Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
juter

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: juter »

cignacy pisze:
voitek pisze:Podsłuchałem w RM, że są takie indywidualne prośby słuchaczy do o. Rydzyka o to, aby umieścić Trwam w DVB-T. Wątpię jednak, żeby o. Tadeusz Rydzyk zrezygnował ze swoich abonamentów...
Abonament o. Tadeusza Rydzyka to druki wpłat rozdawane w każdej parafii.

A im większa dostępność tej telewizji, tym większa reklama numerów kont bankowych.:D

Też jestem za TV TRWAM w mux1, dzięki temu dużo osób zdecyduje się przejść na DVB-T szybciej niż po wyłączeniu analogu (szczególnie osoby starsze nie posiadające satelity)

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Puma »

Kiedyś już pisałem na tym forum że TV Trwam powinna być w NTC.

Ludzie starsi dają się naciągać na 'talerz" a tak by mieli od razu dostęp do tej telewizji bez ponoszenia dodatkowych kosztów.
Jestem przekonany że gdyby Oj.R. był zainteresowany to naciski na szybki start by się nasiliły ;)
Ostatnio zmieniony 6 lutego 2011, o 09:09 przez Puma, łącznie zmieniany 1 raz.

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: voitek »

Siwus pisze:a on ma jakieś abonamenty ? :P Z tego co wiem to tv trwam nadaje na satelicie kanał niekodowany :P
Jeden słuchacz skarżył się, że nie stać go na dekoder.

smiodus

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: smiodus »

przychylam się do umieszczenia Trwam na mux1,
- kanał jak każdy inny, a to że go nie oglądam to nie znaczy że nie ma odbiorców (a z pewnością ma) i ma prawo być w naszym DVB-T tak jak każdy inny,
- nie byłoby mydlenia, kombinowania i łowickich pasów tylko zostałby włączony niezwłocznie, bo leży to w interesie nadawcy (duża część pozostałych uczestników mux1 opowiada o kanałach których fizycznie nie ma),
- problem akcji informacyjnej poruszany i wałkowany na tym forum już chyba z 10 razy byłby załatwiony dla sporej części naszego społeczeństwa, i to na dodatek za pomocą wielu mediów (telewizji, radia, prasy) jak również zostałby wprowadzony do obiegu "szeptanego",
- do parcia na uruchomienie mux1 doszłoby kolejne środowisko lobbystyczne (w normalnym tego słowa znaczeniu) i to niebagatelny bo mający wpływ na obecnych hamulcowych tj. np TVP
podsumowując jestem ZA

S

juter

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: juter »

smiodus pisze:przychylam się do umieszczenia Trwam na mux1,
- kanał jak każdy inny, a to że go nie oglądam to nie znaczy że nie ma odbiorców (a z pewnością ma) i ma prawo być w naszym DVB-T tak jak każdy inny,
- nie byłoby mydlenia, kombinowania i łowickich pasów tylko zostałby włączony niezwłocznie, bo leży to w interesie nadawcy (duża część pozostałych uczestników mux1 opowiada o kanałach których fizycznie nie ma),
- problem akcji informacyjnej poruszany i wałkowany na tym forum już chyba z 10 razy byłby załatwiony dla sporej części naszego społeczeństwa, i to na dodatek za pomocą wielu mediów (telewizji, radia, prasy) jak również zostałby wprowadzony do obiegu "szeptanego",
- do parcia na uruchomienie mux1 doszłoby kolejne środowisko lobbystyczne (w normalnym tego słowa znaczeniu) i to niebagatelny bo mający wpływ na obecnych hamulcowych tj. np TVP
podsumowując jestem ZA

S
Akcja informacyjna byłaby naprawdę imponująca, bo tak czuję, że księża czytaliby odpowiednie komunikaty podczas ogłoszeń parafialnych, tak więc skala promocji DVB-T byłaby kolosalnie większa niż na dzień dzisiejszy.
Dodatkowo ogromna część społeczeństwa (w szczególności ta starsza) przeszłaby na DVB-T dobrowolnie a nie z przymusu. W związku z tym w dużej mierze rozwiązałby się też problem w stylu "my biedni emeryci, skąd mam brać pieniądze na STB /nowy telewizor, co oni znowu za glupoty wymyslają, żeby ludzie telewizji normalnie oglądać nie mogli"

pivo
Posty: 180
Rejestracja: 16 października 2010, o 18:01
Odbiornik: TV: Globo HD-XS2+NotOnlyTV Hybrid USB LV5HD
DAB: Dual DAB4
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: TV:R-cin+PKiN/R-yn, DAB+: Trz-ec+PKiN

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: pivo »

I o to chodzi! Można nie lubić tej stacji, ale kto wie, może dzięki niej społeczeństwo, szczególnie jego starsza część szybciej przerzuci się na DVB-T. Kto wie, może kiedyś TVN i inne stacje będą dziękować Ojcowi Rydzykowi za szybsze poszerzenie ich zasięgu :D. W tej chwili TVN dociera do pi razy oko 90% Polaków, Puls do około 75% mieszkańców naszego kraju, TVP1 i TVP2 do 100%, a Polsat do 96%. Dla tych pomniejszych stacji powiększenie zasięgu, szczególnie szybsze niż zakładano to większa oglądalność i większe wpływy z reklam.

Kwesta stacji muzycznej. W tej chwili właściwie nie ma takie stacji, która równomiernie prezentuje muzykę tak jak niegdyś Tylko Muzyka. Jakby się uparł to najbliżej do tego modelu ma 4funTV. Obecnie panuje polaryzacja na dwie grupy. Pierwsza grupa to kanały grające ,,przeboje Bravo'' czyli viva PL, itv czy Eska TV. Druga grupa to stacje grające alternatywę od indie rocka po ciężkie klimaty tak jak rebel:tv czy nowo powstałe Radio na Wizji. Jako że ma być równowaga czyli nie powinna nadawać tylko i wyłącznie telewizja grająca ,,hity RMF Maxxx'' lub ta ,,ambitniejsza'' to nie widzę innego wyjścia. Albo powstanie (lub zmieni kontent) stacja równomiernie prezentująca oba nurty, albo trzeba będzie wsadzić dwa odmienne kanały do MUX-u. Moje typy to Eska TV i rebel:tv tudzież viva PL i Radio na Wizji. W drugim przypadku Polskiemu Radiu, którego sytuacja finansowa jest teoretyczne dobra (bilans wychodzi lekko na plus) powinno zależeć na rozpropagowaniu swojej telewizji i na tym, aby te 3 miliony wpompowane w Czwórkę na Wizji się zwróciły.

DVB-T

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: DVB-T »

z 4 kanałów w mux1 - 2 na muzykę to zbyt dużo. Moim zdaniem powinien znaleźć się jeden, ale i to wcale nie jest przesądzone, zależy jakie kryteria zostaną powzięte przy wyborze i jak duże będzie zainteresowanie. Gdybym miał wybierać stację muzyczną, wybrałbym 4fun. Jego plusy to w miarę różnorodna muzyka (na pewno bardziej niż na eska TV), często puszczają kawałki z lat 80 i format 16:9. Największym minusem są reklamy pojawiające się na ekranie w trakcie teledysków. Drugi kanał muzyczny w DVB-T widziałbym dopiero w 4 multipleksie.

Nie chciałbym w mux1 stacji tele5, o którą upominają się niektórzy użytkownicy. Dla mnie stacja ta nie ma żadnej wartości. Mam ją od wielu lat i nigdy chyba nie oglądałem jej dłużej niż kilka minut. Na satelicie odstrasza też jakość techniczna, problem ten w DVB-T oczywiście nie będzie istniał, bo tu na każdy kanał zarezerwowana jest odpowiednia ilość miejsca. Stacja ta obecna satelitarnie od wielu lat nie ma żadnego progresu jeśli chodzi o zawartość merytoryczną i jakość techniczną. Dla mnie są całkowicie nierozwojowi i nierokujący na przyszłość.

Kolejny kanał jakiego nie chciałbym widzieć w mux1 to Orange sport info. Z prostego powodu - Polsat sport News. Newsy sportowe nie są warte dwóch kanałów w DVB-T. Zwłaszcza, że kanał ogólnoinformacyjny jest tylko jeden - TVP Info. Jak orange chce to niech da program Orange Sport. Ale to oczywiście nierealne. A dobrze by było gdyby w mux1 znalazł się jakiś kanał stricte sportowy. Ale obawiam się, że nie będzie chętnych, ani Polsat sport, ani orange sport, ani canal+ sport,ani eurosport, ani nsport, ani nawet TVP sport się nie pojawią, bo wszystko idzie za kasę w kablowkach i satelitach. Szkoda, zwłaszcza jeśli chodzi o program nadawcy (z nazwy) publicznego.

pitbu

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: pitbu »

Ja jak poprzednicy również uważam, że na mux1 powinna znaleźć się TW TRWAM. To nie jest tak, że ludzi starszych, którzy chcą oglądać tą stację nie będzie stać na dekodery.
Mają telewizory będą mieli dekodery.
Nadto DVB-t tak słabo w Polsce się rozwija głównie przez silne lobby głównych prywatnych graczy na rynku medialnym. Propozycja by na DVB-t znalazły się kodowane płatne kanały w zamian za "darmowe" tunery DVB-t doprowadzi do tego, że naziemna tv cyfrowa to będzie tak naprawdę TV satelitarna i do tego płatna czyli bez misji.
Jeśli TW TRWAM dostanie koncesję powyższy scenariusz zostanie zażegnany z korzyścią dla nas wszystkich.

wachcio

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: wachcio »

Wiadomo co człowiek to opinia i nie podważam popularności oraz siły przebicia TV Trawam ale jeśli w DVB-T miałby pojawić się kanał religijny to według mnie dużo bardziej interesujący jest Religia TV a już szczególnie programy pana Chołowni tam nadawane.

pitbu

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: pitbu »

Ale Religia TV jest kanałem jednego z wielkich graczy medialnych, którzy raczej są zainteresowani pieniędzmi jakie mają ze swoich platform satelitarnych i dotychczas raczej byli przeciwni rozwojowi naziemnej TV cyfrowej.
Po za tym Rreligia TV nawet w procencie nie jest tak popularna wsród ludzi starszych jak TW Trwam. Moja mama naprzykład kazała mi rozwiązać umowę z operatorem kablówki, który zaprzestał nadawać TW Trwam w zamian wprowadzając Religia TV i następnie podpisać z operatorem, który dalej miał w ofercie TW Trwam.
Po prostu, Religia TV jest skierowana do nieco innego typu odbiorców. Jej właściciele dalej myślą o kanale TV jak o czymś co ma się sprzedać. Ludzie starsi nie są dla nich źródłem zysku.
Dwa kanały o takiej tematyce to moim zdaniem za dużo na cyfrowej TV ale jeden, którym zaintersowana jest większa częśc starszego społeczeństwa powinien być, tak samo jak kanały dla każdej innej grupy wiekowej.

PiotrekxD

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: PiotrekxD »

Tak w ogóle to kiedy ma rozpocząć się konkurs na kanały do pierwszego multipleksu?

juter

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: juter »

PiotrekxD pisze:Tak w ogóle to kiedy ma rozpocząć się konkurs na kanały do pierwszego multipleksu?
Już się rozpoczął, a zakończy się chyba 4 marca.

DVB-T

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: DVB-T »

juter pisze:
PiotrekxD pisze:Tak w ogóle to kiedy ma rozpocząć się konkurs na kanały do pierwszego multipleksu?
Już się rozpoczął, a zakończy się chyba 4 marca.
Póki co ciężko to nazwać konkursem. Obecnie trwa okres do zgłaszania kandydatur, kończący się 4 marca. Potem wedle niewiadomych kryteriów nastąpi wybór kanałów.

PiotrekxD

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: PiotrekxD »

DVB-T pisze:
juter pisze:
PiotrekxD pisze:Tak w ogóle to kiedy ma rozpocząć się konkurs na kanały do pierwszego multipleksu?
Już się rozpoczął, a zakończy się chyba 4 marca.
Póki co ciężko to nazwać konkursem. Obecnie trwa okres do zgłaszania kandydatur, kończący się 4 marca. Potem wedle niewiadomych kryteriów nastąpi wybór kanałów.
Kto może powiedzieć jakie "kanały się zgosiły"? Wow, mam nadzieje, że konkurs zakończy się pomyślnie. :?

pivo
Posty: 180
Rejestracja: 16 października 2010, o 18:01
Odbiornik: TV: Globo HD-XS2+NotOnlyTV Hybrid USB LV5HD
DAB: Dual DAB4
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: TV:R-cin+PKiN/R-yn, DAB+: Trz-ec+PKiN

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: pivo »

Przeczytaj tytuł tematu.

jano

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: jano »

A może TVN Meteo albo TVN Style w MUX-1?

pgrzes
Posty: 158
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ostrava

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: pgrzes »

To proponuję jeszcze tvn gra, tvn nuda, tvn powtórka, tvn zabójcza broń, tvn harry potter i obowiązkowo polsat kevin z emisją wszystkich części kevina 24h/dobę. Ot taka mała złośliwość, ale mux w sumie będzie miał upragnione 8 programów.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: blockbuster »

vigoo pisze:"ATM Grupa, niezależny producent telewizyjno-filmowy w Polsce, planuje uruchomić dwa własne kanały telewizyjne o nazwach ATM TV i ATM Rozrywka. Spółka złożyła już wnioski o przyznanie koncesji na nadawanie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji."

Skoro mux1 mogą zająć tylko kanały posiadające polską koncesję satelitarną, to raczej w/w kanały nie mają szans na DVB-T
http://satkurier.pl/news/63524/koncesje ... lo-tv.html

monkay

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: monkay »

Jeśli złożyli podanie o koncesję na nadawanie satelitarną, a podejrzewam, że o taką koncesję wystąpili to mają szansę na znalezienie się w DVB-T.

pivo
Posty: 180
Rejestracja: 16 października 2010, o 18:01
Odbiornik: TV: Globo HD-XS2+NotOnlyTV Hybrid USB LV5HD
DAB: Dual DAB4
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: TV:R-cin+PKiN/R-yn, DAB+: Trz-ec+PKiN

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: pivo »


Zablokowany