Co dalej z MUX1?

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: zsk »

Wiking pisze:Ale zapytałem się Ciebie co zrobiłaby TV Trwam, gdyby otrzymała miejsce w wyniku złamania prawa i zasad, więc ma dużo do tego. To był takie założenie hipotetyczne. ;)
Zadajesz mi pytanie retoryczne, żaden podmiot niepokrzywdzony nie zaskarża decyzji, nie przewiduje tego procedura. Odwoływać się od decyzji KRRIT może tylko nadawca który nie został wybrany, a po rozpatrzeniu negatywnym odwołania przez KRRIT, nadawca może skarżyć do sądu administracyjnego.
Jeśli taki przekręt jaki został zrobiony przez KRRIT ze Stavka byłby wykonany z Luxem to też bym tu pisał tak jak pisze teraz, tylko zamiast słowa TTV byłyby słowa TRWAM TV.

Wiking

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Wiking »

ATM odwoływał się, a przecież został wybrany.
Dalej nie rozumiem jaki przekręt zrobiła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji? Z tego co widzę to powtarzasz to co pisze Nasz Dziennik, a oni piszą artykuły pod TV Trwam, więc ciężko uznać ich za wiarygodne źródło.

alex50
Posty: 5
Rejestracja: 27 kwietnia 2011, o 22:48
Odbiornik: TV LG 37
Instalacja antenowa: Tzw. siatka ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz/ Mikstat

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: alex50 »

Witam. Czytam od paru dni te "wywody", które w większości nie mają nic wspólnego z tematem, ale jeśli można to może i ja wtrącę swoje trzy grosze. Jestem abonentem cyfry+, mam także drugi "talerz" z którego oglądam programy FTA z Astry. Jak wiadomo z Astry jest dostęp do TV TRWAM. Nie oglądam tego programu i pewnie nigdy oglądał nie będę. Jeżeli się pojawi w DVB-T, nie będzie mi przeszkadzał, znajdzie się pewnie trochę odbiorców którzy będą go oglądac w DVB-T, bo myślę że komu zależało na tym programie to dawno go odbiera z satelity czy z kablówki. Z mojego rozeznania wynika że odbiorcami są raczej ludzie starsi, a więc emeryci. Już widzę jak ze swojej biednej emeryturki śpieszą aby zakupić STB, lub nowy TV. (TRWAM byłoby lepsze niz obecnie PULS-2.)

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: zsk »

Wiking pisze: ATM odwoływał się, a przecież został wybrany.
Dalej nie rozumiem jaki przekręt zrobiła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji? Z tego co widzę to powtarzasz to co pisze Nasz Dziennik, a oni piszą artykuły pod TV Trwam, więc ciężko uznać ich za wiarygodne źródło.
Już pisałem kilkakrotnie co uważam za przekręt - danie przez KRRIT miejsca w MUX1 jednoosobowej spółce Stavka, mającej 99 tys. zł, nie będącym nadawcą telewizyjnym i nie mającym żadnego zaplecza do realizacji TV.
Już wtedy (w połowie roku 2011) jak Stavka została wybrana, zaraz po "konkursie", były pierwsze informacje, że Stavka to firma krzak zrobiona pod TVN.

A wiesz od czego odwoływała się ATM?
http://satkurier.pl/news/71705/krrit-br ... dvb-t.html

volfeer
Posty: 43
Rejestracja: 23 grudnia 2011, o 11:20
Odbiornik: NEO HD 40
Instalacja antenowa: antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno - SG

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: volfeer »

alex50 pisze:Z mojego rozeznania wynika że odbiorcami są raczej ludzie starsi, a więc emeryci. Już widzę jak ze swojej biednej emeryturki śpieszą aby zakupić STB, lub nowy TV. (TRWAM byłoby lepsze niz obecnie PULS-2.)
Pozwolę sobie się nie zgodzić. Ludzie starsi (o których piszesz) w większości nie mają satelity, gdyż wiąże się to z dekoderem, dwoma pilotami, anteną itd. Myślę, że prędzej kupią STB, niż założą satkę, a to dlatego, że nie będą mieć wyjścia. Po wyłączeniu analogu będą musieli wykonać jakiś ruch, prościej kupić dekoder STB i podłączyć pod tą sama instalacje antenową, niż zakładać antenę satelitarną.

Mimo, iż jestem negatywnie nastawiony do rozgłośni z Torunia, uważam, że taka telewizja w zamian za takie PoloTV powinna być.

Wiking

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Wiking »

volfeer pisze: Pozwolę sobie się nie zgodzić. Ludzie starsi (o których piszesz) w większości nie mają satelity, gdyż wiąże się to z dekoderem, dwoma pilotami, anteną itd. Myślę, że prędzej kupią STB, niż założą satkę, a to dlatego, że nie będą mieć wyjścia. Po wyłączeniu analogu będą musieli wykonać jakiś ruch, prościej kupić dekoder STB i podłączyć pod tą sama instalacje antenową, niż zakładać antenę satelitarną.
A STB nie wiąże się z STB, dwoma pilotami, anteną, itd.? Dla osób starszych przygotowanie sprzętu do naziemnej telewizji jest tak samo trudno jak do telewizji satelitarnej. A jeden pilot jest wtedy, gdy osoba starsza zdecyduje się na wymianę telewizora. Jak wiadomo raczej nie zdecyduje się. ;)
zsk pisze:Już wtedy (w połowie roku 2011) jak Stavka została wybrana, zaraz po "konkursie"
I widzisz po konkursie, więc co do tego ma Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji?
zsk pisze:że Stavka to firma krzak zrobiona pod TVN.
Dziwne, że nikt wcześniej do tego nie doszedł, gdyż ta spółka została założona w 2005 roku.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: alabama1 »

Dla wszystkich zwolenników tv trwam- wiecie, że chcą, żeby wstrzymać nadawanie kanałów w mux 1. Tego też chcecie? Niech się odwołują, ale nie mają prawa żądać czegoś takiego.

Wiking

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Wiking »

zsk pisze:
Wiking pisze:
zsk pisze:Już wtedy (w połowie roku 2011) jak Stavka została wybrana, zaraz po "konkursie"
I widzisz po konkursie, więc co do tego ma Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji?
Ale manipulujesz moimi wypowiedziami - po konkursie to my "szarzy" ludzie ("opinia publiczna") się dowiedzieliśmy co jest grane, a KRRIT jak wybierała to dobrze wiedziała kogo wybiera, kolesia z 99 tys. zł nie bedącego nadawcą telewizyjnym.
Nie manipuluje. Stavka istnieje od siedmiu lat, a wtedy nikt nie wiedział, że w 2011 roku będzie konkurs na cztery wolne miejsca w pierwszym multipleksie Naziemnej Telewizji Cyfrowej.
Nie wiem być może przed konkursem Stavka z TVNem jakoś dogadały się, ale nie ma na to żadnych dowodów. I nie ma też dowodów, aby w to była wplątana Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: zsk »

alabama1 pisze:Dla wszystkich zwolenników tv trwam- wiecie, że chcą, żeby wstrzymać nadawanie kanałów w mux 1. Tego też chcecie? Niech się odwołują, ale nie mają prawa żądać czegoś takiego.
KRRIT rozpatrywała odwołania nadawców od wyników "konkursu" od lipca 2011 aż do stycznia 2012 (pół roku!), a następnie jeszcze zanim rozpatrzyła odwołania w grudniu 2011 nastąpiło uruchomienie MUX1 - czy nie po to tak długo KRRIT Dworaka rozpatrywała odwołania, aby postawić nadawców odwołujących się przed faktem dokonanym i utrudnić, czy wręcz starać się uniemożliwić zmianę decyzji KRRIT jeszcze przed uruchomieniem MUX1 (czyli przed grudniem 2011)?
Padają pytania co będzie się dziać jak sąd ogłosi wyrok że KRRIT złamało prawo i unieważni decyzje o przyznaniu 4 nadawcom koncesje?
Czy ktoś wówczas odpowie personalnie w KRRIT za to?

Wkurza mnie to, że tak duże jest opóźnienie DVB-T (emisje testowe konkretne były już w 2008 roku, potem specjalnie w interesie platform cyfrowych i kablowych emisje testowe zostały wyłączone i ograniczone, i zamiast we wrześniu 2009 ruszyć z DVB-T to dalej zwodzono przez 3 lata) i zamiast zrobić profesjonalny i transparentny konkurs na 4 NOWYCH nadawców i szybko rozpatrzyć odwołania, to wszystko zrobiono kosztem nas widzów :-(.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: alabama1 »

Wstrzymanie nadawania bądź co bądź nie może być. Nikt by tego nie chciał. Niech teraz się sądzą, zapadnie jakiś wyrok. Jeżeli trwam wygra, to wejdzie za jakiś kanał, ale od razu i żadnej przerwy w nadawaniu. Ludzie w tej sprawie też się zbuntują, jeżeli Trwam do tego doprowadzi i to dopiero wtedy ludzie się do niej zrażą. Niech więc lepiej nie kombinuje!

yougo

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: yougo »

volfeer pisze:
alex50 pisze:Z mojego rozeznania wynika że odbiorcami są raczej ludzie starsi, a więc emeryci. Już widzę jak ze swojej biednej emeryturki śpieszą aby zakupić STB, lub nowy TV. (TRWAM byłoby lepsze niz obecnie PULS-2.)


Pozwolę sobie się nie zgodzić. Ludzie starsi (o których piszesz) w większości nie mają satelity, gdyż wiąże się to z dekoderem, dwoma pilotami, anteną itd. Myślę, że prędzej kupią STB, niż założą satkę, a to dlatego, że nie będą mieć wyjścia. Po wyłączeniu analogu będą musieli wykonać jakiś ruch, prościej kupić dekoder STB i podłączyć pod tą sama instalacje antenową, niż zakładać antenę satelitarną.

Mimo, iż jestem negatywnie nastawiony do rozgłośni z Torunia, uważam, że taka telewizja w zamian za takie PoloTV powinna być.


Ludzie :!: Dajcie już spokój z tą TV Trwam ... Jeżeli jacyś ludzie mają i oglądają tą stację to robią to, właśnie przy pomocy anteny satelitarnej lub za pośrednictwem "kablówki" ... Nic się dla tych ludzi nie zmieni po wyłączeniu analogu naziemnego ... Kto będzie chciał, nadal będzie "TO" oglądać ...
I proszę Was, zakończmy temat Rydzyka i jego TV ... PROSZĘ :|

yougo

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: yougo »

Do: Andrzej.B: Nie lubię Disco polo, ani żadnego Disco ... Wolę gatunek, którego chyba nigdy nie będzie w TV ... Nie czekam też (już) na MUX 1, bo i tak nic tam nie ma ciekawego ... A to co mnie interesuje, tj. TVP 1 HD będzie dopiero od czerwca ... poczekam ... i innym też radzę czekać ...

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: zesepo »

@AndrzejB: Na pewno masz internet, bo z nami tu piszesz i bardzo łatwy dostęp do TV Trwam masz tu http://www.tv-trwam.pl/index.php?section=live

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Anduraki »

A STB nie wiąże się z STB, dwoma pilotami, anteną, itd.? Dla osób starszych przygotowanie sprzętu do naziemnej telewizji jest tak samo trudno jak do telewizji satelitarnej. A jeden pilot jest wtedy, gdy osoba starsza zdecyduje się na wymianę telewizora. Jak wiadomo raczej nie zdecyduje się.
oj zebys sie nie zdziwil, starzy ludzie nie wymieniaja tak czesto telewizorow wiec uwierz mi, ze jest bardzo wiele osob z telewizorem bez jakiegokolwiek zlacza umozliwiajacego na podlaczenie dekodera naziemnego czy satelitarnego (telewizory z lat 80- wczesnych 90 bez euro, bez composite, i HDMI/ w telewizorze nie ma opcji wejscie AV) Zeby cokolwiek odbierac po wylaczeniu analogow jedyne wyjscie to nowy odbiornik.
Z tego co widzę to powtarzasz to co pisze Nasz Dziennik, a oni piszą artykuły pod TV Trwam, więc ciężko uznać ich za wiarygodne źródło.
pojechales po bandzie, na jakiej podstawie twierdzisz ze ich zrodlo nie jest wiarygodne - dowody poprosze.

Jak kolega TomW pisze, ja tez nie ogladam TV Trwam ale chce zeby byla roznorodnosc programowa/informacyjna a nie tylko "jedyne sluszne poglady" w telewizjach typu polsat/tvn.

Jesli ktos nie chce tego ogladac niech nie oglada, ale niech nie odbiera takiej mozliwosci innym. Mamy demokracje, wiec jesli istnieje duza grupa ludzi chetnych do ogladania tej stacji i jezeli nie ma zadnych przeciwskazan (nie jakies wyimaginowane klopoty finansowe) to nie widze przeszkod dlaczegoby niby nie mozna bylo wlaczyc jej do nadawania na jakims muxie.


Przestancie wreszcie siac w tym temacie posty z tak stronniczymi niepodpartymi dowodami tresciami. Rozumiem ze macie rozmaite sympatie polityczne ale to nie to forum.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: alabama1 »

A sam piszesz, że chcesz trwam, bo nie chcesz słyszeć jedynych i słusznych poglądów polsatu, tvnu i innych. W takim razie też poproszę dowody na to, że te telewizje kłamią! Sam mówisz o bezpodstawnych zarzutach, a sam piszesz to samo. Ja w stu procentach nie popieram co wyżej.

Wiking

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Wiking »

Anduraki pisze:Jak kolega TomW pisze, ja tez nie ogladam TV Trwam ale chce zeby byla roznorodnosc programowa/informacyjna a nie tylko "jedyne sluszne poglady" w telewizjach typu polsat/tvn.
A ja chcę żeby w Polsce było przestrzegane prawo. :)I dlatego sprzeciwiam się dzikiemu lobbingowi na rzecz TV Trwam. Mi jest obojętne czy TV Trwam będzie czy nie będzie w Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Jeżeli ma być to po spełnieniu wszelkich warunków, w tym finansowych, a nie dzięki lobbingowi prawicowych ugrupowań, protestom na ulicach i przedstawianiu argumentów mijających się z faktami.

Nie wiem dlaczego czepiasz się Polsatu? Akurat Polsat jest jednym z bardziej obiektywnych mediów i jeżeli tylko trzeba to jedzie po wszystkich po równo i nie ważne czy ze środka, z prawa czy z lewa. Sprawa zdecydowanie gorzej wygląda chociażby w przypadku TV Trwam, która akurat przedstawia rzeczy tylko z jednego punktu widzenia.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: bogdanzieba »

Wiking pisze:
Anduraki pisze:Jak kolega TomW pisze, ja tez nie ogladam TV Trwam ale chce zeby byla roznorodnosc programowa/informacyjna a nie tylko "jedyne sluszne poglady" w telewizjach typu polsat/tvn.
A ja chcę żeby w Polsce było przestrzegane prawo. :)I dlatego sprzeciwiam się dzikiemu lobbingowi na rzecz TV Trwam. Mi jest obojętne czy TV Trwam będzie czy nie będzie w Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Jeżeli ma być to po spełnieniu wszelkich warunków, w tym finansowych, a nie dzięki lobbingowi prawicowych ugrupowań, protestom na ulicach i przedstawianiu argumentów mijających się z faktami.

Nie wiem dlaczego czepiasz się Polsatu? Akurat Polsat jest jednym z bardziej obiektywnych mediów i jeżeli tylko trzeba to jedzie po wszystkich po równo i nie ważne czy ze środka, z prawa czy z lewa. Sprawa zdecydowanie gorzej wygląda chociażby w przypadku TV Trwam, która akurat przedstawia rzeczy tylko z jednego punktu widzenia.
I zaprasza do TV polityków jednej opcji....

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: alabama1 »

Ja uważam, że telewizję trwam traktuje się na specjalnych warunkach. Mi mux 1 jak najbardziej odpowiada w obecnym składzie.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Anduraki »

A ja chcę żeby w Polsce było przestrzegane prawo. :)
ja rowniez, ale jak przeczytasz link na koncu, oraz dalsza czesc tego posta to sie przekonasz jak to jest w rzeczywistosci.
przedstawianiu argumentów mijających się z faktami.
jakich?

Wedlug danych przedstawianych w tym temacie wielu razy (mowa o kondycji finansowej gdzie widac ze kondycja finansowa TV Trwam znacznie przewyzsza te 4 stacje) jest oczywiste, iz TV Trwam jest dyskryminowana poprzez polityke dezinformacji. Juz nie mowiac o "sprzedawaniu koncesji" innych stacji w rece TVNu czy Polsatu.
Poszly zarzuty ze TV Trwam jest niewydolna finansowo, co ciekawesze mimo sprostowania na TVP Info sam Dworak to powtarza. Pytanie: "Czy Klamstwo powtarzane wielokrotnie staje sie prawda". Wybaczcie ale to jest polityka dezinformacji/zniechecenia (20 tys listow a nie 1,2mln podpisow) i nie chce mi sie juz tego komentowac, bo to zalosne i media takie jak Polsat czy TVN czy nawet TVP rozpuszczaja takie "dawno sprostowane - nieuczciwe oskarzenia". I nie ma tu mowy o zadnym Lobbingu, jesli zostalo naruszone prawo to obowiazkiem kazdego obywatela jest to zglosic.
Czekamy na decyzje Sadu.
puki co polecam krzykaczom forumowym do przeczytania ten artykul
http://satkurier.pl/news/72892/skarga-f ... krrit.html
gdzie dokladnie jest czesc z tego o czym wspomnialem w tym poscie.
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2012, o 13:24 przez Anduraki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Jarosław Bałuka »

Dobrze, ale ten wątek dotyczy rozwoju MUX1, a nie konkretnej stacji TV więc proszę o powrót do tematu. Skład MUX1 jest określony i na nim się koncentrujmy.

Zablokowany