TTV w MUX1

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: U-TV ruszy jesienią

Post autor: qwerty »

Mogła startować, ale by odrzucili, bo emeryturka za niska. :)

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: U-TV ruszy jesienią

Post autor: vigoo »

ks41 pisze:Jeszcze tego "dziwactwa" na oczy nie zobaczyłeś a już krytykujesz.
Krytykuję bo: kanału nie ma, pieniędzy nie ma, doświadczenia nie ma i do tego wyprzedają się TVN. Jak można było coś takiego wybrać...

DVBManiak

Re: U-TV ruszy jesienią

Post autor: DVBManiak »

MUX-1 to będzie prawdopodobnie największa porażka polskiego dvb-t. To przecież miał być najważniejszy MUX, najlepiej oddany TVP. Jak TVP za kilka lat zwolni tam miejsce, będzie konkurs i znowu wybiorą jakieś ścierwo, to tego MUX-a nawet nie chcę widzieć u siebie w tunerze. Tak naprawdę ten MUX to jakaś kpina. Myślałem, że można będzie jeszcze liczyć na U-TV i może ATM, ale pewnie zanim to wystartuje to znowu minie rok i z tego co tu czytam, to będzie niewypał. Czekam na kolejne MUX-y i niech w końcu KRRiT, bo to chyba ona wybiera, wybierze coś na poziomie. Inaczej ludzie nadal będą mieli gdzieś to całe DVB-T i zostaną przy SAT. Tak naprawdę w tej chwili jest to cyfrowa wersja telewizji analogowej + kilka biednych programów w słabej jakości do tego. Brać przykład z Czechów, ale już chyba za późno - sprawa MUX-1 jest zaklepana, no chyba, że wszyscy zbankrutują i będzie nowy konkurs, w co wątpię.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: U-TV ruszy jesienią

Post autor: Puma »

DVBManiak pisze:Czekam na kolejne MUX-y i niech w końcu KRRiT, bo to chyba ona wybiera, wybierze coś na poziomie. Inaczej ludzie nadal będą mieli gdzieś to całe DVB-T i zostaną przy SAT.
Przecież oto chodzi aby SAT nie straciła zysków. Naziemna TV była i będzie dla ludzi biednych i nie wymagających.

Ten kto tego nie pojmuje jest fantastą. Obecnie Tv naziemna to margines i tak naprawdę nie bardzo się opłaca jej w ogóle robić.

siary

Re: U-TV ruszy jesienią

Post autor: siary »

...w takim razie zastanawia mnie dlaczego pompować takie pieniadze w nadajniki i cały systemtelewizji naziemnej(nie umniejszajac wkładu Emitela), skoro tak naprawdę ludziom wciska się SKANDALICZNY CHŁAM PROGRAMOWY!!!Czas złożyć donos do prokuratury na KRRiT i jej późniejsze matactwa (patrz np. Polo tv).Ludzie, obudźcie się, bo to właśnie MY powinniśmy stanowic zapotrzebowanie na kanały, które będą, a nie wciska nam się knoty programowe w stylu tv6, puls 2 czy tvn7 z powtórkami powtórek!!!

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: U-TV ruszy jesienią

Post autor: Puma »

siary pisze:Ludzie, obudźcie się, bo to właśnie MY powinniśmy stanowic zapotrzebowanie na kanały, które będą, a nie wciska nam się knoty programowe w stylu tv6, puls 2 czy tvn7 z powtórkami powtórek!!!
Ludzie wybierają te kanały które chcą przez oglądanie ich, czyli tak naprawdę to te niby chłamy są oglądane ;) I Polo TV też z pewnością będzie oglądane wbrew opinią niektórych.

Bartosz Czach

Re: U-TV ruszy jesienią

Post autor: Bartosz Czach »

Chłam czy nie chłam... Każdy znajdzie coś dla siebie.

Awatar użytkownika
Miodzik
Posty: 172
Rejestracja: 29 września 2010, o 12:24
Odbiornik: LG 47LM765S
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa logarytmiczno - periodyczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN / Raszyn

Re: U-TV ruszy jesienią

Post autor: Miodzik »

Bartosz Czach pisze:Chłam czy nie chłam... Każdy znajdzie coś dla siebie.
I o to właśnie chodzi w NTC - w życiu bym nie pomyślał, że się kiedyś zgodzę z opinią szanownego Bartosza ;)

kondziel

Re: U-TV ruszy jesienią

Post autor: kondziel »

Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia ;) . Ludzie na wsiach, którzy przez lata odbierali TVP 1,2, Info i zaśnieżony Polsat z TVNem będą zadowoleni. Ale jak wiadomo "dobre jest wrogiem lepszego". I pomyśleć, że moglibyśmy mieć w MUX 1 kanał NEXT HD. Ehhh... Ja bym dał szansę p. Krajewskiemu.
Wg mnie powinny wystartować dwa multipleksy, a po wyłączeniu analogu pomyśleć co dalej, bo teraz jest sytuacja, że upycha się MUXy na kanałach powyżej 60., a gdzieniegdzie są konflikty z analogiem.
Ale wracając do tematu, pożyjemy zobaczymy. 25% akcji ma ITI, które zostanie sprzedane RTLowi albo Time Warner, więc duuużo się może jeszcze dziać z tą stacją. Oby :) .

siary

Re: U-TV ruszy jesienią

Post autor: siary »

Puma pisze:I Polo TV też z pewnością będzie oglądane wbrew opinią niektórych.
Zgadzam się z Tobą jak najbardziej.Moja mama na pewno będzie do nich należała :) .Chodzi mi jednak nie o treść lecz sposób wyboru tego kanału. Miało być przecież zdaje się Kino Polska Nostalgia- czyli kanał stricte filmowy, jednak po "wycofaniu się" nie zastrąpił go kanał filmowy, a bez żadnego konkursu na jego miejsce wskoczyło Polo TV. Wkurza mnie po prostu taki sposób wciskania kanałów "od kuchni".W konkursie na pewno by nie przeszedł, tymbardziej, że już jeden muzyczny kanał został wcześniej zatwierdzony...

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: U-TV ruszy jesienią

Post autor: Puma »

Tv Polo wszedł na zasadzie kolejnego w kolejce... inaczej tego sobie nie wyobrażam. Gdyby był ogłoszony nowy konkurs to możliwe aby nie został wybrany ale kolejny konkurs by opóźnił i tak już opóźniony start.

Bartosz Czach

Re: U-TV ruszy jesienią

Post autor: Bartosz Czach »

I tak mamy już skandal z zawłaszczeniem NTC przez nadawców. Gdyby to jeszcze robili dodatkowo obywatele, byłoby gorzej niż w piekle. Na razie DVB-T jest rękach TVP, TVN, Polsatu i ZPR. Dobrze, że nie przyłączyły się do tego Multimedia/Bauer z RMF Maxxx TV, bo trzy stacje muzyczne to już byłoby spore przegięcie. Osobiście cieszę się z U-TV. Liczę na filmy dokumentalne, których i TVN ma trochę w zbiorch. Najlepsze byłoby poranne pasmo tvn24.

Dig Dug

Re: U-TV ruszy jesienią

Post autor: Dig Dug »

Ja wtrące swoje 3 grosze jako przedstawiciel oglądaczy chłamu ;)

A poważnie, jak uruchomili MUX-2 z 4 kanałami i do tego był MPEG-2 z Suchej Góry to uznałem, że ho ho jaka mnie łaska i cud spotkał i byłem mega zadowolony (od 3,5 roku miałem 1 i 2 z analoga).
Później jak dali MUX-3 z tvp historia i kultura, to myslałem, że nie będę tego oglądał, tak jak wcześniej info. A oglądam wszystko za wyjątkiem Polsatu sport news i TV6. Reszte oglądam. Czy będzie to U, czy Polo, to nie ważne ja jestem już bardzo zadowolony.
Szkoda mi, że MUX -3 znika. A czy dadzą nowe kanały czy nie w MUX-1 to mi rybka.
Może dla kogoś kto miał 1,2 info i analogowe polsat z tvn, to wprowadzenie MUX-ow nie jest tak fajne jak dla mnie, który miał tylko 1 i 2. Dla mnie MUX-y to super sprawa.

Miałem satke od 91 roku, potem Wizje TV, Cyfre+, n-ke - nie myślcie, że jestem zacofany. W pewnym momencie przestałem oglądać telewizje i płacenie za 30 kanałów gdy bywały dni, że nie oglądałem telewizji stało się nieopłacalne.
Teraz też widać, że siedzę na nacie zamiast przed telewizorem. :)

Sądzę, że jest grupa ludzi którzy są i będą zadowoleni z takiej oferty MUX-ów. Nie chcą płacić za satki, a kupią najtańszego LCD LG i cieszą miche.

kondziel

Re: U-TV ruszy jesienią

Post autor: kondziel »

Aha, jeszcze dodam, że na słabych kanałach na MUXach zyskają właściciele platform cyfrowych (tzn. mniej stracą). Niestety polityka nam się w to wmieszała, bo KRRiT jest polityczna. A wiadomo która partia ma najwięcej przedstawicieli w radzie i którą "kochają" najbardziej ITI i Polsat. Oczywiście to tylko hipotezy, ale gra interesów jest wszędzie.

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1383
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: U-TV ruszy jesienią

Post autor: Max van Org »

Co ci nowi nadawcy będą oferować zobaczymy dopiero jak odłączą telewizję analogową. Przecież na razie mają za mało widzów. Znam ludzi, którzy mają nowy telewizor z DVB-T, są w zasięgu nadajników cyfrowych a oglądają nadal telewizję analogową.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: U-TV ruszy jesienią

Post autor: Puma »

Fakt Max van Org, trzeba poczekać na wyłączenie analogu dopiero wtedy zacznie się ruch w NTC i ofercie programowej.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: U-TV ruszy jesienią

Post autor: qwerty »

Max van Org pisze:Co ci nowi nadawcy będą oferować zobaczymy dopiero jak odłączą telewizję analogową. Przecież na razie mają za mało widzów. Znam ludzi, którzy mają nowy telewizor z DVB-T, są w zasięgu nadajników cyfrowych a oglądają nadal telewizję analogową.
To zejdź z tego masztu (avatar) i poinformuj. hehe :)

Dig Dug

Re: U-TV ruszy jesienią

Post autor: Dig Dug »

qwerty - ja informuję od samego początku, ale zazwyczaj ludzie jak kupują nowy LCD lub Plazmoka, to chcą mieć dużo kanałów by nacieszyć się TV i nie patrzą na koszty tylko biorą paltformę cyfrową. Jak ochłoną, to już za późno bo 2 lata muszą płacić. Gdyby można było wziąć taką platformę na miesiąć by obskoczyć swięta i przerwę noworoczną, to napewno wielu by siedziało na DVB-t po świętach.

Jak już to co zamożniejsi dokładają DVB-t do sypialni, a w salonie mają większego plaskacza + platformę cyfrową.

Mówić, trzeba chociaż narazie efekty są mizerne.

loleklolek

Re: U-TV ruszy jesienią

Post autor: loleklolek »

Dig Dug pisze: Mówić, trzeba chociaż narazie efekty są mizerne.
Nie mówić, tylko fundować rodzince STBki i nowe tv... szczególnie tej, która mieszka w miejscach z kiepskim analogiem ;-). No względnie robić demonstracje. To daje o wiele lepsze efekty, a wyraz twarzy i tekst "To można mieć taki igła obraz z takiej antenki" bezcenny ;-).

biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: U-TV ruszy jesienią

Post autor: biopar »

Dig Dug pisze:qwerty - ja informuję od samego początku, ale zazwyczaj ludzie jak kupują nowy LCD lub Plazmoka, to chcą mieć dużo kanałów by nacieszyć się TV i nie patrzą na koszty tylko biorą paltformę cyfrową. Jak ochłoną, to już za późno bo 2 lata muszą płacić. Gdyby można było wziąć taką platformę na miesiąć by obskoczyć swięta i przerwę noworoczną, to napewno wielu by siedziało na DVB-t po świętach.

Jak już to co zamożniejsi dokładają DVB-t do sypialni, a w salonie mają większego plaskacza + platformę cyfrową.

Mówić, trzeba chociaż narazie efekty są mizerne.
Sorki za OT, ale kumpel z pracy chciał sobie kupić na działkę TV. Uparł się, że ma być "cienki", więc namówiłem go na LEDowego Phillipsa 19". Chłopak nie mógl przez 2 dni uwierzyć, że na małej magnesowej antence odbierze 14 kanałów (Kisielice). Cieszy jak dziecko :P Szkoda, że u mnie w domku magnesowa antenka nie chce działać :P A różnica między nami to w prostej linii 10 km

Zablokowany