Co dalej z MUX1?

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Poland »

A ja wnioskuje o "Chorągwice" w pierwszym etapie - najbardziej rozpoznawalny obiekt Emitela na południu musi być na początku. Warszawa na końcu.

Matthías

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Matthías »

A to niby dlaczego Chorągwica ma być pierwsza?
Ja np. chcę żeby pierwsze było Skórowo Nowe i mam sensowne argumenty.

juter

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: juter »

Wy na prawdę myślicie, że ktoś się przejmuje Waszym zdaniem na temat kolejności uruchamiania nadajników? Przecież harmonogramy ustalane przez Emitel oraz nadawców nie są brane z powietrza, ktoś to planuje tak, a nie inaczej, bo zapewne jest ku temu wiele sensownych powodów. Co do Warszawy to w końcu stolica Polski, więc w wielu kwestiach jest uprzywilejowana, nie tylko jeśli chodzi o DVB-t

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Poland »

Matthías pisze:A to niby dlaczego Chorągwica ma być pierwsza?
Ja np. chcę żeby pierwsze było Skórowo Nowe i mam sensowne argumenty.
Bo była ostatnia jeżeli chodzi o wykaz MUX2 i stąd powinna być pierwsza.

Matthías

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Matthías »

Nie prawda. Harmonogram wdrażania MUX2 składa się z sześciu etapów, a Chorągwica znalazła się w czwartym, z resztą tak samo jak Skórowo Nowe, z tym, że w regionie Skórowa Nowego jest problem z analogiem, a dokładniej pisząc z kanałami TVP (bez problemów dostępny jest tylko kanał TVP 2). Tak, więc Twoim argumentem jest chciejstwo, a moim faktyczny problem, który należy rozwiązać jak najszybciej poprzez jak najszybsze uruchomienie MUX1.
Oczywiście mam świadomość, że moje dywagacje nie będą miały wpływu na harmonogram, ale nie mogą pozostawić bez odpowiedzi wymyślonej przez @Poland'a jego wielkiej krzywdy.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Poland »

Matthías pisze:Nie prawda. Harmonogram wdrażania MUX2 składa się z sześciu etapów, a Chorągwica znalazła się w czwartym, z resztą tak samo jak Skórowo Nowe, z tym, że w regionie Skórowa Nowego jest problem z analogiem, a dokładniej pisząc z kanałami TVP (bez problemów dostępny jest tylko kanał TVP 2). Tak, więc Twoim argumentem jest chciejstwo, a moim faktyczny problem, który należy rozwiązać jak najszybciej poprzez jak najszybsze uruchomienie MUX1.
Oczywiście mam świadomość, że moje dywagacje nie będą miały wpływu na harmonogram, ale nie mogą pozostawić bez odpowiedzi wymyślonej przez @Poland'a jego wielkiej krzywdy.
U mnie dodatkowym argumentem jest też planowany fatalny zasięg kanałów TVP w zaplanowanym na październik MUX3.

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: kuku1234 »

juter pisze:ktoś to planuje tak, a nie inaczej, bo zapewne jest ku temu wiele sensownych powodów. Co do Warszawy to w końcu stolica Polski, więc w wielu kwestiach jest uprzywilejowana, nie tylko jeśli chodzi o DVB-t
Nie stolica tylko najwieksza ilosc odbiorcow... reklam.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Drekan »

Sądzę, że większość życzeń zostanie spełniona, skoro...
Rzeczpospolita pisze:...Bo choć rusza jako ostatni z na razie planowanych, szybko dotrze do wszystkich Polaków. W pierwszych dniach czerwca przyszłego roku jego zasięg ma obejmować już 92 proc. kraju.

juter

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: juter »

kuku1234 pisze:
juter pisze:ktoś to planuje tak, a nie inaczej, bo zapewne jest ku temu wiele sensownych powodów. Co do Warszawy to w końcu stolica Polski, więc w wielu kwestiach jest uprzywilejowana, nie tylko jeśli chodzi o DVB-t
Nie stolica tylko najwieksza ilosc odbiorcow... reklam.
Myślę, że jednak bardziej stolica, bo jeśli chodzi o ilość odbiorców, to faworyzowany powinien być także GOP, gdzie po uruchomieniu 1 nadajnika (Katowice) możnaby dotrzeć do ponad 2,5 mln potencjalnych widzów. A tak nie jest, bo Katowice (mux2) wystartowały dopiero w 4 etapie, a mux3 jeszcze tam nie nadaje.

Matthías

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Matthías »

Poland pisze: U mnie dodatkowym argumentem jest też planowany fatalny zasięg kanałów TVP w zaplanowanym na październik MUX3.
Żaden argument. W harmonogramie MUX3 na mój region nie ma w cale nadajnika.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Puma »

W każdym rozwiązaniu ktoś będzie "pokrzywdzony", osobiście to jestem za Trzeciewcem w pierwszym etapie.
1. nadal nie ma MUX II.
2. MUX III będzie miał symboliczny zasięg.

Peter_CA

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Peter_CA »

Mamusiuuuuuu, Emitel nie chce mi włączyć mój nadajnik w pierwszym etapie, beeeee :roll:

Zachowujecie się jak dzieci w przedszkolu. I tak wasze marudzenie nic nie zmieni w harmonogramie.

Matthías

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Matthías »

To nasza sprawa jak zachowujemy się. Kilka postów wyżej pisałem, że moje dywagacje są odpowiedzią na wymyśloną przez użytkownika @Poland jego wielką krzywdę i jego domaganie, aby Chorągwica była uruchamiana jak najszybciej. Chciałem go tylko uświadomić, że w innych regionach jest zdecydowanie gorzej.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Puma »

Może jednak nasze argumenty zostaną uwzględnione... pod warunkiem że harmonogramu jeszcze nie ma, co wydaje mi się dziwne żeby jeszcze harmonogramu nie było.

DVBManiak

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: DVBManiak »

Myślę, że harmonogram jest już doskonale znany. Albo jeszcze jakieś uzgodnienia trwają. W każdym razie pozostaje nam tylko czekać.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: bogdanzieba »

Przecież ludzie z Emitela czytają to forum i może coś skorzystają z naszych "lamentów'. Ja powiem, że w moim rejonie odkąd pamiętam tj. ok 30 lat były dostępne TVP-1, TVP-2 analogowo ze św. Krzyża. Polsat w słabej jakości z Sandomierza (o TVN-ie tylko można pomarzyć). Nie wszystkich stać na umowę z nadawcą TV satelitarnej. I moim zdaniem takie rejony powinny być w 1 kolejności "zaopatrzone" w odbiór DVB-T.



P.S Teraz mam w końcu dostęp do MUX-2 ze św. Krzyża za co jestem wdzięczny i proszę o więcej tj. MUX-1 :)

pajda75
Posty: 65
Rejestracja: 10 października 2010, o 13:49

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: pajda75 »

To ja dodam Rachocin,przez wiele lat był tylko TVP 1 i TVP2 oraz słabej jakości Polsat z Płocka,w innych miastach było nadawanych 7 kanałów,dlatego Płock/Rachocin też powinien być w pierwszym etapie..... :lol:

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: bogdanzieba »

No dobra w pierwszej kolejności:

1. św. krzyż
2. Płock Rochocin
3. Sucha Góra

Reszta jak chcecie dopiszcie sobie :)

DVBManiak

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: DVBManiak »

My nie wpływamy na ten harmonogram. Nie ma sensu śmiecić tymi bezużytecznymi postami.

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: kuku1234 »

pajda75 pisze:To ja dodam Rachocin,przez wiele lat był tylko TVP 1 i TVP2 oraz słabej jakości Polsat z Płocka,w innych miastach było nadawanych 7 kanałów,dlatego Płock/Rachocin też powinien być w pierwszym etapie..... :lol:
A co bylo 7 kanalem ?.

Zablokowany