Co dalej z MUX1?

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Poland »

To według tego byłbym w tej grupie o której piszesz @densei bo u mnie już MUX-3 nie będzie bo nadajnik będzie za słaby. Ciekawe czy przy włączaniu MUX-1 tam gdzie jest MUX-3 tam wyłączane będą stacje TVP1,2 i Info by uniknąć powieleń ?

slawek
Posty: 143
Rejestracja: 14 marca 2010, o 17:08
Odbiornik: Samsung Le32b650
Instalacja antenowa: Siatka+Swa 9701 Odbiór MUX8 +Siatka +symetryzator MUX 1 MUX 2 MUX 3 zwrotnica
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha G Leżajsk Giedlarowa

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: slawek »

Panie Jarosławie proszę o ucięcie tych przypuszczeń i koncertu życzeń i napisanie że harmonogram będzie dla nas dostępny np za dzień miesiąc lub 2 bez pisania konkretnej daty.

DZIĘKUJĘ.

telemaniak93

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: telemaniak93 »

A mi się harmonogram nie podoba :D Bo Łódź jest poszkodowana :/
Ja również proszę o orientacyjną datę opublikowania oficjalnego harmonogramu.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Jarosław Bałuka »

Nie znam daty oficjalnej publikacji harmonogramu ale myślę, że nastąpi to niebawem.
Nie ma sensu tworzenia własnych propozycji, gdyż harmonogram jest wynikiem ustaleń TVP z Emitelem, co mam nadzieję jasno wskazałem w poprzednim poście. Co mógłbym więcej napisać aby uciąć ten koncert życzeń? :)

telemaniak93

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: telemaniak93 »

Jarosław Bałuka pisze:Nie znam daty oficjalnej publikacji harmonogramu ale myślę, że nastąpi to niebawem.
Nie ma sensu tworzenia własnych propozycji, gdyż harmonogram jest wynikiem ustaleń TVP z Emitelem, co mam nadzieję jasno wskazałem w poprzednim poście. Co mógłbym więcej napisać aby uciąć ten koncert życzeń? :)
Niebawem to znaczy czy poznamy go jeszcze w sierpniu?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: qwerty »

Jarosław Bałuka pisze:Nie znam daty oficjalnej publikacji harmonogramu ale myślę, że nastąpi to niebawem.
Nie ma sensu tworzenia własnych propozycji, gdyż harmonogram jest wynikiem ustaleń TVP z Emitelem, co mam nadzieję jasno wskazałem w poprzednim poście. Co mógłbym więcej napisać aby uciąć ten koncert życzeń? :)
Parametry emisji (QAM, FEC, GI ) będą takie same jak multipleksu 2 i 3? Rozumiem, że liczba etapów nie jest jeszcze ustalona.

Matthías

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Matthías »

Niestety, ale kolega @Poland jest znany z wymyślania różnych dziwnych rzeczy i rozsyłania ich gdzie tylko popadnie.
Ja także jestem za usunięciem tych zmyślonych harmonogramów, gdyż naprawdę mogą trochę namieszać.

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: voitek »

To może teraz każdy użytkownik napisze własny harmonogram i będziemy mieli fajny bałagan?

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Poland »

Wcześniej było to w osobnym temacie tylko ktoś to połączył - według mnie niepotrzebnie ponieważ w tamtym temacie chciałem się zająć tą kwestią i tam można by było dawać swoje przemyślenia i projekty harmonogramów. A tu jak zawsze byłyby komentarze do aktualnych spraw.

Matthías

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Matthías »

Ale po co dawać swoje przemyślenia i projekty, jak to nie będzie miało wpływu na rzeczywistość? Załóż jakiś blog i na nim pisz swoje przemyślenia i projekty, a nie mieszasz i mącisz na forum.

andiks

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: andiks »

Drekan pisze:
Jarosław Bałuka pisze:Harmonogram dla MUX1 będzie wynikiem uzgodnień i umowy zawartej pomiędzy TVP a Emitelem. Tylko i wyłącznie.
Czyżby harmonogram nie był częścią umowy na 1 multipleks. :o
Umowa okresla nie tylko warunki emisji ale czas rozpoczecia i ewentualnie zakonczenia gdyby cos sie wydarzyło

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Poland »

eMTi pisze:Ale po co dawać swoje przemyślenia i projekty, jak to nie będzie miało wpływu na rzeczywistość? Załóż jakiś blog i na nim pisz swoje przemyślenia i projekty, a nie mieszasz i mącisz na forum.
Jakby co do harmonogramu z poprzedniej strony to postanowiłem jakoś to odkręcić jednocześnie nie usuwając tego nad czym około godziny pracowałem tzn. napisałem pod tym następującą formułkę dla tych co mogli by kopiować bez namysłu:
Żaden z powyższych harmonogramów nie jest oficjalnym wyznaczonym przez Emitel i Telewizję Polską - proszę więc nie kopiować i brać za oficjalny !
Tak więc tą sprawę uważam za zamkniętą.
voitek pisze:To może teraz każdy użytkownik napisze własny harmonogram i będziemy mieli fajny bałagan?
I dla tego radzę by każdy kto by chciał taki projekt harmonogramu napisać napisał taką formułkę pod nim.

andiks

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: andiks »

Po pierwsze musi nastąpic etap wyłaczen zwłaszcza tam gdzie juz nadaje od pól roku dvb-t. Pierwszy i drugi etap wdrozenia mux 2 i mux 3 kanały analogwe powinny byc zwolnione przez TVP i stacje komercyjne i nastepny etap wdraza sie emisje cyfrowa i po pól roku wyłacza analogi tak kolejny obszar

Peter Parker

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Peter Parker »

Jarosław Bałuka pisze:Co mógłbym więcej napisać aby uciąć ten koncert życzeń? :)
Napisać? Raczej nic. Ale przydałoby się sypnąć warnami lub banami, bo niektórzy naprawdę niezły zamęt sieją na forum i wypisują kompletne bzdury.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Poland »

Peter Parker pisze:
Jarosław Bałuka pisze:Co mógłbym więcej napisać aby uciąć ten koncert życzeń? :)
Napisać? Raczej nic. Ale przydałoby się sypnąć warnami lub banami, bo niektórzy naprawdę niezły zamęt sieją na forum i wypisują kompletne bzdury.
Jeżeli chodzi o mnie to ja już sprawę zamknąłem. Ale radziłbym od siebie nie łączyć tego tematu z typowaniami/harmonogramami odbiorców z tematem o aktualnościach tak jak ostatnio. Tylko zostawić to tak jak jest lub ewentualnie zamknąć dzięki temu zamieszania nie będzie. A co do swojej propozycji harmonogramu to wysłałem ją oficjalnie do Emitela - może jakoś posłuży przy zrobieniu tej ostatecznego harmonogramu.

Matthías

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Matthías »

A ten dalej swoje. :evil:
Przecież EmiTel z TVP już dawno uzgodnili harmonogram. A nawet gdyby nie mieli uzgodnionego to na pewno Twoją propozycję wzięli pod uwagę. :lol:
Lepiej byś napisał w sprawie Polsatu Sport News, aby nie przerywali relacji live Sport Fleszami. :D

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Poland »

eMTi pisze:A ten dalej swoje. :evil:
Przecież EmiTel z TVP już dawno uzgodnili harmonogram. A nawet gdyby nie mieli uzgodnionego to na pewno Twoją propozycję wzięli pod uwagę. :lol:
Lepiej byś napisał w sprawie Polsatu Sport News, aby nie przerywali relacji live Sport Fleszami. :D
Tutaj wiem że kanał jest ciągle kształtowany - dodatkowo podesłałem im swoją koncepcje ramówki za co mi podziękowali.

andiks

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: andiks »

Poland pisze:
eMTi pisze:A ten dalej swoje. :evil:
Przecież EmiTel z TVP już dawno uzgodnili harmonogram. A nawet gdyby nie mieli uzgodnionego to na pewno Twoją propozycję wzięli pod uwagę. :lol:
Lepiej byś napisał w sprawie Polsatu Sport News, aby nie przerywali relacji live Sport Fleszami. :D
Tutaj wiem że kanał jest ciągle kształtowany - dodatkowo podesłałem im swoją koncepcje ramówki za co mi podziękowali.
kształotowny harmonogram moze byc do amej ilości nadajników ale to chyba na tym etapie nie uzyska sie ostetecznego wyniku. W trakcie wyjda nie dociagniecia i weryfikacja bedzie miec miejsce w trakcie wdrażania kolnego multipleksu. widac wyraznie ze mux 2 nie do konca pokryje obszar Polski i bede potrzebne uzupelnienia kotóre na razie nie zostały uwzglednione. Jedynym pozytywnem jest ze knały cyfrowe uzgodniono na obszar a nie obiekty jak to ma miejsce w analogu. Uruchomienie na na kanale przydzielonym do danego obszaru nie bedzie problemem w zakresie uzgodnien z sasiadami. Jedynie to kszty podciągniecia światłowodu bo reszta oprocz nadajnikow będzie ta sama. System antenowy nie zmieni sie

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: BiTCity »

Czy to prawda co powiedział w wywiadzie Gazecie Pomorskiej rzecznik Emitela pan Waldemar Sromek ?

Mógłby to ktoś potwierdzić ? Czyżby harmonogram już był ustalony ?
Rzecznik zapewnia też, że utrudnienia związane z lipcowym wypadkiem nie opóźnią kolejnych etapów uruchamiania nowoczesnych systemów nadawania. Oznacza to, że mieszkańcy zachodnio-południowych krańców Kujawsko-Pomorskiego będą mogli odbierać sygnał naziemnej telewizji cyfrowej od 31 grudnia br.
Oczywiście mam na myśli start MUX-1 a nie MUX-2

więcej info http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /453308531

Connect

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Connect »

Jak już to: "południowo-zachodniej".

Zablokowany