowani będą pobierali opłaty za dostęp do programów w jakości HD, programy w jakości standardowej będą nadal niezakodowane.

O wpadce dla RTL-u piszą niektóre portale fachowe. RTL zrezygnował w Monachium z DVB-T. Widzowie zrezygnowali z RTL i nie zmienili sposobu odbioru telewizji na telewizję kablową albo satelitarną. Z rezygnacji cieszył się główny konkurent ProSiebenSat1, który przejął zwolnione przez RTL miejsce w multipleksie dla swojej oferty. RTL przestraszony utratą widzów, zmienił zdanie i nie rezygnuje z DVB-T. Do roku 2016 będzie nadal nadawał w starym standardzie i jako pierwszy chce uruchomić nadajniki w nowym standardzie DVB-T2 HVEC.

Media Broadcast apeluje do polityków i regulatorów rynku o zachowanie warunków sprzyjających konwersji telewizji naziemnej pierwszej generacji na nowy standard i pozostawienie pasma 700 MHz dla użytku telewizji co najmniej aż do zakończenia tego procesu. Operator sieci żąda od polityki długofalowego zabezpieczenia pasma dla telewizji. Wierzymy, że rząd federalny dotrzyma swoje zapowiedzi zapisane w kontrakcie koalicyjnym i cieszymy się na konstruktywny dialog między krajami związkowymi i administracją w pobliskim czasie, oznajmia Media Broadcast w komunikacie prasowym.

Komunikat prasowy w języku niemieckim:
http://www.media-broadcast.com/enabling ... -hd-progr/

Prasa nt. konwersji:
http://www.digitalfernsehen.de/DVB-T2-D ... 339.0.html
http://www.digitalfernsehen.de/Mediengr ... 298.0.html

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1143
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: Max van Org » 6 czerwca 2014, o 13:01

RTL ogłosił w Niemczech, że będzie nadawał w DVB-T2 HVEC i przedłużył kontrakt z Media Broadcast na rozprowadzanie swojej oferty w standardzie DVB-T MPEG-2 do 2016 r. Z najnowszych informacji prasy fachowej wynika, że w Lipsku/Halle i Stuttgarcie pod koniec br. wyłączy swoje nadajniki działające w standardzie DVB-T MPEG-4. Są to regiony w których RTL przeprowadził eksperyment, czy telewizja płatna zostanie zaakceptowana przez widzów. Rezultat można było przewidzieć. RTL nie udało się przekonać widzów do płacenia 2,99 Euro/miesiąc za jego ofertę cyfrową. Nadawcy z Kolonii nie udało się zmienić nawyki widzów. Za mało chętnych chciało płacić za garść programów nadawcy komercyjnego.

RTL zakodował swoją ofertę w Lipsku/Halle i Stuttgarcie korzystając z platformy Eutelsat-a Video Plus. Widzowie posiadali odbiorniki DVB-T MPEG-2. RTL nadawał w MPEG-4. Oferta płatna była rozszerzona o programy RTL Crime i RTL Passion. W innych aglomeracjach bezpłatnie dostępne programy RTL, RTL 2, Super RTL i VOX były również zakodowane. Odbiór był tylko możliwy ze set-top-boxem dwóch producentów: Topfield i Zenega. Ze względu na brak zainteresowania handel wycofał receivery z sprzedaży i ze względu na brak zainteresowania konsumentów producenci nie produkowali dalsze odbiorniki. Od roku 2016 chce RTL powtórzyć próbę refinansowania rozpowszechniania programów przez DVB-T2 w jakości HD. Czy widzowie będą chętni do płacenia za ofertę DVB-T2 pokarze czas. RTL wyłącza swoje nadajniki w Lipsku/Halle i Stuttgarcie na 18 miesięcy bez gwarancji czy w tych regionach powróci.

Również nie wiadomo, czy RTL powróci do Monachium w lecie 2016 r. Tam miejsce RTL przejął główny konkurent ProSiebenSat1.

W Stuttgarcie znalazł się chętny do nadawania w DVB-T. Na początku maja wycofał się z DVB-T w Berlinie, Stuttgarcie i Frankfurcie n. M. program Anixe. Jego miejsce w Stuttgarcie przejął kanał N24, należący do wydawnictwa Springer. Anixe zrezygnował z DVB-T ale jest nadal dostępny w ofercie HbbTV Multithek. Jest to platforma należąca do operatora sieci Media Broadcast, która jest nadawana w multipleksach DVB-T i dostępna na nowych telewizorach z dostępem do internetu. Kanał jest wczytywany przez odbiornik DVB-T jak inne programy rozpowszechniane tą technologią, ale sygnał jest pobierany z internetu a nie naziemnie.

http://www.digitalfernsehen.de/Viseo-Pl ... 443.0.html

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1143
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: Max van Org » 16 czerwca 2014, o 13:58

Prasa Niemiecka donosi ponownie o DVB-T w Niemczech. Tym razem cytują portale czasopismo Focus i gazetę Handelsblatt. Najpóźniej w roku 2016 przed mistrzostwami świata w piłce nożnej mają widzowie w Niemczech oglądać mundial przez DVB-T2 w jakości HD. Kanclerz Niemiec Angela Merkel i Prezydenci landów zgodzili się na szybką zmianę standardu, żeby zwolnić częstotliwości dla szybkiego internetu LTE. Pod koniec br. kończą się koncesje na częstotliwości telewizyjne, Niemiecka agencja sieci chce jak najszybciej przeprowadzić licytację tego pasma. Pasmo będzie wykorzystywane dla internetu mobilnego. 11 % Niemców korzysta z DVB-T, w aglomeracjach z dużą ofertą programową jest to co czwarte gospodarstwo domowe, po za miastami dominuje odbiór satelitarny.

Nadawca publiczno-prawny chciał wykorzystywać częstotliwości do roku 2020, rząd narzuca zmianę do 2016/2017 r. Część pieniędzy z licytacji chce rząd Niemeicki przeznaczyć na wspieranie firm, które wygrają licytację. Utworzony zostanie fundusz na rozbudowę internetu w obszarach mało zaludnionych.

Pozostają niewyjaśnione pytania po stronie nadawców. Już w zeszłym roku zostały przydzielone pieniądze na rozwój mediów publicznych na trzy lata, czyli do roku 2016. Nadawcy nie ogłosili zapotrzebowania na te cele, bo konwergencja miała odbyć się później. Oprócz tego wykorzystują Ministerstwo obrony narodowej i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych 2/3 pasma 700 MHz na własne cele. Kraje związkowe i rząd federalny chcą pod koniec września br. wyjaśnić pozostałe pytania.

Dwa tygodnie temu ogłosili nadawcy komercyjni i publiczno-prawni, że uruchomią DVB-T2 między rokiem 2016 a 2020. Rząd Niemiecki chce, żeby konwergencja dobiegła końca w roku 2017. Już od roku 2017 ma być paso 700 MHz wykorzystywane na cele szybkiego internetu.

http://www.golem.de/news/dvb-t2-bundesl ... 07157.html
http://www.digitalfernsehen.de/Politik- ... 655.0.html

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1143
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: Max van Org » 25 sierpnia 2014, o 13:06

Pilot DVB-T2 HVEC w Niemczech już w tym roku:
http://www.digitalfernsehen.de/DVB-T2-P ... 729.0.html

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1143
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: Max van Org » 4 września 2014, o 14:59

O odbiorze telewizji regio ERTV w dolnośląskim pisał powyżej ntcdvb. Do wykazu niemieckiej agencji sieci dodano 3 nowe nadajniki w Saksonii. Na kanale 44 będzie w przyszłości nadawała telewizja lokalna w Bautzen (centrum miasta/1,5 kW), Hoyerswerda (centrum miasta/0,7 kw) i Koenigsbrueck Overlichtenau (4,2 kW/404 m n.p.m./50 m n.p.t.). Jest to teren między Dreznem a Nysą. Obiór w Polsce będzie raczej niemożliwy. Możliwe, że www.oberlausitztv.de dodatkowo do sieci kablowych pojawi się w DVB-T.

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1143
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: Max van Org » 6 października 2014, o 16:26

Media Broadcast uruchomiła test DVB-T2 HVEC w Berlinie na kanale 42 z 50 kW z Alexanderplatz i Schäferberg . Drugi test DVB-T2 przeprowadza w Monachiu nadawca publiczny BR - Bayerischer Rundfunk.

EN: MEDIA BROADCAST tests digital terrestrial television of the future
http://www.media-broadcast.com/en/start ... he-future/

DE: MEDIA BROADCAST testet digital-terrestrisches Fernsehen der Zukunft
http://www.media-broadcast.com/de/enabl ... r-zukunft/

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1143
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: Max van Org » 15 października 2014, o 11:33

Na wschodzie, na południu a teraz na zachodzie Niemiec będzie przeprowadzany test DVB-T2 HVEC. Nadawca publiczny WDR oznajmił w komunikacie prasowym chęć nadawania w współpracy z Media Broadcast (MB) testu w regionie Bonn/Kolonia. Wiadomo już że będą nadawali z Bonn-Venusberg (obiekt WDR) i wieży w środku Kolonii zwanej Colonius (obiekt MB) z mocą 20 kW (SFN). Na jednym kanale będzie nadawał WDR swoje programy, na drugim kanale będzie nadawał MB ofertę cyfrową.

https://presse.wdr.de/plounge/wdr/unter ... hlung.html

Odpowiedz