Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
Bartosz Czach

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Bartosz Czach »

Skoro zaczęto proponować skład MUX1, to i ja to zrobię.
1. TVP1
2. TVP2
3. TVP INFO
4. EDUSAT
5. (kanał od Canal+ Cyfrowy)
6. (kanał od Agory)
7. PLANETE

Awatar użytkownika
Antenat
Posty: 32
Rejestracja: 11 lutego 2011, o 21:41
Odbiornik: Not Only TV LV5TQUBE
Instalacja antenowa: patyk od zestawu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin / Kołowo

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Antenat »

bkl88 pisze:Ja bym zrobił Tak

Mux-1
TVP 1
TVP 2
TVP Info
TVP KULTURA
TVP HD
TVP SPORT
TVP SERIALE
MUX-2
Polsat
Polsat News
TVN
TVN7
TV PULS
TV 4
TV 6
Viava Polska
MUX-3
KINO POLSKA
COMEDY CENTRAL
EUROSPORT
EUROSPORT 2
ORANGE SPORT INFO
TELE5
TV TRWAM niech starzy ludzie tez cos maja od naziemnej
PLANETE

Taki układ zadowolił by wielu Troche filmów,trocheśmiechu,troche sportu, troche wiadomości, troche muzy,Troche Seriali i nawet dla wyznawców rydzyka cos by było
Trochę sportu? Kolega wymienił 4 kanały sportowe (+ Polsat Sport News). Zostawiłbym TVP Sport, a trzy wymienione w MUX-3 zamienił na jeden porządny kanał w HD.

bkl88

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: bkl88 »

Ja bym zrobił Tak

Mux-1
TVP 1
TVP 2
TVP Info
TVP KULTURA
TVP HD
TVP SPORT
TVP SERIALE
MUX-2
Polsat
Polsat News
TVN
TVN7
TV PULS
TV 4
TV 6
Viava Polska
MUX-3
KINO POLSKA
COMEDY CENTRAL
EUROSPORT
EUROSPORT 2
ORANGE SPORT INFO
TELE5
TV TRWAM niech starzy ludzie tez cos maja od naziemnej
PLANETE

Taki układ zadowolił by wielu Troche filmów,trocheśmiechu,troche sportu, troche wiadomości, troche muzy,Troche Seriali i nawet dla wyznawców rydzyka cos by było
Przeciez wszystkim sie nie do godzi ja tylko dałem oferte która by była dla osób starszy i biednych wystarczajaca bo jak ktos ma szmal wezimie cyfre. Szczeze wiel sie podba taki układ kanałów w moim miescie jak to by to weszło TNK by padło
I to nie jest mało Realne kanał
TVP-Powiny tak byc
Polsat i Polsat News (kanał by zwiekszył ogladalność) bo Polsat Sport News narazie nie ma
TVN i TVN 7 juz są
TV Puls i TV4 też
TV6 ma wejsc
Viva darmowy kanał mogą w ten spsób zwiekszyć zasięg
Kino Polska zamiast kanału muzycznego kino polska który chcą wsadzić
Comeday Center tu może być problem
Eurosport i eurosport 2 no tu tez
Orange Sport Info kanał który oglada sie sporadycznie dla ligi farncuskiej w nazimnej był popularniejszy
TV Trwam ojciec Rydzyk z checią da ten kanał aby dalej miec wpływy wśród starszych ludzi
Planet nie jestem pewny ale to chyba kanał Cyfry która tez ma dodać jakiś swój kanał
a jeszcze Tele 5 to tez nie problem

interaktiv

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: interaktiv »

DO bkl88:

Po pierwsze to Kino Polska jasno określiło, że nie ma zamiaru udostępniać swojego kanału Kino Polska w MUX1 jeśli miałby być to kanał FTA (odsyłam na stronę KRRiT), albo płatny albo zostanie uruchomiony specjalny kanał na potrzeby DVB-T a to już loteria co z tego by wyszło.

Po drugie EuroSport i EuroSport2 żyją z opłat abonamentowych - ten kanał jest również w ofercie DVB-T w Szwecji ale jest on płatny. Te kanały są dystrybuowane odpłatnie na terenie Polski i to się nie zmieni bo gdyby były te kanały dostępne w FTA to
zrezygnowaliby z nich operatorzy SAT.

Po trzecie część kanałów takich jak TELE5, VIVA czy TRWAM nie stać na nadawanie w DVB-T (wbrew temu co ci nadawcy twierdzą), nadawanie SAT w porównaniu kosztowym z nadawaniem DVB-T to taniocha, zwłaszcza, że MUX 1,2,3 są ogólnopolskie więc i koszty są ogólnopolskie - odsyłam do przyjętej ustawy cyfryzacyjnej - poczytaj trochę zanim coś zaproponujesz.

Po czwarte MUX nie jest z gumy - to co napisałeś w MUX1 jest nierealne - kanał HD i jeszcze 6 kanałów SD?? Dziękuję za taką jakość. Dodatkowo coś Ci się pomieszało bo w MUX1 TVP ma 3 miejsca więc znów nie przeczytałeś obecnie obowiązującej ustawy która to reguluje.

Po piąte MUX2 jest finansowany przez 4 największe komercyjne stacje dostępne obecnie jeszcze w analogu - jakim cudem tam ma być Viva? To zamknięty klub w którym nie ma miejsca na dodatkowego gracza - znów MUX nie jest z gumy.

Więc przestań bujać w obłokach i proponować nierealne składy programowe. Jak chcesz telewizję niekodowaną to pomyśl zanim coś wkleisz po raz kolejny na tym forum.

bkl88

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: bkl88 »

Uważasz że TELE 5 TV TRWAM czy Vivy nie stac na Cyfowa naziemna a kanał iTV stać(broń boże przed nim)

iTV chce być w mux 1 DVB-T
http://satkurier.pl/news/63994/itv-chce ... dvb-t.html

interaktiv

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: interaktiv »

Chcieć sobie mogą, obecnie nadawanie w ogólnopolskim MUXie kosztuje ok.8-10mln zł/rocznie za jedno miejsce na kanał SD w 8 miejscowym MUXie (na przykładzie MUX2), do tego trzeba doliczyć licencję na DVB-T (o której mowa w tym artykule). Te stacje musiałyby mieć co najmniej takie obroty żeby wyjść na 0 w nadawaniu w DVB-T. Więc, zapewniam Cie że ich nie stać na to. Do tego przy switchover zyski z dostępności kanału FTA naziemnie są odroczone w czasie.
Wystarczy odrobina logiki. Na prawdę bazując na artykułach z SatKurier niczego nie osiągniesz. Zanim coś zaproponujesz zapoznaj się z realiami.

bkl88

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: bkl88 »

I tu jesteś w błędzie dla małych stacji jest to okazja do duzych zysków bo naziemna beda mieli wszyscy i tam nie bedzie tyle knałaów co w platformach cyfrowych co zwiekszy ogladalnosc wraz zyskami

lpf1972
Posty: 215
Rejestracja: 3 listopada 2010, o 12:38
Odbiornik: LE40B650, Ariva T50
Instalacja antenowa: ASR860P25 (pod dachem ceramicznym)+ antena SAT, rozdzielnia HDTV Center plus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno / Kisielice

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: lpf1972 »

interaktiv z kanałem Viva i ich możliwościami to trochę popłynąłeś. Oni wchodzą w skład grupy MTV Networks i coś mi się wydaje, że gdyby chcieli, to nie mieliby kłopotu z finansowaniem. Co do TV Trwam... no cóż, po 2 - 3 zł rocznie od fana tej stacji i sprawa dystrybucji naziemnej załatwiona ;) Zawsze to taniej niż 200zł za zestaw SAT

bkl88

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: bkl88 »

Wiec nie mów ze te kanały co podałem sa całkowicie nie realne bo 80% to jest mozliwe

interaktiv

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: interaktiv »

Aaa nie napisałeś kolego bkl88, że ty chcesz sobie po prostu tak pogadać tutaj.
Ok to ja już wyłączam się z dyskusji z osobą, która zamiast merytorycznych argumentów używa argumentów "ja to widzę tak" i przestawia oderwany od rzeczywistości pomysł podziału MUxów nierealny ani teraz ani w przyszłości, i ripostuje odpowiedzi argumentem "wszystko jest możliwe". Ok, pogadaj sobie, ale musisz wiedzieć, że takie pomysły niczego nie wnoszą i są warte tyle co właśnie topniejący śnieg.
Tylko później nie płacz, że ten wątek ma 87 stron wpisów o niczym, bo sam się do tego przyczyniasz pisząc o czymś o czym nie masz pojęcia - poczytaj trochę, poobserwuj jak ja od kilkunastu lat cyfryzację w kraju i na świecie i zacznij pisać merytorycznie a może będziesz brany na poważnie w dyskusji. Życzę powodzenia.

Awatar użytkownika
Miodzik
Posty: 172
Rejestracja: 29 września 2010, o 12:24
Odbiornik: LG 47LM765S
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa logarytmiczno - periodyczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN / Raszyn

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Miodzik »

@interaktiv
Dokładnie tak sobie pomyślałem o pomyśle @bkl88 jak piszesz i dokładnie z tego powodu nawet tego nie komentowałem. Szkoda "papieru" na te dywagacje.
Realia są takie kolego @bkl88, że 80% tego co proponujesz to są mrzonki (i wiedziałbyś o tym gdybyś przeczytał projekt ustawy - albo przynajmniej komentarze do tejże w odpowiednim wątku).

bkl88

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: bkl88 »

wiecie ze polskaa to kraj taki ze ustawa ustawie a my swoje zrobimy


pivo
Posty: 180
Rejestracja: 16 października 2010, o 18:01
Odbiornik: TV: Globo HD-XS2+NotOnlyTV Hybrid USB LV5HD
DAB: Dual DAB4
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: TV:R-cin+PKiN/R-yn, DAB+: Trz-ec+PKiN

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: pivo »

Jaka szkoda, że TVR zaprzepaścił taką ogromną szansę :( Jak już napisałem ta stacja ma przeogromny potnecjał. Szkoda, że go zmarnowano nie zgłszając go do konkursu.

Z tych stacji jakie zostały zaproponowane to na pewno widzę Kino Polska Nostalgia, 4funTV, NextHD i ewentualnie TVN Meteo. itv i Tele5 będą jedynie zapychaczami miejsca.

pitbu

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: pitbu »

Zupełnie nieprawdopodobne by konkurs wygrały TVN Meteo, itv czy Tele5.
To byłoby marnowanie kanałów. W końcu może być tak, że cyfryzacja tv naziemnej będzie klapą i wszyscy raczej będą zainteresowani talerzami sat.
Dalej upieram się, że musi być w mux1 TV Trwam by ludzie starsi - w sumie bardzo duża liczba odbiorców nie kupowała sobie anten sat tylko tunery dvb-t. To właśnie może być źródłem sukcesu dvb-t. No chyba, że decydentom zależy na tym by uwalić tv naziemną już na samym początku jej istnienia.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: ploomba »

To TVN pojechał po bandzie z tym TVN Meteo :lol: to już mogli zaproponować TVN CNBC. A ten Meteo to jakiś żart ze strony TVNu chyba :evil: takie coś można na satce nadawać gdzie kanałów zmieści się multum a nie w naziemnej telewizji gdzie miejsc jest tylko kilka. A Meteo to powinny być tylko wstawki 5-cio minutowe co pół godziny np w takim TVN CNBC. Przecież taki 24 godzinny TVN Meteo w dvb-t to mega perwersja.

Bartosz Czach

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Bartosz Czach »

ploomba pisze:To TVN pojechał po bandzie z tym TVN Meteo
A ja się cieszę z tego pomysłu. Kanał interesujący. Szczególnie lubię Maję w ogrodzie. A i pogoda na bieżąco nikomu nie zaszkodzi.

p.saw

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: p.saw »

Bartosz Czach pisze:
ploomba pisze:To TVN pojechał po bandzie z tym TVN Meteo
A ja się cieszę z tego pomysłu. Kanał interesujący. Szczególnie lubię Maję w ogrodzie. A i pogoda na bieżąco nikomu nie zaszkodzi.
....Pora na dobranoc, bo już słonko nie świeci..."

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: ploomba »

A mnie zastanawia dlaczego nikt nie wpadł na pomysł (np z TVN-u) żeby zgłosić do konkursu kanał, który składał by się z bloków tematycznych (innych kanałów). Tak jak to jest podobnie w Czechach (albo było do niedawna) - nie ma tam przypadkiem tak, ze przez dzien nadawany jest "Cool" a wieczorem "Nova Cinema"? Chyba, że się mi coś zdawało :P . Albo w Niemczech - przez dzień KiKa a wieczorem ZDF Doku.
Podobnie mógłby zrobic TVN. Np od 6-12 TVN-Style potem godzina TVN-Meteo, od 13-18 TVN24, znowu godzina Meteo, od 19-22 TVN-Turbo, 22-2 TVN Biznes, 2-6 np Meteo. Wg mnie byłaby to dla TVNu dobra reklamówka ich portfolio kanałów tematycznych a dla widza naziemnej DVB-T ciekawa bezpłatna oferta (a może taki widz skusiłby się kiedyś na pakiet tematycznych kanałów). Na pewno byłoby to ciekawsze niż ten sam zaproponowany TVN meteo a i KRRiT może spodobał by się taki pomysł. Ciekawe jak na taki pomysł zapatrywałby się np Pan Tomasz Berezowski obecny na forum (wiem, że odpowiedzialny jest za inną dziedzinę i to pewnie nie on decyduje o tym co TVN proponuje widzom)
Ostatnio zmieniony 7 marca 2011, o 11:36 przez ploomba, łącznie zmieniany 2 razy.

romanodepalma

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: romanodepalma »

pitbu pisze:Dalej upieram się, że musi być w mux1 TV Trwam by ludzie starsi - w sumie bardzo duża liczba odbiorców nie kupowała sobie anten sat tylko tunery dvb-t.
Chyba chcesz dobić tych ludzi. Zdecydowana większość zwolenników tej stacji już od kilku lat ma zakupiony sprzęt. A teraz musieliby na nowo wydawać pieniądze na anteny ,tunery i cały osprzęt do DVBT.

Zablokowany