DVB-T BIAŁORUŚ

dyskusje o zagranicznych emisjach telewizji cyfrowej DVB-T
zbychgej
Odbiornik: TV z wbudowany tuner DVB-T;
Instalacja antenowa: Antena UHF HD NEW + VHF 4-elementowa,symetryzatory, zwrotnica;
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łosice

Re: DVB-T BIAŁORUŚ

Post autor: zbychgej » 30 marca 2017, o 22:56

Mam pytanie na jakiej antenie kierunkowej, inna nie pójdzie i nie ma szans chyba, z jakim wzmacniaczem da się złapać MUX-1 Białoruski z Brześcia i Rakitnicy z odległości około ponad trochę 60 km stamtąd, w Polsce oczywiście, antena byłby gdzieś na wyskości 10 metrów nad ziemią, trudne zalesione warunki w tamtym kierunku, jest możliwość? Przy dobrych warunkach pogodowych.Oni tam nadają słabo to na kanale 51 z 5 kW.
Sygnał mam na jakimś marnym wzmacniaczu marny jest, jakość sygnału 10%, siła sygnału 50 %.,ale nic nie odbiera i nie wynajduje kanałów. Da się odpowie mi ktoś kto zna? Czy nie ma możliwości............... :|
Bym zobaczył czy kupił czy wstawił, czy będzie odbierać...........azymut znam wyliczyłem miej więcej..........
Wcześniej ktoś pisał to tamte wzmacniacze może do kierunkowej wsadzić i spróbować, czy coś innego jest jeszcze? Widzę jest jeszcze LNA-188 32dB, można na tym spróbować, czy nic z tego nie ma szans?
I jak nie trzeba wiadomo nie wzmacnia, ale jak nie odbiera sygnał jakiś jest z jakością.......wyregulować antenę,
zobaczyć czy odbierze;
ale las cały sygnał pewnie zabierze, jak w przypadku polskich niektórych MUX, a jeszcze wiatr...........
trzeba przy dobrej pogodzie patrzeć...........

Kamilx
Odbiornik: Opticum HD T80plus
Instalacja antenowa: Antena siatkowa w polaryzacji poziomej z zasilaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Post autor: Kamilx » 11 sierpnia 2017, o 18:41

Dziś miałem okazję odbierać MUX1 z Grodna. Obecnie 4 kanały nadają we formacie obrazu 16:9 - STV, NTV, MIR i RTR Belarus. Pozostałe nadal w 4:3 (kanały Белтелерадиокомпании).

Ponadto Belarus 1 i Belarus 3 posiadają ścieżkę z napisami typu teletekst o nazwie rus. Obecnie tylko Belarus 1 nadaje okienka lokalne wg ID: Belarus 1 (TRK_Grodno)

Awatar użytkownika
Kuba.G
Odbiornik: Panasonic TX-P42GT20E
Instalacja antenowa: UHF antena GSM ATK 20
Antena VHF 3 elementowa
Wzmacniacz MA082L Terra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok "Krynice"

Post autor: Kuba.G » 26 stycznia 2018, o 16:16

Z nadajnika Rakitnitca (w kierunku Brześcia, dawniej Brześć Litewski) współrzędne GPS nadajnika
52.138091, 23.98269 ,można odebrać z polski kanal regionalny
DVB-T MUX-4 Kanał 44 MHz 658 moc 22 Kilometry
Mapa:
http://beltelecom.by/business/regional- ... oadcasting

Awatar użytkownika
maniek357
Instalacja antenowa: FRACARRO LP345MF UHF+VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok / Krynice

Post autor: maniek357 » 31 marca 2018, o 13:56

30 marca kanały Belteleradiokompani przeszły na nadawanie w HD. Początkowo mają być dostępne w sieciach kablowych w Mińsku, docelowo w całej Białorusi.

https://www.tvr.by/televidenie/veshchanie-v-formate-hd/

W naziemnej najprawdopodobniej kanały są już w 16/9 z flagą WSS.

Kamilx
Odbiornik: Opticum HD T80plus
Instalacja antenowa: Antena siatkowa w polaryzacji poziomej z zasilaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Post autor: Kamilx » 31 marca 2018, o 17:06

Niestety ciągłego dostępu do kanałów białoruskich nie mam, ale czytając białoruskie fora można dowiedzieć się, że na sztywne 16:9 zostały przełączone Białoruś 1, Białoruś 2 i Białoruś 3 - flaga WSS jest widoczna.
Wraz ze przejściem na 16:9 pogorszyła się jakość kanału Białoruś 1 i obecnie wygląda tak:
Obrazek

Obecnie w MUX1 w 4:3 pozostał tylko kanał NTV Białoruś. (pierwotnie miał także przejść na 16:9, ale coś się nie udało).

valentyn

Post autor: valentyn » 27 maja 2018, o 11:17

U nas w Białorusi w MUXe DVB-T została nadawana w 4:3 tylko telewizja NTV Belarus. Pozostałe są w 16:9. Wszystko jest nadawane w rozdzielności SD.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Odpowiedz