Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
Bartosz Czach

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Bartosz Czach »

A jakim cudem lokalny, skoro to MUX3 jest regionalny? Kanał lokalny miał być w MUX3 po przeniesieniu do MUX1 TVP INFO.

Awatar użytkownika
lalamido
Posty: 23
Rejestracja: 26 marca 2011, o 12:37
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: lalamido »

I ponownie miejsca dostały stacje których nie ma. Ciekawe w jakim terminie ruszą. Obawiam się, że może powtórzyć się sytuacja jak z kanałami w MUX2.

Szkoda, że nie wygrało Radio na Wizji. Myślę, że dobrym (ale chyba niestety nierealnym) pomysłem byłoby umieszczenie kanału Radio na Wizji w MUX3. W końcu to też kanał nadawcy publicznego, a w MUX3 są niewykorzystane miejsca, które raczej już nie zostaną wypełnione przez TVP.

Peter Parker

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Peter Parker »

Poland pisze:Wracając do sprawy ciekawe gdzie jest Tele 5 (jako jedyny jest nadającym kanałem o profilu ogólnym w stawce) a i przy okazji gdzie jest obiecany nadawca lokalny ? A przy okazji co Kino Polska Nostalgia robi w tej stawce wybranych kanałów. Mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie co z obiecanym kanałem lokalnym - będzie czy nie ?
Kisiel, błagam cię...
Odpowiem: Tele 5 może po prostu nie okazało się zbyt ciekawą propozycją do NTC? Zaś Kino Polska Nostalgia będzie jedynym kanałem filmowym w NTC (przynajmniej w pierwszych trzech multipleksach).

I nie trolluj, to nie media2.

loker

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: loker »

Mamy kanały, więc można by zacząć emisję gdzie się da... Zwłaszcza, że tymczasowo TVP można by już w cyfrówce odbierać.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: ploomba »

Wybór OK , gdyby nie ta Eska TV.
Od dawna uważałem, że jedynym pewniakiem jaki być powinien to Kino Polska (Nostalgia) - stacja promująca polską kinematografię.
ATM i U-TV - zobaczymy co świeżego zaproponują - chociaż po cichu marzył się mi bardziej kablowo/lokalny CTV.
A Eska TV - szkoda słów - nędza i rozpacz - stacja ukierunkowana na jeden typ muzyki dla niewymagającej publiki, dzieci i młodszej młodzieży - jedynym plusem tej stacji jest dobra i nowoczesna oprawa graficzna. Jedyną stacja muzyczną zaoferowaną do DVB-T o szerokim profilu muzycznym była PR Czwórka - dlaczego jej nie wybrano? Eska TV - prania mózgu młodym Polakom ciąg dalszy.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Poland »

Największym minusem jest to że pozbawiając miejsca CTV krajowa rada radiofonii i telewizji (jak przed laty z Polonią 1) znowu dała monopol TVP Info na lokalność.

pivo
Posty: 180
Rejestracja: 16 października 2010, o 18:01
Odbiornik: TV: Globo HD-XS2+NotOnlyTV Hybrid USB LV5HD
DAB: Dual DAB4
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: TV:R-cin+PKiN/R-yn, DAB+: Trz-ec+PKiN

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: pivo »

Powiem tak: nie jest arcywspaniale, mogło być jednak gorzej. Odnośnie kanału Kino Polska Nostalgia, który zapowiada się ciekawie nie mam zastrzeżeń. Po ATM Rozrywka trzeba się spodziewać powtórek seriali produkowanych dla TVP i Polsatu. Odnośnie stacji muzycznej - mogło być lepiej. Spodziewałem się 4fun.tv. Chociaz jakby nie patrzeć ta stacja i Eska TV to jest to samo. U-TV to wielka tajemnica, raczej nie olśni.

Nie zapominajmy że mogło byc gorzej i pierwszego multipleksu trafiłyby: iTV, Polo TV i Tele 5.

Czwórka w MUX-3 - marzenie...

Gori
Posty: 37
Rejestracja: 28 września 2010, o 18:02
Miejscowość: Wrocław
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Gori »

ploomba pisze:...Jedyną stacja muzyczną zaoferowaną do DVB-T o szerokim profilu muzycznym była PR Czwórka - dlaczego jej nie wybrano? ...
Być może to było powodem:
http://satelitarne.tv/news.php?readmore=14761

DVBManiak

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: DVBManiak »

No całkiem całkiem. Nie przepadam za Eska TV, ale jakiś muzyczny kanał przydałby się. Wszystkie prezentują podobny poziom no może poza Radiem na Wizji, które trafiłoby w gust większej rzeszy odbiorców. Pozostałe kanały nie zapowiadają się najgorzej i najważniejsze, że wreszcie jest jakaś decyzja. Teraz już żeby wszystko szło z górki, chociaż o to będzie pewnie trudno.

Awatar użytkownika
MJJ
Posty: 270
Rejestracja: 8 marca 2011, o 20:12
Odbiornik: Philips PFL7665H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: MJJ »

Jak dla mnie brakuje Orange Sport Info.

Pytanie podstawowe to kiedy te kanały wystartują w DVB-T- jeśli to będzie tak samo startowało jak Puls 2, TV6 oraz PSN to za rok może się doczekamy :)

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Puma »

Wybór dosyć dobry... jak dla mnie może być :)

Czekam kiedy to ruszy... jeżeli obędzie się bez przetargu to można się spodziewać że w tym roku będzie na sporym obszarze kraju.

Peter Parker

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Peter Parker »

MJJ pisze:Jak dla mnie brakuje Orange Sport Info.

Pytanie podstawowe to kiedy te kanały wystartują w DVB-T- jeśli to będzie tak samo startowało jak Puls 2, TV6 oraz PSN to za rok może się doczekamy :)
Orange sport info z góry było skazane na porażkę, bo w MUX2 będzie Polsat Sport News - niemal identyczny kanał.

A ja mam tylko nadzieję, że umowa z Emitelem szybko zostanie podpisana i Info-TV-FM da już sobie spokój. Niech oni się swoim DVB-H zajmą :lol:

pitair

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: pitair »

Dlaczego z góry powiedziane jest że to Emitel ma być operatorem ?
Co jeśli nowi nadawcy będą chcieli innego operatora niż TVP ?

p-b
Posty: 282
Rejestracja: 9 października 2010, o 22:26

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: p-b »

;)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2012, o 22:38 przez p-b, łącznie zmieniany 1 raz.

pitair

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: pitair »

To w takim razie wiadomo coś na temat wyboru przez TVP operatora... może podpisać aneks czy znowu przetarg ?

Rahm

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Rahm »

Kolejny konkurs "po polsku". Nie mogę się doczekać od pół roku Polsat Sport News a tu.. lecą kolejne czarne koty w worku. Co to jest to Kino Polska Nostalgia, ATM Rozrywka i U-TV ??? Pytam, kto te kanały widział, żeby ocenić, a co dopiero wygrywać w konkursie np. z Orange Sport Info, Superstacją czy TVN Meteo !!! Czy nasze drogi też budują FIRMY, które nikt nie widzi na oczy ??? Eska leci z satki FTA. I te kanały do PIERWSZEGO mux ??? Jakaś kompletna kpina ! Mogli zrobić jakiś sondaż wśród społeczeństwa, za czym jesteśmy. A tu.. kilku siadło, coś pod stołem załatwili i oglądajcie sobie. Podsumuję - SKANDAL !!!

pitair

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: pitair »

Dokładnie to samo chciałem napisać dlaczego to MY nie wybieramy spośród kanałów które zgłosiły się do konkursu. A swoją drogą to mam nadzieję że ten przetarg jakoś szybko pójdzie... z krótszymi terminami realizacji niż MUX3.

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: igorlan »

pitair pisze:Dokładnie to samo chciałem napisać dlaczego to MY nie wybieramy spośród kanałów które zgłosiły się do konkursu. A swoją drogą to mam nadzieję że ten przetarg jakoś szybko pójdzie... z krótszymi terminami realizacji niż MUX3.
Znając życie przetarg trzeba będzie rozpisać od początku, gdyż już INFO TV FM zwróciło się do UKE z prośbą o kontrolę procesu wyboru operatora MUX1. Było z resztą juz o tym tutaj..
http://satkurier.pl/news/65339/problemy ... mux-1.html

Davidson

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Davidson »

mux1, mux2, mux3... Najlepiej sobie ustawić po swojemu dlatego ja zawsze wyszukuje ręcznie kanałów dobierając dla nich wybraną pozycje i prawdopodobnie powtórkowy ATM z produkcjami ze znanych stacji telewizyjnych będzie miał u mnie miejsce w drugiej dziesiątce. Eska TV dobrze że jest jakaś muzyczna telewizja w stawce, pewnie lepsza mogła być Czwórka PR, bo to radio na wizji. Kino PL "Nostalgia" to pewnie przykrywka bo to nie będzie nic innego jak zwykłe Kino PL. U-TV to dziwadło jako stacja informacyjno-publicystyczna wolał bym poprostu sprawdzoną Superstacje. A o Tele5 i Polonii1 najlepiej zapomnieć, nie chciał bym takich stacji w NTC, wole już te.
Pytania:
1. Co to jest ten CTV o czym wy wszyscy piszecie?
2. Kiedy się pojawi TRWAM? :D
3. Kiedy pojawią się te kanały?

Awatar użytkownika
ddd3
Posty: 22
Rejestracja: 10 września 2009, o 17:31
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Jemiołów

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: ddd3 »

@Davidson
odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania znajdziesz na tym forum
na przykład w :arrow: tym temacie
Używaj wyszukiwarki itp.

Zablokowany