Co dalej z MUX1?

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Poland »

rotalplus pisze:To wolne miejsce powinno się należeć TELE 5 , bo to jest właściwie kanał filmowy (oczywiście o ile by chcieli) - ten kanał porobił największe postępy jeśli chodzi o zawartość merytoryczną kanału
Zgadzam się z panem - 1 multipleks powinien dawać równe szanse nadawcom ogólnym,informacyjnym i lokalnym. Związku z tym niepowinno być miejsca na kanały muzyczne a przynajmniej teraz.

_Martin_

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: _Martin_ »

kamilooo pisze:PSN, gdzie będą lecieć POWTÓRKI POWTÓREK I TAKA JEST PRAWDA.
Kanał funkcjonuje i oferuje dobre treści, często na żywo.
Widać, że wcale go nie oglądałeś, a prawda jest taka ze kanał disco polo nie powinien się znaleźć na pierwszym MUXIE. Myślę, że nie będzie popytu i kanał nie wystartuje naziemnie, bo na to nie wyrobi.

Sam plujesz się bez argumentów, obrażając inne stacje i zacząłeś trollować od początku rejestracji na forum.

kamilooo
Posty: 85
Rejestracja: 9 lipca 2011, o 10:31
Odbiornik: Not Only TV LV5HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Zamość/Tarnawatka

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: kamilooo »

Racja. Jeszcze nie ogladalem tego kanalu. Jednak mialem prawo tak o nim sadzic po obejrzeniu ramowki TV6 - 3/4 produkcji byla juz emitowana i to calkiem niedawno. To samo TVN 7 - kanal powtorkowy. Jednak z drugiej strony co sie dziwic, na marnym DVB-T zalezy platformom cyfrowym i mozna bylo przewidziec, ze duzego wyboru nie bedzie...
Martin - jezeli Polo TV faktycznie "nie wyrobi" to wtedy przyznam wam racje, ze taki kontent nie zasluguje na MUX1. Wiecej bedziemy wiedziec na jesieni kiedy to beda dostepne pierwsze wyniki ogladalnosci dla tej stacji. Nie mialem zamiaru nikogo bluzgac, ale jak patrze na obecnie dostepny kontent, a takze na konentarze typu "Mango byloby lepsze" to, az cos sie cisnie...Przepraszam wszystkich tych ktorych obrazilem wczsniejszymi postami, oraz za brak polskich znakow. Zycze udanego popoludnia :)

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Drekan »

odziom91 pisze:A mnie dziwi fakt, że tak szybko ustalono kto ma otrzymać miejsce w MUX #1 - przecież w takim przypadku powinni ogłosić ponowne ogłoszenie. Czyżby Kino Polska Nostalgia było fikcją? Przekręt za przekrętem - tak być nie powinno i jeśli będzie protest, to popieram inicjatywę. ;) Lepiej mogliby dać SuperStację, PR "Czwórkę", czy nawet 4fun.tv - ale powinien zostać dokonany ponowny wybór, a nie kolejny raz 'po cichu'...
Właśnie czy nie dziwi was, jak szybko KRRiT wybrała Polo TV? :?:

Z wyborem 4 nowych nadawców, nie śpieszyło się im, a teraz decyzję podjęto w błyskawicznym tempie. :shock:

Dodatkowo zaprzeczyli kryteriom, którymi się kierowali przy wyborze 4 nowych nadawców. Wybór Polo TV nijak się ma do zapewnienia widzom, jak największej różnorodności oferty TV, ani nie zapewni większej stabilności finansowej kluczowego 1 multipleksu. Przeciwnie, dwa kanały mające jednego wspólnego właściciela to większe zagrożenie stabilności funkcjonowania 1 multipleksu. :evil:

Jedyny plus tego wyboru, to fakt, że ta stacja już nadaje więc mamy o jeden kanał z "łowickimi pasami" mniej. ;)

Pytanie czy wybór Polo TV, KRRiT też musi uzgodnić z UKE? :?:

Nie wiem nawet o tym, żeby KRRiT przeprowadziła uzgodnienia z UKE w sprawie wyboru 4 nowych nadawców. :?

Może prezes UKE Anna Streżyńska, zablokuje wybór Polo TV. W swoim czasie, udało się jej dołączyć nadajniki Skrzyczne i Sucha Góra, do 1 etapu uruchamiania odtworzeniowego multipleksu, gdy KRRiT okroiła 1 etap do 5 nadajników.

Osobiście kanał Kino Polska Nostalgia powinno zastąpić Tele5, jako najbardziej zbliżona profilem stacja TV. Ewentualnie zaproponować stację z innego profilu niż te już wybrane.

DVBManiak

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: DVBManiak »

Masz rację. Era DP dawno minęła, a wszystkie stacje prezentują plastikową muzykę, która jest denna. Jestem z młodego pokolenia, ale naprawdę lubię zdecydowanie bardziej muzykę z lat 80, 90 oraz dobrą polską muzykę, niż te sztuczne pieredziawki grane w stacjach CHR Dance i tv typu Eska, Viva i 4fun.tv. Pozdrawiam prawdziwych słuchaczy.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: apk »

Platformy cyfrowe i kablówki zabrały ok.40-50 % abonentów teoretycznie tylko że w domu są 2-3 telewizory a do platformy cyfrowej jest podłączony 1 telewizor jeśli idzie o kablówki to jest lepiej bo w niektórych nie trzeba płacić za 2-3 telewizor ale różnie bywa .
Powiedzmy że cztery multipleksy będą FTA ok. 30 kanałów ( w analogu 3-4 k. ) to część obywateli zrezygnuje z płatnych kanałów na rzecz NTC czyli kanały takie jak Polo mogą oferować lepsze programy ( większe wpływy z reklam) porą wieczorną np. filmy seriale i nie koniecznie muzyczne .

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: odziom91 »

Moim zdaniem słowo różnorodność oznacza po jednym programie z każdej tematyki - film, rozrywka, publicystyka, muzyka...

Dlaczego ktoś podejmuje tak dziwną decyzję wybierając drugi program muzyczny?
Disco Polo już nie jest tak popularne jak kiedyś.

Osobiście nie potępiam muzyki rozrywkowej - Eska TV w sumie mogłaby być - ale nie podoba mi się polityka tej stacji (jak również Radia Eska) - prowadzących momentami się słuchać nie chce -.-

Jakby w konkursie startował RMF Maxxx TV - to głos oddałbym właśnie na tę stację - zwłaszcza, gdyby w niedziele puszczali ze studia "Słaby program" :)

A jeśli chodzi o muzykę dla ludzi starszych [pamiętających lata 80' 90'] - no to mógłby powstać program w stylu "Złote przeboje" - ewentualnie że tak powiem Eska TV mogłaby też o takie osoby zadbać i puszczać coś "starszego", ale przecież to mija się z celem stacji. ;)

:: Edycja ::
A tak poza tym w konkursie startował RMF TV - być może tam byłaby też muzyka [w końcu Radio Muzyka Fakty] - a znając RMF FM czasami puszczą jakiś "klasyk" czy coś w tym stylu...

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: vigoo »

odziom91 pisze:A tak poza tym w konkursie startował RMF TV - być może tam byłaby też muzyka [w końcu Radio Muzyka Fakty] - a znając RMF FM czasami puszczą jakiś "klasyk" czy coś w tym stylu.
RMF TV wycofał się z starania o miejsce w MUX1

metaluncle

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: metaluncle »

Kapel zarówno polskich i jak i nie z lat 80 i 90 obejrzeć i posłuchać można na Rebel TV

MariuszPam

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: MariuszPam »

Witam!

Czy jest już jakaś konkretna data, co do włączenia MUX1 ?

Pozdrawiam

Bartosz Czach

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Bartosz Czach »

Nie ma. Na razie brak harmonogramu. Obecnie jest bałagan z kanałami.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: giaur500 »

A jeśli chodzi o muzykę dla ludzi starszych [pamiętających lata 80' 90'] - no to mógłby powstać program w stylu "Złote przeboje" - ewentualnie że tak powiem Eska TV mogłaby też o takie osoby zadbać i puszczać coś "starszego", ale przecież to mija się z celem stacji. ;)
Tylko że ja akurat nie pisałem tylko o muzyce z lat 90, ale także o współczesnej muzyce innej niż plastikowa eska-impreska i inne elektorcznie pierdziawki. Nie rozumiem, czemu jest to mi ciągle wpychane, nie dość że włączę radio na jakąkolwiek ogólnopolską stację komercyjną, to jeszcze szykują się aż 2 takie programy TV. Jakaś strategia ogłupiania czy co?

To, że muzyka lat 90 stała na o wiele wyższym poziomie to już inna sprawa, ale to nie znaczy że dziś taka muzyka nie powstaje.

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: odziom91 »

Tylko że ja akurat nie pisałem tylko o muzyce z lat 90, ale także o współczesnej muzyce innej niż plastikowa eska-impreska i inne elektorcznie pierdziawki. Nie rozumiem, czemu jest to mi ciągle wpychane, nie dość że włączę radio na jakąkolwiek ogólnopolską stację komercyjną, to jeszcze szykują się aż 2 takie programy TV. Jakaś strategia ogłupiania czy co?
W sumie chciałem skomentować ten post, ale jednak zrezygnowałem.

Powiem tylko tyle, że muzyka się zmienia i to normalny objaw. A mowa w stylu "wszędzie to puszczają" jest bardzo nieuzasadniona - bo są stacje typu Polskie Radio I, II i III, stacje lokalne Polskiego Radia - i puszczają stonowaną muzykę.
Nikt nie zmusza do słuchania Eski, RMF Maxxx, Planety, itp. ;)
Poza tym wystarczy spojrzeć na Polskie Radio "Czwórka" - stacja typowo młodzieżowa - puszcza d'n'b, dubstep, reggae - gdzie ~15 lat temu było to nie do pomyślenia...

DVBManiak

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: DVBManiak »

No tak, ale ten plastikowy trend przeważa niestety. :|

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: odziom91 »

@DVBManiak
Musisz to zaakceptować. ;) Bo nigdy nie wiadomo co będą słuchać Twoje dzieci, potem dzieci Twoich dzieci... :twisted: ;)

do wszystkich:
Zostawmy już temat muzyki w spokoju - wróćmy do tematu przyznania miejsca dla Polo TV w MUX#1. :) Bo tak jak Pan Bartosz powiedział:
Obecnie jest bałagan z kanałami.
Faktycznie KRRiT chyba zrezygnowała z koncepcji urozmaiconych stacji, a także pozbawiła praw innym stacjom TV do walki właśnie o to miejsce. Nie zdziwię się kolejną falą protestów.

Wciąż mam wątpliwości, czy TVP zdąży w ogóle ze startem MUX#1 jeszcze w tym roku. Widać, że TVP jakoś nie śpieszy się, aby zapewnić dostęp do swoich programów TV.

kamilooo
Posty: 85
Rejestracja: 9 lipca 2011, o 10:31
Odbiornik: Not Only TV LV5HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Zamość/Tarnawatka

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: kamilooo »

Zostawmy już temat muzyki w spokoju - wróćmy do tematu przyznania miejsca dla Polo TV w MUX#1
O czym tu rozmawiać. Stoimy w miejscu. Ci co nie lubią tego gatunku będą protestować, a ci co lubią będą bronić.
Dziwi mnie dlaczego nie było protestów przy dołączaniu Eski? Przecież tylu z was się wypowiada, że to i to jest po prostu plastikiem. Gdzie byliście wtedy?

Przyszedł mi do głowy inny pomysł - choć nierealny. Skoro tak wam przeszkadza "2 kanły tego samego nadawcy" to zamiast Polo można włączyć TV Disco. No, ale najpierw musi 4fun chcieć...

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: giaur500 »

Czego chcesz dowieść? Wystarczy jeden plastik, jestem przeciwny drugiemu. Macie już eska tv to wam wystarczy. 4fun następny, tfu...
Bo nigdy nie wiadomo co będą słuchać Twoje dzieci, potem dzieci Twoich dzieci...
]
Chwała Bogu, nie wszystkie dzieci tego słuchają, tylko te bezmózgie 8-)

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: apk »

Od 2013 –2014 r. Dojdą 3 kanały w 1 multipleksie i może wystartuje 4 multipleks a później 5-6 a i jeszcze są 2 multipleksy DVB-H które nie wiadomo czy uruchomią oraz 4 DAB+ a więc miejsca dużo jest tylko żeby było tylu chętnych na kanały nie kodowane .
Ze względu że mamy lato to teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie to emitel powinien dać radę uruchomić nadajniki na powierzchni 40-50 % kraju do końca roku jeśli szybko zostanie podpisana umowa z TVP.

stanley

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: stanley »

Wybór kanału do MUX-1 jest dziwny.
Co do muzyki - wiem, OT, ale muszę zabrać głos.
1. Zgadzam się z giaur500 - silnie promowany jest pewien gatunek muzyki
która jest TANIA W PRODUKCJI charakterystyczna dla krajów Wschodu - od Polski po Kazachstan.
2. To nieprawda że TAKA JEST WSPÓŁCZESNA MUZYKA
Festivale Orange WArsaw, Open'er - grają coś zupełnie innego, przyjeżdżają tam gwiazdy i tysiące ludzi.
NIe widać tam gwiazdeczek z Eski. Tyle w temacie.

pivo
Posty: 180
Rejestracja: 16 października 2010, o 18:01
Odbiornik: TV: Globo HD-XS2+NotOnlyTV Hybrid USB LV5HD
DAB: Dual DAB4
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: TV:R-cin+PKiN/R-yn, DAB+: Trz-ec+PKiN

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: pivo »

Moim zdaniem Eska TV przeszła dlatego, że to najmniejsze zło. Nie ma tam szrotów, parotów i całuśników zasłaniających 1/3 ekranu (btw mają fajną oprawę ;) ). Mnie ta stacja jakoś nie irytuje, w przeciwieństwie do vivy. Najlepszym rozwiązaniem i kompromisem byłaby stacja grająca przekrój muzyki od czwórkowej alternatywy aż po pop. Takiej jednak nie ma. Szkoda, że TVR nie wystartował, bo nie dosyć że łamią marny monopol TVP na informację (włączcie Agro Kurier na WOT-cie - pitolenie o niczym i że jest zaj... a będzie jeszcze lepiej z obowiązkowym występem min. Sawickiego) to i sympatycy disco polo byliby kontent. Takie 2w1.

Odnośnie muzyki jaka będzie za x lat to czuję, że hitem będzie pogłos paszczą do CDEFCDA granego na puszce po kleiku Bebiko. Mówię wam, to hit będzie XD

Ja jednak bym chciał, aby pojawiło się PR4 w którymś z MUXów in future...

Zablokowany