Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: vigoo »

To startują w konkursie i wiedzą, że nie maja szans ? Mnie się wydaje, że polowa kanałów, która wystartowała w konkursie, wcale nie chciała być w DVB-T a gdyby wygrali, to i tak by zrezygnowali. Ważne, by było o nich głośno...

El Prezesso
Posty: 145
Rejestracja: 16 listopada 2009, o 17:52
Odbiornik: TV LG 42LM620S
Instalacja antenowa: Fuba DAT903 Combo LTE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Koszalin/Gołogóra

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: El Prezesso »

Tomasz Berezowski pisze:
DVBManiak pisze:Widzę, że wielu jest za Tele 5. No ja się dołączam jeszcze raz, ale to pewnie nic nie da.
TELE 5 nie ma polskiej koncesji, więc nie ma szans na obecność w DVB-T.
Oj, chyba jednak ma: http://www.krrit.gov.pl/bip/Nadawcy/Nad ... fault.aspx
Nr koncesji 431/2010-T 04-02-2010

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Poland »

Tomasz Berezowski pisze:
DVBManiak pisze:Widzę, że wielu jest za Tele 5. No ja się dołączam jeszcze raz, ale to pewnie nic nie da.
TELE 5 nie ma polskiej koncesji, więc nie ma szans na obecność w DVB-T.
Już prostuję - Polonia 1 nie ma polskiej koncesji a Tele 5 ma - stąd jej właściciel wystawił ją do konkursu.

Bartosz Czach

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Bartosz Czach »

Z dwojga złego też jestem za TELE5. Choć nie ukrywam, że wolałym CTV.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: giaur500 »

Komercja rządzi. Wszystko to względy ekonomiczne, po prostu taka prosta muzyka generuje więcej dochodów. Tylko tym można wytłumaczyć Polo TV i Eska TV. Kryteriami nie jest różnorodność oferty programowej, a opłacalność wyboru, tym bardziej że trzeba pokryć straty generowane przez inne kanały o ultra niskiej oglądalności (czytaj: TVP Kultura i TVP Historia). Uświadamiając sobie to, moim zdaniem nie ma sensu kierowanie żadnych protestów do KRRIT, bo jeśli nawet prywatnie mogłyby one zostać uznane przez czytającego po ich stronie, to biznesowo i tak nie mogą zostać wzięte pod uwagę.

Podobnie mógłbym się długo rozpisywać o tzw. "misji telewizji publicznej", za którą jakoby wszyscy mamy obowiązek płacić abonament (namawianie podobne, jak te które ma miejsce w jednej rozgłośni z Torunia), ale zauważyłem, że krytyka TVP jest tu zakazana (takie posty są natychmiast usuwane), więc się wstrzymam.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Poland »

Bartosz Czach pisze:Z dwojga złego też jestem za TELE5. Choć nie ukrywam, że wolałym CTV.
Także mógłby być wystarczy tylko jakoś się pozbyć z MUX1 kanału Eska TV. Ewentualnie CTV mogłoby się pojawić na wolnym 8 miejscu.

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: BiTCity »

@giaur500 100% poparcia - jak to było w pewnej piosence "Nie gryzie się łapy chlebodawcy Pana naszego"

@Poland nie można wciskać regionalnej stacji do MUX-1 a taką jest CTV czy TVS itp.

Bartosz Czach

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Bartosz Czach »

CTV nie miał być regionalny! Miał informować o wydarzeniach w regionach. Ale nie w ramach rozszczepień.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Poland »

Bartosz Czach pisze:CTV nie miał być regionalny! Miał informować o wydarzeniach w regionach. Ale nie w ramach rozszczepień.
Taka formuła też by się przydała - przynajmniej tam gdzie kablówek nie ma.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: ploomba »

pozwole sobie zacytowac odpowiedz z UKE w sprawie wyboru Polo TV (na razie jedyna jaką dostałem)
Szanowny Panie

W odpowiedzi na Pana e mail w sprawie koncesji Krajową Radę Radiofonii i
Telewizji udzielonej programowi POLO TV, którego nadawcą jest Lemon
Records Sp. z o.o., uprzejmie informuję że Prezes UKE co do zasady nie
posiada kompetencji aby zmienić czy uchylić decyzje Przewodniczącego
KRRiT w sprawie udzielenia koncesji. Na mocy ustawy o radiofonii i
telewizji Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jest obecnie jedynym organem
właściwym w sprawach dokonywania wyboru nadawcy w procesie koncesyjnym a
następnie prowadzi postępowanie w sprawie koncesji na programy radiowe i
telewizyjne. Prezes UKE posiada kompetencje wyłącznie w przedmiocie
uzgodnienia warunków technicznych koncesji a nastęnie wydawania decyzji w
sprawie rezerwacji częstotliwości.

Pragnę jednakże dodać, że wybór POLO TV jako programu
rozpowszechnianego w multipleksie pierwszym, wzbudził dość szerokie
kontrowersje, w związku z powyższym, przed uzgodnieniem warunków
technicznych koncesji, Prezes UKE skierował do Przewodniczącego KRRiT
pismo z prośbą o wyjaśnienie tej sprawy. W odpowiedzi, Krajowa Rada
Radiofonii i Telewizji oświadczyła, że według analizy KRRiT, program
POLO TV wraz z pozostałymi programami wybranymi przez KRRiT do pierwszego
multipleksu, w stopniu najwyższym spełnia kryteria określone w art. 1
ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji, "a żaden z nadawców w takim
stopniu jak Lemon Records Sp. z o.o. nie zamierza prezentować muzyki
polskiej, w tym takich gatunków jak np. muzyka etniczna". W odniesieniu do
kwestii grupy kapitałowej ZPR S.A. , KRRiT oświadczył że taka sytuacja
na multipleksie pierwszym będzie miała miejsce wyłącznie do 31 lipca
2013 r. czyli zakończenia emisji programów nadawcy publicznego na
multipleksie pierwszym, bowiem po tej dacie nastąpi uzupełnienie oferty
multipleksu pierwszego o cztery nowe kanały komercyjne.

Jednocześnie pragnę poinformować, że zgodnie z przepisami Kodeksu
postępowania administracyjnego, do postępowania w sprawie koncesji mogą
dołączać się organizacje społeczne. Jeśli zainteresuje Pan sprawą
np. stowarzyszenia twórców lub izby gospodarcze skupiające producentów
i nadawców, mogą one żądać od KRRiT aby uczestniczyły w tym
postępowaniu i w razie potrzeby odwoływały się od decyzji organu
koncesyjnego, wraz z prawem do składania skargi do sądów
administracyjnych.
konkluzje
- KRRiT pokrętnie się tłumaczy, że wybrało Polo TV jako drugi kanał od ZPR ..ale taka sytuacja bedzie tylko do 2013 bo dojdą wtedy 4 nowe kanały..bla bla bla bla bla bla - co to za argumentacja?
..że niby Polo TV ma prezentować muzykę etniczną i w największej ilości muzykę polska.. - dobre sobie , disco polo i muzyka etniczna 8-) . Ciekawe czy będą puszczać na Polo TV produkcje takich grup jak np "Kapela ze Wsi Warszawa" - jedyną stacją na jakiej widziałem tą grupę to TVP Kultura. No chyba, że KRRiT uważa za muzykę etniczną przyspiewki typu "srała baba srała..trawy się trzymała" albo "majteczki w kropeczki" 8-) Nadal uważam, że jeśli chodzi o muzykę polską najlepiej w tym świetle wypada Czwórka na wizji.
I Ci ludzie (KRRiT) decydują o edukacji kulturalnej Polaków? Zgroza
- trzeba zainteresować tematem stowarzyszenia twórców lub izby gospodarcze skupiające producentów i nadawców bo tylko one mogą skarżyć decyzje KRRiT

kamilooo
Posty: 85
Rejestracja: 9 lipca 2011, o 10:31
Odbiornik: Not Only TV LV5HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Zamość/Tarnawatka

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: kamilooo »

Widzę, że znowu nadeszła fala plucia to i ja chętnie dołączę. Moje zdanie zostawiam niezmienione - Polo TV to najlepszy wybór, DVB-t jest dla mas. Ciekawe czemu ostatnio zasięg PR4 tak zmalał? Bo? Bo koszty przewyższają zyski.
"srała baba srała..trawy się trzymała" albo "majteczki w kropeczki"
Widać, że [...] wiesz o tej muzyce, nie wiesz jak wygląda obecnie.
stowarzyszenia twórców
Ooo te to znowu będą psioczyć, że im się płytki nie sprzedają i grają w garażu.
muzyka związana ze zwyczajami, obrzędami, rytuałem,
To akurat pokrywa się z naszą muzyką taneczną.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: ploomba »

kamilooo pisze:
"srała baba srała..trawy się trzymała" albo "majteczki w kropeczki"
Widać, że ch. wiesz o tej muzyce, nie wiesz jak wygląda obecnie.
Koleś, wyluzuj..skąd taka agresja :shock: Stwierdziłem tylko, że obecnie na Polo TV NIE MA ŻADNEJ MUZYKI ETNICZNEJ a KRRiT ma chyba błędną definicję tej muzyki bo podpinanie disco polo i muzyki biesiadnej pod etniczną to GRUBE NADUŻYCIE. (a tak właśnie wygląda muzyka biesiadna i przyśpiewki http://www.milowka.pl/przyspiewki_goralskie.html&p=7 - cytat o babie pochodzi włąsnie z tej strony)
Z tego co wyczytałem również na facebook'owym profilu tej Twojej ulubionej stacji wynika, że mają zamiar się rozwijać w kierunku disco polo + disco (w tym całym Polo TV nie ma krzty muzyki etnicznej)
A pokazywanie disco polo jako czegoś wartościowego i ambitnego (że niby cała Polska tego ma słuchać?) to kompletne dno.
kamilooo pisze:
muzyka związana ze zwyczajami, obrzędami, rytuałem,
To akurat pokrywa się z naszą muzyką taneczną.
bzdury
Ostatnio zmieniony 20 lipca 2011, o 19:51 przez ploomba, łącznie zmieniany 2 razy.

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: vigoo »

Wygląda na to, że nikt i nic nas już nie uratuje przed tym badziewiem...

arik92

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: arik92 »

Najwyżej usunie się z listy to "coś". Szkoda jednak zmarnowanego miejsca w multipleksie.

Bartosz Czach

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Bartosz Czach »

Czyli znów skompromitujemy się przed całym światem :( Czy, do jasnej cholery, nic nie może u nas odbyć się normalnie? Może warto zainteresować tym Brukselę.

kamilooo
Posty: 85
Rejestracja: 9 lipca 2011, o 10:31
Odbiornik: Not Only TV LV5HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Zamość/Tarnawatka

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: kamilooo »

A pokazywanie disco polo jako czegoś wartościowego i ambitnego (że niby cała Polska tego ma słuchać?) to kompletne dno.
A dlaczego ma słuchać tego co leci w jakiejś tam "Czwórce"? Mam czarno na białym wyniki oglądalności programów DP i tej waszej "ambitnej muzyki" jak to wy nazywacie. Pytam się poraz kolejny. Dlaczego jakiś czas temu PR4 zawiesiło tyle nadajników skoro ta muzyka jest tak popularna?

Muzyka inspirowana wpływami etnicznymi np. jazz, blues, reggae; - w przypadku disco polo było to italo disco

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: ploomba »

kamilooo pisze:Pytam się poraz kolejny. Dlaczego jakiś czas temu PR4 zawiesiło tyle nadajników skoro ta muzyka jest tak popularna?
a no dlatego, że jakis czas temu "po ludzku" znaczna część częstotliwości PR4 została po prostu ukradziona na poczet innych stacji Polskiego Radia. Jakiś "mądry" bęcwał wymyślił sobie reorganizacje częstotliwości wszystkich stacji PR i tak zwiększono zasięgi PR1 i PR2 a odebrano je PR4. Od kilku lat trwa atak na tą stację w celu wyeliminowania jej z rynku. Starania aby "ubić" Czwórkę (wcześniej PR BIS), która nie grała komercyjnie (skierowanej do młodzieży studiującej i uczącej się.. i nie tylko) trwa do dzisiaj.
kamilooo pisze: Muzyka inspirowana wpływami etnicznymi np. jazz, blues, reggae; - w przypadku disco polo było to italo disco
Ewidentnie widać, że nie wiesz co to muzyka etniczna.

posłuchaj tego
http://www.youtube.com/watch?v=P6zWUhVprDY
i skonfrontuj ze swoim disco polo.
Jeśli Polo TV będzie grało i promowało taką muzykę będe ich wychwalał.

p.s dla Twojej informacji - italo disco to nie muzyka etniczna 8-)

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: twmichal »

Puma pisze:Z tego m.in. wynika że w MUX I znajdzie się 8 kanałów tak samo jak w MUX II i III.

Co do muzyki etnicznej... mają dosyć oryginalny pogląd na to co to jest muzyka etniczna :D
Na pewno jest to muzyka polska ale czy disco polo ma reprezentować nasz kraj? Bardziej bym określił to jako muzyka taneczna a etniczna to:
muzyka związana ze zwyczajami, obrzędami, rytuałem, charakterystyczna dla określonych grup etnicznych, np. oryginalne nagrania Nigeryjczyków, Aborygenów, Eskimosów, Kurpiów itp.;
Generalnie to Disco Polo da się jakoś podciągnąć do muzyki etnicznej :D
Są tam jakieś naleciałości z muzyki ludowej, biesiadnej czy granej przez kapele weselne. Pamiętam że na słynnym Disco Relax pojawiało się parę kapel typowo ludowych.

Ale koniec żartów - muzyka etniczna funkcjonuje na świecie pod określeniem world music i z bardziej znanych u nas wykonawców to np. Cesaria Evora, Goran Bregovic, z polskich pod tą kategorię pasowałby np. Zakopower.

Niestety, spodziewałem się takiej odpowiedzi od organów rządowych. Brakuje mi tylko określenia "promocja polskiej kultury" Kulturę to mamy w radiowej Dwójce czy TVP Kultura. A disco polo to wiejskie wesela i imprezy gdzie alkohol leje się strumieniami, pod koniec imprez czasami młodzi adepci szkoły Jedi walczą atrapami mieczy świetlnych.
Może wymieniłem same negatywne rzeczy :D, ale lepiej jakby disco polo trzymało się z dala od komercji, bo to nie jest muzyka na salony. Wystarczy porównać co się zrobiło z rapem, gdy z biednych dzielnic czy blokowisk wskoczył na "salony" i stał się własną parodią (aczkolwiek perełki można znaleźć - właśnie poza komercyjnymi mediami).

Pomijając to sprawa włączenia do MUX-1 dwóch stacji o tym samym profilu i tego samego właściciela jest o wiele bardziej kontrowersyjna od treści tam prezentowanych.

Wysyłajmy więc dalej skargi, piszmy petycje - może uda nam się skruszyć ten beton.

biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: biopar »

Patryk92 pisze:@biopar
dla Ciebie może i szajs ale dla innych napewno polo tv będzie lepsze od czwórki (oglądałem ostatnio trochę czwórkę i nic ciekawego tam nie było i 1000x wole polo tv)
o gustach się nie dyskutuje. Muzyka w Radiu na Wizji może nie jest może najlepsza, bo za dużo tam jak dla mnie sHIt HOPu, ale jest też rock, muzyka alternatywna (nie przewalona komercyjnymi stacjami radiowymi) i dużo muzy kapel nieznanych. Ciężko tam znaleźć Brytnej Spirs, czy inne gwiazdki z zachodu, ale także próżno szukać Feela i Doda... A i programy są ciekawsze niż w PR1. Dużo ciekawych tematów, i jak ktoś tam podał wyżej - program "pod lupa".

A wracając do tematu, ciekawe, czy Wasze pisma przyniosą jakiś efekt. Czy to nie jest przypadkiem walka z wiatrakami... Mam wrażenie, idąc za którymś kolegą wyżej, że KRRIT kierowała się tylko i wyłącznie wynikami finansowymi stacji startujących do konkursu (utrzymanie MUX1)... pomijając fakt korupcji, bo tego ponoć w naszym kraju nie ma (viva CBA!) i na pewno nikt z właścicieli ESKA/POLO nie podpłacił nikogo, jesteśmy skazani na DP jak bum cyk cyk...

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: ploomba »

twmichal pisze: Generalnie to Disco Polo da się jakoś podciągnąć do muzyki etnicznej :D
Stare disco polo do muzyki biesiadnej/weselnej czy Sląskich Szlagierów - TAK. Ale przypinanie disco polo metki "world music" to chyba żart :D

Zresztą, jak kolega "kamilooo" wczesniej łagodnie napisał..nic o tej muzyce nie wiemy..i niby nowe disco polo jest zupełnie inne..
faktycznie..włączając Polo TV (FTA z HotBird'a) widać, że bliżej tej "nowej" muzyce do "plastikowej" tandety Eski - niby to muzyka taneczna. Przez teledyski hurtowo przewalają się umalowane "lale" (wątpliwej urody zresztą) wyginające swoimi ciałami.. wszystko tylko w polskim wykonaniu i dla polskiego nie wymagającego odbiorcy.. jak to "kamilooo" napisał - dla mas.

pokażcie mi gdzie tu muzyka etniczna?
http://polotv.com.pl/teledyski#etna_niewolnica_klip110
http://polotv.com.pl/teledyski#rajmund_sasiadka_klip108
http://polotv.com.pl/teledyski#toledo_z ... dz_klip100
http://polotv.com.pl/teledyski#d-bomb_c ... ie_klip102
http://polotv.com.pl/teledyski#d-bomb_s ... oom_klip98
ja widzę tylko "gołe baby" i super tytuł w czwartym linku
Ostatnio zmieniony 20 lipca 2011, o 21:57 przez ploomba, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany