Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
kozuch

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: kozuch »

ploomba pisze:
twmichal pisze: faktycznie..włączając Polo TV (FTA z HotBird'a) widać, że bliżej tej "nowej" muzyce do "plastikowej" tandety Eski
Spokojnie Eska to najlepszy kanał muzyczny w Polsce trochę się zagalopowałeś z tym porównaniem do Polo TV, nie mniej jednak jestem za wyrzuceniem stacji Polo i zastąpieniem jej czymś innym bo 2 kanały muzyczne są niepotrzebne.

mon100

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: mon100 »

a może SPORTKLUB.

Bartosz Czach

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Bartosz Czach »

mon100 pisze:SPORTKLUB.
I może Canal+Sport? SportKlub to płatny kanał premium i żyje on z opłat.

mon100

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: mon100 »

Za kanały premium trzeba niestety płacić. mógłbym płacić za kanały w ntc. Bezpłatnych kanałów dobrych niestety brak. A tu czytam , że jest rywalizacja czy polo tv, czwórka, itp. Może Tele 5?, itv, mango, polonia 1-wszystkie to "szajs"-a wy ludzie czego oczekujecie, że bedzie super nowy bezpłatny kanał. Już nadaje "szóstka a niedługa puls 2-i stwierdzam, że nie da się tego oglądać-powtórki-jaka rewelacja!!!!!!

DVBManiak

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: DVBManiak »

Jak dla ciebie Hip Hop to shit to nie znaczy, że dla innych też. Muzyka ma być różnorodna i oto chodzi. Ja jestem jak najbardziej za promowaniem HH, to jest w końcu radio dla młodzieży takiej jak ja, która taki styl lubi, ale ok każdy ma swój gust. Radio nie może być nastawione na promowanie jednego stylu muzyki obojętnie jakiego jak Eska czy Maxxx, którzy promują tylko Dance. Jednak stacje CHR tak mają i dlatego za nimi nie przepadam. Dla mnie Czwórka i Muzyczne Radio (może ktoś zna z Jeleniej Góry) prezentują się najlepiej ze wszystkich stacji radiowych. I bez dwóch zdań się zgodzę, że to Radio na wizji powinno się znaleźć w MUX-1 zamiast przynajmniej Eska TV, bo Polo TV da się znieść i na pewno muzyka tam prezentowana będzie lepiej przyswajalna dla starszych ludzi. Jednak szkoda, że zamiast Polo TV nie może być Tele 5, bo wtedy byłoby bardzo w porządku. Tyle ode mnie.

loker

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: loker »

Z nadających obecnie na satelicie za free to najlepiej chyba Trwam wypada...

Peter Parker

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Peter Parker »

Nad losem DVB-T w Polsce pozostaje tylko gorzko zapłakać. Choćby taki Polsat Sport News czy TV6, a tym bardziej PULS 2 nie powinny w ogóle znaleźć się w MUX2, ani jakimkolwiek innym. To zwykłe zapchajdziury, wypełnienie miejsca, które dano nadawcom. Nawet TVN7 powoli się taki robi, powtarzając Wojciechowską, Mam Talent i inne programy.
W MUX1 powinien się znaleźć Orange sport info. Możecie się ze mną nie zgodzić, ale to najlepsza propozycja złożona do konkursu na MUX1. Turnieje, transmisje na żywo, serwisy live, magazyny, do tego prawdopodobnie 1. liga od tego sezonu. To kanał sto razy lepszy od Polsatu Sport Demo, bo tak niestety trzeba nazwać twór zaprezentowany przez Polsat. Ale niestety, to se ne vrati i raczej jest już po ptokach. Żal tylko patrzeć kogo wybiera KRRiT.

kamilooo
Posty: 85
Rejestracja: 9 lipca 2011, o 10:31
Odbiornik: Not Only TV LV5HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Zamość/Tarnawatka

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: kamilooo »

Nad losem DVB-T w Polsce pozostaje tylko gorzko zapłakać. Choćby taki Polsat Sport News czy TV6, a tym bardziej PULS 2 nie powinny w ogóle znaleźć się w MUX2, ani jakimkolwiek innym. To zwykłe zapchajdziury, wypełnienie miejsca, które dano nadawcom. Nawet TVN7 powoli się taki robi, powtarzając Wojciechowską, Mam Talent i inne programy.
Cieszę się, że ktoś się ze mną zgadza. Ciekawe kto taki mądry wymyślił, aby dużym graczom przydzielić po 2 miejsca. Pewnie myślał, że dadzą nam dobre kanały, które posiadają w ofercie, a tu się okazało, że tworzą gnioty, aby tylko zająć swoje miejsce.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Puma »

Chyba na forum czytałem że prywatnym dali po dwa kanały w MUX II w zamian za wyłączenie analogu.

Wracając do tematu, moja Mama na pewno będzie wolała Polo niż Eska... wszystko to rzecz gustu i wieku odbiorcy.
Ostatnio zmieniony 21 lipca 2011, o 11:46 przez Puma, łącznie zmieniany 1 raz.

robert197648

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: robert197648 »

Śledzę od pewnego czasu wszystkie info na temat kanałów naziemnej,i najwięcej szumu jest wokół Polo Tv.Moim zdanie nie ma co się gorączkować rynek zweryfikuje te wszystkie kanały,jeśli ludzie nie będą zainteresowani tym Polo to i nie będzie reklamodawców a co za tym idzie kanał będzie nie rentowny i go zlikwidują.To samo będzie z TV6.Pamiętajcie że nadawcy też muszą opłacać i to nie mało na utrzymanie tego kanału,a nikt nie będzie ładował kasy w coś co przynosi straty.

kozuch

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: kozuch »

robert197648 pisze:Śledzę od pewnego czasu wszystkie info na temat kanałów naziemnej,i najwięcej szumu jest wokół Polo Tv.Moim zdanie nie ma co się gorączkować rynek zweryfikuje te wszystkie kanały,jeśli ludzie nie będą zainteresowani tym Polo to i nie będzie reklamodawców a co za tym idzie kanał będzie nie rentowny i go zlikwidują.To samo będzie z TV6.Pamiętajcie że nadawcy też muszą opłacać i to nie mało na utrzymanie tego kanału,a nikt nie będzie ładował kasy w coś co przynosi straty.
Problem polega na tym że mnóstwo osób będzie oglądać Polo TV bo tak to u nas jest wszyscy piszą, że nie lubią, ale w domowym zaciszu słuchają.

DVBManiak

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: DVBManiak »

Sam czasem słucham, wychowałem się na tym. Na pewno lepsze niż Eska TV.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Puma »

Też lubię posłuchać disco polo i nawet słucham takiego radia :)
Ten kanał na pewno zarobi na siebie.

stanley

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: stanley »

Ok, szanuję gusta innych, wiem że są fani disco. Ale trzeba też jasno powiedzieć:
Eska i Polo to dla ogromnej liczby ludzi muzyka z innej planety, kompletny szok, reagujemy natychmiastowym wyłączeniem radia czy TV.
Zabrakło w MUX1 równowagi.

Wychowałem się, jak tysiące innych, na muzyce rock i pop granej w RMF od początku a teraz tylko niestety czasami.

Awatar użytkownika
Strzelb@
Posty: 117
Rejestracja: 1 października 2009, o 22:53
Odbiornik: SONY KDL-46Z4500
WIWA HD50
Instalacja antenowa: Tri Digit + LNA 101
85 m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Strzelb@ »

Po tym jak ustalono ostateczną listę programów w MUX1, przestały mnie obchodzić dalsze losy tego MUX'a. Pozdrowienia dla KRRIT.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: qwerty »

Nie interesuje Cie harmonogram?

Awatar użytkownika
Strzelb@
Posty: 117
Rejestracja: 1 października 2009, o 22:53
Odbiornik: SONY KDL-46Z4500
WIWA HD50
Instalacja antenowa: Tri Digit + LNA 101
85 m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Strzelb@ »

qwerty pisze:Nie interesuje Cie harmonogram?
...jak zeszłoroczny śnieg.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Wolne miejsce na transpon. MUX-1 - Czy i jak wykorzystać ?

Post autor: Poland »

Jak wiemy w MUX7 ma być 7 stacji jednak jak się okazuje jest jeszcze miejsce na jedną i tutaj pytam czy powinno być wykorzystane wg. mnie to tu powinni się pojawić nadawcy lokalni lub dodatkowy nadawca ogólny jak np: Tele 5. Dzięki temu na MUX'ach będzie stacji po równo czyli po 8.

DVBManiak

Re: Wolne miejsce na transpon. MUX-1 - Czy i jak wykorzystać

Post autor: DVBManiak »

Co do miejsca to wolę 7 kanałów (lepsza jakość). I tak w przyszłości TVP zwolni 3 miejsca i wtedy będzie nowy konkurs. Cieszyłbym się jakby wtedy wyłoniono Tele 5, jeśli będzie startował oczywiście. Nadawcy lokalni mogliby zniknąć z eteru i przenieść się do internetu lub lokalnych kablówek. Szkoda na nich miejsca w NTC, ale to tylko moje zdanie.

Awatar użytkownika
sluuurp
Posty: 209
Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
Antena Opticum AX1000+
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

Re: Wolne miejsce na transpon. MUX-1 - Czy i jak wykorzystać

Post autor: sluuurp »

Co wy z tym Tele5, to takie samo g.. jak Polo. Tu potrzebny jest porządny kanał informacyjny jak Polsat News, czy ostatecznie TVN24.
Mam już dość tych durnych kanałów muzycznych na NTC. Połowa programów to jakieś idiotyczne z muzyką.

Zablokowany