Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Odp: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: kb997 »

Nie przełącza wolniej tylko w Esce czasem jakiś kawałek jest do zaakceptowania a na Polo czasem ładne kobitki w teledyskach występują :D Na pulsach lecą bajki więc moje dziecko okupuje TV ale tak jak pisałem niektóre pozycje są delikatnie mówiąc słabe.

looser

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: looser »

Trzeci konkurent o. Tadeusza Rydzyka nie zamierza emitować programu katolickiego, lecz programy twórców określających się jako „Żydo-Taoisto-Hinduso-Tolteko-Buddyści”.
press.pl o Radiotelewizji
To chyba się nie zgadza z treścią orzeczenia:
Program będzie zawierał transmisje i relacje z nabożeństw i uroczystości religijnych, wydarzeń z życia Kościoła i społeczeństwa, edukował w zakresie historii i współczesności chrześcijaństwa w duchu nauczania Stolicy Apostolskiej i jedności z Episkopatem Polski.
krrit.gov.pl
Co o tym sądzicie? KRRiT powinna wziąć to pod uwagę.

Wiking

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Wiking »

Wnioski niezgodne z ogłoszeniami nie będą rozpatrywane. :)
adac pisze:Ale też ma 10 razy łatwiejszą dostępność niż Tv Trwam.
Odniosłem się do wypowiedzi kolegi @ploomba, z której wynikało, że ATM Rozrywka ma mniejszą oglądalność niż TV Trwam. :)
adac pisze:Moim zdaniem, zamiast konkursu na kanał dla dzieci powinien być konkurs na europejski kanał informacyjny lub edu-informacyjny.
Było coś takiego jak konsultacje społeczne w sprawie konkursu na MUX-1. Wnioski z tego były takie, że ludzie chcą kanał społeczno-religijny, sportowy, dla dzieci, filmowy i dokumentalny. :)
ploomba pisze:Nie poniosło mnie. Na pewno większa niż ATM, TV6, Puls2 czy inne tego typu, które opierają się tylko na puszczaniu pozycji archiwalnych z innych stacji, a ekipa pracująca w nich to pewnie kilka osób (wciskających przycisk start/stop).
Wiele zależy od tego jaki profil ma dana stacja telewizyjna. Jeżeli np. ATM Rozrywka ma profil filmowo-rozrywkowy i główną część jej oferty stanowią filmy, czyli w tym przypadku przede wszystkim seriale, to ustala się ramówkę i naciska przycisk start. Co innego, np. ze stacjami informacyjnymi, w przypadku których zdecydowana większość audycji jest na żywo. :)
ploomba pisze:Pisząc "duża" miałem na myśli: rozbudowana, mająca swoje studia, tworząca swoje własne programy, wiadomości, nadająca "na żywo" itd.
Wypisz wymaluj TTV, co nie oznacza, że jest to duża telewizja. :) Duże telewizje to TVN, Polsat, TVP i może wkrótce Telewizja Puls. :)

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: ploomba »

Wiking pisze:
ploomba pisze:Pisząc "duża" miałem na myśli: rozbudowana, mająca swoje studia, tworząca swoje własne programy, wiadomości, nadająca "na żywo" itd.
Wypisz wymaluj TTV, co nie oznacza, że jest to duża telewizja. :) Duże telewizje to TVN, Polsat, TVP i może wkrótce Telewizja Puls. :)
gwoli ścisłości, program dla TTV produkuje TVN - jest to kolejna stacja "tematyczna" TVN-u obok innych (Turbo, Style, TVN24).
Trwam uplasowałbym mniej więcej w pobliżu Pulsu - patrząc na wielkość stacji. Choć Puls nie ma tylu "programów studyjnych" co Trwam i na moje oko Trwam będzie miało bardziej rozbudowaną strukturę, więcej swoich programów, kamer, realizatorów itd. Obie stacje to jednak zupełnie "inna broszka".

tomekogg

Re: Odp: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: tomekogg »

kb997 pisze:Nie przełącza wolniej tylko w Esce czasem jakiś kawałek jest do zaakceptowania a na Polo czasem ładne kobitki w teledyskach występują :D Na pulsach lecą bajki więc moje dziecko okupuje TV ale tak jak pisałem niektóre pozycje są delikatnie mówiąc słabe.
No i właśnie takimi kategoriami się kierowali włodarze KRRIT. Jak czytam takie komentarze, to mi się słabo robi. Poziom muzyczny Polo TV jest poniżej zera, a Eski TV zerowy. Puls2 i Puls to dno. Jeśli chodzi o TV6, to za wyjątkiem audycji 4music to też chłam.
Jednak przyznam, iż 4music to świetny program z dobrą muzyką, nie to co eska czy polo. Zamiast eski i polo, tv6 mogłoby być kanałem muzycznym i na pewno grałoby ciekawiej niż te dwa chłamy od ZPR.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: adac »

To może przypomnijmy z archiwum wyniki konsultacji, które zakończyły się 2 lipca 2012.

Na pierwsze pytanie: jakie programy powinny się znaleźć dvb-t wpłynęło 4812 odpowiedzi, łącznie drogą tradycyjną i mailową.
Z tego 4133 zgłoszenia popierają projekt przyznania miejsca w multipleksie dla TV Trwam (86 %).
W tej liczbie jest: 536 głosów z klubów parlamentarnych i biur poselskich ( podpisy), oraz 30 stanowisk z poparciem od: starostw, rad miejskich, stowarzyszeń i urzędów.

Ciekawi mnie, czy KRRTV weźmie to pod uwagę przy rozstrzyganiu konkursu :?:

Z innych oczekiwań : pojawiła się cała lista kanałów tematycznych znanych z platform, w większości komercyjnych a więc niezgodnych z warunkami konkursu (kanały sd, niekodowane). Były to propozycje programów filmowych, przyrodniczych, popularno-naukowych i sportowych.
Jak już wiadomo: sport nie znalazł się w tematyce KRRTV, a na kanał przyrodniczo-edukacyjny dość niespodziewanie bezpłatną propozycję zgłosił DMax.

ntcdvb

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: ntcdvb »

Warunki konkursu nie zakazywały udziału kanałów komercyjnych.
W konkursie mogli zgłosić nawet Canal+, HBO lub nPremium.
Nadawane kanały w MUX-1 będą FTA (bezpłatne) i jak pisałeś w SD.
To co wyczynia się z tym miejscem na kanał religijny jest nie do przyjęcia (wymuszanie aby inni nadawcy się wycofali) groźby wobec KRRiT. Konkurs na ten slot należy pozostawić bez rozstrzygnięcia a w to miejsce ogłosić konkurs na kanał sportowy.
Kanały religijne są dostępne FTA w Internecie i na SAT.

Awatar użytkownika
Benedykt
Posty: 282
Rejestracja: 26 sierpnia 2010, o 00:53

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Benedykt »

w to miejsce ogłosić konkurs na kanał sportowy.
Kanały religijne są dostępne FTA w Internecie i na SAT.

To nie jest argument. Podobnie kanały sportowe są FTA i w internecie i na sat. Naciski na TVP, żeby TVP Sport pojawił się w NTC nic nie dają. Przecież nie chodzi o ograniczenia regionalne. Liczy się wyłącznie kasa i polityka. Jedyną stacją sportową możliwą w niekodowanym NTC jest TVP Sport. Nie mamy co marzyć o Polsacie czy Eurosporcie.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Odp: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: kb997 »

@tomekogg
Nie zrozumiałeś mojej ironii co do Eski i Polo. Oba te kanały to dno i dwa metry mułu i tylko nabijałem się z tego, że dużo dłużej u mnie ogląda się te programy. Co do Puls i Puls2 to mizernej wartości bajki te kanały nadają w czasie gdy na innych nie ma nic dla dzieci więc moje dziecko ma włączony telewizor (nie bez mojej kontroli merytorycznej). Po bajkach TV jest wyłączony. Jak już pisałem, nie zależy mi jaki program religijny będzie nadawany, interesuje mnie tylko czy Discovery wejdzie i kto dostarczy kanał dla dzieci.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: adac »

Cyt: Warunki konkursu nie zakazywały udziału kanałów komercyjnych
Miałem na myśli kanały płatne. Po cichu liczyłem, że wielka komercja przygotuje jakieś propozycje light swoich znanych produkcji, ale tak się nie stało.
Zupełny brak zainteresowania nadawaniem fta z tej strony, mimo potencjalnie dużego rynku odbiorców.
Chlubny wyjątek stanowi Discovery Networks ze swoją propozycją i dlatego mocno! liczę na ich obecność w ntc.

ntcdvb

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: ntcdvb »

Benedykt pisze: ...kanały sportowe są FTA i w internecie i na sat. ... Nie mamy co marzyć o Polsacie czy Eurosporcie...
Kiedy to Eurosport jest FTA z SAT i w DVB-T (Niemcy).
Czesi mają CT (4) Sport, i ze sportem Fanda i Prima.

Nie zgodzę się z opinią, że TV Puls i Puls 2 to złe kanały (kwestia gustu).
A nawet w moim domu uważane są za jedne z lepszych i mocno ubolewam, że nie jest w C+.
Eska i Polo TV to nie moje klimaty i wolę Ocko lub TV Pohoda.
DMAX nie znam tego kanału a Discovery przesadza z reklamami i teraz przy Prima ZOOM to jak kolega fajnie napisał „dno i wodorosty”.
A nie sądzicie, że skoro jest zainteresowanie odbiorców i nadawców to należy zacząć dyskusję o wdrażaniu MUX 5 i 6 w UHF i DVB-8 w VHF. Ciekawe jak Emitel oceni testy DVB-T2 w Warszawie.
Szkoda aby UKE oddało te kanały dla CP pod ofertę płatną. :?:

Wiking

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Wiking »

ploomba pisze:gwoli ścisłości, program dla TTV produkuje TVN - jest to kolejna stacja "tematyczna" TVN-u obok innych (Turbo, Style, TVN24).
Trwam uplasowałbym mniej więcej w pobliżu Pulsu - patrząc na wielkość stacji. Choć Puls nie ma tylu "programów studyjnych" co Trwam i na moje oko Trwam będzie miało bardziej rozbudowaną strukturę, więcej swoich programów, kamer, realizatorów itd. Obie stacje to jednak zupełnie "inna broszka".
Nie wiem dlaczego upierasz się przy tych studiach i kamerach. Wszystko zależy od tego, jaki profil ma dana stacja. :) Program dokumentalny czy sportowy może nie mieć studia i ani jednej kamery, a prezentować bardzo wysoki poziom. :)
Własna oferta TV Trwam to głównie publicystyka, więc im studio i kamery są niezbędne, ale w przypadku kanału sportowego, dokumentalnego, czy też filmowego można obyć się bez studia i kamer, a stacje i tak mogą prezentować wysoki poziom. :)
TV Trwam niby ma studio, niby ma kamery, niby ma sprzęt, ale pomimo tego od strony technicznej i wizualnej nie przedstawia się zbyt atrakcyjnie. :)
adac pisze:Z innych oczekiwań : pojawiła się cała lista kanałów tematycznych znanych z platform, w większości komercyjnych a więc niezgodnych z warunkami konkursu (kanały sd, niekodowane).
W obecnym konkursie wszystkie zgłoszone kanały to tematyczne i komercyjne kanały. :)
ntcdvb pisze:DMAX nie znam tego kanału a Discovery przesadza z reklamami
Kanały Discovery obecne na polskim rynku nie posiadają polskiej koncesji, więc kanały te "oferują" wyjątkowo dużo reklam. Natomiast DMAX będzie posiadał polską koncesję, więc z ilością reklam będzie typowo polsko. :)

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: adac »

Szkoda aby UKE oddało te kanały dla CP pod ofertę płatną.
Mocno w to wątpię, prędzej zasilą one tzw. dywidendę cyfrową. Kolejne magiczne słowo które nie wszyscy rozumieją i chyba o to w tym zamieszaniu chodzi.

Chętnych jest dużo: systemy zdalnego nadzoru, monitoringu, szybka transmisja danych dla korporacji. To raczej nie będzie dla Kowalskiego.
W dodatku chętni maja argument w postaci kasy, a to przemawia do każdego urzędnika w porównaniu z jakąś bieda-telewizją FTA, której nawet nie stać na koncesję.

Wystarczy przejrzeć chociażby wyniki ostatniego przetargu UKE na pasmo 1800 Mhz, a właściewie to jego wycinki po 5 MHz każdy:
Cytat: " Budżet Państwa z tytułu opłat za dokonanie rezerwacji częstotliwości może zasilić kwota ponad 950 mln złotych." (BestGsm.pl)

Nasze oczekiwania co do następnych bezpłatnych multipleksów i najlepiej w Hd z atrakcyjna zawartością to chyba trzeba będzie jeszcze raz przemyśleć.


ps Wiking: chyba już wcześniej wyjaśniłem więc przed polemiką warto najpierw przeczytać
Ostatnio zmieniony 2 marca 2013, o 20:12 przez adac, łącznie zmieniany 1 raz.

Wiking

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Wiking »

Kanały, które na satelicie bądź w kablówkach są płatne też mogli zaoferować. :) Ze strony KRRiT nie mieliby problemów, sprawa gorzej wyglądałaby z operatorami platform i kablówek. ;)

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: adac »

Oczywiście, nie miałbym nic naprzeciwko: Canal+ Sport, HBO, czy nawet polskie seriale od TVP.
W wersji niekodowanej, bo na tym multipleksie inaczej nie wolno :P

Omber27

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Omber27 »

A tak generalnie to kiedy miałyby wejść nowe kanały w nadawanie? Wiadomo coś o jakimś terminie?

ntcdvb

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: ntcdvb »

rotalplus pisze:
ntcdvb pisze:...
Telewizja Polska S.A. rozpowszechnia w multipleksie I programy telewizyjne TVP 1, TVP 2 i TVP Regionalny (INFO) … do dnia 27 kwietnia 2014 r.
... Nie zacytowałeś całego artykułu:
2. Telewizja Polska S.A. rozpowszechnia w multipleksie I programy telewizyjne „Telewizja Polska I”, „Telewizja Polska II” oraz regionalne programy telewizyjne na podstawie rezerwacji częstotliwości, o której mowa w ust. 1, do dnia pokrycia sygnałem tych programów terytorium RP, na którym zamieszkuje co najmniej 95% ludności, przy wykorzystaniu częstotliwości ustalonych w planie zagospodarowania częstotliwości dla multipleksu III na podstawie art. 112 ust. 2 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. — Prawo telekomunikacyjne, jednak nie później niż do dnia 27 kwietnia 2014 r.

A więc do uzyskania 95% ludnosciowej powierczhni ale nie później niż do 27 kwietnia 2014
Tyle razy pisane, nie jest znany dokładny termin.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: rotalplus »

ntcdvb pisze:DMAX nie znam tego kanału a Discovery przesadza z reklamami
Kanały Discovery obecne na polskim rynku nie posiadają polskiej koncesji, więc kanały te "oferują" wyjątkowo dużo reklam. Natomiast DMAX będzie posiadał polską koncesję, więc z ilością reklam będzie typowo polsko. :)
Niekoniecznie będzie posiadał polską koncesję - być może tak jak kanały CC i Nick w MUX-4 będzie musiał się dostosować do wymogu 33% audycji w jęz. polskim, ale nie będzie musiał ograniczyć limitu reklam, emisji oznaczeń wiekowych czy emisji programów od lat 16 po 20:00.

Ogłoszenie nic o tym nie mówiło

looser

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: looser »

Przecież właśnie złożyli wniosek o koncesję.
Od 2 października 2012 rozpoczęto emitować oznaczenie wiekowe programów na kanale z powodu otrzymania 23 maja polskiej koncesji na nadawanie kanału w Polsce.
wikipedia.org
Nickelodeon ma polską koncesję.

Wiking

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Wiking »

rotalplus pisze:Niekoniecznie będzie posiadał polską koncesję
Jeżeli KRRiT wybierze ofertę Discovery Networks to DMAX będzie posiadał polską dziesięcioletnią koncesję naziemną. :)

Zablokowany