DVB-T NIEMCY

dyskusje o zagranicznych emisjach telewizji cyfrowej DVB-T
zelu

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: zelu »

Moja instalacja wyglada tak jak na zdjęciu niżej. jest jakaś puszka plastikowa. nie wiem może to wzm. Jest rozdzilnik na dwa klable jeden idzie do jednego pokoju gdzie jest tv DVB-T odbierane z tunera drugi do pokoju gdzie jest tv z mpeg 4. Jest ta puszka gdzie z tego rozdzielnika z dolu idzie do niej kabel i z tej puszki wychodzi na zewnatrz do anteny.

Próbowałem nic nie złapałem, moze antena za nisko. Tak z ciekawosci sie tym zainteresowalem.
Ostatnio zmieniony 18 stycznia 2012, o 09:05 przez zelu, łącznie zmieniany 1 raz.

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: debe »

zelu prawdę mówiąc na tym zdjęciu widać niewiele. Wcześniej pisałeś, że antenę masz skierowaną na zachód. Może to ustawienie jest nieprecyzyjne, bo moim zdaniem to powinieneś Frankfurt odbierać przy odpowiednim skierowaniu w stronę nadajnika.

zelu

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: zelu »

szczerze to antena jest skierowana na północy zachód. Zdjęcie nie wyraźne bo musiałem zmniejszyc wymiary pod forum.


Obrazek

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: debe »

Na tej stronie możesz sprawdzić odległość i kierunek do poszczególnych nadajników. Może ta stronka okaże się pomocna i sprawdzisz jak masz i jak powinieneś mieć ustawioną antenę.
Ja w ZG Frankfurt odbieram całkiem spokojnie.
Jeśli nie masz szczególnie trudnych warunków odbioru, to ja nie widzę powodu, żeby u ciebie miało nie odbierać.
Pogoda do prac na dachu zrobiła się paskudna co prawda, ale sprawdź chociaż na tej stronce ustawienie swojej anteny i przyglądnij się swojej instalacji antenowej, bo może jest pasywna (bez wzmacniacza).
Ja rozumiem, że Jemiołów odbierasz dobrze?

zelu

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: zelu »

Jemiołów odbieram bardzo dobrze. Jakość 100% silą sygnału 100%. Obraz ładniutki. Widocznie z antena musiałbym coś pogrzebać z kierunkiem lub dać ciut wyżej. ZG jest na gorce dlatego masz troche lepiej. A Zawada w dole :) Dzięki za pomoc na pewno trochę się rozjaśniło w głowie.

zelu

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: zelu »

Jak wchodzę na kanał 33 to mam sile sygnału 100% jakość 0% dziwne ...

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: debe »

zelu to znaczy, że sygnał z Niemiec dociera do Ciebie, tylko coś tłumi sygnał w instalacji antenowej. Gdzieś coś nie łączy, zamokło itp. Może masz jakiś rozdzielacz sygnału na kilka odbiorników? Podłącz, o ile masz taką możliwość antenę bezpośrednio do odbiornika, na którym przeszukujesz pasmo z pominięciem rozdzielaczy,zwrotnic itp.
Fakt, że Zawada jest trochę w dołku, ale skoro masz na 33 k. siłę sygnału, to znaczy, że sygnał dociera.
Tu jest coś z samą instalacją antenową.
Ta instalacja jest nowa czy już wiekowa?
Jeśli nowa, to jest gdzieś błąd w sztuce, jeśli ma już swoje lata, to oczywiste, że trzeba ją sprawdzić i odświeżyć.

zelu

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: zelu »

Jest rozdzielnik na dwa telewizory. Spróbuje podłączyć bezpośrednio. Instalacja jest nowa.

zelu

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: zelu »

Ja chyba nie mam wzmacniacza . Antenę mam podłączoną do zasilana. Anteny też wyżej nie dam bo nie mam takiej możliwości technicznej. I tak uważam , ze jest wysoko. Gdybym zastosował jakiś wzm wewnętrzny mogłoby pomoc ?

Dystans do Frankfurtu prawie 80 Km.


Teren przedstawia sie tak:

http://s17.postimage.org/mbguk9k7z/untitled.jpg

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1383
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: Max van Org »

debe pisze:zelu na tej antenie jeśli jest 10 m. nad ziemią powinieneś odebrać Frankfurt. Tylko może być do tego niezbędny wzmacniacz. Nic nie napisałeś o wzmacniaczu, zakładam więc, że go nie masz.
Na Frankfurt nie ma, co ustawiać, sygnał z tego nadajnika jest tłumiony w kierunku Polski. Jeżeli chcecie odbierać to polecam bardzie Alexanderplatz.
http://www.mabb.de/digitale-welt/dvb-t/programme.html


Niemcy podali dzisiaj ciekawe liczny na temat zasięgu DVB-T. W ostatnim roku odbierało 12 procent gospodarstw domowych DVB-T. Sytuacja wygląda inaczej w regionach, w których można odbierać między 24 a 40 programów telewizyjnych, tam udział tej technologii wynosi 19 procent. Wskazówką, że DVB-T jest w Niemczech nadal popularny może być zajmowanie wolnych miejsc w MUXach przez nowych nadawców. W Berlinie dołączyli do oferty DVB/T nadawcy „Servus TV", "Anixe TV" i "Juwelo TV” w Hanowerze nadawca „Das Vierte” a w Frankfurcie nad Menem „Anixe TV” i "iMusic”. Kanał „QVC Deutschland” przedłużył kontrakt z operatorem sieci i chętnie chciałby nadawać w dalszych multipleksach, w ten sposób cytują media operatora sieci.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: Jarosław Bałuka »

Biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze kilka lat temu szacowano odbiór TV naziemnej tylko na 5% społeczeństwa, podane wielkości 12-19% to spory progres więc zainteresowanie nadawców nie dziwi.

Peter_CA

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: Peter_CA »

Z kolei najniższe zainteresowanie jest w Meklemburgii-Pomorzu Przednim, gdzie działają tylko dwa multipleksy (1xARD i 1xZDF). Tam z DVB-T korzysta tylko kilka procent obywatel (chyba nawet mniej niż 5 procent).

sebomur98

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: sebomur98 »

Dzisiaj rano było tropo i przez 5 minut miałem muxy z Berlina (w tym Eurosport)

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

arte

Post autor: alabama1 »

Mi się podoba, jak nadaje arte- dwie ścieżki językowe- jedna niemiecka, druga francuska- ciekawe, kiedy coś takiego w Polsce będzie...

sebomur98

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: sebomur98 »

Wczoraj złapałem RTL, RTL II, SUPER RTL i VOX.

tajemnicapanstwowa
Posty: 158
Rejestracja: 14 października 2010, o 01:02
Odbiornik: LG M2352D-PZ

Pinnacle 340e hybrid + DVB Viewer
Instalacja antenowa: tzw. "patyk" magnetyczny 15cm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kolowo

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: tajemnicapanstwowa »

Max van Org pisze: W Berlinie dołączyli do oferty DVB/T nadawcy „Servus TV", "Anixe TV" i "Juwelo TV” w Hanowerze nadawca „Das Vierte” a w Frankfurcie nad Menem „Anixe TV” i "iMusic”. Kanał „QVC Deutschland” przedłużył kontrakt z operatorem sieci i chętnie chciałby nadawać w dalszych multipleksach, w ten sposób cytują media operatora sieci.
tylko akurat w Niemczech kazdy Land ma swoj odpowiednik KRRiT i moga szybciej decydowac o tym co, gdzie i kiedy bedzie nadawane.

tak "niska" penetracja DVB-T w Niemczech bierze sie stad, ze w miastach wiele osob ma kablowki, a na prowincji, gdzie komercyjne muxy nie siegaja (znamienne dla niemieckiego DVB-T jest nadawanie komercyjne tylko w duzych aglomeracjach) ludzie wola satelite, gdzie wiele programow niemieckich jest FTA.
alabama1 pisze:Mi się podoba, jak nadaje arte- dwie ścieżki językowe- jedna niemiecka, druga francuska- ciekawe, kiedy coś takiego w Polsce będzie...
bo Arte to koprodukcja Francusko-Niemiecka, pewnie dlatego ;)

Ja pogodnymi wieczorami/nocami na os. Kaliny w Szczecinie bez problemu ogladam Mux ARD, z Muxem ZDFu jest troche gorzej, ale czasem tez daje rade. co ciekawe odbieram sygnal odbity od bloku na przeciw, gdyz antene "patyk" mam od strony Kolowa, a Helptenberg jest po drugiej stronie bloku i nie ma fizycznej mozliwosci, by byl to niezaklocony odbior.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: alabama1 »

Czyżby jakieś tropo było w okolicach Żar? Złapało mi nowe kanały- Sat.1, ProSieben, kabel eins i N24. Silny sygnał na pokojowej antenie.

slawek_s77

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: slawek_s77 »

Witam
Chciałbym móc odbierać niemieckie kanały telewizyjne. Póki co sprawdzam jakie mam możliwości - wstępnie planuję skierować się na Berlin/Alexanderplazt, ewentualnie Boossen lub Boossen/Frankfurt

1. Na Berlin mam taki profil terenu
Obrazek

2. Na Boossen/Franfurt wygląda chyba najgorzej
Obrazek

3. Boossen - wygląda nieźle
Obrazek

4. Jemiołów z mojego położenia widać tak
Obrazek

Proszę o radę i podpowiedź, na które nadajniki się skierować, jaką antenę wybrać itp.
W tej chwili Jemiołów odbieram na "kawałku drutu", ale docelowo chcę zamontować antenę kierunkową (+ antena na "niemcy").
Pozdrawiam
Sławek

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1383
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: Max van Org »

Boossen czyli nadajnik w pobliżu Frankfurtu nad Odrą nie nadaje dookólnie. Sygnał w kierunku 340 ° do 70 ° jest tłumiony na 3 kW, coś słyszałem, że w tym kierunku nie ma anteny. Możesz próbować, bo w pozostałym kierunku jest 50 kW. Z tej lokalizacji lecą tylko programy publiczne. Z Alexanderplatz masz również na silnym kanale SAT1, Pro7, Kabel 1 i N24 (120 kW) i z trójki regionalne z mocą (100 kW).

http://www.mabb.de/fileadmin/user_uploa ... legung.pdf

Calau leży dalej od ciebie, ale nadaje silniej z moca 100 kW tylko programy publiczne. Ofertę w Berlinie i Brandenburgii znajdziesz na tej stronie:

http://www.mabb.de/digitale-welt/dvb-t/programme.html

Z Alexanderplatzu leci w paśmie VHF radio cyfrowe DAB+ z mocą 10 kW. Jak masz jeszcze stara antenę na VHF to możesz wypróbować czy coś złapiesz, jak masz odpowiedni odbiornik.

http://www.mabb.de/digitale-welt/digitales-radio.html
http://www.digitalradio.de/index.php/de/empfangneu

Zanim wyrzucisz antenę na VHF, czekaj aż będzie u nas DAB.

Frontowiec

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: Frontowiec »

Mieszkam w Kamieniu Pomorskim i mam pytanie, mam telewizor wbudowany w tuner DVB-T MPEG4 wraz z anteną siatkową i mam problem z odbiorem Niemieckich kanałów DVB-T, gdyż nie mogę złapać sygnału czy mam wymienić antenę na ''krokodyla''?.

Zablokowany