Co dalej z MUX1?

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
arecass

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: arecass »

co racja to racja na co mi 5 kanałów pustych gdzie lecą kolorowe paski 24/h powinni bynajmniej puścić reklamy albo informacje dla tych co nie mają internetu o załączeniu kanału nie mówiąc o programie puls 2 to całkowite przegięcie jestem za tym by powstał jakiś kanał informacyjny na te wszystkie tematy związane z nadawaniem telewizji naziemnej ino bez pasków kolorowy bo takie paski przypominają mi lata kiedy sikałem w majtki tylko ta różnica że teraz to leci 24 na dobę

--- połączono

Teraz to nawet wyłączyli całkowicie puste kanał ciekawe dlaczego czyżby nadawanie kolorowych pasków pobierało za dużo energii elektrycznej czy zostaną całkowicie usunięte a może zmienili tylko parametry tak czy siak telewizja naziemna tak się rozwija jak byś miał zawrócić wisłe kijem

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Drekan »

Osobiście uważam, że wspominane zmiany zapisów w decyzjach rezerwacyjnych, wynikają z faktu przyznania TVP nie 3/7 lecz połowy pojemności 1 multipleksu.

Pytanie czy po zwolnieniu miejsca w 1 multipleksie przez TVP, konkurs/przetarg odbędzie się na trzy miejsca po 1/6 pojemności multipleksu, czy też każdy z nadawców dostanie 1/7 pojemności multipleksu? :?:

arecass

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: arecass »

tego to nawet najstarsi górale nie wiedzą

Awatar użytkownika
eXte77
Posty: 272
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:44
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: eXte77 »

TVP nie wyniesie się nigdy z MUX1. Wspomnicie moje słowa.

arecass

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: arecass »

tu jest raczej mowa o ATM Rozrywka TV, TTV, polo TV, oraz Eska co miały być uruchomione 15 grudnia 2011 czyli już wczoraj ale jest kapa bo nie nadają

waldzio21

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: waldzio21 »

Wczoraj pisałem do Eska TV w sprawie tego opóźnienia, oto co mi przysłali http://media2.pl/media/87016-Eska-TV-i- ... zgiem.html

romasm

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: romasm »

Nie zamierzam sie wciagac w balagan rzadowy, ale z punktu widzenia widza, ktory np. nie ma dostepu do MUX3 i widzi ze wylaczyli TVP Kulture i Historie i emituja same paski jest skandaliczne w 21 wieku. Nie rozumiem, dlaczego np. MUX1 poprostu nie posiada wszystkie muxy panstwowe czyli TVP1, TVP2, TVPInfo-regionalna, Kulture i Historie. MUX2 je OK a MUX3 niech wysyla telewizje "krzaki", ktore zreszta nikt nie bedzie ogladac i zreszta wkrotce sie wycofia z emiscji poniewaz stwierdza iz kryzys ekonomiczny nie pozwala im dalej emitowac droga naziemna.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: qwerty »

Emisja multipleksu 3 na częstotliwości pierwszego to dobra wola tvp i emitela. Skończcie ten lament.

yougo

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: yougo »

Większość kanałów (w mux'ie 1) wystartuje (najwcześniej) na weekend (czyli sobota, niedziela) ... ale możliwe, że dopiero na święta (1-szy dzień świąt) - bo wtedy oglądalność większ itp.

wlado
Posty: 32
Rejestracja: 2 marca 2011, o 12:43
Odbiornik: Samsung SHD85, Toshiba Qosmio F20-137 analog-dvb-t tuner
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 19/21-69 DVB-T, WA501s-3
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: wlado »

blackpawel pisze:
wlado pisze:Wkurza mnie ten cały Mux1, kto zdecydował o usunięciu Tvp Historia i Kultura i zastąpieniem ich czymś w stylu tv6, za co mam płacić ten cały abonament Tvp, za trzy kanały ? Niezły przelicznik za kanał w 2012 18,50 za miesiąc, 6 zeta za kanał.
Coś pokręciłeś TVP Historia i TVP Kultura jest w MUX-3, natomiast TV6 jest w MUX-2.
A te wspomniane trzy kanały (TVP1, TVP2, TVP Info) znajdują się zarówno w MUX-3 jak i w MUX-1. :lol: Nikt niczego nie usuwał. Dodano po prostu trzy kanały TVP i cztery plansze testowe ;P
Jasne i ten Mux3 może odbierać cała Polska, a dlaczego wszystkie kanały łącznie łącznie z ze sport, seriale i co tam maja nie mogą być nadawane naziemnie w jednym muxie za ten abonament ? Platforma TVP była świetnym projektem z darmowym dostępem do tych kanałów w ramach abonamentu i możliwością dokupienia innych płatnych z innych platform. Każdy by sobie złożył pakiet jaki chce.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: pikaczu »

kiedy dotra dokumenty z uke i krrit?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: qwerty »

To KRRiT ma przekazać UKE.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: pikaczu »

aha, no to czekamy

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: qwerty »

Ale same stacje są winne. Jak czekają ze wszystkim do ostatniego dnia (podpisanie umowy) to co się dziwić...

djmafiozo

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: djmafiozo »

Panie Jarku dla czego z Suchej Góry znikł Mux 3

RobertB

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: RobertB »

Dokładnie @qwerty tak jak piszesz - sami nadawcy są temu winni.

Pozwoliłem sobie dzisiaj z nudów podzwonić do UKE i KRRiT:

- szanowni nadawcy przypomnieli sobie na trzy dni przed uruchomieniem MUX1, że coś im nie pasuje w standardzie przesyłanego dźwięku i przepływności (bitrate) i zgłosili temat elektronicznie (e-mail) do UKE (szczegóły techniczne są tu mniej ważne).
- UKE wydało nową decyzję rezerwacyjną 14-12-2011 r. i zawiozło ją osobiście w tym dniu do KRRiT.
- KRRiT w dniu dzisiejszym o godz. 11:00 wysłała swojego kierowcę z podpisanymi dokumentami do UKE.

Zobaczymy, co z tego wyjdzie dalej...

--
Pozdrawiam
Robert Błaszczak

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: mac_33 »

muszę powiedzieć że jestem pod wrażeniem szybkosci działania urzedników w tym przypadku, jest wiele miejsc gdzie trzeba krytykować - ale ten przykład, zakładając że jest prawdziwy, napawa optymizmem jeśli chodzi o ntc.

to co ok 14 dostana decyzję rezerwacyjną faxem w Emitelu i start emisji :-)

marboro

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: marboro »

Podaję wypowiedzi z SATKuriera na temat oficjalnego startu MUX1 w którym to oprócz 3 programów TVP znajdują się plansze testowe.


W 100% przyznaję Tobie rację iż tak jest to samo słuchałem wypowiedzi na SatKrak gdzie wyraznie zaznaczano konsekwencje wpływu DVB-T na platformy cyfrowe czyli to wszystko to kumoterstwo inaczej nie można tego określić.


Zbyszek
Jak przyglądam się wdrażaniu NTC to jakoś nieodparcie wydaje mi się, że przede wszystkim widać dbałość żeby nie naruszyć interesów satelitarnych platform cyfrowych.NTC w żadnym wypadku nie może być hamulcem dla "zaprzyjaźnionych" platform.Przyznaje się miejsca na NTC na tablice testowe i na stacje które kompletnie nie są do tego przygotowane.Że też CBA się tym nie interesuje!!!Trzeba być upośledzony umysłowo żeby tego nie widzieć!!!!!
Ostatnio zmieniony 16 grudnia 2011, o 13:34 przez marboro, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: bogdanzieba »

A pamiętacie co było z pomysłem darmowej platformy cyfrowej TVP? (wg. pomysłu Pana Farfała).

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: qwerty »

RobertB pisze:- UKE wydało nową decyzję rezerwacyjną 14-12-2011 r. i zawiozło ją osobiście w tym dniu do KRRiT.
Teraz TVP może się wypiąć, bo dokonano zmiany bez jej wiedzy. ;)

Zablokowany