Co dalej z MUX1?

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: kuku1234 »

CZas do 23:59 to oni mieli wczoraj.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Puma »

Nie koniecznie mają czas do 23.59 , jeżeli jest termin do to powinni dopisać że jest do 15 grudnia włącznie... jeżeli nie ma tego włącznie to termin już minął 15.12.2011 00.00 .

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: @GUTEK@ »

Tylko że ten termin mówi o tym kiedy ma zostać uruchomiony mux. Więc on akurat został dotrzymany.
A to kiedy pojawią się na nim kanały to inna sprawa. Emitel miał do 15.12.2011 uruchomić pierwszy etap i to zrobił, nawet gdyby tam miały być wszystkie kanały z pasami to i tak terminu dotrzymali, a kanały mogłby się pojawić i za 10 lat dopiero.

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: kuku1234 »

Ale skoro UKE nie wydalo pozwolen to o czym rozmawiamy, na co czekali na snieg ?.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Blokowanie TRWAM TV w DVB-T

Post autor: zsk »

[treść została nieznacznie zmieniona, wątki polityczne zostały wycięte]

Wracając do tematu:
Chodzi o to, że miliony ludzi oglądający swoją ulubioną telewizje TRWAM MAJĄ PRAWO W SWOIM KRAJU DO OGLĄDANIA TEJ TELEWIZJI W DVB-T, a to że Ty nie będziesz tego oglądał czy np. ja, to nie zmienia faktu, że powinno KRRIT dopuścić tą telewzje do DVB-T - o to walczyli i ginęli ludzie w Polsce (PRLowej), aby była wolność słowa i swobodny dostęp do mediów.
[...]
Popatrz obiektywnie jakich to "nowych" nadawców wybrał KRRIT - flagowym przykładem jest Stavka i ATM:
Stavka - żaden nadawca telewizyjny tylko firma "słup" po to żeby zaraz po ustalonym z Dworakiem wybraniu Stavki ekipa TVN mogła przejąć ich i miejśce w MUX1
ATM - to zero nadawca, ekipa Dworaka
Genralnie kilku gości z KRRIT zdecydowało za miliony Polaków, że w DVB-T będą tylko [...]"jedyne słuszne stacje"... - to to mi się bardzo niepodoba :-(

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: voitek »

Cytując wm.pl:
Eska TV i Polo TV należą do Grupy ZPR i nadają już od dawna na satelicie. Jednak w momencie startu nie będzie ich w MUX-1, bo ich nadawcy nie otrzymali jeszcze decyzji rezerwacyjnych od UKE. Zamiast normalnej emisji programu początkowo widzowie zobaczą tylko plansze z nazwami stacji. - Zaczniemy nadawanie, gdy tylko dostaniemy ostateczny dokument. Mam nadzieję, że to będzie kwestia kilku godzin - mówił nam wczoraj popołudniu Maciej Domagała, dyrektor zarządzający Eska TV
Czyli jest jeszcze szansa, że dzisiaj znikną kolorowe tęcze.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Puma »

Opanujcie się, w MUX I są określone kanały w póki ktoś nie zrezygnuje to NIC się w nim nie zmieni.

Zastanawia mnie cały czas drugi etap, jest tam ogrom nadajników.
Przy obecnych kilku nadajnikach uruchomili tydzień wcześniej to przy drugim etapie chyba ze dwa miesiące wcześniej będą niektóre nadajniki :)

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Maciejek »

Podejrzewam, że uruchomienia będą następować na "bieżąco" już po Nowym Roku, gdy sprzęt będzie w danym miejscu i pozostałe elementy również. Niemożliwym jest odpalenie ponad 40 nadajników w tydzień czy dwa. Także nikt nie zna miejsca ani godziny gdy znienacka ujrzy mux1 na swoim TV :lol:

Tomasz Berezowski

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Tomasz Berezowski »

Etam niemożliwym. Ja odpaliłem kiedys 14 nadajników RMFu w jednym momencie. Plus/minus 10 sekund. Stały i czekały na zdalny sygnał :-)

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: igorlan »

ss80 pisze:Jaki :o Może np. nie zapłać podatków do ustalonego terminu to zobaczysz co się będzie działo, w drugą stronę prawo nie działa?
Co się będzie działo? to chyba jasne, urząd skarbowy Cię upomni, obciąży grzywną za zwłokę, a w ostateczności, jeśli nadal będziesz się uchylał od zapłaty to pójdziesz do więzienia. Podatki są głównym dochodem Państwa i w interesie każdego jest płacić je na czas, a dlaczego, to tego chyba nie trzeba tłumaczyć. Jeśli chodzi o prawo, to jasne, że działa w drugą stronę, ale póki, co EMITEL zapłacił swój podatek i to sporo przed czasem – MUX1 działa a to, że bez programów nadawców komercyjnych, to już nie jego wina.

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: mac_33 »

Wasza dyskusja potwierdza tylko jak kojąco może wpłynąć muzyka z eski lub polo na temperaturę sporu - emitelu zatem do dzieła :-)

jesli dobrze rozumiem intencję ss80 - to też mam mase zastrzeżen do krritv za jej wybory - na poczatku jak ogłaszali konkurs to wydawało mi się że był zapis o kanałach posiadających już koncesję na nadawanie sat (a nie które bedą miały ją w przyszł) ale widać tylko wydawało mi się,
sam wybór i pózniejsze zmiany uwazam za skandal, co zresztą potwierdza dzień dzisiejszy gdzie na mux1 nie ma pełnej listy chętnych do nadawania - to wszystko raczej wygląda jakby nadawców zmuszano do nadawania w 40 mln kraju, gdzie ntc notuje 3-4 letnie opóznienie do reszty europy

a wszystko to przez naszych kochanych urzedników. żeby nie byc gołosłownym wycinek z ogłoszenia krriv - w ogłoszeniu było wyraźnie o rozszerzeniu, a żeby cos rozszerzyć to juz trzeba posiadać, tak na chłopski rozum ale widać jest inaczej:
I. Ogłoszenie stanowi podstawę do składania
wniosków o dokonanie zmiany, w trybie art. 155 Kodeksu
postępowania administracyjnego, 4 koncesji na
rozpowszechnianie programów telewizyjnych.
Zmiana będzie polegała na rozszerzeniu koncesji
na rozpowszechnianie
programu w sposób rozsiewczy
satelitarny, o charakterze określonym w udzielonych
koncesjach, polegającym na przyznaniu prawa
do rozpowszechniania programu drogą rozsiewczą
naziemną w sposób cyfrowy
, w okresie do daty wygaśnięcia
obecnie obowiązującej koncesji, z zachowaniem
poniższych warunków:
Ostatnio zmieniony 15 grudnia 2011, o 11:51 przez mac_33, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: qwerty »

Tomasz Berezowski pisze:
Etam niemożliwym. Ja odpaliłem kiedys 14 nadajników RMFu w jednym momencie. Plus/minus 10 sekund. Stały i czekały na zdalny sygnał :-)
Z testami (zanik napięcia, pomiar sygnału itp)? :)

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Maciejek »

Panie Tomaszu jak dla mnie złote czasy radia, pamiętam nawet transmisję w TV z tego wydarzenia ale jak mawiają Czesi: to uż se ne vrati ;) (a może nie doceniamy techniki Emitela?)

ss80

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: ss80 »

igorlan pisze:EMITEL zapłacił swój podatek i to sporo przed czasem – MUX1 działa a to, że bez programów nadawców komercyjnych, to już nie jego wina.
:? Nie chodziło mi o Emitel, bo Emitel porządna firma jak widać, której się obrywa za wszystko ;)
Puma pisze:Zastanawia mnie cały czas drugi etap, jest tam ogrom nadajników
Obawiaj się raczej o decyzje urzędników, którzy będą musieli podpisać ponad 45 x 2 papierów przed czerwcem 2012 a w ciągu tygodnia nie podpisali 2 :o

Martwi mnie że takie efekty jak widzimy od wielu lat w Polsce działają niekorzystnie na opinię o DVB-T "a winny jak zwykle jest Emitel" - a to nieprawda bo kto sprawił że mamy: paski TV Puls 2 nawet do lipca 2012, 4 plansze kontrolne na oficjalnym starcie MUX1, niepewną przyszłość stacji ATM TV, zawieszające się telewizory po ostatnich zmianach PID itp. wybieranie kanałów które nieistnieją, czy brak pluralizmu podczas przyznawania koncesji dla kanałów [tu muszę przyznać rację użytkownikowi zsk] Dobrze by było gdyby naprawdę ktoś się przyłożył do tego polskiego DVB-T żeby w końcu czesi się z nas nie śmiali na swoich forach internetowych. :oops:

rradek21
Posty: 124
Rejestracja: 31 października 2011, o 18:52
Miejscowość: Nasielsk
Odbiornik: GENIATECH MyGica T230A
Instalacja antenowa: Televes DAT HD Boss Mix 790 LTE 149421
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/Raszyn

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: rradek21 »

w polsce to ja nie wiem co sie dzieje, do dvb-t dali najgorsze programy, nawet dali takie ktorych jeszcze nie ma, ale w dvb-t sa... pozatym po co sie dubluje programy TVP? W wawie ten dubel jest niepotrzebny bo sa wszystkie muxy. Wywalic TVP z jednego muxu niech go nie zasmieca
Myslcie Panowie co robicie!!!

Awatar użytkownika
eXte77
Posty: 272
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:44
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: eXte77 »

ESKA TV i Lemon Records, spółki z Grupy Medialnej ZPR, podpisały wczoraj umowę z firmą Emitel na dystrybucję sygnału w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (MUX 1). Emisję firmy zamierzają rozpocząć 15 grudnia, zgodnie z harmonogramem.
Moim skromnym zdaniem, dla przykładu oczywiście, ktoś, kto jest odpowiedzialny za opóźnienia powinien zostać pozbawiony wolności na okres 3 miesięcy bez możliwości zawieszenia wykonania wyroku. To samo osoby odpowiedzialne za start PULS 2. Gdyby groziły im takie konsekwencje, PULS 2 nadawałby już od co najmniej pół roku :)

MaciekS

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: MaciekS »

Kolorowe paski i przeraźliwy pisk w wersji DD+ to przeszłość , teraźniejszość i przyszłość MUX1 :!: :!: :!: :!: :!: :!: To telewizja naszych marzeń :lol: TVN już się szykuje na MUXIV , V i VI :mrgreen:

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: TVRuda »

Ci, o których piszesz to nie będą siedzieć bo ucierpi ich wizerunek i beztuż zapłacą kasiore i nic złego się nie stanie. Skonstruuję własny nadajnik kupie 5 kamer, będziemy nadawać TV RUDA - alternatywa dla dziadowych programów już nadawanych. Nikt nie będzie się przejmował lemonami, stavkami, tvpami i innymi badziewiami. To będzie kanał dla wszystkich. Szacowana widownia 90% odbiorców w skali kraju + polonia za granicą. TVP padnie szybciej niż im się to wydaje, znikną piskacze w MUXach. Czyż to nie wspaniałe <marzenia>. Marzenia do spełnienia.

Awatar użytkownika
Andrew525
Posty: 241
Rejestracja: 22 grudnia 2010, o 20:26
Miejscowość: Czechowice
Odbiornik: Panasonic TX-L42S10E
Instalacja antenowa: DAVBOL W1E
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Andrew525 »

To jest właśnie Polska tutaj nic nie może być punktualnie o czasie.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: pikaczu »

nadal nic

Zablokowany