Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
Benedykt
Posty: 282
Rejestracja: 26 sierpnia 2010, o 00:53

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Benedykt »

rotalplus pisze:
Benedykt pisze:
rotalplus pisze:TVP ABC - tego można było się spodziewać

Polsat Kids przegrał pewnie ze względu na 1% emisji spektaklu i 75% powtórek (TVP tylko 33% powtórek)

A reszta? Niewiadomo, może przed wakacjami

Poza tym już pojawiają się nieprawdziwe/niesprawdzone informacje o dacie rozpoczęcia nadawania nowych kanałów (do 27 kwietnia, a nie 27 kwietnia; zależ yczy organy będa przestrzegać ustawy cyfryzacyjnej i TVP wyniesie się z łaski swojej z MUX-1 czy będa ją musieli wyrzucić. Cytowana wypowiedź prezesa Brauna pochodzi z VI 2012 zanim jeszcze TVP dostała kasę na przyspieszone uruchamianie MUX-3, a poza tym czy MUX-1 czy MUX-3 to tylko kwestia nazewnictwa - równiez dobrze MUX-3 może się nazywać MUX-1 - co to za różnica?)
Różnica jest zasadnicza. Pod każdy mux podpięte są ścisłe dane techniczne uzgadniane międzynarodowo. Częstotliwości, moce i zasięg. Nie wszystkie muxy mają zasięg ogólnopolski i nie wszędzie można nadawać z większą mocą i w określonym kierunku. Tylko dwa muxy mają gwarantowane pokrycie ogólnopolskie - stąd tz. mux odtworzeniowy stał się mux'em 2. Czym innym jest zasięg techniczny, terytorialny krajowy, a czym innym zasięg pokrycia ludnościowego (98%, 95%, 90%). Stąd ta "wojna" o wejście nadawców na mux1. Następne muxy mogą nie być kodowane ale nie będą mieć już takiego zasięgu.

Bzdura - pokaż mi dokument, gdzie miałeś zapisane że MUX-3 ma mieć w Łodzi 170 kW (przed ujawnieniem takiej informacji)?
MUX-3 ma zasięg 90%? Coś nie tak - on ma mieć grubo ponad 95% do końca roku.
Następne MUXy dziedziczą kanały po analogu (po Polsacie, TVP1 i TVP2)+ kilka dodatkowych kanałów. Zasięg będzie niewiele mniejszy albo taki sam (na pewno nie taki jak MUX-3)

Przy okazji MUX-1, jako PIERWSZY nie bedzie miał wcale największego zasięgu,więc stąd moja stwierdzenie że nie ma znaczenia czy MUX-1 jest nazywany MUX-3 czy MUX-3 MUX-1 - liczy się fakt, że ten multipleks TVP powinien mieć największy zasięg
Właśnie to napisałem. Więc gdzie tu bzdura. Pierwszy i drugi mux z planów przejścia na cyfrę (chyba tak ok. 2002 roku) - dziś faktycznie mają numery 2 (częstotliwości odtworzeniowe po wyłączeniu analogu zapisane w porozumieniu ITU) i 3. Z tak zwanej dywidenty - w moim regionie są tylko dwie częstotliwości. Wcale nie jest powiedziane, że po wyłączeniu analogu - zwolnione kanały będą dostępne. Uruchomione muxy zajmują nowy pakiet częstotliwości. W zamian zwalniamy inny pakiet dla sąsiadów (np. słynny kanał 12 dla DAB w Niemczech). Dla przejżystości najlepiej mux3 powinien mieć nr-1, mux2 - 2 a mux1 - 3.

wielkopolan44

Re: TVP w MUX1

Post autor: wielkopolan44 »

Konkurs na zagospodarowanie muxa 1 wygrały kanały: TVP ABC oraz TV TRWAM. Jak myślicie jakie jeszcze kanały dojdą bo jak wiadomo jest miejsce jeszcze na 2 kanały.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Anduraki »

a kto startuje jeszcze do przetargu?

divhashmorex

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: divhashmorex »

Anduraki,

Za wikipedią:
Program telewizyjny o charakterze wyspecjalizowanym filmowym (4 wnioskodawców).
Telewizja Polsat Sp z o.o.
Stopklatka TV (Stopklatka SA)
TV FILM Sp z o.o.
Kino 5 (MEDIASAT Sp z o.o.)
Program telewizyjny o charakterze wyspecjalizowanym edukacyjno-poznawczym (8 wnioskodawców).
Apella SA
TVS (TVS Sp. z o.o.)
4fun Media SA
Fokus (TV Spektrum Sp. z o.o.)
Media Works SA
Edusat (Edusat Sp. z o.o.)
TVE (TVR Sp. z o.o.)
DMAX (Discovery Communications Europe Ltd.)
Jeżeli chodzi o kanał filmowy, to moim zdaniem, Kino5 jest najrozsądniejszym rozwiązaniem. Polsat ma już i tak za dużo kanałów w DVB-T (pomijając osobny multipleks), zaś pozostałe to absolutna pomyłka (co nie znaczy, że Kino5 będzie dobrym kanałem).
Gorzej z kanałem edukacyjno-poznawczym. TVS to chyba jakiś żart. 4Fun zresztą także. Sam byłbym za kanałem Discovery, gdyby nie to, że ich kanał to będzie taki bardziej TVN Style, tyle że dla mężczyzn, a nie kanał np. przyrodniczy :(
Pozostałymi podmiotami nie za bardzo się interesowałem.

Niezależnie kto wygra, to i tak w DVB-T będziemy mieli podstawowe kanały:
-> TVP (1/2/Info/Regiony/ABC/Kultura/Historia)
-> Polsat/TV4
-> TVN/TVN7
-> TV Puls
Kanały, co do których nie mam nic przeciwko:
-> TTV i to w zasadzie tyle (niby program powtórkowy, ale jednak ma trochę reportaży i programów publicystycznych nie emitowanych w głównym TVNie).
Oraz beznadziejne kanały, które do TTV nigdy nie powinny trafić:
-> TV6/ATM Rozrywka/Polsat Sport News (który nie jest ani kanałem sportowym, ani informacyjnym)
-> TV Puls 2, który obecnie nie nadaje nic interesującego
-> Eska TV/ Polo TV (jeden kanał muzyczny? No problem. Ale czy koniecznie Eska? Bo Polo to już kompletnie jakieś nieporozumienie. Dwa kanały "muzyczne" to natomiast szczyt głupoty.
-> TVP Polonia (kto w Polsce ogląda do ch***ery ten program!). Pewnie niedługo zniknie, ale mimo wszystko, jego obecna dostępność zamiast oczekiwanego np. TVP Sport, czy nawet TVP Seriale (którego ja bym nie oglądał, ale widownia by się znalazła) to żart!
-> TV Trwam (kanał polityczny, prawicowy z elementami katolickimi (nie mylić z religijnymi). Społeczny? Tak, jeśli za "społeczność" uznać nawoływanie do popierania takiej, a nie innej partii. I o ile naprawdę sam byłbym za kanałem religijno-społecznym, w którym większość czasu przeznaczona byłaby dla uroczystości bliskich katolikom, a w pozostałej części o charakterze przybliżającym zasady innych religii, to takiego kanału nigdy nie zaakceptuje.

Ciekaw jestem natomiast, jakiego waszym zdaniem, zabraknie w DVB-T?
Moim zdaniem,
kanału dziecięcego, który nie nadawałby reliktów przeszłości (chociażby Bolek i Lolek). Dzieci XXI wieku nie będą zainteresowane tego rodzaju animacją, czy nam się to podoba, czy nie.
kanału przyrodniczego, postaci Animal Planet
kanału kulturalnego (szansa taka by była, gdyby w MUX1 pojawił się inny podmiot niż walczące o kanał religijno-społeczny)
kanału sportowego, najlepiej nSport (na który NIESTETY ITI pewnie by się nie zgodziło, w końcu w NC+ to kanał "premium"), lub TVP Sport (Polsat Sport odpada z uwagi na ilość kanałów posiadanych już przez grupę SS).

A waszym zdaniem, czego będzie brakować w DVB-T?

edit/

krokodyl
Posty: 124
Rejestracja: 7 grudnia 2009, o 21:13
Odbiornik: ADB 2850ST
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jelenia Góra / Śnieżne Kotły

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: krokodyl »

Co do kanału filmowego to wybór trudny, bo nie ma odpowiedniego kandydata.
Kino5 to byłby kanał Tele5 bis? Tragiczna jakość i słaba oferta - podziękował.

Ciekawą ofertą byłby kanał od Polsatu, gdyby Polsat chciał dać Polsat film, ale taki jaki jest w obecnym kształcie. Znając Polsat to daliby kolejne badziewie powtarzające ten sam film 5 razy w ciągu dnia.

Stopklata TV, czyli powtórka z rozrywki. Przecież już mieli miejsce w mux1 i zrezygnowali! W ogóle nie powinni być brani pod uwagę w tym konkursie.

TV Film sp z o. o. - firma krzak, bez praw filmowych.

Generalnie nie ma kogo wybrać.

-----

Kanał edukacyjno-poznawczy.
Kilka podmiotów, firmy krzaki i popularni nadawcy. Jestem za tym żeby konkurs wybrało Discovery i może nareszcie ktoś by pokazał jak tworzy się dobry kanał do DVB-T.

Wiking

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Wiking »

krokodyl pisze:Ciekawą ofertą byłby kanał od Polsatu, gdyby Polsat chciał dać Polsat film, ale taki jaki jest w obecnym kształcie. Znając Polsat to daliby kolejne badziewie powtarzające ten sam film 5 razy w ciągu dnia.
Ciekawą? :lol: Przecież Polsat Film to kanał badziewie, który nie wnosi nic nowego, tzn. powtarza filmy i seriale wcześniej emitowane przez główny Polsat. :)
Ale jak wiadomo Polsat nie zaproponował Polsatu Film, a jakiś inny twór, pewnie nie odbiegający założeniami od kanału dziecięcego, czyli 75% tygodniowego czasu nadawania stanowiłyby powtórki. :lol:

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: cyber »

Mielibyśmy ATM Rozrywka -bis ;)
Z drugiej strony nie ma co oczekiwać zbyt wiele -bo wiadomo ,że trudno o BEZPŁATNY kanał filmowy "PREMIUM " ...

krokodyl
Posty: 124
Rejestracja: 7 grudnia 2009, o 21:13
Odbiornik: ADB 2850ST
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jelenia Góra / Śnieżne Kotły

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: krokodyl »

Nie zaglebialem sie w ofertę Polsatu, ale jeśli faktycznie ma być ATM rozrywka bis to dziękuję.

Jedynie Stopklatka niby może coś reprezentować, bo stoi za tym właściciel filmboxów. Dostali już raz miejsce i je olali.
Naprawdę nie ma kogo wybrać. Może dobrym krokiem byłoby unieważnienie tej części konkursu?

jakubczyk

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: jakubczyk »

krokodyl pisze:Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
Nieprzyznanie koncesji „za karę” moim zdaniem byłoby bez sensu. I niezależnie czy to byłby kanał filmowy, dziecięcy czy jakikolwiek inny. Jeśli Stopklatka TV ma fajną ofertę, która wyróżnia się na tle innych (a moim zdaniem tak – jako jedyna jawnie mówi, że chce wprowadzić HbbTV na szeroką skalę) to powinna dostać koncesję – niezależnie czy wcześniej rezygnowała, czy nie.

krokodyl
Posty: 124
Rejestracja: 7 grudnia 2009, o 21:13
Odbiornik: ADB 2850ST
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jelenia Góra / Śnieżne Kotły

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: krokodyl »

Piękne hasła były tez przy Kino Polska Nostalgia. Zrobili wszystkich w balona a teraz chcą kolejne miejsce.
Czyli jedyny kandydatem porządnym jest kino5. Mają jakies prawa filmowe?

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Anduraki »

divhashmorex, wiesz co Twoje poglądy "anty" nikogo tu nie interesują, jeśli jesteś czymś zainteresowany to pisz:
- ja bym postawił na jakiś program z normalną ofertą filmową(a nie jakieś zabytki z przed 40 lat) chciałbym aby na programie filmowym były filmy klasy A albo B, ale nie tak jak na TV6 czy na TV Puls filmy klasy E(amatorskie, czy katastroficzne z efektami komputerowymi osiągalnymi 20 lat temu), bo to jest żenujące - jak wieczorem szukam coś do oglądania to jak dochodzę do programu nr 8 (u mnie TV Puls) to modlę się, oby to nie był jakiś kolejny badziew katastroficzny którego ze względu na fabułę, grę aktorską czy efekty z amigi nie będzie się dało oglądać. Dla mnie osobiście odpowiadałby repertuar taki jaki jest w TV1000, byle się nie powtarzał co 2 tygodnie.

- przydałby się program pokroju Discovery
Ostatnio zmieniony 8 lipca 2013, o 13:29 przez Anduraki, łącznie zmieniany 1 raz.

Wiking

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Wiking »

Realne. Tylko Ci nadawcy nie są zainteresowani bezpłatną NTC. :)

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: belzebiusz »

MUX-1: Radiotelewizja o konkursie. Będzie odwołanie?
http://satkurier.pl/news/87580/mux-1-ra ... lanie.html


Mój komentarz: :lol:

Wiking

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Wiking »

Lepiej chyba podać link oficjalny. ;)
https://www.facebook.com/TelewizjaOpera

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: belzebiusz »

Na Facebooku autor może skasować lub znacząco zmodyfikować swój wpis. ;)

Wiking

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Wiking »

Co nie zmieni faktu, że jest oficjalny i aktualny. :)

bart4041

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: bart4041 »

Program o charakterze wyspecjalizowanym filmowym:

Telewizja Polsat Sp z o.o. - zakładając, że nie będzie to Polsat Film, a jakiś klon (coś w rodzaju Polsat Sport Extra albo jeszcze gorszy PS News) to jestem na nie. Pomimo wielu reklam dostalibyśmy w miarę przyzwoitę ramówkę. Oczywiście mowa o Polsat Film.
Stopklatka S.A. z kanałem Stopklatka TV - wydaje mi się być to jedyny sensowny wybór. Polskie i zagraniczne filmy fabularne oraz magazyny na ten temat są czymś czego mi brakuje po przejściu do NTC. Znając poziom Kino Polska możemy dostać rewelacyjną stację, ale jeśli będzie tak jak z KP Nostalgia to lipa.
TV Film Sp z o.o. - pewnie jakaś firma bez przeszłości i przyszłości, tyle w temacie.
Mediasat Sp z o.o. z kanałem Kino5 - TELE5 ma strasznie mierną ramówkę, czasami puszczą jakiś dobry film, ale zazwyczaj to tam nie ma nic. W wypadku klona pewnie będzie jeszcze gorzej. Nie mówiąc już o tym, że za pierwszym razem im nie wyszło.

Program o charakterze wyspecjalizowanym dla dzieci w wieku 4-12 lat oraz ich rodziców i wychowawców:

Telewizja Polsat Sp. z o.o. z kanałem Polsat Kids - osobiście myślę, że ten kanał lepiej by się sprawdził niż zwycięzca konkursu. Obecnie dzieci wolą oglądać inne bajki, a sugerując się "stylem" Polsatu to takie tutaj by się znalazły. Mimo wszystko 75% reklam to przesada.
Telewizja Polska S.A. z kanałem TVP ABC - j.w.

Program o charakterze wyspecjalizowanym społeczno-religijnym:

Fundacja Lux Veritatis z kanałem TV Trwam - nie będę się wypowiadał na temat tej stacji.
Wieczorna.pl Sp. z o.o. z kanałem Radiotelewizja - „Żydo-Taoisto-Hinduso-Tolteko-Buddyści” nie wymaga komentarza.

Program o charakterze wyspecjalizowanym edukacyjno-poznawczym:

Apella S.A. - nic do tej pory nie wiadomo, więc nie mogę ocenić.
TVS Sp. z o.o. z kanałem TVS - to chyba jakiś żart.
TV Spektrum Sp. z o.o. z kanałem Fokus - raczej też nie. Poziom kanałów Polo TV i Eska TV, które należą do tej samej grupy nie jest zbyt wysoki (już nie mówiąc o pomyśle). Z tym kanałem pewnie będzie podobnie.
Media Works S.A. - to samo co Apella.
Edusat Sp. z o.o. z kanałem Edusat - jestem raczej na nie.
TVR Sp. z o.o. z kanałem TVE - no nie wiem, Telewizja Rolnicza to może i dobry pomysł (oczywiście na satelitę, a nie NTC), ale jak to będzie z tym TVE to sobie nie wyobrażam.
Discovery Communications Europe Ltd z kanałem DMAX - tutaj jestem najbardziej przekonany, Discovery to bardzo duzy poziom i tego się spodziewam po tym programie.

brachu
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2011, o 08:50
Odbiornik: T-HD 1000
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jemiołów, Wilkanowo

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: brachu »

bart4041 pisze: Program o charakterze wyspecjalizowanym dla dzieci w wieku 4-12 lat oraz ich rodziców i wychowawców:

Telewizja Polsat Sp. z o.o. z kanałem Polsat Kids -[...] Mimo wszystko 75% reklam to przesada.
75% audycji powtórkowych w tygodniu nie 75 % reklam, dla porównania w Nickelodeon jest to 97,5% i dzieciaki oglądają co pokazują wyniki oglądalności

bart4041

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: bart4041 »

Przepraszam za błąd, źle zapamiętałem dane.

maksimow

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: maksimow »

@bart4041 też popieram udział Stopklatka TV na mux1. Jej oferta Hbb TV również robi wrażenie.

Zablokowany