Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
Wiking

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Wiking »

kb997 pisze:Niech już będzie to Trwam - jak ktoś zauważył przyspieszyło by cyfryzację.
A niby w jaki sposób przyspieszyłoby cyfryzację? Problemem są osoby, które korzystają obecnie z analogu, a widzowie TV Trwam korzystają z satelity oraz kablówek. Nie mówię, że jestem przeciwnikiem TV Trwam, ale według mnie to nie jest trafiony argument. ;) Nawet jeśli widzowie TV Trwam przejdą z satelity oraz kablówki na Naziemną Telewizję Cyfrową to pozostają osoby korzystające do tej pory tylko z naziemnej telewizji analogowej. Zapewne są osoby, które są widzami TV Trwam oraz korzystają z analogu, ale raczej jest to niewielki odsetek, gdyż wiadomo, że widzowie TV Trwam raczej nie preferują innych stacji. ;)

A tak w ogóle to pod uwagę trzeba brać kanały, które prawdopodobnie wezmą udział w tym konkursie. Trzeba patrzeć na to trzeźwo i być świadomym, że szans na kanały dziecięce nie ma, gdyż w Polsce nie ma polskich kanałów dziecięcych, a zagraniczne nie mają szans na ubieganie się o miejsce w Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Dlatego wielu jest za kanałem sportowym, gdyż jest polski kanał, który prawdopodobnie będzie ubiegał się o miejsce w pierwszym multipleksie Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Wielu jest za sportowym kanałem, gdyż mają dość kanałów typu TV 6, Puls 2, ATM Rozrywka (jest dla nich szansa, gdyż planują transmitować rozgrywki ligowe ;)), Polo TV. W Naziemnej Telewizji Cyfrowej mamy dwa kanały muzyczne, więc dlaczego nie mogą być dwa sportowe?

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: kb997 »

@Wiking
Nie jestem zwolennikiem Trwam a wręcz przeciwnie, ale target tej telewizji na wsi nie zawsze ma dostęp do tv-sat. Ojciec Dyrektor wraz z jego kolegami może zrobić takie promo jak wszystkie telewizje razem wzięte. Na dobrą sprawę to już teraz zabrał bym koncesję Pulsowi2 i dał Rydzykowi. Gwarantuję, że w sklepach tunerów i anten brakłoby po kilku dniach. Wielu ludzi ma już instalacje antenowe nadające się do dvbt a kupno tunera dvbt czy sat to te same pieniądze. Do satelity potrzebujesz jeszcze talerza i konwertera co podwaja koszty. Dodatkowo wizja wyłączenia analogu motywowałaby do szybszego przejścia na cyfrę. Zwłaszcza, że na sat nie ma TVP fta.

Bartosz Czach

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Bartosz Czach »


Muniek
Posty: 128
Rejestracja: 17 lutego 2012, o 18:06
Odbiornik: UE32EH5450
Ferguson Ariva T65
Instalacja antenowa: Stara siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC-4

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Muniek »

Sporo ludzi w to uwierzyło :D

Wiking

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Wiking »

kb997 pisze:Nie jestem zwolennikiem Trwam a wręcz przeciwnie, ale target tej telewizji na wsi nie zawsze ma dostęp do tv-sat.
Na wsi każdy ma dostęp do telewizji satelitarnej. Tylko od mieszkańca zależy czy chce założyć antenę satelitarną czy nie. Z resztą to samo jest w mieście. Jedynym problemem są spółdzielnie mieszkaniowe, ale te są i w mieście i... na wsi (w tych większych)!
kb997 pisze:Ojciec Dyrektor wraz z jego kolegami może zrobić takie promo jak wszystkie telewizje razem wzięte.
"Promo" Ojca Tadeusz Rydzyka będzie kierowane do widzów TV Trwam, a nie do osób korzystających z telewizji analogowej, które nie są widzami TV Trwam. A jeżeli nie są widzami to do nich "promo" nie dotrze.
kb997 pisze:Gwarantuję, że w sklepach tunerów i anten brakłoby po kilku dniach. Wielu ludzi ma już instalacje antenowe nadające się do dvbt a kupno tunera dvbt czy sat to te same pieniądze.
Większość widzów TV Trwam ma już instalację satelitarną wraz z odbiornikiem satelitarnym, więc w jaki sposób można ich zachęcić do przejścia na odbiór Naziemnej Telewizji Cyfrowej i wymianę odbiornika. Powtórzę kolejny raz, że największym problem są osoby korzystające tylko z telewizji analogowej i dla nich kampanię informacyjną można zrobić tylko poprzez kanały dostępne w analogu. Nawet Ojciec Tadeusz Rydzyk nie pomoże.
kb997 pisze:Dodatkowo wizja wyłączenia analogu motywowałaby do szybszego przejścia na cyfrę.
Ta wizja już teraz istnieje i nie potrzebna jest do tego TV Trwam, a stacje, które obecnie nadają w analogu. Bo niby jak Ojciec Tadeusz Rydzyk ma dotrzeć do osób, które odbierają telewizję tylko poprzez analog. Będzie chodził i pukał do każdego domu i informował?

Awatar użytkownika
kris_s8
Posty: 180
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 13:01
Miejscowość: Zgłobice
Odbiornik: SamsungUE32K5572SU, Wiwa MAXX, Manta 20LHN38L
Instalacja antenowa: Siatka na poddaszu z symetryzatorem do Samsunga.Do Wiwy biquad.DoManty "drut
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów g. Św. Marcina

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: kris_s8 »

Istnieje jeszcze coś takiego jak Radio Maryja tego "Pana"

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: kb997 »

@Wiking
Chyba mnie nie zrozumiałeś. Są gospodarstwa domowe, których miesięczny dochód wynosi poniżej 1000 zł. Dla tych ludzi zakup kompletu do odbioru tv sat nie jest małym wydatkiem. Natomiast chcąc nadal odbierać tv naziemną będą wcześniej czy później będą musieli zakupić stb do dvbt. Napisałem też że TVP nie nadaje satelitarnie w fta, więc wydatek ok. 300 zł dla samego Trwam nie jest opłacalny. Gdyby Trwam dostało już koncesję i rozpoczęło nadawanie to ci ludzie chętniej i wcześniej kupiliby dvbt, co suma sumarum spowodowaloby, że nikt nie teskniłby za abalogiem i w przyszłym roku bez przeszkód można by spokojnie go wyłączać i uruchamiać docelowo dvbt.

Wiking

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Wiking »

A dlaczego biedę utożsamiasz ze wsią? To, że ktoś ma dochód na poziomie 1000 zł miesięcznie nie oznacza, że mieszka na wsi. Takie przypadki są także w mieście i w związku z tym ich sytuacja jest jeszcze gorsza.
kb997 pisze:Natomiast chcąc nadal odbierać tv naziemną będą wcześniej czy później będą musieli zakupić stb do dvbt.
Dokładnie i nie potrzebna jest do tego TV Trwam, gdyż większość osób korzystających z analogu korzysta tylko z analogu i obecność TV Trwam w Naziemnej Telewizji Cyfrową nie zachęci ich do wcześniejszego przejścia z analogowej na cyfrową jakość.
A osoby, które są zainteresowane TV Trwam wydają 300 zł dla samego TV Trwam.

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: twmichal »

Zapomnieliście chyba o marketingu szeptanym. Zapewne większość z Was ma jeśli nie w rodzinie (bliższej bądź dalszej) to wśród znajomych osoby które są sympatykami mediów o. Rydzyka.
Co z tego, że dyskusja o DVB-T będzie jedynie w tych mediach. To nie znaczy, że osoba nie słuchająca radia Maryja nie dowie się o TV cyfrowej. To wcześniej czy później się rozejdzie.
Już samo montowanie nowych anten zewnętrznych rodzi ciekawość wśród sąsiadów i potem liczba instalacji rośnie
Elektorat mediów Rydzyka może wydawać się mały, ale to bardzo twardy elektorat. Dlatego wielu polityków tak bardzo o niego zabiega. Lewa strona nie ma tak dobrze.
Ponadto zwolennicy toruńskiego radia słyną z organizowania akcji, manifestacji, w tym rozlepiania ogłoszeń na słupach.
To nie przechodzi niezauważone i może się przyczynić do większej świadomości nt. DVB-T.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Robert03 »

Wiking pisze: Zapewne są osoby, które są widzami TV Trwam oraz korzystają z analogu, ale raczej jest to niewielki odsetek, gdyż wiadomo, że widzowie TV Trwam raczej nie preferują innych stacji. ;)
A skąd to wiadomo ? bo w TVN tak powiedzieli ? :-)
To jest bzdura nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością.

Osobami korzystającymi z telewiji analogowej bym się nie przejmował. Oni są już dawno przygotowani na przejście na DVB-T.
Wielu z nich nie przechodzi świadomie ponieważ oferta DVB-T - MUX-2 nie zawiera dla nich żadnej wartości dodanej w stosunku do analogu. TVP nie jest jeszcze dostępna cyfrowo więc przechodzenie nie ma sensu. Nie są zainteresowani komercyjnymi kanałami z MUX-2. Mają TVP1,2, Info , Polsat w analogu i to im wystarcza.
Kupią tuner DVB-T dopiero wtedy jak analog zostanie wyłączony. Za półtora roku ceny tunerów jeszcze spadną więc nie ma sensu się spieszyć. Znam bardzo wielu takich ludzi.
Znam też wielu takich którzy chcieliby oglądać TV Trwam ale nie chcą kupować satelity a tymbardziej płatnej kablówki dla jednego programu. Więc nie oglądają.

Wiking

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Wiking »

Robert03 pisze:A skąd to wiadomo ? bo w TVN tak powiedzieli ? :-)
A słyszałem kiedyś o tym na TV Trwam. :) A Twoje wtrącenie o TVNie to potwierdza. :P
Robert03 pisze:Osobami korzystającymi z telewiji analogowej bym się nie przejmował. Oni są już dawno przygotowani na przejście na DVB-T.
Na Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii z ust przedstawicieli TV Trwam i ugrupowań politycznych przychylnych TV Trwam padło zupełnie coś innego.

darexxx

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: darexxx »

A ja uważam, że 4 miejsca na które będzie konkurs powinny przypaść w kolejności: 1.orange sport 2.superstacji 3.tele5 4.trwam. i mielibyśmy różnorodność zarówno co do oferty programowej jak i finansowej.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Robert03 »

Wiking pisze:
Robert03 pisze:A skąd to wiadomo ? bo w TVN tak powiedzieli ? :-)
A słyszałem kiedyś o tym na TV Trwam. :) A Twoje wtrącenie o TVNie to potwierdza. :P
Robert03 pisze:Osobami korzystającymi z telewiji analogowej bym się nie przejmował. Oni są już dawno przygotowani na przejście na DVB-T.
Na Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii z ust przedstawicieli TV Trwam i ugrupowań politycznych przychylnych TV Trwam padło zupełnie coś innego.
Tak to już w Polsce jest że inni wiedzą lepiej. Moje wtrącenie niczego nie potwierdza natomiast wielu tak uważa niestety.
Ja nie słyszałem tego na Trwam natomiast oglądam tak jedne media jak i drugie gdyż tylko wtedy można wyrobić sobie obiektywny pogląd na wydarzenia. Chociaż ostatnio TVN już nie oglądam bo strasznie przynudzają a Polsat ich bije na głowę pod każdym względem :-).

Komisję Innowacyjności i Nowoczesnych technologii to włożyłbym między bajki. Oni nawet nie wiedzą która stacja nadaje w DVB-T a która nie nadaje :-). Więc skąd mogą wiedzieć o tym czy ktoś jest gotowy do DVB-T czy nie jest ? :-).
Zwolennikom TV Trwam chodziło pwnie o to iż Państwo Polskie bardzo kiepsko wdraża NTC. Brakuje informacji w mediach i prasie, nikomu nie zależy na sprawnym wdrożeniu NTC a często odnosi się wrażenie że jest wręcz odwrotnie.
Dopóki nie będzie w DVB-T wszystkich tych kanałów które dostępne są w analogu dopóty ludzie nie będą gotowi. I Żadna komisja na to nie zaradzi. Trzeba się do roboty zabrać, nadajniki uruchamiać zamiast radzić :-). Jesteśmy w ogonie Europy i robimy wszystko by w nim pozostać.

Wiking

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Wiking »

Robert03 pisze:Więc skąd mogą wiedzieć o tym czy ktoś jest gotowy do DVB-T czy nie jest ? :-).
Co by jednak nie był to dla mnie bardziej wiarygodna jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej niż Ty kolego. Uważam, że oni lepiej wiedzą niż Ty. :P To odnośnie Twoich twierdzeń typu:
Robert03 pisze:To jest bzdura nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Robert03 »

Wiking pisze:Co by jednak nie był to dla mnie bardziej wiarygodna jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej niż Ty kolego. Uważam, że oni lepiej wiedzą niż Ty. :P To odnośnie Twoich twierdzeń typu:
I słusznie. Ja nie powinienem wiedzieć lepiej bo sprawy mediów są jedynie moim hobby którym interesuję się w wolnym czasie i wyręczam państwowe organa w informowaniu znajomych i przyjaciół bo te nie portafią-nie chcą, są nieudolne i niekompetentne.
To są organa państwowe i ich psim obowiązkiem jest wiedzieć lepiej. Żadnej łachy w tym nie robią. Społeczeństwo im za to płaci.
W praktyce oni nawet nie wiedzą która stacja już nadaje w DVB-T a która nie :lol:

Co się zaś tyczy stwierdzenia iż widzowie TV Trwam nie preferują innych stacji to jest to rzeczywiście bzdura i to nie jest twierdzenie tylko fakt. Nie rozumiem tylko co ma do tego Krajowa Rada czy UKE.

Wiking

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Wiking »

Robert03 pisze:Co się zaś tyczy stwierdzenia iż widzowie TV Trwam nie preferują innych stacji to jest to rzeczywiście bzdura i to nie jest twierdzenie tylko fakt.

Masz w posiadaniu jakieś dokumenty, które to potwierdzają? :P
Robert03 pisze:Nie rozumiem tylko co ma do tego Krajowa Rada czy UKE.
Nic. To był tylko przykład Twojego jednoznacznego twierdzenia. ;)

Awatar użytkownika
ilin
Posty: 78
Rejestracja: 15 kwietnia 2011, o 21:02
Odbiornik: WIWA HD90
tuner na usb
Instalacja antenowa: ATX91 + 5 elementowa yaga VHF III
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat,Wręczyca-MUX8

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: ilin »

Wiking a po co dokumenty.

Ja z przyjemnością obejrzał bym sobie zarówno tv Trwam jak i tvn.
Zwłaszcza wiadomości aby wyciągnąć z tego jakąś średnią.
Niestety nie mam takiej możliwości.

Myślę ,że wiele jest takich osób.

Skoro nie lubisz TV Trwam to wcale nie musisz ich oglądać.
Na multiplexie jest więcej stacji.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: zsk »

@Wiking
Starasz się za wszelką cenę w wielu forach udowodnić ludziom na forum, że TRWAM TV to nieistotny czynnik rozwoju NTC w Polsce i że nie ma znaczenia (ta DLA CIEBIE marginalna telewizja) na rozwój NTC, gdyby otrzymała koncesje na nadawanie w NTC - to tak wygląda jakbyś chciał ludziom udowodnić, że gdy słońce świeci to jest noc...
Już sam protest Trwam TV w wyniku kombinacji KRRIT przy konkursie na MUX1, pokazał siłę "reklamy" NTC w Polsce poprzez środowisko Trwam TV.
Masa ludzi nie tylko podpisała się pod protestem do KRRIT o nie przyznaniu Trwam TV miejsca w NTC (już ponad 2 mln. Polaków: http://satkurier.pl/news/73939/blisko-2 ... dvb-t.html), ale pewnie jeszcze większa rzesza ludzi dzięki temu zaczęła "drążyć" temat NTC i zaczęła z NTC korzystać.
Tak jak tu zostało juz napisane przez jedną osobę, prawie każdy ma w rodzinie osobę/osoby, która ogląda/interesuje się Radiem Maryja/Telewizją Trwam TV i dzięki temu rozchodzi się po ludziach informacja o tym co to jest NTC i jak można z tego skorzystać i pojawienie się Trwam TV w MUX1 dałoby bardzo duże, skuteczne wyreklamowanie "od dolne" NTC w Polsce, bez wydawania milionów pieniędzy podatników na BEZNADZIEJNE SPOTY REKLAMOWE NTC W TELEWIZJI - powinni kogoś zamknąć za te spoty - koszmar, zamiast przekazać konkretne informacje co zrobić żeby móc oglądać NTC, to "Karamba", "Smoki Analogi", "Słodowe" itp. badziewia...
Ważne jest też dla ludzi to, że pojawienie się Trwam TV ze swoimi wiadomościami na NTC dałoby pluralizm medialny w obszarze informacji/wiadomości, a nie tylko jedyne słuszne FaktyTVN/WydarzeniaPolsat/WiadomościTVP (na jedno "kopyto") - a to już boli rządzących...

DVBManiak

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: DVBManiak »

Dla mnie może nawet być ten Trwam. Lepiej żeby było coś pewnego niż stacja widmo, która albo wystartuje albo nie.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: hadam »

Jestem przeciwny aby TV Trwam była w NTC to kanał który jest kontrowersyjny politycznie, nie będę się wywodził dlaczego bo to akurat wszyscy wiemy. Ci którzy chcieli go oglądać już oglądają na satelicie czy w internecie bo przecież problemów z tym niema płacić też nie trzeba, a pozostałych którzy nie lubią Trwam będzie drażnił podobnie jak niektórych obecnie Polo TV. Zgodził bym się jeśli byłaby to telewizja obiektywna, tematyczna o różnych religiach i nie popierająca żadnych opcji politycznych. Co zaś się tyczy nas katolików to przecież mamy transmisję mszy św. w TVP w południe w niedzielę, są też inne programy np. "ziarno" nie wiem czy bylibyśmy zadowoleni gdyby w NTC była np. TV Islam. Powinniśmy być tolerancyjni bo jesteśmy w UE, a im mniej polityki w telewizji tym lepiej, żaden kanał nie powinien nikogo drażnić, denerwować powinien być co najwyżej obojętny dla tych co go nie lubią a TV Trwam taka nie będzie. :!:

Zablokowany