Co dalej z MUX1?

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
krzysiek014

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: krzysiek014 »

POLO TV
To raczej nie skomentuje(ale jak wyżej ktoś napisał nie mój gust)

rradek21
Posty: 124
Rejestracja: 31 października 2011, o 18:52
Miejscowość: Nasielsk
Odbiornik: GENIATECH MyGica T230A
Instalacja antenowa: Televes DAT HD Boss Mix 790 LTE 149421
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/Raszyn

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: rradek21 »

Polo tv zawsze tak bedzie odbieralo, bo puszzcajas stare teledyski disco-polo nie zrobia sie cyfrowe... ale jak puszczaja nowe teledyski to obraz jest jak na esce
No to teraz disco polowcy sie ciesza hahaha u mnie ten kanal laduje na ostatniej pozycji

Przed chwila zobaczylem smiesznie uczesanego i ubranego prezentera hahaha myslalem ze sie poleje... to juz geje lepiej wygladaja niz ludzie z tej stacji rany

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: giaur500 »

EskaTV to tez disco polo, tyle że śpiewane w języku angielskim. Pooglądałem chwilę oba kanały przez internet i nie widzę między nimi absolutnie żadnej różnicy.

rradek21
Posty: 124
Rejestracja: 31 października 2011, o 18:52
Miejscowość: Nasielsk
Odbiornik: GENIATECH MyGica T230A
Instalacja antenowa: Televes DAT HD Boss Mix 790 LTE 149421
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/Raszyn

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: rradek21 »

to gratulacje jak nie widzisz roznicy... jakbys posluchal to bys uslyszal roznice... jak ci eska nie pasi to wlacz sobie muzyke powazna

Krzysztof1

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Krzysztof1 »

A u mnie jest problem... Odbieram to ze Skrzycznego(Wisły) i każdy kanał ma zacięty dźwięk taki drdrdrdrddr i obraz dziwne pasy kolorów lub jak przełączę z innego kanału np TVN to wyświetla się ostatni obraz taki zacięty i rozmyty o_0


Co ciekawe- w mux1 ma nie być TVP Polonia a nagle mi się pojawiło i działa. Skąd to?

Ma ktoś podobne problemy z MUX 1?

Krzysztof1

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Krzysztof1 »

A to dziękuje za odpowiedź :)

A co z tamtym, ma ktoś też tak ?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Jarosław Bałuka »

Poszukaj odpowiedniego wątku o Twoim "Sharpie Aquos coś tam" w dziale technicznym http://forum.emitel.pl/viewforum.php?f=36 może znajdziesz odpowiedź.
Ten wątek dotyczy rozwoju MUX1.

Krzysztof1

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Krzysztof1 »

Tylko, że wszystkie inne chodzą mi okej, za wyjątkiem tego muxu 1...

Ale dzięki za pomoc ;)

kolo12

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: kolo12 »

U mnie (ok. Sochaczewa) jakośc Eski.tv i Polo.tv nie najlepsza - pozostałe kanaly cyfrowe duzo lepsza jakośc .

Awatar użytkownika
Miodzik
Posty: 172
Rejestracja: 29 września 2010, o 12:24
Odbiornik: LG 47LM765S
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa logarytmiczno - periodyczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN / Raszyn

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Miodzik »

[...]
Tak na marginesie to jakość obrazu w kanałach muzycznych i tak jest drugorzędna - nie powinna byc jednak lepsza jakość dźwięku niż mpg? Mnie osobiście to nie przeszkadza, bo i tak pewnie tego raczej nie będę oglądał, ale czy nie jest logiczne, że kanały muzyczne dźwiękiem powinny przodować?

Edit: właśnie jak miałem wyłączyć to puścili Maleńczuka - no to może jednak czasem zajrzę na tę Eskę :P

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: pikaczu »

no, teraz epg i jakosc musza zrobic lepsza

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: bogdanzieba »

Niedawno psioczyli że nie nadaje... Teraz nadaje i pścioczą, ze źle nadaje. Przecież doskonale wiedzieliście jakiego pokroju jest stacja Polo TV... Eh mentalność....

mirny68

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: mirny68 »

Czesc wszystkim, moglby mi ktos podac parametry Eski z Raszyna?
Po wyłaczeniu/włączeniu tv nic nie wyszukuje, także po ponownym wyszukaniu programów...

agravator
Posty: 99
Rejestracja: 4 grudnia 2010, o 23:12
Odbiornik: NOT Lv6tmpvr
Instalacja antenowa: Siatka ze wzmacniaczem, 8m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn+|EC4, Rachocin

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: agravator »

MUX 1 - kanał 58 UHF. Przypominam że MUX1 nie nadaje z PKiN więc w centrum Wawy czasami jest trudno bez kierunkowej anteny.

Tomasz Berezowski

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Tomasz Berezowski »

Nie przesadzaj. Przed chwilą odebrałem na tunerze samochodowym bez anteny zewnętrznej na ul.Niepodległości bez najmniejszego problemu. Dwie antenki wewnętrzne na bocznych szybach. Więc nie wyobrażam sobie jaki można mieć problem z normalną domową anteną zewnętrzną.

mirny68

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: mirny68 »

Mieszkam na Ursynowie, więc myslę, że problemu byc nie powinno. W kazdym razie dzieki.

EDIT:
A czy jakiś związek z tym, ze nie odbieram Eski(z Raszyna) może miec fakt, ze nie mam wzmacniacza(nie wiem gdzie w tej chwili jest i nie moge sprawdzić) oraz to, że antena zewnętrzna jest ustawiona po wschodniej stronie budynku(nie mam mozliwości ustawienia na zachód w strone Raszyna), hm? :)

driwer78

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: driwer78 »

Witam
Ma ktoś info czy jest szansa na szybsze niż 31 maja włączenie MUX-1 w Śremie czy Mikstacie?

agravator
Posty: 99
Rejestracja: 4 grudnia 2010, o 23:12
Odbiornik: NOT Lv6tmpvr
Instalacja antenowa: Siatka ze wzmacniaczem, 8m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn+|EC4, Rachocin

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: agravator »

Zawsze włączają testowo przed czasem, ale nie licz na więcej niż tydzień przed oficjalnym startem.

driwer78

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: driwer78 »

No to troche szkoda,ale miejmy nadzieje że może troche wcześniej

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: voitek »

Puma pisze:
Poinformowano także, że najpóźniej 1 czerwca 2012 r. TVP1 HD znajdzie się na MUX 1, gdzie pozostanie na stałe.
http://satkurier.pl/news/71184/tvp-hist ... analy.html

TVP wie o czymś czego nikt nie wie :D
Jak na razie nie mają bezterminowo tam miejsca.
To raczej ty o czymś nie wiesz. :roll:
Na razie Jedynka na pierwszym multipleksie, który wystartował 15 grudnia, nadaje w standardowej rozdzielczości. – Wolałbym nie podawać daty rozpoczęcia emisji HD, ale na pewno będzie to przed pierwszym meczem Euro 2012. Dzięki temu z technologicznego ogona Europy przejdziemy do peletonu – powiedział prezes TVP Juliusz Braun na piątkowym spotkaniu z dziennikarzami. Dodał, że miejsce na kanał w wysokiej rozdzielczości udało się na MUX 1 wygospodarować, choć docelowo ma tam nadawać siedem stacji (w tym trzy anteny telewizji publicznej).

– Będziemy się starali zostać na pierwszym multipleksie dłużej: przez nowelizację ustawy lub decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji – zadeklarował Braun. Telewizja Polska ma też do dyspozycji MUX 3. Emisję cyfrową chce wykorzystać do oddzielenia TVP Info i programów regionalnych. – Wydaje się słuszne, by telewizja publiczna miała i program informacyjny, i 16 programów regionalnych – uważa prezes TVP. Taki projekt może się znaleźć w przygotowywanej właśnie strategii telewizji na najbliższe lata.

Zablokowany