Co dalej z MUX1?

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
DVBManiak

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: DVBManiak »

No to pięknie, oby to tylko plotki. A zresztą już mnie to zaczyna bawić nigdy tego mux-1 nie będzie :lol:.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Drekan »

DVBManiak pisze:No to pięknie, oby to tylko plotki. A zresztą już mnie to zaczyna bawić nigdy tego mux-1 nie będzie :lol:.
Jeśli ta Sensacja okaże się prawdziwa, jestem ciekawy reakcji ze strony KRRiT. Ostatecznie jednym z najważniejszych kryteriów wyboru było, zapewnienie odpowiednich gwarancji ze strony nadawcy, pozwalających na bezproblemowe nadawanie przynajmniej przez cały okres simulcastu. :shock:

Ale tak się kończy stawianie na nieistniejące stacje TV. :evil:

A tu jedna ze stacji sama rezygnuje z miejsca. Z drugiej strony lepiej, że robi to teraz, a nie dopiero po uruchomieniu emisji 1 multipleksu. Przecież mająca znacznie więcej doświadczenia z nadawaniem telewizyjnym, nadawca TV Puls, też mocno przecenił swoje możliwości, domagając się miejsca na swoją trzecią stację w 1 multipleksie. Aktualnie męczy się ze swoim drugim kanałem, którego pojawienie się jest ciągle przesuwane w czasie. :x

Bartosz Czach

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Bartosz Czach »

Zapewne chodzi o Eska.TV. Zmądrzeli widząc, że dla tak niskiego poziomu nie ma miejsca w DVB-T.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Puma »

Oj będzie się działo jeżeli to nie tylko plotki (w każdej plotce jest ziarno prawdy).

Cóż... poziom TV6 jest dołujący... niby można posłuchać oryginalnej wersji ale przecież można dać do wyboru ścieżkę dźwiękową do wyboru i lepszy program/film.

siary

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: siary »

DVBManiak pisze:No to pięknie, oby to tylko plotki. A zresztą już mnie to zaczyna bawić nigdy tego mux-1 nie będzie :lol:.
...sprawa dla prokuratora.Działanie z premedytacją na szkodę odbiorców przez lobbing platform cyfrowych śmierdzi z daleka. A swoją drogą przecież są juz jakieś akty prawne dotyczące cyfryzacji i terminów jej realizacji. Myślę, że w takich ustawach powinny być również zapisy dotyczące merytorycznego poziomu programów, jakie będą nadawane w DVB-T.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Puma »

siary pisze:A swoją drogą przecież są juz jakieś akty prawne dotyczące cyfryzacji i terminów jej realizacji.
Nie ma żadnych aktów prawnych, ustawa cyfrowa jeszcze czeka senat i Prezydent.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: blockbuster »

Pomijając już temat plotek czy ktoś w ogóle znalazł jakąkolwiek informację co KRRiT poczyniła od momentu podania listy nowych kanałów (26.04). Minął już ponad miesiąc a nawet nigdzie nie ma wzmianki czy odbyły się zapowiadane konsultacje pomiędzy KRRiT i UKE i czy są oficjalnie złożone jakieś odwołania.

PiotrekxD

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: PiotrekxD »

Witam,

Czy kanały TVP są już w ofercie DVB-T MUX-1? Czy nadal jest pusty MUX nie wiedzą co zrobić. ;)

Ma ktoś może linka o tym całym wyborze na MUX-1 i kiedy oni wystartują z tymi kanałami co wygrały przetarg?

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Komunikat KRRiT w sprawie wyboru programów do MUX_1
http://www.krrit.gov.pl/bip/LinkClick.a ... d&tabid=36
Więcej oficjalnych informacji nie ma.

Teraz czekamy na wybór operatora technicznego MUX_1.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Puma »

Czyżby to oznaczało że Emitel zostanie operatorem MUX I i czekamy teraz tylko na podpis?

To mi odpowiada właściwie, nie wyobrażam sobie nieznanej firemki która może nie być w stanie szybko uruchomić MUX I a zapewne przed Euro 2012 ma MUX I objąć cały kraj.

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: debe »

JaroslawMroczkowski pisze:Komunikat KRRiT w sprawie wyboru programów do MUX_1
http://www.krrit.gov.pl/bip/LinkClick.a ... d&tabid=36
Więcej oficjalnych informacji nie ma.
Wybór prpgramów wchodzących w skład MUX1 przez KRRiTV to informacja już od jakiegoś czasu znana.
JaroslawMroczkowski pisze:Teraz czekamy na wybór operatora technicznego MUX_1.
I tu robi się ciekawie. Niespodzianek mam nadzieję nie będzie. Jakieś terminy? daty? To wszystkich interesuje. Czy można już dziś coś na ten temat napisać przy założeniu, że wszystko pójdzie po myśli naszej (forumowiczów) i waszej (OT)?

DVBManiak

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: DVBManiak »

Mam nadzieję, że Emitel zostanie tym operatorem, bo wiem że nie zawiedzie i wszystko ładnie ruszy. W ogóle to kto jeszcze mógłby nim być? Info TV FM?

Peter Parker

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Peter Parker »

Uruchomienie multipleksu pierwszego nastąpi niezwłocznie po podpisaniu umowy pomiędzy firmą Emitel czyli operatorem technicznym, a Telewizją Polską oraz czterema nowymi nadawcami wyłonionymi w konkursie.
Czyli tak na dobrą sprawę to w ciągu - powiedzmy - miesiąca, dwóch może zostać łączony MUX1? Lubuskie od września zeszłego roku nie ma kanałów TVP nadawanych naziemnie cyfrowo, choć wcześniej były one przez 2 lata. Mam nadzieję, że w końcu się to zmieni, bo akurat Zielona Góra i Żagań są technicznie gotowe, żeby na kanale 45 załączyć pierwszy multipleks. Choćby z samymi kanałami TVP na początek.

Awatar użytkownika
ks41
Posty: 402
Rejestracja: 27 stycznia 2011, o 16:30
Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Siedlce/Łosice

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: ks41 »

Miejmy nadzieję, że uruchomią MUX-1 jak najszybciej, ale myślę że to nastąpi dopiero po wakacjach.
Obym się mylił
DVBManiak pisze:Mam nadzieję, że Emitel zostanie tym operatorem, bo wiem że nie zawiedzie i wszystko ładnie ruszy. W ogóle to kto jeszcze mógłby nim być? Info TV FM?
Emitela żaden inny operator nie zastąpi. 8-)

Bartosz Czach

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Bartosz Czach »

Czyli, jak rozumiem, protest Astro został oddalony. Treaz pozostaje się modlić by nie złożyli odwołania.

brachu
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2011, o 08:50
Odbiornik: T-HD 1000
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jemiołów, Wilkanowo

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: brachu »

Jako, że w tych kwestiach jestem trochę zielony to moje pytanie może się niektórym wydać bezsensowne, więc jeżeli tak jest to niech moderator je wyrzucić. A przechodząc do rzeczy czy na tych wolnych częstotliwościach przygotowanych pod MUX 1 nie można włączyć MUX 3. Na zdrowy rozum rozwiązanie to ma same plusy, bo od ręki dostajemy w całej Polsce dostęp do kanałów TVP, a kanały które wygrały przetarg na MUX 1 dostają więcej czasu na przygotowanie się do startu.

Awatar użytkownika
ks41
Posty: 402
Rejestracja: 27 stycznia 2011, o 16:30
Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Siedlce/Łosice

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: ks41 »

brachu pisze:Jako, że w tych kwestiach jestem trochę zielony to moje pytanie może się niektórym wydać bezsensowne, więc jeżeli tak jest to niech moderator je wyrzucić. A przechodząc do rzeczy czy na tych wolnych częstotliwościach przygotowanych pod MUX 1 nie można włączyć MUX 3. Na zdrowy rozum rozwiązanie to ma same plusy, bo od ręki dostajemy w całej Polsce dostęp do kanałów TVP, a kanały które wygrały przetarg na MUX 1 dostają więcej czasu na przygotowanie się do startu.
Moim zdaniem to jeszcze gorzej opóźniłoby tą całą cyfryzację.

brachu
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2011, o 08:50
Odbiornik: T-HD 1000
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jemiołów, Wilkanowo

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: brachu »

Dlaczego podobno infrastruktura jest gotowa, więc po ewentualnej decyzji można od ręki włączyć MUX 3 na terenie całego kraju.

Peter Parker

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Peter Parker »

Za dużo zamieszania. Lepsze i łatwiejsze byłoby włączenie (tam gdzie to możliwe) testowego przekazu MUX1 z zestawem stacji TVP1, TVP2 i TVP Info. Po ustaleniu harmonogramu, przekaz "testowy" przeszedłby na "komercyjny". Wtedy można dołączyć Eska TV, KPN, ATM Rozrywka TV i U-TV i po problemie.

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: mac_33 »

brachu pisze:Dlaczego podobno infrastruktura jest gotowa, więc po ewentualnej decyzji można od ręki włączyć MUX 3 na terenie całego kraju.
dokładnie taką propozycje złozyliśmy na etapie konsultacji do mux1 - ale nie została wzięta pod uwagę pomimo zainteresowania ze strony MI, ze strony KRRit mail określił ja jako nie realną - pewnie dlatego że najszybsza i najprostszą :-)

obserwuje ten proces tak jak i wielu kolegów z tego forum /mux 1/ ze srednim juz zainteresowaniem na zasadzie - czy im sie uda to wdrożyć - jeśli nie to wrócimy i poużywamy sobie troszkę na urzednikach na zasadzie: 'a nie mówiłem' :-)

poczytaj sobie stanowisko: mac_33 była to w tym czasie mieszanka poglądów kilku kolegów z tego forum.
http://www.krrit.gov.pl/bip/Wiadomo%C5% ... fault.aspx

Zablokowany