Co dalej z MUX1?

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
pajda75
Posty: 65
Rejestracja: 10 października 2010, o 13:49

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: pajda75 »

Tak,ale decyzja już zapadła i czekamy na odpalenie mux 1.

DVBManiak

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: DVBManiak »

Jestem zawiedziony rezygnacją Kino Polska Nostalgia, ale pieniądze muszą być, to był solidny argument. Straciliśmy porządny kanał w NTC, ale waźne, żeby MUX-1 ruszył jak najszybciej.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Puma »

Cóż, w gruncie rzeczy lepszy kompromis niż łowickie pasy. Oby szybki start i jeszcze w tym roku 20%-30%.

Bartosz Czach

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Bartosz Czach »

agravator pisze:Ja się ciesze że nie dali Mango24/Tele5/Polonia1/ITV/Edusat'u.
Z Edusatu to ja bym się bardzo ucieszył. To naprawdę wartościowy kanał edukacyjny.
Tak myślę... Czy nie mogliby tego miejsca dać np. na stałe TVP1? To główny krajowy program. Udałoby się uniknąć całej szopki.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Poland »

vigoo pisze:Jeśli ktoś nie zgadza się z decyzją KRRiTV jest już gotowa petycja do podpisania:

http://www.petycje.pl/petycja/7533/nie_ ... owej!.html
A tutaj jest jakby co moja petycja - także zapraszam do podpisywania się pod nią : http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=7536

A poza tym vigoo to była twoja petycja ? Bo jeżeli tak to co się z nią stało - link już jest nieaktualny :(

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: vigoo »

Nie, to nie była moja petycja. Nie wiem co się z nią stało. Trudno, ale już podpisałem twoją...

Już szykuje się protest nadawców biorących udział w konkursie:

"Jak informuje Gazeta Wyborcza, nadawcy, którzy starali się o miejsce w cyfrowej telewizji nie wykluczają szerszego protestu. - Promuje się jakieś kanaliki tylko dlatego, że są w rękach jakichś bonzów rynku medialnego - mówi Gazecie Ryszard Krajewski, który chciał wprowadzić do multipleksu kanał Next HD.. Protestu nie wykluczała również Ewa Czekała, prezes spółki 4Fun Media, która również startowała w konkursie."

"Miejsce w pierwszym pakiecie naziemnych kanałów cyfrowych (tzw. multipleksie) Polo TV dostał bez konkursu. "Rada dokonała ponownego wyboru, uzupełniając ofertę" - czytamy w komunikacie. - Nie musieliśmy ogłaszać kolejnego konkursu, sprawdzali to nasi prawnicy - mówi Katarzyna Twardowska, rzecznika KRRiT. Witold Graboś, wiceszef Rady z ramienia SLD, tłumaczy to tym, że formalnie konkurs na częstotliwości w pierwszym pakiecie nie został zamknięty, więc KRRiT mogła wybrać inny kanał."

"Pikanterii sprawie dodaje to, że Polo TV będzie drugim należącym do ZPR kanałem, który dostał miejsce w pierwszym pakiecie naziemnej telewizji cyfrowej. Pierwszym jest kanał muzyczny Eska TV. - Można powiedzieć, że jest to nadmierne uprzywilejowane jednego właściciela, ale większość nadawców w drugim multipleksie ma po dwa programy. Mamy też świadomość, że to jest trudny moment, bo cyfryzacja telewizji jest spóźniona. Ludzie powinni szybko dostać bezpłatną ofertę cyfrową - tłumaczy Graboś i dodaje, że swój wniosek koncesyjny wycofała również powiązana z RMF FM spółka Multimedia. - To pokazuje, że prowadzenie ogólnopolskiego kanału telewizyjnego jest wyzwaniem finansowym, bo sama opłata za koncesję sięga 10 mln zł - dodaje wiceszef KRRiT."


źródło: Gazeta Wyborcza

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Drekan »

No to się porobiło. :x

KRRiT niezgodnie z deklarowanymi prze siebie kryteriami zdecydowała się przydzielić miejsce po Kino Polska Nostalgia, stacji Polo TV (dwa kanały muzyczne). Ten krok na 100% spowoduje pojawienie się protestów pozostałych nadawców (jak widzę, już spowodował reakcję). :evil:
A to na pewno nie pomoże w szybkim starcie 1 multipleksu.

Dodatkowo jeśli właściciel tych dwóch stacji muzycznych popadnie w problemy finansowe, to poważnie to zaszkodzi sytuacji 1 multipleksu, który jest kluczowym przy przejściu na NTC.

Czy o tym myśleli wybierając Polo TV? :?:

Wystarczy, że TVP ma gigantyczne problemy finansowe.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Puma »

Moim zdaniem zbyt pochopnie oceniamy Polo TV.
Obecna oferta to disco polo ale pewnie oferta się zmieni gdy krąg odbiorców będzie inny i bardziej ogólny... zresztą zapowiadają że oferta się zmieni wraz z wejściem do MUX I.

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: debe »

Roszada programowa w MUX1 jest absolutnie nie do przyjęcia. Pomijając fakt, że miał być kanał filmowy a będzie kolejny muzyczny. Pomijając już nawet zawartość merytoryczną kanału Polo TV, który ma być programem o zasięgu ogólnopolskim. Rozumiem, że pewnie taka zawartość programowa (rodzaj muzyki) będzie miała swoją widownię. Jednak czy aż tak dużą, że trzeba umieszczać go w multipleksie o zasięgu ogólnopolskim? Polemizowałbym z tym.
Największe wątpliwości budzi we mnie sposób potraktowania przez KRRiTV nadawców, którzy brali udział w konkursie i nie zostali wybrani.
Powinien moim zdaniem zostać rozpisany nowy konkurs na to jedno miejsce i nie powinien taki konkurs mieć żadnego wpływu na aspekt techniczny i czas uruchomienia MUX1.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: ploomba »

Puma pisze:Moim zdaniem zbyt pochopnie oceniamy Polo TV.
Obecna oferta to disco polo ale pewnie oferta się zmieni gdy krąg odbiorców będzie inny i bardziej ogólny... zresztą zapowiadają że oferta się zmieni wraz z wejściem do MUX I.
tak...mają iść w stronę disco + disco polo :lol:

Co innego, gdyby był to kanał, który prezentuje cały przekrój polskiej muzyki od popu po dance i rock plus do tego muzykę starszą to byłbym wtedy za takim kanałem

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Puma »

Mnie bardziej drażni aż dwa kanały muzyczne, najchętniej bym widział właśnie szerokie spektrum muzyki.

A samo disco polo jest bardzo popularne (choć jej rozkwit już minął) i "gwiazdy" polskie mogą im tylko pozazdrościć ;)

Gdzie te czasy gdy był festiwal w San Remo... chciałbym aby w TV było italo disco, disco, elektroniczne rytmy.

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: odziom91 »

A mnie dziwi fakt, że tak szybko ustalono kto ma otrzymać miejsce w MUX #1 - przecież w takim przypadku powinni ogłosić ponowne ogłoszenie. Czyżby Kino Polska Nostalgia było fikcją? Przekręt za przekrętem - tak być nie powinno i jeśli będzie protest, to popieram inicjatywę. ;) Lepiej mogliby dać SuperStację, PR "Czwórkę", czy nawet 4fun.tv - ale powinien zostać dokonany ponowny wybór, a nie kolejny raz 'po cichu'...

kamilooo
Posty: 85
Rejestracja: 9 lipca 2011, o 10:31
Odbiornik: Not Only TV LV5HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Zamość/Tarnawatka

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: kamilooo »

Wybór Polo TV można tłumaczyć tym, iż polska muzyka taneczna wciąż ma wielkie grono fanów, a jest z bliżej nieznanych powodów omijana przez duże stacje - i nie tylko ona, promuje się tylko "jedynie słuszny gatunek". Nie rozumiem więc jakim cudem (?) wybrali Eskę TV, która prezentuje to "jedynie słuszne" w eterze dostępne w całym kraju.
Najlepiej, jeżeli Pan Bronisław rozwiąże radę to unieważnić cały ten "konkurs" i wybrać, w kwestii kanałów muzycznych ten, który będzie prezentował WSZYSTKIE gatunki, a jak nie będzie takiego to po prostu żadnego. Może już starczy tego kolesiostwa?

Co do KPN to możemy się domyślać jak to było.
Wracając do muzyki, jeżeli wybraliby 4fun.tv to już całkowita porażka. 2 kanały muzyczne z taką samą playlista....

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: rotalplus »

To wolne miejsce powinno się należeć TELE 5 , bo to jest właściwie kanał filmowy (oczywiście o ile by chcieli) - ten kanał porobił największe postępy jeśli chodzi o zawartość merytoryczną kanału

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: odziom91 »

Nie chcę nic mówić, ale z polską muzyką to nawet na Eurowizji nie możemy się wybić [co prawda Eurowizja ma swoje drugie dno "polityczne", ale nie zmienia to faktu, iż dobry utwór to połowa sukcesu]. Poza tym atakują radiostacje, żeby nadawały 60% muzyki polskiej w paśmie porannym - i znowu na siłę będą wciskać Dodę, Cerekwicką, Farnę czy inny <cenzura> :P Prawdziwa muzyka polska potrafi się utrzymać bez "wsparcia" państwa polskiego.

Wrócę jednak do tematu - skoro kolega 2 posty wyżej powiedział, że powinien zostać wybrany jeden kanał reprezentujący wszystkie gatunki muzyki - a niestety jest to niemożliwe - to może pomysł na MUX#4 mógłby być taki, aby utworzyć "muzyczny multipleks"?

A co do wyboru Polo TV - ciężko mi uwierzyć, że zostało to dokonane w pełni zgodnie z normami. Wiadomo - opóźnienie cyfryzacji nie gra roli - jakby chcieli, to w całej Polsce mogliby postawić już nadajniki, a nie chcą. MUX#2 świetnie sobie radzi, a o słynnej jedynce cisza... Każdy inny program prezentowałby się lepiej od Polo TV.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Puma »

Każdy inny program prezentowałby się lepiej od Polo TV.
Doprawdy? Czytałem komentarze że ktoś by wolał mango niż Polo... bez komentarza.

Gdyby disco polo było jak wciskane jak obecna "muzyka" która praktycznie leci na okrągło ta sama to pewnie nikt by nie marudził ;)
Określony gatunek muzyki kreują media i nie słuchacze.

kamilooo
Posty: 85
Rejestracja: 9 lipca 2011, o 10:31
Odbiornik: Not Only TV LV5HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Zamość/Tarnawatka

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: kamilooo »

@Puma - zgadzam się z tobą w pełni. Powiem więcej - kto mieczem wojuje od miecza ginie. Kiedyś były 2 programy i tak marudziliście, och, ach.... Jako reprezentant fanów tego gatunku mogę powiedzieć, że nigdy nie prosiliśmy o cały kanał DP, były prośby o JEDEN PROGRAM. Niestety nie było chętnych, w końcu ktoś inny zauważył, że można na tym zarobić, no i prosze - mamy całodobowy o ogólnopolskim zasięgu ;) Szanuję gusta innych, ale cenię sobie merytoryczną dyskusję. Niestety na 3/4 portalach jedynie co umieją przeciwnicy DP to tylko pluć bez argumentów, nie potrafią zrozumieć, ile taki kanał może dać szczęścia wielu osobom.
Od siebie dodam, iż Polska jest ewenementem na skalę światową - chyba nigdzie nie wciska się takiego kitu jak TV6, PSN, gdzie będą lecieć POWTÓRKI POWTÓREK I TAKA JEST PRAWDA. Można nie lubić disco polo, ale wolę to niż oglądanie 100x tego samego programu...
Pewnie połowa z chętnych na to miejsce startowała jedynie po to, żeby ustąpić miejsce innym :D Pewnie Puls 2 też nigdy nie wystartuje - a jak tak, to pewnie będą też same powtórki.

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: odziom91 »

Doprawdy? Czytałem komentarze że ktoś by wolał mango niż Polo... bez komentarza.
Whoops... :D No bez przesady. :P

Nie chcę tutaj nikogo obrażać - a tym bardziej nie chcę by mnie źle zrozumiano. ;)
Ale pragnę zauważyć fakt, iż w Polsce polska muzyka rozrywkowa to TYLKO Disco Polo?!
No właśnie! Sam fakt, że kanał ukierunkowany jest na jeden format muzyki - to mi się najbardziej nie podoba. Na dodatek dzisiejsze Disco Polo nie ma nic w sobie z Disco Polo z lat 90'. -.-

Poza tym cała Europa "buja się" w innych klimatach - a tu? Era Disco Polo? Na Euro 2012 jak znalazł...

:: Edycja ::
Poza tym są polscy artyści, którzy nie śpiewają w ojczystym języku - wtedy też uznacie jako muzykę "zagraniczną"? No coś tu jest nie tak... ;)

kamilooo
Posty: 85
Rejestracja: 9 lipca 2011, o 10:31
Odbiornik: Not Only TV LV5HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Zamość/Tarnawatka

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: kamilooo »

Ale pragnę zauważyć fakt, iż w Polsce polska muzyka rozrywkowa to TYLKO Disco Polo?!
Nie, nie jest to tylko DP. Inną masz w TVP, Eska....
Sam fakt, że kanał ukierunkowany jest na jeden format muzyki - to mi się najbardziej nie podoba.
Eska TV też jest ukierunkowana na jeden format...
Poza tym cała Europa "buja się" w innych klimatach - a tu? Era Disco Polo? Na Euro 2012 jak znalazł...
Wiele państw ma "odpowiednik" DP i są z tego dumni, a u nas...
Na dodatek dzisiejsze Disco Polo nie ma nic w sobie z Disco Polo z lat 90'. -.-

Oj ma... i to wiele :D

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: odziom91 »

Chrzanić to... to nie portal o muzyce, a poważne forum o TV i Radiu :P

Ja uważam, że w takiej sytuacji powinien być rozpisany konkurs - i kropka. ;)
Przecież - chyba nie trzeba byłoby wstrzymywać całego procesu stawiania nadajników. :)
A magiczny "enter" można byłoby wcisnąć w każdej chwili. ;)

:: Edycja ::
A no i jeszcze jedno - Disco Polo mi nie przeszkadza - przecież przed 15 latami dużo osób to słuchało. ;)

Zablokowany