TTV w MUX1

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
DVBManiak

Re: TTV - start 2 stycznia 2012

Post autor: DVBManiak »

Szczerze to mi nawet ramówka się podoba. Nie jest źle, ale na MUX-1 i tak poczekam sobie jeszcze parę ładnych miesięcy.

brachu
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2011, o 08:50
Odbiornik: T-HD 1000
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jemiołów, Wilkanowo

Re: TTV - start 2 stycznia 2012

Post autor: brachu »

kuku1234 pisze:Sami sobie konkurencje chyba chca robic, bo wtedy sie wiekszosc przestawia na Wspolna albo Barwy.
A jaka to konkurencja jak 25% udziałów do nich należy

Bartosz Czach

Re: TTV - start 2 stycznia 2012

Post autor: Bartosz Czach »

Wygląda ciekawie. Mam nadzieję, że niczego nie zepsują. Szczególnie interesująco zapowiada się wieczorne pasmo edukacyjne. Liczę na to, że zapełni ono pustkę powstałą po zepsuciu Edusatu.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: TTV - start 2 stycznia 2012

Post autor: ploomba »

ja bym był za tym, żeby kanał rozwijał się bardziej w stronę dokumentu, programów popularnonaukowych, publicystyki i informacji :P a mniej tej całej interwencyjnej telewizji :P

thomas_2005

Re: TTV - start 2 stycznia 2012

Post autor: thomas_2005 »

heh, ale wówczas byłby to program o lekko innym profilu. Nie takie jest główne zamierzenie. Choć Twój pomysł wydaje się ciekawy ;)

Dziś odnośnie TTV informował tvn24:
http://www.tvn24.pl/-1,1727820,0,1,tvn- ... omosc.html

ss80

Re: TTV - start 2 stycznia 2012

Post autor: ss80 »

ploomba pisze:ja bym był za tym, żeby kanał rozwijał się bardziej w stronę dokumentu ... mniej tej całej interwencyjnej telewizji :P
Jak tak sobie dyskutujemy tu o "interwencji" to mi się przypomniał dawno zapmniany TVNowski program Marcina Wrony "POD NAPIĘCIEM" czyli reporter w terenie relacjonuje na żywo aktualne tematy - ciekawe czy coś w tym stylu będzie szykowane w ramówce - byłby to dobry program ;)

Bartosz Czach

Re: TTV - start 2 stycznia 2012

Post autor: Bartosz Czach »

Kontynuacją Pod napięciem był przez jakiś czas Prosto z Polski.
Zgadzam się z przedmówcami w zakresie edukacji. Myślę, że z programów poradnikowych można bardzo łatwo zrobić audycje edukacyjne. Wystarczy ubrać je w nieco inną formę. Zatem jedno z drugim nie kłóci się. Podobnie z dokumentem. Zobaczcie fenomen Sondy. Program popularno-naukowy, a zawierał wielokrotnie filmy dokumentalne. Taka metoda doskonale wpisuje się w poradnikowy charakter audycji. Mam nadzieję, że TTV skorzysta z tego modelu.

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: TTV - start 2 stycznia 2012

Post autor: kuku1234 »

Taa ja lubie takie programy "edukacyjne" typu "gadzet". Dobrze cie wyedukuja, zebys kupil to co trzeba.
Prosto z Polski to jest zupelnie co innego niz pod napieciem.

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: TTV - start 2 stycznia 2012

Post autor: kasia »

Skoro pojawiła się nazwa dawnego programu tvn - to ja wspomnę o Studio Tramwaj - też nadawany na żywo, tyle że z tramwaju - o tematyce lekko kulturalnej - tak na rozluźnienie w ramówce.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: TTV - start 2 stycznia 2012

Post autor: giaur500 »

Wszystko już było i się nie sprawdziło: tramwaj na żywo, Kryszak w kiosku a nawet Gąsowski w taksówce.

"Sonda" to był program edukacyjny ale wtedy były inne czasy i młodzież nie aż tak głupia jak dzisiaj - dziś prawie nikogo taki program by nie zainteresował, jeśli chcecie wiedzieć co jest "trendy" to włączcie Vivę albo MTV, albo PoloTV, którego wejście do dvb-t to ciąg dalszy ogłupiania i zawężania horyzontów.

Z drugiej strony, w tamtych czasach względy ekonomiczne nie były aż tak ważne i tv mogła sobie pozwolić na tworzenie programów ambitnych, bo tzw. "komercji" w ogóle nie było. "Sonda" to fenomen i wielu z nas do dziś go docenia, ale czy doceni go statystyczny polski 14-latek (to był program dla młodzieży głównie). Wydaje mi się, że nie.

ss80

Re: TTV - start 2 stycznia 2012

Post autor: ss80 »

giaur500 pisze:...chcecie wiedzieć co jest "trendy" to włączcie Vivę albo MTV, albo PoloTV...
Tylko mi nie wspominaj o Viva Germany bo aż mi się chce :cry: jak ją uwalili wpierw w 2004 roku a potem 2011, [kanał muzyczny na którym lecą bajki i jackass :roll: ]

TVP Historia, TVP Kultura i TTV to kanały dla których warto było kupić odbiornik STB staremu ramolowi, bo widocznie już muszę się za takiego uważać skoro mnie w ogóle nie pociąga obecna ramówka Viva Germany a "bardziej poważne klimaty" :lol:

Zresztą mam takie odczucie że czy polskie czy zagraniczne komercyjne kanały mają jedną i tą samą papkę więc dobrze byłoby gdyby było trochę normalności w postaci takich kanałów jak TTV ;)

przemek11

Re: TTV - start 2 stycznia 2012

Post autor: przemek11 »

ss80 pisze:
"Uwaga po uwadze", ciekawe czy TVN zareklamuje kanał TTV około godziny 20:00 po zakończeniu programu "UWAGA" :roll:
Jeśli juz o zareklamowaniu TTV mowa to najlepszym sposbem na szybkie zdobycie odbiorców byłoby nadawanie choć jednego wtorkowego meczu ligi mistrzów. Po jej ( LM )starcie na wiosnę ma się oczywiście rozumieć. Prawa do jej transmisji ma "n" ....

Tomasz Berezowski

Re: TTV - start 2 stycznia 2012

Post autor: Tomasz Berezowski »

kuku1234 pisze:Taa ja lubie takie programy "edukacyjne" typu "gadzet". Dobrze cie wyedukuja, zebys kupil to co trzeba.
Prosto z Polski to jest zupelnie co innego niz pod napieciem.
O przepraszam, ja w "Gadzet Lab" nie namawiałem do zakupów ;-)


zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: TTV - start 2 stycznia 2012

Post autor: zesepo »

Na stronie głównej TVN też juz jest informacja ze TTV startuje.
Nie ma co, będzie kanał z powtórkami...

Tomasz Berezowski

Re: TTV - start 2 stycznia 2012

Post autor: Tomasz Berezowski »

Pozytywnie się rozczarujesz :-)

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: TTV - start 2 stycznia 2012

Post autor: qwerty »

Znaczy, że na tvn7 będą powtórki z TTV? hehe
Ostatnio brakuje mi rtl7 - miał niesamowicie rozwiniętą ramówkę. Miał fajny program "Zoom" (uwaga nie dorasta do pięt).

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: TTV - start 2 stycznia 2012

Post autor: Drekan »

Tomasz Berezowski pisze:Pozytywnie się rozczarujesz :-)
TTV powiązana jest z TVN, więc może pan Tomasz wie, czy w NTC stacja ta zastąpi "pasy łowickie" dopiero 2 stycznia, czy może doczekamy się wcześniej przekazu promocyjnego jak na satelicie? :?:

Bartosz Czach

Re: TTV - start 2 stycznia 2012

Post autor: Bartosz Czach »

Mnie by zaskoczyli np. zerowym wydaniem serwisu infrormacyjnego 1 stycznia. Tak zrobiła TV Puls dzień przed startem.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: TTV - start 2 stycznia 2012

Post autor: Poland »

Zastanawia mnie przy okazji jak
będzie się nazywał co godzinny
serwis informacyjny stacji - czyżby ''Express'' ?
Ciekawi mnie też czy ''Pogodny
Poranek'' to nic innego jak
początkowe ''Witaj Polsko'' (a
może to blok programowy od 9) oraz czy podtrzymują emisje
programów:
- ShowBiz (plotkarski)
- Kalejdoskop (kulturalny)
- Nasze sprawy (interwencyjny)
- W Twojej Sprawie
(interwencyjny)
- Polska (lokalno-interwencyjny)
Fajnie byłoby też zobaczyć odpowiedź TTV na ''Bez Ograniczeń'' Superstacji.
Podsumowując to może nam TTV wyrosnąć na najbardziej
porządną stacje z zestawu Mux1 obok stacji TVP oczywiście.
Jest już przy okazji dostępny fanpage stacji na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/TTV/190869677666495

Zablokowany