DVB-T2 UKRAINA

dyskusje o zagranicznych emisjach telewizji cyfrowej DVB-T
Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Witam. Świetna wiadomość. Mam pytanie, według tego: http://www.zeonbud.com.ua/teh_param_signala.html, standardem nadawania na Ukrainie jest DVB-T2 MPEG4(H.264/AVC) ? Mam rację ? Niech ktoś to potwierdzi. Jeżeli tak by było te tunery powinny odebrać już niedługo odkodowane NTC z Ukrainy:
- http://www.cabletech.pl/pl/13584-tuner- ... -cabletech
- http://www.cabletech.pl/pl/13432-tuner- ... -cabletech ?

Awatar użytkownika
mathome
Posty: 224
Rejestracja: 20 grudnia 2010, o 11:27
Odbiornik: SamsungC650
Ferguson Ariva252COMBO
Wand Tv
Opticum T90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem / ATX 91/ kabel Triset 113-25m
Anteny 12m n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno(Sucha Góra)/Bardejov + TROPO

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: mathome »

Dokładnie tak jak napisałeś. Na powyższych tunerach powinieneś odebrać sygnał z Ukrainy. Ja odebrałem na Arivie 252 Combo.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: belzebiusz »

Mogą to być także telewizory z DVB-T2, przykładowo taki Sony jak mam w profilu. ;)

tm78
Posty: 43
Rejestracja: 8 grudnia 2011, o 11:30
Odbiornik: 49ub820 32ex720
Instalacja antenowa: UHFDipol44/21-69TriDigit LNA177,
Nadajnik - obiekt nadawczy: PRZEMYŚL,

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: tm78 »

Witam.

Szukając czy teoretycznie istnieje moduł CI MPEG4 DVBT-2 znalazłem to:
http://www.efirt2.tv/kakie_cam_ukr.html

http://www.strong.tv/en/products/accessories-cam

sam produkt dane techniczne
http://www.strong.tv/ua/products/access ... coaked-cam

pzdr, Tomek

sat17
Posty: 82
Rejestracja: 31 marca 2011, o 19:58

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: sat17 »

Pytanie tylko czy moduł działa podobnie jak NP4 VIACCESS, który transkoduje MPEG4 w odbiornikach MPEG2,czy służy tylko do odkodowania kanałów w IRDETO.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: belzebiusz »

Zeonbud szykuje się do odkodowania kanałów NTC
http://satkurier.pl/news/103867/zeonbud ... w-ntc.html
Ukraiński operator naziemnej telewizji cyfrowej Zeonbud przygotował pismo do nadawców, w którym zawiadamia, że z powodu decyzji Narodowej Rady z dnia 17 lipca 2014 roku, nastąpi odkodowanie sygnału wszystkich kanałów telewizyjnych, nadawanych w DVB-T2 w ramach krajowych multipleksów MX-1, MX-2, MX-3 i MX-5.

W piśmie mówi się, że nadawcy ponoszą pełną odpowiedzialność za dystrybucję programów przed posiadaczami praw autorskich. Każdy z nadawców musi złożyć pisemne oświadczenie, że nie ma nic przeciwko otwartej transmisji sygnału telewizyjnego (bez używania systemu szyfrowania).

Zeonbud nie odkoduje sygnału, a tym samym nie wywiąże się z decyzji ukraińskiego regulatora, jeżeli nadawcy kanałów nie złożą stosownych oświadczeń.

Przypomnijmy, 17 lipca br. na pierwszym posiedzeniu Narodowej Rady Ukrainy ds. telewizji i radia w nowych składzie została uchylona decyzja z dnia 12 października 2011 roku o obowiązku szyfrowania kanałów w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 operatora Zeonbud (więcej tutaj: http://satkurier.pl/news/103143/koniec- ... ainie.html ).

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: belzebiusz »

NTC na Ukrainie nie została odkodowana. Dlaczego?
http://satkurier.pl/news/104472/ntc-na- ... czego.html
Kanały naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 na Ukrainie nie zostały odkodowane. Operator Zeonbud poprosił Narodową Radę ds. telewizji i radia o przełożenie tego o 3 miesiące. Ukraiński regulator medialny rozpatrywał sprawę na ostatnim spotkaniu i decyzję podejmie już w najbliższych dniach. Zeonbud wyjaśnił, że powodem niewykonania zalecenia są czynności formalne.


Przypomnijmy, 17 lipca br. na pierwszym posiedzeniu Narodowej Rady Ukrainy ds. telewizji i radia w nowym składzie została uchylona decyzja z dnia 12 października 2011 roku o obowiązku szyfrowania kanałów w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 operatora Zeonbud (więcej tutaj). Proces przejścia na FTA miał potrwać miesiąc.

Zeonbud jest operatorem czterech krajowych multipleksów MX-1, MX-2, MX-3 i MX-5. W sumie jest operatorem dla 32 stacji telewizyjnych. Wiele z nich można oglądać bezpłatnie z satelitów Astra 4A (4,8°E) i Amos 2/3 (4°W).

tgvb
Posty: 13
Rejestracja: 20 czerwca 2014, o 11:19

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: tgvb »

W ostatnim miesiącu miałem sporo czasu i jeszcze więcej samozaparcia i kreatywności, aby wytropić ukraińskie tropo analogowe i oto jakie kanały udało mi się ujrzeć:
Lwów, Nowa telewizja Wołyń, Pierszyj/Era, 1+1, 2+2, TWI, Inter, 5, 1 (kanał muzyczny), 2, S, NTN, Ukraina, Ukraina24, TET (kanał dla dzieci), RTB, Mega, N. Byłem bardzo podekscytowany tym, że udało mi się zobaczyć choć przez chwilę te kanały, zwłaszcza że myślałem, iż analog ukraiński został już wyłączony, stąd może przekręcam jakąś nazwę. W przyszłości zrobię może jakieś zapki...
Było by miło, gdyby udało mi się złapać tropo ukraińskiej cyfrówki, niestety w tym roku nie mam już na to szans, bo nie posiadam odpowiedniego sprzętu :( Ciekawe czy coś da się złapać...

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

NISZOWE KANAŁY W UKRAIŃSKIM DVB-T2 POD LUPĘ

http://satkurier.pl/news/105358/niszowe ... -lupe.html

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

POŁOWA KANAŁÓW NAZIEMNEJ TELEWIZJI CYFROWEJ DVB-T2 NA UKRAINIE ODKODOWANA !

http://satkurier.pl/news/105595/ukraina ... o-fta.html
Ostatnio zmieniony 12 września 2014, o 14:59 przez DVB-T(2) INQUIRING, łącznie zmieniany 1 raz.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: belzebiusz »

Poprawny link do powyższego postu:
http://satkurier.pl/news/105595/ukraina ... o-fta.html

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Potwierdzam odbiór odkodowanych kanałów NTC w DVB-T2 z Ukrainy z nadajnika Drohobycz/Ropa Marypa. Z nadajnika Lwów/Wysoki Zamek brak sygnału. Kanały są odbierane od godziny 18:00 przez całą noc, w dzień jest zbyt słaby sygnał by móc odebrać.
TAKI ODBIÓR TYLKO OD WIECZORA:
MUX1: siła/jakość sygnału 60%/0% (brak odbioru)
MUX2: siła/jakość sygnału 60%/0% (brak odbioru)
MUX3: siła/jakość sygnału 90%/90%
MUX5: siła/jakość sygnału 80%/30%
Mam nadzieję, że w zimie będzie możliwy stabilny odbiór nawet w dzień.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: Domel28 »

Jak daleko masz do nadajników? Sprawdzałeś na innych wzmacniaczach/ antenach? U mnie świetnie przy słabym sygnale sprawdza się kombinacja wzm. LNA-169 + zasilanie z tunera. Gdy przez separator i zasilanie 12V jest brak sygnału to przy powyższym sposobie sygnał staje się osiągalny.
P.S w moim przypadku płytki SWA wogóle nie zdają egzaminu przy odbiorze cyfry.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Do nadajników obu mam 105 km. Nie próbowałem na razie na innych wzmacniaczach/antenach.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: K63 »

Domel28 pisze:U mnie świetnie przy słabym sygnale sprawdza się kombinacja wzm. LNA-169 + zasilanie z tunera. Gdy przez separator i zasilanie 12V jest brak sygnału to przy powyższym sposobie sygnał staje się osiągalny.
@Domel128 - zapewne LNA-169 zasilany napięciem 5V nie osiąga swojej mocy maksymalnej. Może gdybyś użył słabszego LNA-101 zasilanego 12V otrzymałbyś podobny efekt :?:

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: Domel28 »

K63 - nie wiem, ale wydaje mi się że za taki stan rzeczy odpowiada separator, z drugiej strony to nawet lepiej bo nie ma dodatkowego zasilacza i kabel solidnie zakończony F-ką czego nie można powiedzieć o typowym zacisku w plastikowym separatorze.

DVB-T(2) INQUIRING- heh, to w porównaniu do mojej odległości od Bardejova (170km) to masz blisko, więc teoretycznie odbiór powinien być całą dobę. Pewnie moce są niewielkie może i tłumienie na polskę jest i na koniec zostają niezbyt dobre lokalne warunki odbiorcze.
U siebie odbieram czasem 4 kanały analogowe z Ukrainy o ile dobrze pamiętam to 2 były na VHF, a 2 na UHF, ale nie wiem skąd to jest nadawane.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Domel28
A to z wzmacniaczem LNA-169 to odbierasz na antenie siatkowej czyn na jakiej konkretnie ? P.S. Byłem w sklepie RTV i tam mają z Dipola tylko LNA-177, w sumie podobne parametry do Twojego LNA-169 ale jednak jest większe wzmocnienie i cena LNA-177 taka jak na necie. Co myślicie o tym LNA-177, kupiłbym go jutro i po testował na weekendzie. Chyba go wezmę. Jakie wasze zdanie i doświadczenia, jak powinien się zachować w porównaniu z SWA-7.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: Domel28 »

Mam go w ant. siatkowej. Nie wiem jak u Ciebie się zachowa masz inne warunki odbiorcze, jak wspomniałem u mnie jest różnica nieporównywalna. Ja mam blisko silny nadajnik i być może dlatego płytki SWA nie działają jak powinny bo są nieekranowane i się wzbudzają lub coś podobnego. Tylko że jak do anteny dociera słaby sygnał to inny wzmacniacz też niewiele da. Być może nadajniki są zbyt słabe i trzeba będzie odbierać przy tropo tak ja mam ze Słowacją.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Ale SWA nie sprawdziły Ci się też na dalszą odległość czy tylko na bliższy nadajnik ? Słowację(ponad 100km u Ciebie) w porównaniu SWA do LNA który wypadł lepiej ?

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: Domel28 »

Ogólnie rzecz biorąc w mojej lokalizacji SWA nie ma startu do LNA. Aha, wzmacniacz stosuje tylko do odbioru kanałów Słowackich. Te porównania odnoszą się do odbioru z Bardejova.

Zablokowany