Co dalej z MUX1?

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: odziom91 »

Wszyscy macie rację! ;) Każdy ma swój pogląd i to jest dobre :)
Najbardziej podoba mi się wypowiedź pivo - prawda jest taka, że Eska TV nadaje ogółem najwięcej muzyki ile można wcisnąć - w porównaniu do MTV (jak ostatnio oglądałem, to same reality-show -.-), czy Vivy (gdzie tam w sumie też nie lepiej - ale jednak coś tam puszczają). No i fakt, że Eska TV nie ma pozasłanianego ekranu przez konkursy, czy pozdrowienia SMS premium tak jak to bywa na 4fun.tv - przemawia do stwierdzenia, że Eska TV ogólnie najlepiej nadaje się na to miejsce. A że większej konkurencji nie ma - poza PR4 - no to mamy, co mamy. :)

I teraz powiem dlaczego PR4 i nadawałyby się świetnie na to miejsce zamiast Polo TV.
Nadają "inną" muzykę niż na Esce, Planecie, RMF Maxxx i innych stacjach CHR.
Fakt, że jest to radio na wizji - więc jakby nie patrzeć nowość technologiczna. :)
No i chyba najistotniejszy argument - "Czwórka" jako radio nie ma zasięgu ogólnopolskiego, ale dzięki MUX#1 jako TV - trafiłaby do szerszego grona odbiorców. :)

Tak ja to widzę. :)

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Puma »

Polo Tv też nadaje inną muzykę niż Eska... więc to żaden argument.

Zamiast Polo Tv bym chciał TV Disco które powstaje, ma tam być szeroko pojęta muzyka disco.

I tak wszystkim nie dogodzi, jeden lubi to a drugi coś innego ;)

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: giaur500 »

Zamiast Polo Tv bym chciał TV Disco które powstaje, ma tam być szeroko pojęta muzyka disco.
Ale dlaczego? Przecież disco jest już w eska tv. Po co drugi kanał z disco?

kamilooo
Posty: 85
Rejestracja: 9 lipca 2011, o 10:31
Odbiornik: Not Only TV LV5HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Zamość/Tarnawatka

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: kamilooo »

Fakt, każdy ma swój gust i swoje zdanie. Jednak, aż się serce kraja jak widzę wpisy tak bardzo ubliżające naszej muzyce - NASZEJ polskiej. Dokładnie rok temu byłem w Wielkiej Brytanii - praca sezonowa. W tle leciały ich rodzime produkcje. W końcu puściłem naszą "Sąsiadkę" - chciałem zobaczyć ich reakcję na ten jak to się mówi "shit". I co zobaczyłem, a raczej co usłyszałem ? "Great, cool music" - TAK BYŁO! Szkoda, że dużo jest u nas takich co daje wiarę we wszystko co powie TV/radio i zaraz zmieniają swoje poglądy muzyczne/polityczne.

Tv Disco - świetny pomysł. Co do Eski - nigdy nie widziałem tam klipu disco - obojętnie czy zagranicznego czy polskiego...

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: giaur500 »

Co do Eski - nigdy nie widziałem tam klipu disco - obojętnie czy zagranicznego czy polskiego...
Może masz rację. Dla mnie to wszystko to disco, nie rozróżniam bo to i tak wszystko to samo (bum bum bum i skacze blondi w bikini albo kilka innych kręci tyłkiem). Ale jeśli disco to co innego to przepraszam, nie miałem pojęcia.
Ale jak pamiętam taki program "Disco Relax" z Polsatu, to muzyka była własnie taka sama (tyle że taka Rihanna czy inne podobne śpiewają po angielsku i to cała różnica) więc tak założyłem.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Puma »

Faktycznie POP można przyjąć (jako muzyka taneczna, do zabawy) jako disco ale np. italo disco to już zupełnie coś innego... też nie jestem orłem w tych gatunkach ale italo disco łatwo odróżnić od reszty.

Fajnie gatunki muzyczne można posłuchać i porównać np. na poskastacja.

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: odziom91 »

Puma pisze:Polo Tv też nadaje inną muzykę niż Eska... więc to żaden argument.
Zamiast Polo Tv bym chciał TV Disco które powstaje, ma tam być szeroko pojęta muzyka disco.
I tak wszystkim nie dogodzi, jeden lubi to a drugi coś innego ;)
No masz kurcze ... rację :D :P
Dlatego dobrym pomysłem byłoby jednak utworzenie takiego muxu typowo tematycznego właśnie o muzyce ;) I wrzucić tam wszystkie dobre kanały z muzyką, które reprezentują każdy gatunek muzyki - i mogłaby być Eska, Rebel.TV (?), PR4, Polo TV i jakieś inne nastawione na każdą grupę społeczeństwa. :) Jednak, że Polska (? - nie wiem, czy Państwo za to odpowiada tak w pełni...) nie ma na to pieniędzy - więc troszkę lipa...
kamilooo pisze:Fakt, każdy ma swój gust i swoje zdanie. Jednak, aż się serce kraja jak widzę wpisy tak bardzo ubliżające naszej muzyce - NASZEJ polskiej. Dokładnie rok temu byłem w Wielkiej Brytanii - praca sezonowa. W tle leciały ich rodzime produkcje. W końcu puściłem naszą "Sąsiadkę" - chciałem zobaczyć ich reakcję na ten jak to się mówi "shit". I co zobaczyłem, a raczej co usłyszałem ? "Great, cool music" - TAK BYŁO!
Zapewne dlatego, że Disco Polo hmmm... to nasze "polskie Eurodance"? Więc w sumie się nie zdziwiłbym taką reakcją. :) alee... i tu pora na kolejny cytat:
giaur500 pisze:Może masz rację. Dla mnie to wszystko to disco, nie rozróżniam bo to i tak wszystko to samo (bum bum bum i skacze blondi w bikini albo kilka innych kręci tyłkiem).
W Polo TV jest podobnie [zwłaszcza w tych nowych teledyskach] - stoi facio, za nim 3 kobitki, wymachują tyłkiem [fakt, może nie w bikini], koleś śpiewa "o stokrotkach, majteczkach, tyłeczkach" i jest "fajnie"... No nie wiem... chyba nie tędy droga - swoją drogą, czy ktoś tu w ogóle pamięta Rosiewicza, Smolenia, Top One...? Dlatego disco polo z lat 90' jest zupełnie inne niż to "dzisiejsze"... gorsze...

Dobra, wróćmy do MUX#1! bo tu się robi portal muzyczny! :/

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: giaur500 »

Hehe z tym Rosiewiczem i Smoleniem to pojechałeś... no ja bym ich do disco polo nie zaliczył, to zresztą troszeczkę jednak wcześniejsze lata niż 90.

Co do disco-polo moim zdaniem nie ma już dziś disco polo jako takiego, zamiast tego jest tzw. "muzyka taneczna" co jest zresztą prawie tym samym.

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: odziom91 »

:) Smoleń i Rosiewicz na pewno lata 94 - 96 ;) Mam jeszcze w sumie jedyną starą kasetę (składankę disco polo z 1996 roku) i tam jest Rosiewicz. Smoleń zaś w Disco Relax na pierwszym miejscu szalał - utworem "Szalałeś, Szalałeś" (rok 95!), ciekawy z podtekstem ;p jak to u Smolenia ;)
Aczkolwiek - przytaczając te przykłady miałem na myśli tematykę Polo TV - a to też muzyka estradowa, czy też biesiady (? - biesiad tam raczej mało. A gdzieś wyczytałem, że taką tematykę powinni prezentować) ;)

:: Edycja ::
A no i trzeba wspomnieć, że dużo kasy na tym zarobili - Smoleń jak ostatnio widziałem w TV ma jakąś fundację, chyba specjalnie przekwalifikowane konie do leczenia dzieci z chorobami, ale bez powodu w TV się nie pojawił, gdyż chyba ma problemy finansowe...

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: giaur500 »

Smoleń święcił triumfy na początku w latach 70-80 gdy występował razem z Laskowikiem. Potem owszem do disco relaxu ale tylko dla kasy i za wiele z tego nie wyszło - tak samo jak krawczyk i kilku innych.

A jeśli chodzi o Rosiewicza, to jego najwieksze przeboje znane zreszta do dzis pochodza z lat 60 i 70.

To, że oboje pozniej "zaprzyjaznili" sie z disco-polo nic nie znaczy, bo wystepowali i byli najbardziej popularni w czasach, gdy o disco-polo to jeszcze nikt nie słyszał.

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: odziom91 »

No w sumie... ale jest mnóstwo innych przykładów...
Nawet Boys (chociaż nigdy ich nie trawiłem)...

Dobra, ja kończę rozmowę o muzyce, bo za bardzo zboczyliśmy z kursu. :P

Jeśli doszłoby do protestu, to ile czasu potrzebują do jego rozpatrzenia? No i jak bardzo będzie to miało wpływ na wprowadzenie MUX#1?

kamilooo
Posty: 85
Rejestracja: 9 lipca 2011, o 10:31
Odbiornik: Not Only TV LV5HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Zamość/Tarnawatka

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: kamilooo »

No i Pan prezydent obronił KRRIT.
DISCO RELAX LIVE FOREVER !!!!

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: apk »

Mam nadzieje że I multipleks wystartuje jeszcze latem jak zdążą z kanałami TVP 1 , TVP 2 , TVP 3 bo za rok zaczną wyłączać nadajniki analogowe a za 2 lata wyłączą wszystkie .
TVP jest operatorem który powinien podpisać umowę jak najszybciej czy 4 kanał prywatny będzie POLO TV czy inny aby dalej nie opóźniać cyfryzacji Polski !

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: qwerty »

Zastanawia mnie jedna rzecz. Jak będzie wyglądał skład multipleksu 1, gdzie w 3 multipleksie są 2x tvp info.

pivo
Posty: 180
Rejestracja: 16 października 2010, o 18:01
Odbiornik: TV: Globo HD-XS2+NotOnlyTV Hybrid USB LV5HD
DAB: Dual DAB4
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: TV:R-cin+PKiN/R-yn, DAB+: Trz-ec+PKiN

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: pivo »

A aby w MUX-1 nie będzie warszawskiego Info?

Bartosz Czach

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Bartosz Czach »

Podobno w MUX1 miał być TVP INFO, a w MUX3 kanał regionalny...

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: twmichal »

Kontynuując jeszcze ten nieszczęśliwy muzyczny offtop dodam swoje 3grosze. Disco polo jest muzyką, która kompletnie nie nadaje się na "salony". Świat disco polo to nie wielkie wytwórnie płytowe i listy przebojów. Ta muzyka najlepiej wygląda w swoim środowisku - czyli wiejskich zabawach. Pchanie disco polo na siłę do świata komercyjnej muzyki źle się dla niej skończy.

Szkoda, że nie będzie Radia Na Wizji. Nie od dziś wiadomo, że kanał ma praktycznie pomijalną oglądalność a DVB-T byłoby dla niego wielką szansą. Po obcięciu sygnału Czwórka odzyskałaby ogólnokrajowy zasięg, jaki kiedyś zapewniały nadajniki Radia Bis. Mnie się marzy kanał muzyczny podobny do dawnej Vivy Zwei.
Mam nadzieję że stanie się cud i ktoś zajmie miejsce Polo TV w MUX-1. Nawet, jeśli oznaczałoby to jeden pusty kanał czy nawet opóźnienie startu.

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: odziom91 »

Zastanawia mnie jedna rzecz. Jak będzie wyglądał skład multipleksu 1, gdzie w 3 multipleksie są 2x tvp info.
Na przykładzie Iławy mogę się domyślać, że jeśli pojawi się nadajnik MUX#3 na terenie Olsztyna, to TVP Olsztyn będzie dostępny tylko na nadajnikach olsztyńskich. ;)

A co do tv regionalnych na MUX#3 i później na MUX#1 - to właśnie regionalny kanał z MUX#3 zostanie przeniesiony na "jedynkę", a cały MUX#3 po wyłączeniu TVP1 i TVP2 zostanie przeznaczony na programy tematyczne TVP. ;)
twmichal pisze:Mnie się marzy kanał muzyczny podobny do dawnej Vivy Zwei.
Plus dla Ciebie kolego! :P Ogólnie cała Viva była kiedyś lepsza niż teraz... ;)
2step, 2rock, Fast Forward, Electronic Beats, ZWOBOT... ech...

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: mac_33 »


a-z

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: a-z »

Taa a świstak siedzi i zawija w te papierki :lol:

Zablokowany