TTV w MUX1

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
telewizorek

Re: TTV w MUX1

Post autor: telewizorek »

Kolega Jedrek przygotował ładniejsze logo.Bardziej transparentne
17 strona tego tematu.
Obrazek


Dlaczego logo musi być zawsze po prawej stronie ekranu? to obowiązek?
Nie może być na dole ekranu?
Obrazek

http://s3.ifotos.pl/img/tvp2jpg_rxasswx.jpg
Ostatnio zmieniony 10 marca 2012, o 10:05 przez telewizorek, łącznie zmieniany 1 raz.

looser

Re: TTV w MUX1

Post autor: looser »

Wrzuci ktoś obrazek z tym poprawionym logo?

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: TTV w MUX1

Post autor: kuku1234 »

Przeciez na TVN24 i TVPINFO masz gdzie indziej.

DVBManiak

Re: TTV w MUX1

Post autor: DVBManiak »

Logo na dole jak dla mnie pasuje tylko do kanałów informacyjnych. Inne miejsce na ekranie w ogóle mi nie pasuje Już się tak przyzwyczaiłem, że po lewej na górze jest oznakowanie wiekowe a po prawej na górze logo. Tak jest prawie wszędzie i tak powinno zostać.

telewizorek

Re: TTV w MUX1

Post autor: telewizorek »

looser pisze:Wrzuci ktoś obrazek z tym poprawionym logo?
Obrazek
Niżej link do większego obrazka.
http://s2.ifotos.pl/img/ttvJPG_rxaqeqs.JPG
Logo jest trochę półprzezroczyste i mniejsze , najlepiej gdyby było takie jak logo tvn czyli bardziej transparentne.

nkp123

Re: TTV w MUX1

Post autor: nkp123 »

Moim zdaniem jest juz idealnie.

Bartosz Czach

Re: TTV w MUX1

Post autor: Bartosz Czach »

Mogliby jeszcze zwiększyć przezroczystość. Tak o 10 procent. Dodatkowo w czasie Expressu Popołudniowego i wieczornego powinien być zegar.

looser

Re: TTV w MUX1

Post autor: looser »

Teraz jest bardzo fajnie. Wreszcie jest jakaś odmienność i to cieszy.

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: TTV w MUX1

Post autor: debe »

Bartosz Czach pisze:Mogliby jeszcze zwiększyć przezroczystość. Tak o 10 procent. Dodatkowo w czasie Expressu Popołudniowego i wieczornego powinien być zegar.
Im mniej śmieci na ekranie podczas audycji tym lepiej. Z tym zegarkiem to już przegiąłeś. Zegarek masz na ręku, w telefonie, w dekoderze i w telewizorze. Jedno przyciśnięcie klawisza na pilocie i masz zegarek. Nie przesadzajmy.

Bartosz Czach

Re: TTV w MUX1

Post autor: Bartosz Czach »

Zegar na pewno nie taki jak podczas Pogodnego Poranka. Ten to jakies monstrum. Ale drobny pod logo mógłby być przez ten kwadrans.

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: TTV w MUX1

Post autor: debe »

Dadzą zegarek to będzie, że za duży, za mały, przeźroczysty za mało lub za bardzo, czemu cyfrowy a nie analogowy, czemu z obwódką a nie bez, czemu obwódka taka gruba albo czemu taka cienka, czemu biały a nie czerwony, czemu tak a nie tak.
Nie przesadzajmy.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: TTV w MUX1

Post autor: Robert03 »

telewizorek pisze: Dlaczego logo musi być zawsze po prawej stronie ekranu? to obowiązek?
Nie może być na dole ekranu?
Nie ma takiego obowiązku.
Polsat miał kiedyś logo po lewej stronie na górze ekranu, TVP1 miało logo po prawej stronie na dole ekranu, TVP Info ma logo po lewej stronie na dole dole ekranu, Discovery ma logo u góry po prawej stronie tak jak kiedyś Polsat. itd itp...

http://www.youtube.com/watch?v=DU2AH1Wg ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=kpr04mfl25E

Z zagranicznych stacji w latach 90 chyba wszystkie stacje niemieckie miały logo po lewej stronie na górze ekranu ( ZDF, ARD, N3, 3sat, Pro7, RTL plus, ), włoskie Rai miało logo po prawej stronie na dole ekranu ( np. RaiUno, Rai Due itp...).
Brytyjski Sky One nie miał wcale logo. Tylko po reklamach krótko było widoczne po lewej stronie u dołu ekranu wraz z tytułem aktualnie nadawanego programu (http://www.youtube.com/watch?v=fQcWJ1vzGb0).

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: TTV w MUX1

Post autor: m@rtops »

myślę że może to mieć coś wspólnego z nadawaniem materiału z innej stacji -łatwiej usunąć i wstawić swoje (tak mi się zdaje)
od pewnego czasu tvp w programach informacyjnych przesuwa logo w stronę środka ekranu

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: TTV w MUX1

Post autor: @GUTEK@ »

m@rtops to się nazywa jakoś 'strefa ochronna' (niech mnie koledzy poprawią, bo nie pamiętam dokładnej nazwy), chodzi o to że w analogu wtedy nadają w 4/3 i jak obetną boki z obrazu 16/9 to logo im zostaje w odpowiednim miejscu.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: TTV w MUX1

Post autor: belzebiusz »

Dokładnie tak. Angielska nazwa to "safe area".

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: TTV w MUX1

Post autor: m@rtops »

dziękuję za sprostowanie

DVBManiak

Re: TTV w MUX1

Post autor: DVBManiak »

Widzę na temat TTV mocno ucichło. Stacja bardzo mi się podoba, jest sporo programów na żywo i ogólnie takiej stacji brakowało w dvb-t. Technicznie również wszystko ok poza jednym aspektem. Zauważyliście, że ścieżka DD jest trochę cichsza od MPEG? Tym razem to na pewno nie wina mojego odbiornika, bo pozostałe ścieżki na wszystkich innych kanałach, w tym także na TVN'ach są równe. Tak więc chciałem zgłosić ten aspekt tu na forum. Logo mimo, że nie jest transparentne bardzo mi się podoba.

krokodyl
Posty: 124
Rejestracja: 7 grudnia 2009, o 21:13
Odbiornik: ADB 2850ST
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jelenia Góra / Śnieżne Kotły

Re: TTV w MUX1

Post autor: krokodyl »

Na szczęście TVP rezygnuje z safe-area od 1 czerwca.
Co do TTV to byłem mocno przeciwny takim kanałom jak TTV czy ATM. W przypadku TTV się myliłem bo ten kanał prezentuje naprawdę dobre wartości. Można na tym kanale się zatrzymać. Jest co oglądać.

Bartosz Czach

Re: TTV w MUX1

Post autor: Bartosz Czach »

TTV to chyba najlepszy, oprócz TVP Histopria i TVP Kultura. Często zatrzymuję się i coś dla siebie znajduję. Szkoda, że nie ma audycji z napisami. Skoro serwisy nie mają wejść na żywo, mogą przecież być opatrzone nimi. Tak samo filmy i seriale. Czy to takie trudne?

nkp123

Re: TTV w MUX1

Post autor: nkp123 »

@DVBManiak - Logo jest lekko transparentne ;)

Co do samej stacji: Ja byłem od początku optymistycznie do niej nastawiony i nie zawiodłem się :)

W obecnej chwili ogólnie rzadko oglądam telewizję, jednak mój czas spędzony na oglądaniu TTV to jakieś 35%, więc całkiem dobrze ;)

P.S. Ja jestem cały czas ciekawy, co będzie z teletekstem na TTV - znacznik jest, ale dane TTX nie są transmitowane ;)

Zablokowany